چند ایده جذاب برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی


تاریخ انتشار: 18 مرداد 1397 | 32 بازدید

خیلی از افراد اطلاعات کافی در مورد کسب و کار اینترنتی ندارند ولی علاقه به راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارند. در ادامه چند راهکار برای آموزش راه‌اندازی کسب و کار آنلاین که باید بدانید آورده شده است.

1-برای شروع کسب و کار اینترنتی اطلاعات خوبی دارید اما برای بهتر بودن آماده نیستید

برای اینکه موفق شوید و هر روز پیشرفت کنید باید برای کارتان به انداره کافی وقت بگذارید. شما باید همیشه در حال کسب اطلاعات باشید. تا قبل از رسیدن به جایگاه مد نظرتان باید بیش‌تر از آن‌چه اکنون می‌دانید، یاد بگیرید.

2-خودتان را در اولویت بگذارید

اگر میخواهید به اهدافتان برسید باید وظایف و فعالیت های خود را در اولویت بگذارید. زمانی که کسب و کار جدیدی را شروع می‌کنید باید بدانید چه کارهایی لازم است انجام دهید و روی انجام و تکمیل تمام کارها اطمینان حاصل کنید.
کارتان را در اولویت قرار دهید و روی آن تمرکز کنید.

3-مشتری محصول خود باشید

از محصولات خودتان استفاده کنید تا با ارزیابی آن دقیقا متوجه شوید که محصول بعدیتان چطور باید باشد. محصولی خودتان از آن استفاده نمیکنید چه لزومی دارد دیگران استفاده کنند.
اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید می‌خواهید محصولاتتان مورد استفاده دیگران قرار گیرد باید خودتان هم از محصولات‌تان استفاده کنید.

4- از خودتان حمایت کنید

در ابتدا ممکن است تنها باشیدو این در شروع کار اجتناب ناپذیراست اما شما باید کسب و کار خود را ترویج کنید و از تبلیغ آن هراس نداشته باشید. باید از خودمان حمایت کنید و از آن‌چه که اعتقاد دارید دفاع کنید.

5-بیشتر از آنچه تصور دارید باید کار و تلاش داشته باشید

نه تنها در کسب و کار بلکه تمام مراحل زندگی بیشتر از آنچه که تصور میکنید باید تلاش کنید و همت داشته باشید. اگر هنوز کارتان را شروع نکردید و در مرحله‌ی شروع تلاش برای راه اندازی کسب و کار جدید تان هستید باید این را به خاطر داشته باشید که تلاش برای راه اندازی کسب و کار بسیار اهمیت دارد.

6- مسایلی را برای موفقیت کسب و کار خود باید کنار بگذارید

تقریبا همیشه افرادی هستند که می‌خواهند کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند یا کسب و کار کنونی خود را بهبود دهند؛ اما نمیخواهند برخی از قسمتهای برنامه‌ی زمانی خود را حذف کنند. اگر می خواهید کسب و کارتان تحقق یابذ لازم است زمان صرف کنید.شما می توانید برنامه های متفرقه داشته باشید برای این کار موارد قابل حذف را بررسی کنید و روی کارهای ضروری تمرکز کنید.

7-ممکن است اولین ایده شما بهترین ایده نباشد

ایده‌های زیادی وجود دارند. اگر در حال برنامه ریزی برای شروع یک کسب و کار هستید، ممکن است که تصور کنید ایده‌تان یک ایده‌ی نسبتا خوب است. شاید ایده‌ی خوبی باشد. اما همواره نخستین ایده‌ها بهترین ایده‌ها نیستند.
با پیشبرد کار و اجرای ایده تان کم کم متوجه می شوید که با گذشت زمان ایده های شما پخته تر و بهتر میشوند. ایده های اولیه تان به راحتی کنار بگذارید و اجازه بدهید که ایده‌های بهتر به ذهنتان برسد.

8-جامعه هدف مشتریان خود را مشخص کنید

در شروع کار باید جامعه هدف مشتریان خود را شناسایی کنید و این مطلب را در نظر داشته باشید که تمام جامعه مخاطب شما نیستند. برای شناختن مشتریان خود زمان صرف کنید و در نظر داشته باشید قرار نیست به همه خدمت‌رسانی کنید.
چندین راهکار در آموزش راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی به اختصار آورده شد. مطالب بیان شده تنها قسمتی از آموزش راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی است که به شما کمک می‌کند کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

در ادامه

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی کسب وکارهای اینترنتی بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.راه اندازی کسب و کارهای آنلاین برخلاف تصورعموم کار چندان دشواری نیست و فقظ کافی است که شما در یک تخصص خبره باشید.

چه چیز هایی برای ورود به کسب وکار اینترنتی نیاز داریم؟

اول از همه باید بدانید چند مرده حلاجید؟!!!

بله درست متوجه شدین!اولین چیزی که برای شروع یک کار اینترنتی به آن نیاز دارید بلد بودن یک علم  و یا یک هنر هست.خودتان را ارزیابی کنید و ببینیدکه چه چیزی را برای ارائه به جهان بیرون دارید؟

شاید در ابتدا فکر کنید که چیزی بلد نیستید و هنری ندارید اما نا امید نشوید!

فقط کافی است قلم و کاغذ به دست بگیرید و هر علم و تخصصی که از همان روز اول که خودتان را شناختید یاد داشته اید را بنویسید.نتیجه باورنکردنی خواهد بود چرا که شما در می یابید که یک فرد توانا هستید.پس در قدم اول خودتان و توانایی هایتان را بشناسید.

 

در مرحله بعدی شروع کنید به رویا پردازی!

یکی از مراحل مهم کسب وکار اینترنتی رویا پردازی و یا به عبارتی دیگر هدفگذاری هست.اگر شما بتوانید در تفکرات خود تمام روزهای پیش رو و کارها و برنامه هایی ک قرار است انجام دهید رو تخیل کنید قطعا به هدف خود خواهید رسید.

مثلا تصورکنید که هنر شما گلدوزی هست!هدفی که پیش رو دارید این است که در ابتدای کار در خانه بشینید و گلدوزی کنید و از کارتان فیلم بگیرید و در سایت خود رایگان منتشر کنید.به همین راحتی!

وقتی مخاطبینتان بیشتر و بیشترشدند آموزشهای خود را به فروش برسانید با زیاد شدن مخاطبینتان برند خود را ثبت واحتمالا بخواهید یک کارگاه داشته باشید و رویای خود را از دنیای مجازی به دنیای واقعی برسانید.و در نهایت هدفتان این خواهد بود که محصولات خود را با ویژگی خاص خود و آنگونه که برایتان رضایت بخش هست و با برند شخصی خودتان به فروش برسانید.

این یک مثال ساده از هدفگذاری یک سایت گلدوزی هست.هدف شما از راه اندازی شغل اینتنرنتی چه چیزی هست؟

سومین گام در جهت پیشرفت در زمینه ی شغل مجازی آنالیز بازار است.

این کار به معنا ی آنالیز دقیق و حرفه ای نیست بلکه یک حساب سرانگشتی در مورد موضوع موردنظرتان خواهد بود.برای این کار کافی است در گوگل تحقیق و سرچ کنید که چه کسانی و با چه سطح دانشی در زمینه ی تخصص شما فعالیت میکنند.رقبایتان را بشناسید و ببینید چه برتری و یا کم و کاستی نسبت آنها دارید.دانستن اینکه رقبایتان در چه سطحی هستند به شما کمک میکند که جایگاه خود را در کسب کارآنلاین خود بدانید و توقع خود را متناسب با تواناییتان تنظیم کنید.مزیت دیگرآنالیز رقبا ایجاد حس رقابت در شما میشود که این امر خود باعث ایجاد انگیزه در شما خواهد شد.

بعد از اینکه تخصص خود را پیدا کردید و هدفگذاری را انجام دادید و بازار کار ورقبا را ارزیابی کردید دوباره برگردید به مرحله ی اول!

به مرحله ی پیدا کردن تخصص برگردید و ببینید چقدر در آن کار دانش و مهارت کافی را دارید.اگر کاری را نصفه و نیمه بلد باشید نمیتوانید آن را به خوبی ارائه کنیدو در نهایت در شغل مجازی خود شکست خواهید خورد.بنابراین مهمترین گام در راه اندازی کسب و کار اینترنتی حرفه ای شدن و بعبارتی صاحب نظر شدن در یک تخصص هست تا بتوانید از آن کسب درآمد کنید.

 

7 ایده برای شروع کسب و کار اینترنتی و فریلنسری

امروزه تکنولوژی مدرن، فرصت ایجاد کسب و کار اینترنتی را برای همه افراد، خصوصا کارآفرینان فراهم آورده است. در حال حاضر بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان، تماما در بستر اینترنت کار خود را پیش می‌برند، که این امر باعث کاهش چشمگیر هزینه ها و افزایش سود کسب و کارهای اینترنتی شده است. در اینجا به 7 ایده برای شروع کسب و کار آنلاین اشاره شده است.

ایده کسب و کار اینترنتی

ایده کسب و کار اینترنتی

1- مشاور SEO

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک اینترنتی، از چگونگی بهینه سازی سایت‌شان برای موتورهای جستجو اطلاعی ندارند. شما می‌توانید با کسب دانش سئو، در جهت بهبود عمکلرد این کسب و کارها، با آنها همکاری نمایید. تولید محتوای هدفمند، نحوه استفاده درست از کلمات کلیدی و رعایت قوانین به روز سئو، در جذب ترافیک بیشتر و نهایتا فروش بیشتر هر کسب و کار اینترنتی، اثر بسزایی خواهد داشت.

2- مربی کسب و کار

اگر مطمئن هستید، تا بحال دانش و تجربه کافی درباره کسب و کارهای زیادی بدست آورده‌اید، اکنون می‌توانید به عنوان مربی وارد این حوزه شوید. فقط کافی ست مهارت‌های خود را به وضوح، برای مشتریان مطرح نمایید. شما می‌توانید با تکیه بر دانش و مهارت‌های خود، راهکارهای مناسبی در جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی، به بنیان‌گزاران این نوع کسب و کارها ارائه دهید. به عنوان مثال Linkedin پلتفرم مناسبی برای شناساندن شما به مخاطبان‌تان می‌باشد.

3- فروشگاه اینترنتی

شما می‌توانید با تهیه یک فروشگاه اینترنتی، کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی نموده و شروع به کسب درآمد از اینترنت نمایید. محصولات شما میتواند کالاهای خاص فیزیکی، محصولات پر فروش فیزیکی یا محصولات دیجیتالی و دانلودی باشد. حتی می‌توانید در ابتدا با همکاری در فروش محصولات، کار خود را شروع نمایید. در حال حاضر کسب و کارهایی وجود دارند که به شما فروشگاه اینترنتی رایگان ارائه می‌دهند.

4- مشاور رسانه‌های اجتماعی

اگر درباره تکنیک‌های جذب مخاطب هدفمند، بالا بردن بازدید و تولید محتوای مناسب در فضای رسانه‌های اجتماعی آموخته‌اید و از توانایی خود اطمینان دارید، می‌توانید به عنوان مشاور رسانه‌های اجتماعی خود را معرفی نمایید. صاحبان کسب و کار اغلب در مورد اهمیت رسانه های اجتماعی، در جهت توسعه و اجرای استراتژی‌های مختلف کسب و کار اینترنتی در این فضا، کوتاهی می‌کنند. شما می‌توانید با ارائه روش‌های صحیح بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، در پیشرفت آنها موثر باشید.

5- طراحی وبسایت

همه کسب و کارهای اینترنتی برای نشان دادن خود در فضای آنلاین، نیاز به وبسایت دارند. اگر درباره html و طراحی وبسایت اطلاعاتی دارید و قادر به طراحی وبسایت می‌باشید، سریع‌تر دست بکار شوید. نمونه کارهای کاملی بسازید و در وبسایت مختص به خود ارائه دهید. تکنیک‌های جذب مخاطب را به‌کار ببرید تا مخاطبان هدف بیشتری شما را مشاهده کنند.

6- پشتیبانی فنی از راه دور

بسیاری از شرکت‌های کوچک بودجه‌ایی برای استخدام پرسنل IT بصورت تمام وقت ندارند، بلکه تمایل دارند تا نیرویی بصورت پاره وقت و دورکار در این حوزه، با آنها همکاری نماید. اگر تجربه کار در محیط شبکه را دارید، برای شروع کسب و کار اینترنتی خود می‌توانید سراغ این حوزه بروید.

7- طراحی اپلیکیشن

در حال حاضر استفاده از اپلیکیشن‌ها، در همه نقاط جهان مرسوم می‌باشد. اگر شما برنامه نویس خوبی در حوزه طراحی اپلیکیشن هستید. می‌توانید ایده‌های مشتریان خود را طراحی کرده و در اینترنت کسب درآمد کنید. البته اگر خودتان ایده خاصی دارید و بررسی‌های لازم برای راه‌اندازی ایده‌تان را انجام داده‌اید. پس بهتر است، هر چه سریعتر ایده خود را در قالب اپلیکیشن به مخاطبان ارائه دهید. و صاحب یک کسب و کار اینترنتی خود شوید.

 

معرفی 5 شغل اینترنتی پر طرفدار و مشاغل خانگی با اینترنت

درحال حاضر بخش عظیمی از کسب و کار ها در بستر اینترنت فعالیت دارند.گوگل و شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و تلگرام بستر بسیار مناسبی برای کسب و کار ها در ایران است.شما میتوانید با بهره گرفتن از این بستر ها کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید یا اگر درحال حاضر کسب و کاری دارید آنرا گسترش دهید و مشتریان بیشتری بدست آورید. شغل اینترنتی چیست؟ هر شغلی که تمام آن یا بخش بسزایی از آن در بستر اینترنت انجام شود شغل اینترنتی به حساب می آید.

چگونه شغل اینترنتی داشته باشیم؟بسیاری از افراد قصد این را دارند که شغل اینترنتی برای خود دست و پا کنند اما نمیدانند چه شغلی را باید انتخاب کنند و یا بهتر بگوییم ایده ای برای شروع کسب و کارشان در این زمینه ندارند.

قبل از شروع بهتر است یاد آور شویم که ایده شغل اینترنتی شما بسیار مهم است،از این جهت حواستان باشد ایده ای که انتخاب میکنید مناسب وضع بازار کنونی باشد و تمام جوانب آنرا من جمله اوضاع اقتصادی ،فرهنگی ،رقبا و…قبل از شروع بسنجید.

معرفی 5 شغل اینترنتی پر طرفدار و مشاغل خانگی با اینترنت

 

اگر اطلاعات کافی در زمینه شغل اینترنتی مورد نظرتان دارید وقت مناسبی است برای شروع، اما اگر اطلاعات کافی ندارید باید چند مرحله را پشت سر بگذارید،من جمله:

 1. تحقیق درباره مشاغل اینترنتی که امروزه خواهان زیادی در بازار دارند
 2. بدست آوردن دانش و تخصص کافی در زمینه مورد نظر
 3. نوشتن بیزنس پلن
 4. پیدا کردن بهترین بستر برای شروع شغل اینترنتی تان
 5. تولید محتوای قوی دررسانه خود
 6. مطالعه مداوم و بروز نگه داشتن خود و شغل اینترنتی تان

چگونه شغل اینترنتی خود را مدیریت کنیم؟ پس از راه اندازی شغل اینترنتی خود این نحوه مدیریت شماست که مشخص میکند شغل شما چقدر دوام میاورد. استفاده از زیر ساخت ها ، ارتباط خوب و تامین بستر مناسب برای مشتریان ،خدمات پس از فروش شما،یا اگر محصولی را میفروشید بسته بندی مناسب محصولات،ارسال به موقع آنها همه و همه به نحوه مدیریت شما بستگی دارد.

درادامه به معرفی برخی از مشاغل اینترنتی میپردازیم که امروزه  طرفداران زیادی پیدا کرده است:

 1. شغل آنلاین فروش محصولات:شما میتوانید با مطالعه ترند های روز در حوزه های مختلف از چیزهایی که درحال حاضر مورد علاقه مردم هستند مطلع شوید واگر قابلیت این را دارند که آنهارا به صورت دست ساز درست کنید، میتوانید دست سازه های خود را به فروش بگذارید.اگرهم قابلیت این را ندارند میتوانید این اجناس را تهیه کنید و در فروشگاه اینترنتی خود آنهارا به فروش بگذارید.فقط به این نکته توجه داشته باشید که تعداد رقبا در این زمینه بسیار زیاد است و لذا باید مزیت رقابتی خوبی برای شغل اینترنتی خود ایجاد کنید.
 2. خرید و فروش دامنه: انجام این کار به این صورت است که ابتدا یک دامنه رند را خریداری میکنید و سپس آن را به قیمت بالاتری به فروش می‌رسانید.
 3. شغل آنلاین طراح گرافیک: اگر میتوانید با نرم افزارهایی نظیر فتوشاپ،ایلاس تریتور و… کار کنید و همچنین از خلاقیت بالایی هم برخوردار هستید می‌توانید به عنوان طراح لوگو، کارت ویزیت، سربرگ ، لایوت پیج و… فعالیت کنید.
 4. تولید محتوا:یکی از مشاغل پردارمد دیگر تولید محتوا برای سایت ها یا شبکه های اجتماعی است. شما می توانید به سایت های فریلنسری مراجعه کنید و با دریافت پروژه های تولید محتوا شروع به کسب درآمد کنید.
 5. تدریس اینترنتی:برای انجام این شغل اینترنتی لازم است شما از مهارت بالایی در حوزه کاری خود برخوردار باشید تا بتوانید این مهارت را درغالب آموزش به مشتریان خود بفروشید.

شما به دو روش میتوانید آموزش های خود را بفروشید: 1. شما و فرد مورد نظر هر دو به صورت آنلاین در کلاس مجازی حضور دارید. 2.در این روش شما فیلم هایی از قبل از آموزشتان ظبط کرده اید و آنهارا بصورت پکیج به فروش میگذارید.

معرفی 5 شغل اینترنتی پر طرفدار و مشاغل خانگی با اینترنت

 

سخن پایانی

در اینترنت هزاران شغل وجود دارد که شما میتوانید یکی از آنهارا انجام دهید و به درامد زایی برسید اما این تنها کافی نیست،شما باید بخواهید تا بتوانید شغل اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

این که شما در خانه تان مشغول به کار هستید دلیل به بی نظمی نمیشود پس سعی کنید کارهایتان را به موقع و سروقت انجام دهید.

در شغل های اینترنتی رقابت تنگاتنگ است،پس سعی کنید مزیت رقابتی داشته باشید و کارتان را از سایرین متمایز کنید تا مشتریان دلیل مناسبی برای خرید کردن از شما پیدا کنند.

ما در این مقاله سعی کردیم به گوشه ای از مشاغل اینترنتی و ایده هایی برای شروع شغل اینترنتی اشاره کنیم،اما اگر بیشتر مطالعه کنید در این زمینه قطعا به نتایج دلخواه خود خواهید رسید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی از 0 تا 100

Online Business Starter Guide

کسب درآمد اینترنتی و دیجیتالی با رویکرد بازار ایران

آموزش راه اندازی کسب و کار آنلاین

 • نحوه ایده‌یابی، شناخت فردی، هدف گذاری و شناخت راه صحیح قبل از راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی
 • بررسی افزونه‌های مورد نیاز کسب و کار و فعال‌سازی آنها
 • شناخت بوم ناب و طراحی بیرینس پلن
 • فعال کردن تنظیمات فروشگاه ساز آنلاین برای شروع
 • شناخت هاست و دامنه و آشنایی با وردپرس و تنظیمات اولیه
 • اد کردن محصولات و گالری عکس
 • راه‌اندازی قدم به قدم سایت وردپرس
 • آشنایی با درگاه پرداخت ها و فعال سازی آن روی کسب و کار خود
 • پیاده‌سازی سیستم ساز فروشگاهی
 • آشنایی به سئو و بهینه سازی سایت و اجرای آن در کسب و کارخود
 • آشنایی با تولید محتوا و انواع محتواها
 • آشنایی با اینستاگرام و تولید محتوا در آن
 • آشنایی با بازاریابی و فروش(دیجیتال مارکتینگ)
 • روابط عمومی در کسب و کار
 • وفادارسازی مشتری و ارتباط با مشتری
 • آشنایی با مجوزهای قانونی

 • زمان: از 25 تا 31 اردیبهشت 1400
 • مدت زمان دوره : هفت جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما