آموزش جذب سرمایه گذار برای استارتاپ ها


تاریخ انتشار: 27 مرداد 1397 | 51 بازدید

چرا به فکر جذب سرمایه گذار باشیم؟

یکی از مهم ترین و ابتدایی ترین مراحل برا شروع یک استارتاپ و کسب و کار جدید پیدا کردن سرمایه اولیه است که با توجه به نوع کسب و کار می تواند از چند میلیون تا چند صد میلیون متفاوت باشد. بدون یک سرمایه اولیه نمی توان کار را به راحتی و به سرعت پیش برد و همیشه ذهن کارکنان استارتاپ باید درگیر مسائل مالی باشد. یکی از راه های جذب سرمایه ی اولیه جذب سرمایه گذار می باشد که در ادامه به این موضوع می پردازیم.

آموزش جذب سرمایه گذار چگونه سرمایه اولیه مورد نیاز خود را بدست آوریم؟

برای به دست آوردن این سرمایه اولیه چند راه وجود دارد که عبارتند از: گرفتن وام از موسسه های قرض الحسنه، پیدا کردن سرمایه گذار برای استارتاپ، کمک گرفتن از شتابدهنده ها و …

اولین راهی که به ذهن استارتاپی ها برای جذب سرمایه می رسد گرفتن وام از بانک ها و موسسه های قرض الحسنه می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که تا حد امکان دور این موضوع را خط بکشید چرا که بعدا پشیمان خواهید شد به این خاطر که ممکن است شما در چند ماه اول شروع استارتاپتان هیچ سود و سرمایه ای بدست نیاورید ولی در هر صورت باید هر ماه مقداری از سرمایه تان را به بانک پس دهید، البته این تنها یکی از مشکلات گرفتن وام از بانک ها می باشد.

بهترین راه و البته مشکل ترین راه برای جذب سرمایه اولیه پیدا کردن یک سرمایه گذار خوب و مطمئن می باشد چرا که می توانید با سرمایه گذار توافق کنید که در آینده بخشی از سهام کسب و کار شما در اختیار او باشد و یا فقط بخشی از سود حاصل از کسب و کار به او تعلق می یابد. البته همین پیدا کردن سرمایه گذار و جلب اعتماد او که در آینده حتما به سود خواهد رسید قسمت مشکل کار می باشد. شما اغلب باید بتوانید در کمترین زمان ممکن و به بهترین نحو ممکن خود و کسب و کار خود را به سرمایه گذار معرفی کنید و اعتماد آنها را نسبت به کسب و کار خود جلب کنید. البته این موضوع را نیز فراموش نکنید که مشتریان ومخاطبان شما نیز می توانند جزو سرمایه گذاران شما باشند پس در هنگام فروش محصول و ارائه ی خدمات نیز به فکر روابط عمومی و معرفی کسب و کار خود به مشتریان باشید.

و در آخر یکی از اتفاقات خوبی که در زمینه ی استارتاپ ها به وجود آمده پیدایش شتابدهنده ها می باشد، این مجموعه نه تنها با دادن وام سرمایه اولیه شما را تامین می کنند بلکه با دادن مشاوره و در صورت نیاز معرفی نیرو های متخصص به شما، به پیشرفت و توسعه هر چه سریع تر استارتاپ شما کمک می کنند. شتابدهنده ها معمولا در ازای این کار تا زمان بازگشت سرمایه خود مقداری از سود ماهیانه ی شما را دریافت می کنند و یا بخشی از سهام کسب و کار شما را به دست می آوردند.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش جذب سرمایه و مذاکرات با سرمایه گذار

Fundraising

با پول سرمایه گذار خود رفیق شوید!


 • سرمایه گذاران چه کسانی هستند ؟
 • اهمیت سرمایه در کسب و کار ها
 • راهکار های جذب سرمایه گذار
 • روش های تامین سرمایه برای استارتاپ
 • چگونگی ارائه طرح و ایده برای سرمایه گذار
 • چگونگی یافتن و برقراری ارتباط با سرمایه گذاران

 • زمان: دوشنبه 20 مردادماه 99 ساعت 16:30 الی 20
 • مدت زمان دوره : یک جلسه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما