کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی حرفه ای

رشدانا

یک کپی رایتر حرفه ای توسط کسب و کار ها شکار می شود.

Blogging & Copywriting

آموزش کپی رایتینگ و تولید محتوای ناب به شیوه ی اصولی و حرفه ای برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر و یک نویسنده ی آنلاین حرفه ای.

توضیحات کارگاه آموزشی

تا به حال شده پیام کوتاهی آنچنان نظرتان را جلب کند که باعث شود میخکوب شوید؟ از خود پرسیدید که چه چیزی در متن پیام نهفته است که این‌گونه جذاب است؟ نوشتن متن بسیار تاثیر گذار و خلاق برای چه اهدافی است؟ امروزه آموزش کپی رایتینگ و تکنیک های تبلیغ نویسی برای سازمان‌ها به یکی از ضروری‌ترین واحد‌های تبلیغات بدل شده، در ادامه به توضیحات بیشتر می‌پردازیم.

 

کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی چیست؟

اصطلاح کپی رایتینگ یا Copywriting به معنای تبلیغ نویسی است. هدف از کپی رایتینگ این است که خواننده را مجاب به انجام کار مورد نظر خود کنید. تبلیغ نویسی برای جلب نظر مخاطب به هدف افزایش فروش یا ارائه محصول و خدمات انجام می‌شود. در واقع کپی رایتینگ کار یک فروشنده را با استفاده از کلمات انجام می‌دهد.

مهارت کپی رایتینگ با تولید محتوا متفاوت است؛ در تولید محتوا هدف، تولید محتوا بسیار با کیفیت برای جذب خواننده بیشتر است و در تبلیغ نویسی، تمرکز بر روی جذب کاربر بیشتر است. در بحث کپی رایتینگ تمرکز بر روی متقاعد کردن مشتری‌ها برای فروش بیشتر و یا انجام کار مورد نظر است:

 • تولید محتوا شامل موارد خبرنامه ایمیلی، مطالب وبسایت، ایجاد پادکست و وبلاگ نویسی است.
 • کپی رایتینگ به متن و یا شعار تبلیغاتی برای انواع صفحات فروش و تبلیغات برند مرتبط می‌شود.

 

کپی رایتر یا Copywriter کیست؟

کپی رایترها در تلاش هستند تا با استفاده از کلمات مفهوم پیچیده ای را به مخاطب برسانند و باعث درک یک حس مشترک در مخاطب شوند. این حس مشترک باید بتواند فکر و تصور مخاطب را درگیر کند و ذهن او را با هدف شما هم سو کند.

یک کپی رایتر یک تبلیغ نویس بسیار حرفه‌ای است که نیاز‌های مشتری را به خوبی می‌شناسد و یا می‌تواند نیاز‌های مورد نظر خود را در مشتری ایجاد نماید. نگارش کپی رایتینگ کار آسانی نیست و دارای ظرافت‌های بسیار ویژه و تخصصی است که نیاز به آموزش و یادگیری دارد.

 

اهمیت آموزش کپی رایتینگ

بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارها دارای محصولات و خدمات بسیار عالی هستند ولی در به کاربردن انواع تبلیغ ناموفق هستند. تبلیغات تیغ دو لبه است. اگر به درستی از آن استفاده نشود می‌تواند سازمان را نابود سازد و مشتریان خود را از دست بدهد.

کپی رایتینگ علاوه بر دانش و تخصصی که باید آموزش داده شود، نیاز به درک دقیق از فرهنگ جامعه نیز دارد. بسیاری از شرکت‌ها برای محصولات صادراتی خود شعار‌ها و متون تبلیغاتی با هزینه‌های گزافی تولید می کنند. ولی در کشور مربوطه به دلیل نوع فرهنگ متفاوت نه تنها مورد استقبال قرار نمی‌گیرد، بلکه ممکن است از مطالب سو برداشت شده و توهین نیز تلقی شود. این گونه است که سازمان‌ها سرمایه‌های خود را در درون و بیرون از مرزهای کشور از دست می‌دهند.

 

مزایای کارگاه آموزش کپی رایتینگ

 • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
 • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
 • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
 • کیفیت بالا، قیمت مناسب

 

دستاورد های رشدآموز در انتهای کارگاه

کالج رشدانا با به کار گیری تیم متخصص آموزشی کپی رایتینگ و بازاریابی توانسته است شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف را با این مفهوم آشنا و روش صحیح و استاندارد، کپی رایتینگ را آموزش دهد. استانداردهای آموزشی این کالج در سطح کشور معتبر بوده و نمونه مشابهی ندارد.

بدون شک همه سازمان‌های مختلف در سطح کشور به تیم تبلیغ نویسی و کپی رایتینگ احتیاج دارند. بنابراین این شرکت‌ها می‌توانند برای پرسنل خود آموزش تخصصی در رشدانا را در نظر گرفته و یا از تیم‌های خبره این مجموعه استفاده کنند.

سرفصلها و کلیات

 • کپی رایتینگ چیست؟
 • کپی رایتر کیست؟
 • تفاوت کپی رایتینگ با تولید محتوا چیست؟
 • جایگاه کپی رایتر در تیم دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 • کپی رایتر چه توانایی های فردی باید داشته باشد؟
 • تکنیک های کپی رایتینگ در سئو
 • تکنیک های کپی رایتینگ در تبلیغات و نوشتن متون تبلیغاتی
 • استفاده از کپی رایتینگ برای افزایش فروش

course calendar جزئیات، ثبت نام

 • مدت زمان : یک جلسه سه ساعته
 • تاریخ برگزاری : به زودی اعلام می شود
 • اشتراک گذاری :
 • پیش نیاز: اینترنت، لپ‌تاپ و بازاریابی محتوا

cube مدرس و رشدآفرین

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • آموزش مجازی
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی حرفه ای - Blogging & Copywriting

پیش نیاز: اینترنت، لپ‌تاپ و بازاریابی محتوا

اگر از آن دسته افرادي هستيد كه از نوشتن لذت می برید، احتمالاً با خود فکر می کنید که مي توانيد كپي رايتر (Copywriter) يا يك تبليغ نويس حرفه اي نيز شويد. اما آيا واقعا اين مسئله درست است؟

كپي رايترها روزهاي زيادي را براي نوشتن متن هاي مختلف به منظور تبليغ و فروش کالاها و خدمات مي گذرانند. به عنوان مثال، یک كپي رايتر ممکن است یک محصول جدید را برای تجارت غلات بنویسد، یا یک شعار جدید برای شرکت ارائه دهد.

آموزش تبلیغ نویسی حرفه ای

وقتی برای اولین بار نام کپی رایتینگ را می شنوید احتمالا یاد Copy Righting یا قانون حق تکثیر می افتید در حالی که این کاملا با مفهوم Copy Writing یا تبلیغ نویسی یا تولید محتوای تبلیغاتی تفاوت است!

در حالی که عموم مردم بر این باورند که نویسندگی، کپی رایتینگ و تولید محتوا همگی یک چیز هستند و این اسم ها فقط برای دهن پر کردن می باشد، بسیاری از متخصصان باور دارند که کپی رایتینگ با نویسندگی با تولید محتوا از زمین تا آسمان فرق دارد اگرچه در ظاهر چندان تفاوتی دیده نمی شود.

چرا آموزش کپی رایتینگ ؟

شاید بتوان گفت هر کسی می تواند نویسنده باشد و محتوای خوب یا حتی عالی تولید کند اما کپی رایتینگ کار هر کسی نیست.

در آموزش کپی رایتینگ و تولید محتوای تبلیغاتی شما می‌آموزید که چگونه از قدرت کلمات برای جذب مشتری و فروش محصولات و خدمات مختلف استفاده کنید. فروش محصولات هنری است که تنها به دست کپی رایتر ها قابل انجام است.

درواقع یک کپی رایتر یا تبلیغ نویس حرفه ای روی این موضوع متمرکز است که چگونه با روش های مختلف و استفاده مناسب از کلمات، بتواند ذهن مخاطبان را  قانع کرده و او را ترغیب به خرید محصول کند. به یاد داشته باشید که این یک مهارت بسیار ضروری برای موفقیت در دنیای کسب و کار  ( به خصوص برای دیجیتال مارکتر ها ) محسوب می‌شود.

برای آشنایی با این مبحث و ورود به دنیای کپی رایتینگ پیشنهاد می کنیم که این کارگاه تخصصی را از دست ندهید.

كپي رايتر (Copywriter) دقيقا چه كاري انجام مي دهد؟

همانطور كه قبل تر اشاره كرديم كپي رايترها روزهاي خود را صرف نوشتن با هدف تبليغ براي فروش كالاها و خدمات مختلف مي كنند. اين افراد آموزش كپي رايتينگ را به صورت حرفه اي فرا گرفته اند.

در آژانس های تبلیغاتی، یک كپي رايتر با اصول تبليغ نويسي آشنا بوده و به عنوان يك فرد خلاق شناخته می شود زیرا اين شخص شعارهاي مجموعه را درست مي كند یا در كمپين هاي تبليغاتي مشاركت مي كند.

يك كپي رايتر يا تبليغ نويس شايد در کانون توجه قرار نگیرد اما نقش او بسيار مهم است چرا كه تأثیر زیادی بر روی تصویر و شهرت یک شرکت یا برند می گذارد.

همچنين بسیاری از کپی رايترها در بخش های ماركتينگ و بازاریابی، آژانس های تبلیغاتی، شرکت های روابط عمومی، آژانس های توليد محتوا و یا به عنوان فریلنسرها خود اشتغالي دارند.

يك كپي رايتر (Copywriter) چه مهارت هایی نیاز دارد؟

يك كپي رايتر علاوه بر دنبال كردن آموزش اصول تبليغ نويسي و كپي رايتينگ در جهت حرفه اي تر شدن در مسير رشد خود به دنبال مهارتهاي ديگر نيز مي رود. از جمله:

 • زبان انگلیسی: سطح بالایی از مهارت های زبان انگلیسی ضروری است.
 • جزئي نگر: بايد با چشمي باز جزئيات را مشاهده كرد و خطاهاي كار خود را شناسايي كند.
 • واژگان گسترده: آشنا با دامنه واژگان و لغات متعدد
 • کنجکاوی: داشتن روحيه كنجكاوي در امور مختلف
 • چند وجهي: توانايي ديدن زواياي مختلف يك پروژه
 • مهارت های تحقیقاتی: تحقيق و تفحص در مورد موضوعات متعدد
 • گوش دادن: مهارت عالي گوش دادن براي درك بهتر مسائل

چگونه می توانیم فقط در یک سال به يك استاد كپي رايتر تبدیل شویم؟

جواب بسيار ساده است و آن اينكه تا حد ممكن بايد خيلي زیاد بخوانید! مطالعه كردن زياد بايد در دستور كارتان قرار گيرد تا بتوانيد تمام اطلاعات و آموزش هایی که احتمالاً وجود دارد را فرا بگيريد.

از طرفي حتی بیشتر تمرین کنید. هر تکنیکی که می آموزید برای تسلط بر آن تمرين كردن بسيار مهم است. همچنين خود را به چالش بكشيد چرا كه افراد در مواجه با مشكلات و چالش ها رشد مي كنند.

و از همه مهمتر به دنبال آموزش اصول تبليغ نويسي و آموزش كپي رايتينگ به صورت حرفه اي باشيد تا بتوانيد از اين طريق دانش خود را گسترش دهيد.

آيا كپي رايتينگ شغل مناسب و خوبي است؟

اگر شغل شما از نقطه فروش فاصله دارد، همیشه کسب درآمد بیشتر به عنوان یک کارمند کار سختی خواهد بود. به همین دلیل است که یک كپي رايتر مستقل (Freelance Copywriter) بودن مي تواند کار بسیار شگفت انگیزی باشد.

اين شغل به نوعي محافظت شده بوده چرا كه نزدیک به نقطه فروش است. شما همیشه مورد نیاز خواهید بود و همیشه قادر هستيد كه هزینه مناسبي را پيشنهاد بدهید و كسب درآمد خوبي داشته باشيد.

همچنين در آموزش كپي رايتينگ و تبليغ نويسي حرفه اي در مي يابيد كه براي وب سایت هاي مختلف تقاضای زیادی جهت نوشتن در زمينه هاي مختلف فروش وجود دارد. شرکت ها در تهیه صفحات خانگی، صفحات فرود، صفحات محصول، صفحات اشتراک، نامه های فروش به مشتریان، وبلاگ ها، مقالات و خبرنامه های الکترونیکی به کمک اين افراد نیاز دارند.

آموزش كپي رايتينگ و تبليغ نويسي حرفه اي رشدانا

آيا كپي رايتينگ كار سختي است؟

اكتشاف و آموزش خود در زمینه تبليغ نويسي و كپي رايتينگ، می تواند مانند یک کار دشوار باشد. اما در صورت استفاده از يك سيستم آموزشي چندان سخت نخواهد بود.

یک سیستم یادگیری خوب فراتر از تکنیک های نوشتن است به طوري كه به شما آموزش اصول تبليغ نويسي حرفه اي و تمامي نكات مربوط به آموزش كپي رايتينگ را انتقال دهد.

حتي براي افراد با استعداد در مرحله اول آسان نيست. ممکن است ابتدا ساده و در بعضی مواقع فرمول دهنده باشد ولي بايد بدانيم ساده بودن به معناي آسان بودن نمي باشد. بعضی اوقات، کلمات فقط در ذهن ما گیر می کنند و از جاری شدن بر روی کاغذ خودداری می کنند. اما با آموزش، تمرين و يادگيري اصول آن مي توانيد در اين راه موفق شويد.

آیا می توانيم بدون مدرک مرتبط، كپي رايتر شويم؟

شايد تصور بسیاری از افراد اين است كه تمامي كپي رايترها ، ادبیات یا روزنامه نگاری يا مترجمي زبان انگلیسی را خوانده و يا رشته هاي مربوطه را دنبال كرده اند اما حقيقت اين نيست! اگر تحصیلات رسمی و مرتبط در اين زمينه ندارید، هنوز هم می توانید یک كپي رايتر (Copywriter) درجه يك باشید.

نبود مدرک نباید مانعی باشد براي اينكه شما فكر كنيد مناسب اين كار نمي باشيد بلكه با دنبال كردن آموزش اصول تبليغ نويسي و به طور كلي آموزش كپي رايتينگ به صورت حرفه اي در خواهيد يافت كه مي توانيد قدم در اين مسير بگذاريد.

1 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. حلیه رضایی

  کارگاه بسیار مفیدی در حوزه تبلیغات بود. نه تنها با حوزه تبلیغات به صورت کلی اشنا می‌شود به صورت جزئی‌تر با تولید محتوا هم آشنایی صورت می‌گیرد. در عین حال به کپی رایتینگ هم که موضوع بسیار جذابی بود پرداخته شد و جرقه شروع در زمینه تبلیغات نویسی زده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin