سوالات متداول

سوالات متداول در خصوص رشدآموزی
رشدآموزی چیست؟
رشدآموزی برنامه‌ای است که در طول آن با مهارت‌های لازم جهت اشتغال در کسب‌و‌کارهای آنلاین آشنا می‌شوید. این آشنایی در طول ۲ ترم اتفاق می‌افتد. ترم ۱ شامل مهارت‌های عمومی و مقدماتی و ترم ۲ شامل
مسیرهای تخصصی در حوزه‌های پردرخواست مشاغل آنلاین می‌باشد.
رشدآموزی مناسب چه کسانی است؟
– به دنبال شغل در فضای دیجیتال هستند.
– طالب یادگیری مهارت‌های نوین می‌باشند.
– تمایل به تکمیل اطلاعات خود در فضای دیجیتال دارند.
– تمایل به استخدام شدن در شرکت‌های نوین و دانش بنیان را دارند.
– تمایل به تیم سازی، مهارت آموزی و کسب تجربه در این فضا را دارند.
– به دنبال توسعه کسب‌و‌کار سنتی خود و دیجیتالی کردن آن می‌باشند.
– نسبت به انتخاب مناسب ترین مسیر برای آینده شغلی خود دچار تردید شده‌اند.
– از شغل فعلی خود راضی نبوده و قصد تغییر مسیر به سمت مشاغل دنیای دیجیتال را دارند.
– در شناسایی استعداد‌ها، ترجیحات شخصیتی و علاقه‌مندی‌های شغلی خود دچار سردرگمی شده‌اند.
شرایط ثبت نام در رشدآموزی چیست؟
– پس از ثبت نام اولیه از طریق فرم ثبت نام از طریق و دریافت تاییدیه ثبت نام از طریق پیامک، وارد فرایند اطلاع رسانی‌های مربوط به برنامه رشدآموزی می‌شوید.
هزینه برنامه رشدآموزی چقدر هست؟
با توجه به دریافت حمایت سازمان‌های خصوصی، ترم ۱ این برنامه کاملا رایگان و هزینه ترم ۲ با توجه به مسیر انتخابی شما متفاوت است.
ترم ۱ رشدآموزی شامل چه مواردی است؟
ترم ۱ شامل۷ جلسه به صورت آنلاین و ۶ جلسه به صورت آفلاین (ویدئوهای آموزشی) می باشد. جهت مشاهده سرفصل‌ها و مباحث ترم ۱ روی اینجا کلیک کنید.
چطور می‌توان از آموزش های آفلاین استفاده کرد و چطور می‌توان وارد جلسات آنلاین شد؟
آموزش‌های آفلاین در پنل کاربری هر رشدآموز قرار می‌گیرد و لینک ورود به جلسات آنلاین از طریق کانال اطلاع رسانی دوره در اختیار رشدآموزان قرار داده می‌شود.
بخش ورودی مستقیم مسیر رشد (ثبت نام آزاد)
دوره های تخصصی شامل چه مواردی است؟
برای مشاهده لیست کامل مسیرهای شغلی – تخصصی رشدانا و اطلاع از جزئیات آنها روی اینجا کلیک کنید.
آیا برای شرکت در دوره‌های رشدانا محدوه سنی مشخصی وجود دارد؟
بله. دوره های رشدانا شامل برنامه رشدآموزی و مسیر های رشد، برای افرادی در بازه سنی ۱۷ تا ۳۵ سال مناسب است.
برای شرکت در دوره‌ها نیاز به مهارت خاصی است؟
برای دوره‌های فنی پیش نیاز دوره اعلام می‌شود اما برای دوره‌های دیگر نیازی به مهارت خاصی وجود ندارد.
آیا دوره‌ها به صورت مجازی هم برگزار می‌شود؟
بله، بسته به شرایط جامعه (مثلا در دوران کرونا) مجازی، حضوری و یا ترکیبی برگزار می‌شود.
امکان پرداخت قسطی وجود دارد؟
بله، در صورتی که پرداخت نقدی دوره‌های مسیر رشد برای شما میسر نیست، می‌توانید شرایط خود را شرح داده تا شرایط پرداخت به صورت اقساط برای شما لحاظ شود.
بعد از گذراندن مسیر رشد، گواهی حضور هم ارائه می‌شود؟
پس از گذراندن هر مسیر رشد، گواهی حضوری مبنی بر طی نمودن آن مسیر، تقدیم شما می‌شود. چنانچه برای هر دوره نیز تقاضای گواهی حضور دارید، می‌توانید از طریق تلگرام روابط عمومی درخواست خود را اعلام کنید.
اگر از یک مسیر رشد، فقط چند دوره را انتخاب کنیم، گواهی مسیر رشد ارائه می‌شود؟
خیر، صرفا می‌توانید برای این دوره‌ها در حین ثبت نام گزینه ثبت نام با گواهی را انتخاب نمایید.
امکان انتخاب دو مسیر رشد به طور همزمان هست؟
بله می‌توانید بیش از یک مسیر رشد را انتخاب و سپری کنید اما توجه داشته باشید که بررسی عدم وجود تداخل زمانی در مسیر رشدهای انتخابی بر عهده شما می‌باشد.
من قصد دارم دو دوره را ثبت نام کنم ولی با هم تداخل دارند، چه کنم؟
با توجه به اینکه برنامه ریزی زمانی برای برگزاری دوره‌ها صورت گرفته است و امکان تغییر آن وجود ندارد و علت تداخل انتخاب دوره‌ها از دو مسیر رشد متفاوت می‌باشد، الان می‌توانید دوره ای که در مسیر رشد اصلی شما هست و از الویت بالاتری برخوردار هست را انتخاب کنید و سپس زمان دیگری دوره دوم را انتخاب نمایید.
بخش ورودی به مسیر رشد از طریق رشدآموزی
آیا می‌توانم پس از گذراندن ترم ۱ رشدآموزی، مسیر شغلی خود را انتخاب کنم؟
در ترم ۱ رشدآموزی با پردرخواست ترین موقعیت های شغلی در فضای آنلاین آشنا شده و پس از اتمام آن، به کمک دریافت مشاوره شغلی رشدانا، قادر به انتخاب مناسب ترین مسیر شغلی با توجه به روحیات، علایق، استعدادها و شرایط فعلی خود خواهید بود.
چطور متوجه شوم کدام مسیر شغلی – تخصصی مناسب من است؟
مباحث در ترم ۱ به گونه‌ای خواهند بود که متوجه شوید هر شغل پردرخواست شامل چه ویژگی‌هایی است و نیازمند چه توانمندی‌هایی می‌باشد. بنابراین شما با شرح شغلی و و ویژگی‌های مسیر های تخصصی رشدانا به طور کامل آشنا خواهید شد. این آشنایی سبب می‌شود که در کنار مشاورین رشدانا، انتخاب مناسب تری برای خود داشته باشید.
من در این بازه زمانی شرایط خاصی دارم و نمی‌تونم در این سری از مسیر رشد شرکت کنم، می‌تونم در دوره بعدی مسیر رشد شرکت کنم؟
با توجه به اینکه در هر سری از برنامه‌های پیشتازی (مسیر رشد) میزان بورسیه رشدآموزان برنامه ریزی می‌شود، لذا امکان حضور در دوره بعدی وجود ندارد. صرفا تعداد اندکی از افراد که شرایط خاصی دارند پس از هماهنگی با روابط عمومی رشدانا، به شرط وجود ظرفیت می‌توانند در دوره بعدی مسیر رشد شرکت کنند.
آیا مسیر های شغلی – تخصصی رشدانا با پروژه همراه است؟
بله. آموزش‌های تخصصی رشدانا به صورت پروژه محور بوده و تمامی مسیرهای شغلی شامل تعدادی ریز پروژه و یک پروژه اصلی مرتبط می‌باشند.
در صورتی که از پس انجام پروژه‌هایم بر نیایم چه اتفاقی می‌افتد؟
در طول مسیر تخصصی، یک رشدیبان جهت پاسخگویی به تمامی سوالات تخصصی همراه شما خواهد بود و به شما انجام پروژه‌های عملی کمک خواهد کرد. بنابراین تمامی چالش‌ها و ابهامات احتمالی در طول دوره قابل حل خواهد بود. مابقی موارد بسته به تلاش و ممارست شما برای انجام پروژه‌ها خواهد بود. توجه داشته باشید نتیجه و خروجی پروژه در مدرک نهایی و معرفی شما به سازمان‌ها از طرف رشدانا تاثیرگذار خواهد بود.
آیا بعد از گذراندن یک مسیر رشد می‌توانم مسیر دیگری را نیز طی کنم؟
طبیعتا اگر تغییر مسیر بدون داشتن هدف و استراتژی باشد، موجب نتیجه مطلوب در راستای متخصص و حرفه‌ای شدن شما نخواهد شد. اما در صورتی که به هر دلیلی مایل به گذراندن سایر مسیرهای تخصصی بودید، مانعی نخواهد بود. هدف ما در رشدانا راهنمایی و ایجاد آگاهی به نحوی است که نیازی به انتخاب مسیرهای متعدد و یا سردرگمی شما در انتخاب مسیر نباشد.
ملاک ارزیابی در مسیر های رشد و معرفی افراد به شرکت ها برای اشتغال چیست؟
رشدآموزان در هر مسیر بر طبق تعداد پروژه و کیفیت پروژه هایی که انجام داده اند مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و بر همین اساس، به شرکت‌های سطح A، B و C‌ معرفی می‌شوند.
اشتغال
آیا پس از اتمام مسیر واقعا می‌توانم شاغل شوم؟
تمام تلاش ما در رشدانا ،فراهم آوردن مسیری است که در آن بتوانید تبدیل به یک متخصص حرفه‌ای تبدیل شوید و در سازمان‌های متناسب با تخصص خود مشغول به کار شوید. بنابارین اگر تلاش کافی برای گذراندن آموزش‌ها و انجام پروژه‌های مربوط به آن را داشته باشید، بازار کار منتظر شما خواهد بود.
چگونه می‌توانم پس از به اتمام رسیدن مسیر رشد، شاغل می‌شوم؟
پس از به اتمام رسیدن مسیر رشد شغلی و تکمیل پروژه های آن، وارد فرایند ارزیابی می‌شوید. در صورت مثبت بودن ارزیابی شما و کسب امتیاز کافی، به عنوان “رشدآموز مهارت آزموده” شناخته شده و به کسب‌و‌کار های مرتبط با تخصص خود معرفی می‌شوید. توجه داشته باشید سطح مجموعه یا شرکتی که به آن معرفی می‌شوید، کاملا با سطح توانایی و میزان امتیاز شما ارتباط دارد. در نهایت می‌توانید با مجموعه درخواست دهنده به صورت حضوری یا آنلاین وارد مذاکره شوید و در صورت توافق، مشغول به فعالیت شوید.
برای معرفی به فرصت های شغلی چه چیز هایی لازم هست؟
یک رزومه مهارتی (هر چه رزومه شما اطلاعات بیشتری داشته باشه بهتر هست) به همراه نمونه کارهای مناسب که این موارد را پس از ثبت پروفایل در سامانه اشتغال هوشمند، برای روابط عمومی واحد جذب رشدانا ارسال کنید.
آیا داشتن نمونه کار الزامی است؟
بله. نمونه کارهای شما برای ارزیابی سطح مهارت‌های شما الزامی هست. در ضمن پروژه‌های مسیر رشد شما به عنوان نمونه کار قابل قبول می‌باشند.
آیا داشتن سابقه شغلی برای معرفی به فرصت های شغلی الزامی هست؟
با اینکه داشتن سابقه کاری در انتخاب شما توسط کارفرما تاثیر خیلی خوبی دارد اما در صورت داشتن مهارت، بدون سابقه کاری هم می‌توان شاغل شد.
در صورت نیاز به گذراندن دوره کارآموزی، شرایط آن از سوی رشدانا مهیا می‌شود؟
بله. در صورتی که مهارت‌های مسیر رشد تخصصی را به خوبی فرا گرفته باشید، این شرایط از طرف رشدانا فراهم خواهد شد. ما شرایطی را فراهم خواهیم کرد تا کارآموزی خود را شروع کنید.

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin