آموزش مهمترین مهارت های فروش آنلاین


تاریخ انتشار: 23 شهریور 1397 | 15 بازدید

با داشتن اطلاعات اندکی در مورد مهارت های فروش آنلاین به راحتی میتوانید فروش خود را بالا ببرید و پیشرفت را در کسب و کارتان مشاهده کنید.

 1.  مشتریان را با استفاده از پیشنهادهای ویژه شگفت زده کنید.
  این پیشنهادات باعث افزایش وفاداری مشتریان می شود و مشتریان وفادار به راحتی می توانند تجربه خرید خوب  خود را با دیگر دوستانشان به اشتراک بگذارند و مشتریان جدید برای شما ایجاد کنند و به راحتی فروش شما با تبلیغات دهان به دهان افزایش می یابد.
 2. از خبرنامه ایمیلی استفاده کنید.
 3. یک وبلاگ راه اندازی کنید.
  در وبلاگ خود روش استفاده و مزایای محصولات خود را شرح دهید. در این نوشته‌ها سعی کنید راه حل‌هایی برای مشکلات واقعی مردم ارائه نمایید و در کنار آن با لینک دادن به محصولات فروشگاه، مشتریان بالقوه را به خریدار کالا تبدیل نمایید.
 4. بازاریابی ویدئویی را در دستور کارتان قرار دهید
  ویدئو توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند و  می توانید مشتریان بی حوصله را با خود همراه کنید.شما به راحتی می توانید از این طریق اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید .
 5. از تاثیر شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید.مهارت های فروش آنلاین
 6. مشتریان قبلی را ترغیب کنید تا برای شما بازاریابی کنند
  به ازای دادن سود به مشتریان قبلی خود آن ها را تشویق و ترغیب کنید تا خریداران جدید به مجموعه شما اضافه کنند در این صورت با هزینه ای اندک برای مجموعه خود به راحتی می توانید تبلیغ کنید.
 7. مشتریان غیرفعال را به مشتریان فعال تبدیل کنید
  در هر کسب‌وکار ،با قطع ارتباط بین فروشنده و مشتری مشتریانی وجود دارند که دیگر خرید نمی‌کنند.فهرستی از مشتریان غیرفعال تهیه کنید و سپس برای آن‌ها یک کارت پستی بفرستید و به آن‌ها یادآوری کنید که برای شما ارزشمند هستند. همچنین می‌توانید یک فروش ویژه برای آن‌ها در نظر بگیرید تا دوباره به مشتریان فعال شما بپیوندند. راه دیگر آن است که با آن‌ها تماس بگیرید تا محصولات جدید را به آن‌ها معرفی کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که فروش به مشتریانی که حداقل یک‌بار از شما خرید کرده‌اند بسیار آسان‌تر از فروش به مشتریان جدید است. بنابراین همیشه با مشتریان ارتباط داشته باشید و حتی اگر آن‌ها برای مدتی از شما خرید نمی‌کنند، باز با آن‌ها تماس گرفته و ارتباط خود را با آن‌ها حفظ کنید.
 8. هنگامی‌که مشتری محصولی را می‌خرد، محصولی دیگر نیز به او پیشنهاد کنید
  مشتری معمولا در ابتدا در حالت دفاعی است، سوالات زیادی می‌پرسد، از محصول ایراد می‌گیرد و وقتی بالاخره قانع شد که محصولی را بخرد، وارد «حالت خرید» شده است. در این زمان خیلی راحت می‌توان محصولات دیگری به او فروخت. همین موضوع باعث می‌شود که وقتی شخصی یک دوربین عکاسی خرید بتوان به او یک کیف، باتری اضافی و سه‌پایه و … فروخت. مشتری برای خرید محصولات بعدی مقاومت نمی‌کند و وسواس زیادی نشان نمی‌دهد. بنابراین هرگاه مشتری کالایی را سفارش داد، کالاهای مرتبط دیگری را به او توصیه کنید. هیچ‌گاه پیش‌داوری نکنید که چون مشتری در خرید اول مقاومت زیادی نشان داده، پس کالاهای دیگر نخواهد خرید.
 9. از تاثیر هدیه‌ها غافل نشوید
  مردم عاشق وسایل مجانی هستند، اما تاثیر یک هدیه دور از انتظار و هوشمند بسیار بیشتر است. سال گذشته یکی از دوستانم دندان عقلش را کشیده بود. کشیدن دندان معمولا تجربه جالبی نیست اما بسته‌ای که در روز بعد دریافت کرد این تجربه را برای او کمی خوشایندتر کرد. درون بسته یک کارت هدیه ده دلاری برای خرید ماست یخ‌زده و یک یادداشت از دندان‌پزشکش بود. او نوشته بود که ماست یخ‌زده به بهبود درد لثه‌هایش کمک خواهد کرد. حتما شما می‌توانید واکنش ما و دوستم را تصور کنید،‌ بله ما بسیار شگفت‌زده شدیم.
 10. با سایت های همکار و مرتبط  همکاری و تبادل داشته باشید.                                                                                                                                                                                                                        داشتن ارتباط با همکاران می تواند در مواقع لازم به ما کمک کند برای مثال اگر یکی از همکاران ما قصد داشته باشد، کارگاه آموزش طراحی سایت برگزار کند وب سایت ما خیلی هدفمند می تواند برای آن تبلیغات غیرمستقیم انجام دهد، او می بایست در قالب یک متن، کارگاه آموزشی خود را توضیح داده و در بخش اخبار یا مقالات وب سایت خود درج می نماییم، در این صورت مسلما او نیز زمانی که ما یک آفر و یا پیشنهاد جدید داشته باشیم به کمک ما می آید. از آنجایی که در وب سایت های مرتبط بازار هدف ما وجود دارد این کار می تواند بازدهی بسیار زیادی برای ما داشته باشد.

 

 

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما