استارتاپ چیست؟


تاریخ انتشار: 22 مرداد 1397 | 44 بازدید

با پیشرفت علم و گسترش فناوری، استارتاپ ها جایگاه ویژه ای در کسب وکار پیدا کرده اند. اگر در ابتدای یک کسب و کار فعالیت های شما اصولی و صحیح باشد، موفقیت شما بیشتر خواهد شد.
از زمانی که ایده شروع یک استارتاپ به ذهن می رسد تا مرحله سوددهی باید مراحل مختلفی را طی کنید، منتهی توجه داشته باشید این مراحل به این گونه است که تا وقتی مرحله قبل به پایان نرسیده، مرحله بعد را نباید شروع کنید.

حال باهم این مراحل را یک به یک بررسی می کنیم:

1. شناخت ایده

زمانی که ایده ی اولیه یک کسب و کار در ذهن شما شکل می گیرید نباید آن را از دست بدهید بلکه باید آن را در کسب و کار مورد نظر خود پیاده سازی کرده و به رویا پردازی ادامه دهید و آن را پرورش دهید تا باعث کشف ایده های متنوع شود.

2. تحلیل و ارزیابی ایده

کارهای مهمی که شما باید برای کسب و کار خودتان انجام دهید این است که ابتدا بازار را در حوزه کارتان تحلیل کنید،رقبای خود را بشناسید و نیاز مردم را بسنجید.
چند مورد از استارتاپ های مشابه خود را ببینید و آن ها را تحلیل و بررسی کنید و سعی کنید به دنبال کارهایی که زیاد انجام شده است نروید. همیشه برای موفقیت خود افرادی که در حوزه فعالیت شما صعود کرده و موفق شده اند را برای خودتان الگو قرار داده و از فرصت هایی که برایتان به وجود می آید نهایت استفاده را ببرید.
به عنوان مثال فیلتر بودن یوتیوب فرصتی را برای پیدایش آپارات به وجود آورد، پس ببینید که استفاده شما از فرصت هایی که برایتان به وجود می آید چقدر با اهمیت است.

3. نمونه اولیه

برای طرح خود نامی مناسب انتخاب کنید که تلفظ آن راحت باشد و مردم آن را به راحتی به خاطر بسپارند که بعدها نیز به عنوان برند شما در ذهن مخاطبان به سادگی جای خود را باز کند.
توجه داشته باشید طرح کسب و کار یا همان بیزینس پلن که شامل موارد مالی، سود و زیان ها، مجوز ها و جزئیات دیگر می باشد که امری ضروری و حیاتی است زیرا راه اندازی یک استارتاپ نیاز به سرمایه دارد که بدون بیزینس پلن موفق نخواهید شد (خصوصا اگر به دنبال سرمایه گذار هستید).

4. راه اندازی استارتاپ

حال نوبت آن است که ایده شما به مرحله تولید و راه اندازی برسد. مطمئن باشید همکاری تیمی به نفعتان بوده و به شما در این مسیر کمک زیادی می کند پس با افرادی که می توانند به شما کمک کنند مشورت نموده و سعی کنید برای هر بخش یک متخصص انتخاب کنید. استارت آپ خود را از همه جنبه ها بررسی کنید و خود را جای کسانی بگذارید که می خواهند از استارت آپ شما استفاده کنند.

5. رشد

امروزه چیزی که خیلی طرفدار دارد شبکه های اجتماعی است پس از آن غافل نشوید و آن را دست کم نگیرید، تا جایی که میتوانید خود را در شبکه های اجتماعی محبوب مطرح کنید، این کار برای رشد برندتان بسیار موثر است.
همچنین باید به خاطر داشته باشید که یک کار آفرین موفق در کارش استمرار دارد و قدم های خود را به تدریج طی می کند. از طرفی هنر کسب و کار این است که بتوانید عملکردتان را ارزیابی کنید.

6.تبلیغ

هر کسب و کاری در نهایت به فروش و درآمدزایی فکر می کند و هدف نهاییش کسب سود است. یکی از مواردی که با اهمیت بوده و تاثیر بسیار زیادی دارد بحث تبلیغات می باشد پس برای تبلیغ خود فکر کنید و راه خوبی را انتخاب کنید.

زمان رسیدن شما به مقصودتان است، اما بدانید این پایان راه نیست شما باید مشتری های پیشین، فعلی و آینده خود را نگهداری کنید و افراد بیشتری را جذب کنید.

اگر می خواهید با این فرایند دقیق تر و کامل تر آشنا شوید، می توانید همین الان با شرکت در کارگاه آموزش راه اندازی استارتاپ به خواسته ی خود برسید و قدم در مسیر موفقیت بگذارید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش راه اندازی استارتاپ

Startup Launch Workshop

استارتاپ خود را حرفه ای راه اندازی کنید


 • آشنایی با گام های راه اندازی کسب و کار نوپای ناب
 • آشنایی با تطبیق راهکار و نیاز
 • شناخت دلایل اصلی شکست کسب و کارهای نوپا
 • آشنایی با روش های مختلف اعتبار سنجی
 • توانایی سنجش فرضیه های یک محصول
 • آزمایش و تست محصول برای فهمیدن بازخورد مخاطبان
 • ارائه هر چه سریع تر محصول به مشتری
 • نکات لازم برای ساخت MVP
 • بوم مدل کسب و کار چیست
 • بوم مدل کسب و کار شامل چه اجزایی است
 • چرا باید بوم کسب وکار داشته باشیم
 • بوم مدل کسب و کار چه نقشی در کسب و کار ها دارد

 • زمان: هفته آخر مرداد ماه 99
 • مدت زمان دوره : دو جلسه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما