روش های آموزش تولید محتوا برای سایت


/
تاریخ انتشار: 13 تیر 1398 | 36 بازدید

طی سال های اخیر، تولید محتوا و برگزاری دوره آموزش بازرایابی تولید محتوا به خصوص در شبکه های اجتماعی برای وبمستران جز دغدغه های اصلی آن ها  شمار می رود. این امرعمیقا نیازمند بودن وبمستران را به  آموزش تولید محتوا برای سایت به صورت اصولی و با رعایت استانداردهای لازم را نشان می دهد. شاید درست باشد اگر بگوییم که تولید کردن محتوا در حال حاضر جزء پر کاربرد ترین استراتژی های کسب و کار های آنلاین می باشد، چرا که با تولید محتوای عالی شما می توانید بیشتر از دیگران دیده شوید و کسب و کار آنلاین خود را بهبود ببخشید.

به طور کلی در آموزش بازاریابی محتوا تنها با رعایت نکاتی به ظاهر ساده و کم اهمیت مانند لینک دهی به صفحات داخلی، پست گذاشتن مستمر وعنوان های جذاب  می توانید رتبه سایت خود را بطور چشمگیری بهبود ببخشید. برای اموزش تولید محتوای الکترونیکی ابدا نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست.

تولید محتوا و پادشگاه آن

محتوا پادشاه هفت اقلیم

·        محتوای خوب بهترین راه دیده شدن در فضای کسب وکارها

بارها شنیده ایم که محتوا پادشاه است و همواره با گذشت زمان به پادشاهی خود ادامه خواهد داد .حال این سوال پیش می اید که محتوای با کیفیت چگونه تولید میشود؟ 

گام های  مفید آموزش تولید محتوا برای سایت

اگر از همان ابتدا روش ها و قدم های هدفمند در جهت تولید یک محتوای خوب برداریم، می توانیم  در این حوزه اثربخش باشیم. کلی ترین سوالی که در مرحله اول تولید محتوا باید از خود بپرسید، چگونگی انتخاب موضوع و رسیدن به تولید محتوا در فضای وب می باشد.

 • دومین گام آشنایی با الگوریتم های گوگل برای آنالیز

ساختارهای محتوایی سایت و صفحات لندینگ را متناسب با میزان جستجوی کاربران و رقابت کلمات در دنیای کسب و کارهای مرتبط با بازاریابی محتوا برگزینیم.

 • سومین گام ایجاد یک تقویم تولید محتوا

در این تقویم ساعات و روزهای که برای خود از قبل برنامه ریزی کرده اید مشخص است، به عنوان نمونه در روز دوشنبه ساعت 20 یک محتوا در زمینه آموزش تولید محتوا برای سایت، تولید و در اختیار کاربران خود قرار دهید.

یکی از کارکرد های خوبی که تولید محتوا بر اساس تقویم محتوا می تواند داشته باشد، تربیت ربات های گوگل می باشد. به این صورت که ربات های گوگل به هنگام ورود به سایت شما با مقاله ای جدید رو به رو می شوند و این زمان را ثبت می کنند.

هرچقدر تعداد سرزدن های ربات های گوگل به وب سایت شما  بیشتر باشد باعث ایجاد یک برنامه زمان بندی درست بر اساس آپدیت شدن وب سایت شما می شود و این همان چیزی است که ما از گوگل می خواهیم، ایندکس کردن به موقع مقالات وب سایت ما.

رشدانا با یک تیم کاربلد در زمینه آموزش تولید محتوا برای سایت می باشد وهمچنین در حال  برگزاری دوره آموزش بازاریابی محتوا می باشد، اطلاعاتی از قبیل  چطور عبارات کلیدی پر جستجو را شناسایی کرده و ارزش آن را با توجه به نیاز کسب و کار خود مشخص کنید.

گام های مفید برای یک تولید محتوا اصولی

گام های مفید تولید محتوا

استراتژی های تولید محتوا

استراتژی به معنی داشتن نقشه و هدف برای انجام یک کار مشخص، وقتی هدف مشخص باشد و راه رسیدن به هدف هم مشخص باشد می توان به صورت آسان تری به هدف دست یافت. تولید محتوا برای سایت هم مانند دیگر کار ها نیاز به هدف دارد.

برای تولید محتوا استراتژی های زیادی وجود دارد که ما در این مقاله به یکی از ابتدایی ترین و ساده ترین استراتژی های تولید محتوا می پردازیم.

قدم های اصلی در  آموزش تولید محتوا برای سایت

 

اولین مرحله در آموزش تولید محتوا برای سایت انتخاب درست کلمات کلیدی

یک محتوای خوب با کلمه کلیدی خوب شروع می شود. یک استراتژی تولید محتوا عالی به این صورت پیاده سازی می شود که شما در ابتدا باید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع وب سایت و مخاطبان وب سایت جمع آوری نمایید. ابزارهای زیادی برای این کار تهیه شده اند که معروف ترین آن ها کیورد پلنر ( Keyword Planner ) گوگل می باشد.

شما در انتخاب کلمات کلیدی باید دیدی بالا به پایین داشته باشید، یعنی ابتدا مشخص کنید در چه کلماتی می خواهید فعالیت داشته باشید و مخاطبان شما را با آن کلمات کلیدی ببینند سپس اقدام به تولید محتوا نمایید.

 

انتخاب کلمات کلیدی برای تولید محتوای اصولی

انتخاب کلمات کلیدی

دومین مرحله در آموزش تولید محتوا برای سایت بررسی و تحقیق

در این قدم کار تولید محتوا شروع می شود، بعد از مشخص شدن کلمات کلیدی وب سایت نوبت تولید محتوا فرا می رسد.

در این مرحله شما باید یک کلمه کلیدی از کلمات انتخابی را جدا کرده و به عنوان کلمه کلیدی آن محتوا قرار دهید، با جستجو در اینترنت و سوال و پرسش از افراد صاحب نظر در آن زمینه شما می توانید به یک کلیت درباره موضوع برسید.

نکته ای که باید همواره به آن دقت نمایید سنجیدن مزیت های احتمالی محتوا شما نسبت به محتواهای رقیبان است، محتوای شما چه جذابیتی نسبت به دیگران دارد، آیا به تازگی اقدام به بروز رسانی محتوا کرده اید؟

 

جستجوی کلمات کلیدی در تولید محتوا

بررسی موضوع و حوزه فعالیت سایت

 

سومین مرحله در آموزش تولید محتوا برای سایت نوشتن عنوان خیره کننده و جذاب

هرچند در مورد نوشتن عنوان جذاب در مقاله ای با عنوان آموزش تولید محتوا اصولی برای وب سایت توضیح کامل داده ایم، بیان چند نکته برای یادآوری خالی از لطف نخواهد بود.

نکات مهم هنگام نوشتن عنوان جذاب برای محتوا

 • اندازه عنوان را نه بسیار شور کنید نه بسیار بی نمک ( طول مناسب برای عنوان محتوا انتخاب کنید )
 • از برند خود در عنوان ها استفاده کنید.
 • عنوان شما باید به سوالی در ذهن مخاطب پاسخ دهد یا برای اون به نحوی جذاب باشد. یک فرمول آسان برای جذب مخاطب اضافه کردن واژه های وصفی به ابتدا یا انتهای عنوان می باشد. به عنوان مثال بهترین آموزش تولید محتوا، پر بار ترین دوره آموزش بازاریابی محتوا، با همین فرمول ساده می توانید مخاطبان بیشماری برای خود جذب نمایید.

 

عنوان مناسب در تولید محتوا

چهارمین مرحله در آموزش تولید محتوا برای سایت تولید و نوشتن بدنه محتوا

شما تا قبل از مرحله چهارم کلمات کلیدی مناسب سایت خود را انتخاب کرده اید، یک کلمه از کلمات انتخابی سایت را انتخاب کرده اید برای محتوا خود و عنوان جذاب برای محتوا نوشته اید. حال نوبت به نوشتن بدنه محتوا می رسد، در این مرحله شما باید نکات زیر را رعایت نمایید تا محتوا عالی تولید کنید.

نکات مهم هنگام تولید و نوشتن محتوا

 • رعایت قوانین و نکات دستوری زبان
 • استفاده درست از نکات نگارشی از قبیل ویرگول، نقطه و غیره
 • رعایت فاصله و نیم فاصله ها
 • پرهیز از به کار بردن جملات طولانی
 • نوشتن جملات روان و قابل فهم برای همه مخاطبان
 • پرهیز از طولانی نوشتن پاراگراف ها ( هر پاراگراف بین 150 تا 200 کلمه )
 • استفاده از تصویر در محتوا ( اطلاعات بیشتر در  مقاله آموزش تولید محتوای الکترونیکی ضرورت رشد در دنیای دیجیتال )
آموزش تولید محتوا اصولی

آموزش تولید محتوا اصولی

مرحله پنجم در آموزش تولید محتوا برای سایت سئو کردن محتوا

تا این جای کار شما محتوای نوشتید که برای کاربر شاید خوب باشد اما برای موتور های جستجو و به خصوص گوگل باید آن را بهینه کنید تا محتوای شما برای گوگل هم خوب به نظر بیاید.

آنکات سئو برای آموزش تولید محتوا

نکات مهم هنگام بهینه کردن محتوا سایت

 1. بهینه سازی متاتگ دیسکریپشن (meta Description)

متا تگ ها همان نوشته های زیر عنوان سایت است که در گوگل نمایش داده می شود. این بهینه سازی تاثیر مستقیمی روی سئو سایت ندارد اما برای جذب مخاطب مناسب می باشد.

 1. استفاده درست از و بهینه از تگ های هدینگ ( H )

تگ های هدینگ از ارزش زیادی برای موتور های جستجو برخوردار هستند. هرچه عدد جلوی تگ H کم بیشتر شود ارزش آن کم می شود. مثلا تگ H1  ارزش بیشتری نسبت به تگ H2 دارد و این روند تا تگ H6  ادامه دارد.

 1. بهینه سازی لینک های داخلی

سعی کنید تا می توانید از لینک سازی داخلی استفاد نمایید برای کسب اطلاع بیشتر در مورد بهینه سازی لینک های داخلی می توانید به مقاله ای با عنوان  آموزش تولید محتوای الکترونیکی  مراجعه نماید.

 1. بهینه سازی تصاویر محتوا

بهینه سازی تصاویر یعنی این که تصویر حجم کمی داشته باشد، نام مناسب و مرتبط با محتوا داشته باشد، عکس مختص مطلب شما و اگر تولید شده توسط شما باشد بهتر است و از خصوصیت جایگزین تصویر(Alt) حتما استفاده نمایید.

با رعایت این چند نکته می توانید امید داشته باشید که محتوای شما از نظر گوگل مورد تایید است و دیری نخواد شد که توسط گوگل ایندکس شوند، سئو دنیای بزرگی دارد شما می توانید در یکی از دوره های سئو رشدانا شرکت کنید و دانش سئو خود را افزایش دهید.

قدم نهایی در آموزش تولید محتوا برای سایت دوباره خوانی و ویرایش نهایی

شما هر چقدر هم تولید کننده محتوا خبره ای باشید باز هم متن شما نیاز به ویرایش دارد و بهتر است این ویرایش را یک نفر جز خود شما انجام دهد چرا که او حس مالکیتی نسبت به متن ندارد و می تواند ویرایشی بهتر انجام دهد.

اگر به دنبال کتاب های خوب وعالی در زمینه آموزش تولید محتوا می گردید می توانید مطلبی با عنوان کتاب آموزش بازاریابی محتوا عالی کدام است + دانلود رایگان  را در رشدانا بخوانید و کتاب های آموزشی را دانلود نمایید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

قلندر بازاریابی محتوا

Content Marketing Specialist

به یک متخصص بازاریابی محتوا تبدیل شوید و کسب و کارها را دگرگون کنید

بازاریابی محتوا

 • ساختار یک تیم دیجیتال مارکتینگ
 • آشنایی با ابزار گوگل آنالیتیک با رویکرد دیجیتال مارکتینگ
 • آشنایی با ابزار محاسباتی در دیجیتال مارکتینگ
 • شیوه‌های تولید محتوای تاثیرگذار
 • جذب حداکثری مخاطب با کمک محتوای موثر
 • چگالی کلمات کلیدی چیست؟
 • اهمیت تولیدات رسانه‌ای در برندسازی و بازاریابی
 • سبک های ارائه اطلاعات به مخاطبان
 • آشنایی با خزنده ها و ربات های گوگل
 • معرفی black seo و white seo
 • ردگیری کمپین تبلیغاتی با ساخت UTM
 • معرفی بخش Audience - کاربران
 • تکنیک های کپی رایتینگ در سئو
 • آشنایی با ویژگی های کلیدی سرچ کنسول
 • آشنایی با ابزار های ایمیل مارکتینگ
 • اصول تولید محتوای الکترونیکی

 • زمان: از 13 اسفند 1399
 • مدت زمان دوره : 91 ساعت در 26 جلسه
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما