مرکز مشاوره شغلی و منابع انسانی

مسیر درست توسعه شغلی و کسب و کار

مشاوره شغلی فردی و منابع انسانی

مشاوره شغلی و حرفه ای

مشاوره منابع انسانی

داشتن مشاور شغلی حرفه ای می‌تواند موفقیت شغلی شما را تضمین کند و با توسعه فردی و رشد مهارت های نرم و سخت، شما را به یک متخصص واقعی در شغلتان تبدیل کند.

در سازمان‌های کوچک و بزرگ چالش‌هایی وجود دارد که باید توسط یک مشاور منابع انسانی شناسایی شود و راهکارهای مورد نیاز برای رفع چالش ‌ها ارائه شود.

خدمات کسب و کاراینترنتی مشهد
01

مشاوره استعدادیابی شغلی

پیدا کردن استعدادهای اصلی خود و قدم گذاشتن در مسیرشان، راه را لذت بخش‌تر و رضایت فردی را بالاتر خواهد برد.

01
02

مشاوره انتخاب شغل

بسیاری از آزمون و خطاها برای پیدا کردن مسیر شغلی درست حذف می‌شود و با انتخاب آگاهانه تری وارد این مسیر خواهید شد.

02
03

مشاوره تغییر شغل و بهبود وضعیت شغلی

با شفاف سازی مسیر و داشتن یک استراتژی حرفه‌ای به اهداف بزرگ شغلی و سازمانی خود برسید.

03
04

توسعه‌ی نیروی انسانی

رشد برند، کسب و کار و تیم شما نیاز به توسعه و رشد تک تک اعضای سازمان شما دارد.

04

برای رزرو وقت مشاوره با ما در تماس باشید

تماس

در مسیر رشد شغلی و سازمانی شما همراهتان هستیم

+400

تعداد ساعات مشاوره

تعداد مراجع

+300

تعداد جلسات مشاوره

تعداد جلسات مشاوره

+8

تعداد مشاورین

تعداد مشاورین

مشاورین باتجربه

مشاورین حوزه منابع انسانی و کارراهه شغلی

ما یک تیم حرفه ای هستیم
تماس با ما

سلمان سفیدچیان

مشاور مدیریت سرمایه انسانی و مدیریت استراتژیک

زهرا نیکخواه فرخانی

متخصص ارزیابی عملکرد

مصطفی پورعلی

مشاور شغلی تجربی

احمدرضا تدریسی

روانشناس بالینی

صفیه محمدزاده

مشاور و طراح کارراهه شغلی

میترا سیفیان

روانشناس بالینی و مربی مایندفولنس

سحر اتحادیه

مشاور و روان درمانگر تحلیلی

آزاده دودانگه

کوچ بهبود عملکرد

نیلوفر هیهات

مربی زندگی

جواد خموشی

مشاور منابع انسانی

مشاورین باتجربه

مشاورین تخصصی فنی

ما یک تیم حرفه ای هستیم

نیما طاحونی

مدیر فنی رشدانا

محمدامین چیت ساز

مدیر توسعه بازار رشدانا

مرتضی شجاعی اصل

مدیر مارکتینگ لیمو هاست

توصیفات واقعی

آنچه درباره ما می‌گویند؟

دریافت مشاوره رایگان

با مشاوران شغلی و منابع انسانی ما صحبت کنید

خدماتی را که به آن ها نیاز دارید انتخاب کنید و ما در کوتاه ترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

  دلیل تماس با ما
  مشاوره شغلیمشاوره منابع انسانیکوچینگمشاوره توسعه فردی

   

  آیا می‌دانید منظور از مشاوره شغلی چیست و این نوع مشاوره چه کمکی به افراد می‌کند؟! شاید در بین اطرافیان شما هم افرادی باشند که مدام در حال عوض کردن شغل هستند و دقیقا نمی‌دانند چه مسیر شغلی سبب رضایت آن‌ها می‌شود. این دسته از افراد معمولا با تعویض مکرر شغل خود به دنبال کسب رضایت و خشنودی از انجام وظایفشان می‌گردند. یافتن شغل مناسب یکی از چالش‌هایی است که هر فرد در برهه‌ای از زندگی خود با آن مواجه می‌شود. اما اینکه این جستجو تا سنین بالا هم ادامه پیدا کند، می‌تواند باعث خستگی و ایجاد بی‌انگیزگی فرد شود.

  مشاوره شغلی چیست؟

  امروزه باتوجه به پیشرفت تکنولوژی و جوامع بشری، شغل‌های متعدد و گوناگونی به وجود آمده‌اند. همین تنوع بالا، سبب ایجاد سردرگمی برای متقاضیان شغل شده است.

  مشاوره شغلی، فرآیندی مانند تمامی جلسات مشاوره دارد با این تفاوت که در این فرآیند، فرد متخصص به شما کمک می‌کند تا بتوانید پتانسیل‌های درونی خود را بشناسید و با استفاده از شرایط و ضوابط موجود در بازار کار، شغل و کسب و کار مدنظرتان را بیابید. مشاوره شغلی، پایه و اساسی کاملا علمی دارد و افرادی که به عنوان مشاور در این حوزه فعالیت دارند، با استفاده از دانشی که به وسیله تحصیل در این رشته به دست آورده‌اند، به شما کمک می‌کنند تا به آنچه که می‌خواهید، برسید.

  اگر تا به حال در جلسات مشاوره شرکت کرده باشید، می‌دانید که در این گفتگوها پارامترهای مشخصی مورد بررسی قرار می‌گیرند که به وسیله آن‌ها فرد می‌تواند بهترین شغل را برای خود برگزیند. از جمله مهم‌ترین این پارامترها عبارتند از:

  • مدارک تحصیلی
  • تخصص فرد
  • مهارت‌های فردی
  • اوضاع خانوادگی
  • استعدادها و پتانسیل‌های نهفته فرد
  • شخصیت شناسی
  • علایق فردی
  • شرایط زندگی

  بر مبنای این پارامترها، می‌توان بهترین شغل را باتوجه به تمامی معیارها، پیشنهاد و انتخاب کرد. در نتیجه تمامی بررسی‌هایی که در جلسات مشاوره شغلی انجام می‌شود، بهترین شغل متناسب با شخصیت فرد معرفی شده و بدین ترتیب از بروز فرسودگی شغلی پیشگیری می‌شود. با شرکت در این جلسات مشاوره می‌توانید در انرژی و زمانتان صرفه جویی کرده و دیگر نیاز به اتلاف وقت برای آزمون و خطا شغل‌های مختلف نیست.

  استفاده از رهنمودهای مشاوره شغلی و سازمانی چه فایده‌ای دارد؟

  در بخش قبل، اندکی با فواید استفاده از راهنمایی‌های مشاورین شغلی آشنا شدید و در این قسمت قصد داریم با جزئیات بیشتری این موضوع را بررسی کنیم. از آنجایی که امروزه تنوع شغلی، بسیار بیشتر از گذشته است، انتخاب شغل دشوارتر می‌باشد. در واقع پدران ما زمانی که به سن انتخاب شغل می‌رسیدند، با انبوهی از مشاغل مختلف روبرو نبودند و هر یک از آن‌ها به سراغ همان کاری می‌رفتند که پدرانشان انجام می‌دادند!

  از طرفی دیگر، توقعی که انسان‌های امروز از شغل خود دارند، بسیار بیشتر شده است. در واقع امروزه هر یک از ما با انتخاب شغل، انتظار داریم علاوه بر کسب درآمد، علایق و استعدادهایمان نیز شکوفا شده و انجام وظایف شغلی سبب ایجاد انگیزه در ما شود. در سال‌های گذشته صحبت درمورد استعدادیابی و علاقه سنجی موضوع مهمی نبوده، اما امروزه پرداختن به این مقوله موضوع بسیار مهمی است.

  همه ما در مسیر انتخاب شغل، دچار سردرگمی و تردید می‌شویم و نمی‌دانیم که دقیقا از شغلمان چه چیزهایی را انتظار داریم. در چنین مواقعی نیاز است که یک مشاور خبره و کاربلد در کنارمان باشد تا بتوانیم بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیریم. فراموش نکنید که بخش مهمی از زندگی را شغل هر فرد تشکیل می‌دهد؛ بنابراین تصمیم گیری درست درمورد آن می‌تواند تاثیر زیادی بر روی کیفیت زندگی داشته باشد.

  بازار یابی

  مشاوره منابع انسانی و ضرورت توجه به آن

  همانطور که می‎دانید در گذشته دارایی‌‏ها، منابع مالی، تجهیزات و حتی تعداد مشتریان یک کسب و کار به عنوان سرمایه‌‏های اصلی محسوب شده و نیروی انسانی، از اهمیت و جایگاه فعلی برخوردار نبود. به تدریج مدیران کسب و کارهای بزرگ در سراسر دنیا پی بردند که منابع انسانی، اصلی‌‎ترین و البته، کلیدی‌‏ترین سرمایه‏ آنان به شمار می‌آیند. چرا که بدون توجه به نیروی کار، عملا بهره‌وری و پیشرفتی برای کسب و کارها وجود نخواهد داشت.

  پی بردن به ارزش نیروی انسانی باعث شد تا مدیران برای جذب، استخدام، استقرار و نگهداشت نیروهای خود، به طراحی و اجرای سیستم‌‏های پیشرفته منابع انسانی روی آورند. از این رو، مشاوره منابع انسانی، به بخش بسیار مهمی از منابع انسانی (HR) سازمان‏‌ها تبدیل شد.

  یکی از بارزترین ویژگی‏‌های مشاوره منابع انسانی، شناخت اشکالات، معضلات و مسائل مرتبط با ناکارآمدی نیروهای انسانی است. در همین راستا، مشاوران منابع انسانی، مجموعه‌‏ای از توانمندی‌‏های مختلف همچون تسلط بر قوانین کار و امور اجتماعی، فروش، حسابداری و مدیریت منابع انسانی را فرا گرفته و به کار می‌بندند.

  در واقع، مشاوره منابع انسانی چیزی جز شناخت عمیق نسبت به مسائل مرتبط با نیروی کار (مسائلی همچون: شناسایی استعداد افراد، آموزش پرسنل و ایجاد فرصت‏های شغلی برابر) نیست. همین امور تخصصی باعث شدند که شرکت‏ها برای طراحی و اجرای سیستم‏های پیشرفته منابع انسانی‎شان، به استخدام مشاوران منابع انسانی ماهر و باتجربه روی آورند.به طور کلی، بهره گیری از فرایند مشاوره منابع انسانی باعث ایجاد تغییرات سازنده و مثبت بسیار زیادی در شرکت‏ها خواهد شد. مشاوره HR به تیم‏ یا سازمان‏تان در موارد کلیدی زیر کمک خواهد کرد:

  • شناسایی، گزینش، جذب و استخدام افراد مستعد و شایسته
  • آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی
  • طراحی سیستم‏های نوین حقوق، دستمزد و پاداش
  • بهبود روابط کاری و میان فردی در سازمان
  • آشنایی پرسنل با قراردادهای کاری و الزامات قانونی اینگونه قراردادها
  • طراحی مسیر شغلی و کمک به ارتقاء کارکنان
  • انجام حمایت‎های لازم از کارمندان همچون پیگیری بیمه‏ تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی و…
  • طراحی سیستم ابراز نظرات، پیشنهادات و انتقادات

   

  مشاوره سریع با ما

   captcha

   
   ×
   roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin