لینکدین چیست و چرا باید در این شبکه اجتماعی فعالیت کنیم؟


/

امروزه قدرت ارتباطات و تعامل بسیار مهم است و در بعضی موارد، افراد به کمک لینک‌های تجاری و اجتماعی که می‌سازند، شناخته می‌شوند. شبکه‌های اجتماعی ساخت این خطوط ارتباطی را بسیار راحت کرده‌اند؛ فقط کافی است در یکی از آن‌ها عضو شوید تا بتوانید فهرستی از تعاملات و لینک‌های خود را داشته باشید. یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌ها برای شبکه‌سازی، لینکدین است.

میلیون‌ها فرد متخصص در این شبکه حضور دارند و در حال انتقال تجربه، جذب نیرو، سرمایه‌گذاری یا جذب سرمایه هستند. در دنیایی که تمام کارها بر پایه ارتباط و تعامل استوار است، عضو نبودن در چنین بسترهایی شاید چندان هوشمندانه نباشد. اگر دوست دارید بدانید شبکه اجتماعی محبوب و قدرتمند لینکدین چیست، تا انتهای این مقاله با رشدانا همراه باشید.

لینکدین چیست

لینکدین چیست؟

شبکه اجتماعی LinkedIn یا لینکدین، در سال 2003 فعالیت خود را در راستای شکل‌گیری ارتباطات حرفه‌ای و کاری در بستر وب آغاز کرد. جالب است بدانید، امروزه بیش از 65 میلیون نفر متخصص حوزه‌های مختلف شغلی در این شبکه حضور دارند و از آن برای توسعه یا ارتقا خدمات و مشاغل خود استفاده می‌کنند.

LinkedIn مانند سایر شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های مشابه، صرفا برای ساختن روابط دوستانه و گسترش ارتباطات اجتماعی نیست؛ بلکه کاربرد اصلی آن، ساخت و احیای روابط استراتژیک به هدف ارتقا جایگاه شغلی است. به همین خاطر، در LinkedIn تعداد اتصال و ارتباطات شما با افراد مختلف چندان اهمیت ندارد؛ در مقابل، نوع ارتباطات شما با دیگران مهم است.

احتمالا به این موضوع توجه کرده‌اید که LinkedIn به طور خودکار تعداد اتصالات شما را بعد از 500 نفر، نشان نمی‌دهد؛ به نظر شما دلیل این کار چیست و یا به بیان دیگر مفهوم آن چه می‌تواند باشد؟ همان طور که پیشتر هم گفتیم، هدف از عضویت در لینکدین، گسترش ارتباط اجتماعی و فعالیت در بستر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یا فیسبوک نیست و عدد دوستان یا دنبال کنندگان شما اهمیتی ندارد. در این شبکه کیفیت از کمیت و تعداد مهم‌تر است و جنس روابط و اتصالات هستند که چشم‌اندازها را تعریف می‌کنند.

لینکدین چیست

کارفرمایان و کارجوها کنار هم در لینکدین

یکی دیگر از نکات جالب توجه درباره لینکدین این است که کارفرماها و کارجویان هر دو در این شبکه اجتماعی حضور دارند. از تمامی کشورهای دنیا در این سایت عضو هستند و همچنین، اکثر مدیران 500 کسب و کار موفق جهانی هم در  LinkedIn فعالیت می‌کنند. اگر دقت کرده باشید، قسمتی از لینکدین، به تبلیغات اختصاص می‌یابد اما این تبلیغات همانند شبکه‌های مشابه مثل اینستاگرام، آزاردهنده نیست و حس بدی به بیننده منتقل نمی‌کند. در واقع تبلیغات در لینکدین متفاوت از بازاریابی شبکه های اجتماعی دیگر است.

اساس و قاعده شبکه لینکدین این گونه است که در وهله اول شما با کسانی که آن‌ها را می‌شناسید و شما را می‌شناسند، ارتباط می‌گیرید و از همین طریق، شبکه خود را بزرگ و بزرگ‌تر می‌کنید تا به افراد و منابع جدید، کار یا پروژه، گروه، نهاد، کمپین و شرکای جدید متصل شوید. این شبکه، برای ایجاد چشم‌اندازی مدت‌دار از جایگاه شغلی، کار،  جذب خریدار یا مشتری و ارتباطات شما برای جذب سرمایه‌گذار بسیار ایده‌آل است.

مزایای عضویت در لینکدین چیست؟

عضویت در شبکه اجتماعی لینکدین مزایای منحصر به فردی دارد که تعدادی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • امکان ارتباط با متخصصین بنام حوزه‌های مختلف و کسب تجربه: افراد مشهور و موفق بسیاری در سایت LinkedIn حضور دارند که می‌توانید از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.
 • شما می‌توانید در حیطه کاری و مهارتی خودتان تولید محتوا کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.
 • امکان ارائه رزومه آنلاین یا به عبارت دیگر، کارت ویزیت اینترنتی: با ارسال آدرس شخصی خود برای افراد دیگر، آن‌ها می‌توانند مشخصات شخصی و شغلی شما را بررسی کنند.
 • گرفتن توصیه‌نامه از افراد متخصص: این توصیه‌نامه‌ها بسیار مهم هستند و نشان می‌دهند شما در کار خود مهارت دارید.
 • ارتباط با گروه‌ها و انجمن‌های مختلف: هر حوزه شغلی و کاری در لینکدین، گروه و انجمن خاصی دارد که با عضو شدن در آن‌ها قادر خواهید بود تا در اولین فرصت از اخبار رشته خود آگاه شوید.
 • آگاهی از اخبار مختلف مانند سمینارهای علمی و مسابقات بین‌المللی
 • دریافت پیشنهادات کاری مختلف، کارآموزی و همچنین، شرکت در دوره‌های آموزشی
 • امکان جذب سرمایه‌گذار برای ایده و استارت‌آپ یا استخدام نیروی انسانی
 • برون‌سپاری پروژه‌های شرکت به افراد ماهر
 • تبادل نظر و ارتباط با دوستان و همکاران درباره مسائل مختلف: این آگاهی شما را ارتقا می‌دهد.

مزایای عضویت در لینکدین

 

پیشنهاد ویژه: دوره بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

پروفایل لینکدین چیست؟

برای ساخت حساب کاربری در لینکدین، مانند هر شبکه اجتماعی دیگری نیاز به ایمیل، نام کاربری و رمز عبور دارید. بعد از وارد کردن این اطلاعات در صفحه ثبت‌نام LinkedIn موارد زیر در اختیار شما قرار می‌گیرند که می‌توانید به مرور آن‌ها را تکمیل کنید:

 • اصل رزومه
 • خلاصه‌ای از زندگی و ویژگی‌های شخصیتی خودتان
 • اطلاعات تماس مانند ایمیل، شماره تلفن، حساب اینستاگرام یا توییتر و غیره
 • پیوند و لینک به سایت یا وبلاگ شخصی
 • کارفرمایان سابق یا سوابق کاری گذشته
 • کتاب‌ها و مقالات یا پژوهش‌هایی که انجام داده‌اید.
 • امکان درج عکس پروفایل

لینکدین پروفایل

یکی از نکات مهمی که درباره لینکدین باید رعایت کنید، رفتار در چهارچوب کاری و تخصصی است؛ یعنی نباید از مهمانی‌ها، حیوانات خانگی و غذای رستوران خود عکس یا محتوا به اشتراک بگذارید. اشتراک‌گذاری محتوا در لینکدین قواعد خاصی دارد که به مرور آن‌ها را خواهید آموخت.

جمع بندی نهایی

در این مقاله درباره اینکه شبکه اجتماعی لینکدین چیست، صحبت کردیم. LinkedIn منبعی ارزشمند برای صاحبان مشاغل و کسب و کارهاست؛ چرا که به کمک این شبکه اجتماعی پرقدرت می‌توانند ارتباطات خود را گسترش داده و شبکه‌سازی کنند. همچنین، با جذب منابع مالی و انسانی رتبه کسب‌و کار خود را ارتقا ببخشند و همواره با مشتریان و شرکای بالقوه خود، در ارتباط باشند.

لینکدین برای صاحبان مشاغل دورکار و همچنین، فریلنسرها هم بستری ایده‌آل محسوب می‌شود تا به این روش با مشتریان جدید ارتباط گرفته و پروژه‌های بیشتری دریافت کنند. اگر می‌خواهید لینک‌های باکیفیت بسازید و با افراد متخصص در ارتباط باشید، پیشنهاد می‌کنیم همین امروز در شبکه لینکدین عضو شوید و خدمات خود را توسعه دهید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. به نظر شما چه دلایل دیگری وجود دارد که به ما نشان می دهد باید از لینکدین استفاده کنیم؟ نظرات خوبتان را با ما در میان بگذارید.

صفیه محمدزاده

دوره آموزشی پیشنهادی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

Social Media Marketing

شبکه های اجتماعی، یک بازار پر مخاطب برای شما

 • زمان: 4 آذر 1400
 • مدت زمان دوره : یک جلسه چهار ساعته

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره سریع با ما

  captcha

  [_url]

  
  ×
  roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin