۱۰ دلیل اهمیت استفاده از استراتژی بازاریابی محتوا


تاریخ انتشار: 11 آبان 1397 | 70 بازدید

اگر در فضای کسب و کار هستید حتما تاکنون درباره ی بازاریابی محتوا شنیده اید. اگر برایتان جذاب بوده است و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از آن هستید، با رشدانا همراه باشید. بازاریابی محتوا، قسمتی از استراتژی بازاریابی می باشد که کسب و کارتان را توسعه می دهد. بر روی تولید محتوای با ارزش متمرکز بوده و با هدف جذب مخاطب پیش می رود. در ادامه به بررسی دلایل نیاز کسب و کار ما به بازاریابی محتوا می پردازیم.

ایجاد اعتماد در مخاطب

تصویر ابر با نوشته هایی انگلیسی در مورد بازاریابی محتوا و لوگو رشدانا

اعتماد مخاطب به اطلاعات محصول شما رابطه ی مستقیم با خرید آن ها دارد. بازاریابی محتوا، هنگامی باعث می شود محصول شما بیشتر خریداری شود که محتوای تولید شده ارزشمند باشد. مخاطب با خواندن مداوم محتوای برندتان به آن اعتماد خواهد کرد.

آگاهی از برند

بالا رفتن اطلاعات مخاطب از محصول شما از اهداف این نوع بازاریابی است. هنگامی که مخاطب به ارزش محتوا پی ببرد به آن عکس العمل نشان می دهد. تخصص شرکت شما این گونه نمایان می شود.

بهبود سئو (SEO)

هنگامی که محتوایی با کیفیت تولید کنید، تعداد مخاطب ها و پس از آن ترافیک وب سایت افزایش می یابد. شما باید اصول سئو را به صورت مستمر مطالعه و تولید محتوا کنید. این گونه در الگوریتم موتور های جست و جوی گوگل رتبه ی بهتری کسب خواهید کرد. با بازاریابی محتوا به کمک بهینه سازی، همزمان با بالا رفتن رتبه ی شما، مخاطبان شما افزایش می یابند.

تولید Lead یا سرنخ بازاریابی

هر کسب و کاری می تواند با ایجاد اعتماد و دادن آگاهی کافی به مشتری محبوب شود. از اهداف مهم یک کسب و کار، تولید لید یا همان سرنخ به عنوان نتیجه ی بازاریابی محتوا می باشد. شما می توانید افرادی را از طریق دادن اطلاعاتی که به دنبال آن هستند، جذب کنید.

جذب مخاطبین ایده‌آل

همان طور که لید باکیفیت در بازاریابی به شما کمک می کند،  ایجاد لید بی کیفیت تنها منابع شما را تلف می کند. از مزایای بازاریابی محتوا جذب مشتری واقعی می باشد. این گونه افرادی که به زمینه ی کسب و کارتان علاقمند هستند به سمت شما می آیند. پس افرادی که محتوای شما را مطالعه می کنند، همان افرادی که در زمینه ی کاری شما در گوگل جست و جو کردند قابلیت سرمایه گذاری را دارند.

تبدیل مخاطب به lead

برای ایجاد لید می توانید از سفر مشتری کمک بگیرید. سفر مشتری از سه مرحله ی آگاهی، ملاحظات و تصمیم گیری تشکیل شده است. بازاریابی محتوا از این طریق خواهان توجه شما به محتوایی است که در اختیار مشتری قرار گرفته است.

در مرحله ی آگاهی، مخاطب متوجه مشکلی می شود و با جست و جو در گوگل به دنبال راه حلی می گردد. پس از دیدن وب سایت شما در نتایج جست و جو، محتوای تولید شده را می خواند. پس از آن به دنبال اطلاعاتی بیشتر پی گیری می کند. اگر در بازاریابی محتوا موفق باشید، محتوایتان باعث جلب اعتماد مخاطب می شود. پس تخصص وب سایت شما در این زمینه نمایان می شود.

در مرحله ی بعدی یعنی مرحله ی ملاحظات اعتماد کاربر به شما باعث می شود تا با تماشای ویدیو، مطالعه ی کتاب و هر گونه محتوایی که به منظور بازاریابی محتوا تولید کرده اید، اطلاعات کسب کند. چرا که اطمینان یافته است راه حل مشکل او را می دانید.

در مرحله ی نهایی که همان مرحله ی تصمیم گیری می باشد، مخاطب خواهان استفاده از محصول شما است. در نتیجه اقدام به خرید می کند. شما در این مرحله موفق به فروش محصول خود از طریق بازاریابی محتوا شده اید.

اشتراک‌گذاری محتوا توسط مخاطبان

دوره های بازاریابی محتوا رشدانا و عکس یه لامپ روشن شده با مزایای بازاریابی محتوا

هر چه محتوای تولید شده در وب سایت شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، مقدار بازدید ها نیز افزایش می یابد. از مزایای بازاریابی محتوا، به اشتراک گذاشتن محتوای شما از طریق مخاطب است. مخاطب می تواند محتوا را از طریق فوروارد کردن ایمیل و پست کردن آن در شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام و تلگرام به اشتراک گذارد.

بازگشت مخاطب به وب‌سایت شما با بازاریابی محتوا

همه ی ما مشتاق بازگشت دوباره ی مخاطبانمان به وب سایت خود هستیم. همان گونه که ذکر شد با جلب اعتماد مشتری می توانید او را دوباره بازگردانید. قطعا لازمه ی موفقیت در این زمینه، داشتن یک محتوای مورد اعتماد و با کیفیت است. چنین محتوایی مخاطب مخصوص خود را خواهد داشت. تولید محتوای مستمر باعث یادآوری شدن وب سایت شما به کاربران می شود. درگیر کردن مخاطب از طریق ایمیل و دیگر جوامع آنلاین موفقیت آمیز خواهد بود.

سایر استراتژی‌های بازاریابی

اگر در بازاریابی محتوا موفق باشید، می توانید به موازات آن در دیگر استراتژی های بازاریابی چون سئو و بازاریابی در شبکه اجتماعی نیز موفقیت کسب کنید. چرا که یک محتوای خوب تمامی آن ها را در بر می گیرد.

افزایش نرخ بازگشت سرمایه

برای این نوع بازاریابی کافی است زمان بگذارید. هر چند زمان شما بسیار با ارزش است اما هنگامی که بدانید نتیجه و اثر گذاری آن در ایجاد لید، 3 برابر روش های بازاریابی سنتی می باشد، صرف این زمان برایتان ارزشمند خواهد بود. همچنین مبلغی که می پردازید بسیار کمتر بوده و سود بیشتری دارد.

به دنبال نتیجه ای سریع و لحظه ای نباشید. نا امید نشوید و صبور باشید. مقداری زمان می برد که نتیجه ی حاصل از بازاریابی محتوا را مشاهده کنید اما با میزان بازگشت سرمایه حاصل قطعا رضایت خواهید داشت.

شما می توانید با شرکت در دوره های آموزشی بازاریابی محتوا رشدانا به کسب و کارتان رونق دهید. در این دوره با تولید محتوای بهینه شده برای بازاریابی محتوا به خوبی آشنا خواهید شد.

جایگاهی که رقبای شما به دست آورده اند از طریق تولید محتوای با کیفیت می باشد. پس برای اطمینان داشتن از موفقیت کسب و کار خود در آینده، بازاریابی محتوا را جدی بگیرید.

محتوا پادشاه است. چرا که امروزه این محتواست که چرخ کسب و کار را می چرخاند.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی

Content Marketing

محتوا پادشاه است

آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی | رشدانا

 • چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟
 • تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات
 • چگونه در زمان کوتاه محتوایی با کیفیت بسازیم؟
 • اصول کپی رایتینگ
 • چگالی کلمات کلیدی چیست
 • بازاریابی محتوا برای فروشگاه ها
 • بازاریابی محتوا برای محصولات جدید
 • محتوای تخریبی یا سئو سیاه

 • زمان: 20 و 23 اسفند 1399
 • مدت زمان دوره : دو جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما