آموزش تولید محتوا اصولی برای وب سایت


/
تاریخ انتشار: 9 تیر 1398 | 40 بازدید

ارزان ترین و آسان ترین راه برای شناخته شدن در دنیای وب تولید محتوای دست اول می باشد. برای داشتن محتوای خوب در ابتدا باید به دنبال یک دوره آموزش بازاریابی محتوا یا پیدا کردن آموزش تولید محتوا در وب می باشد، در قدم های بعدی باید شروع کنید به تولید محتوا و در این کار پشتکار لازم را داشته باشید.

گوگل را در نظر داشته باشید

یک اصل مهم و اساسی در آموزش  تولید محتوا، در نظر گرفتن گوگل علاوه بر کاربر می باشد. چرا که واسطی که محتوای شما را به کاربر نشان می دهد، گوگل است. گوگل به شدت با محتوای تکراری و کپی شده از سایت های دیگر واکنش نشان می دهد و سایت خاطی را جریمه می کند. اگر می خواهید میزان جریمه را بدانید کافیست محتوای کپی شده در سایتتان منتشر کنید.

آموزش تولید محتوا برای گوگل

عنوان ها را فراموش نکنید

دومین اصل در هر کلاسی که آموزش تولید محتوا موضوع آن است، ایجاد کردن عنوان های جذاب برای کاربران است. داشتن عنوان جذاب می تواند خوانندگان را جذب خود کند. طی بررسی های متعدد مشخص شده است. 80% خوانندگان فقط عنوان را می خوانند، و تنها 20% از افراد بقیه مطلب را مطالعه می کنند. پس در تولید محتوا به عنوان ها توجه کافی داشته باشید. یکی از تکنیک های جذاب کردن عنوان محتوا برای کاربر، اضافه کردن کلمات وصفی به ابتدا یا انتهای عنوان می باشد.

به طور مثال، بهترین آموزش تولید محتوا به جای آموزش تولید محتوا یا مهم ترین نکات آموزش تولید محتوا به جای نکات آموزش تولید محتوا، شما با همین یک فرمول ساده می توانید عنوان های جذابی ایجاد کنید و مخاطبان را به وبسایت خود بکشانید.

 

محتوای سوال بر انگیز تولید کنید

یکی از شیوه های تدریس معلمان عالی، تدریس به نحوی است که در ذهن دانش آموز ایجاد سوال کند و دانش آموز را درگیر مبحث ارائه شده نماید. بر همین اساس برای داشتن یک محتوای عالی و درجه یک باید محتوای شما سوال برانگیز باشد، می توانید در انتهای مقاله چند سوال از کاربر بپرسید و یا از کاربر بخواهید نظر خود را در مورد محتوای شما بگویید.به عنوان مثال اگر محتوای شما در مورد آموزش تولید محتوا می باشد، می توانید در انتهای مقاله از کاربر سوالاتی با این مضمون بپرسید. به نظر شما بهترین روش آموزش تولید محتوا چیست؟ اصول تولید محتوا چیست؟

آموزش تولید محتوا سوال برانگیز

محتوای شما پاسخ دهنده سوالات احتمالی کاربر باشد

هدف نهایی هر کاربری از جستجو در وب، رسیدن به پاسخ سوالاتش می باشد، به فرض شما در حال تولید دوره آموزش بازاریابی محتوا هستید یا کتاب آموزش بازاریابی محتوا را می خواهید تالیف کنید، اولین قدم برای تولید محتوا در این زمینه ها بر طرف کردن نیاز یا همان سوالات افراد مبتدی در این زمینه می باشد. و هر چقدر مقاله یا کتاب شما به سوالات بیشتری پاسخ دهد، کاربران بیشتری آن را خواهند خواند و به این صورت شما در صدر نتایج گوگل حضور خواهید داشت.

آسان ترین شیوه دسترسی به سوالات مورد نظر کاربران جستجو کردن در مورد آن موضوع در گوگل می باشد، گوگل به هنگام تایپ متن در باکس جستجویش پیشنهاداتی را به کار بر ارائه می دهد که این پیشنهادات جزء پر جستجو ترین موارد در سطح وب در مورد موضوع مورد نظر شما می باشد. شما با استفاده از این موارد می توانید محتوای تولید شده خود را تا سطح بسیار بالایی پر مخاطب کنید.

 

تصاویر و ویدیو ها راه های دیگر تولید محتوا

شخصی به وسیله دیدن تصاویر می تواند خوب یاد بگیرد، شخصی با گوش دادن به صوتی آن را در عرض چند دقیقه کاملا حفظ می شود. به نظر شما چه چیزی باعث این تفاوت ها می شود؟ شیوه یادگیری و درک هر شخصی نسبت به شخص دیگری متفاوت است. عده ای از مردم حافظه دیداری خوبی دارند. بعضی دیگر حافظه شنیداری خوبی دارند و این یک اصل است که شما باید همواره در تولید محتوا رعایت کنید.

شما باید در تولید محتوای خود بکوشید تا برای تمامی افراد محتوا مفید و قابل استفاده به بهترین نحو باشد، بر همین اساس محتوای شما می تواند شامل تصاویر، ویدیو ها و صدا ( voice ) ها تا کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کند. پس تا می توانید در محتوای خود از عکس، ویدیو، تصاویر اینفوگرافیک، صدا استفاده کنید.

تصاویر،صدا و ویدیو برای ایجاد محتوای خوب

به روز رسانی مداوم و منظم

گوگل علاقه ای خاصی به وبلاگ یا وب سایت های دارد که محتوای خود را مداوم به روز رسانی می کنند. یک نکته خیلی مهم و ضروری در زمینه آموزش تولید محتوا، پست گذاری با برنامه و رأس سایت می باشد. اگر شما امروز یک محتوا در مورد آموزش تولید محتوا برای سایت در وبلاگ خود منتشر کرده اید باید سعی کنید فردا و همچنین روز های آینده رأس همان ساعت اقدام به محتوا گذاری در وبلاگ خود نمایید.

گوگل مانند استادی سخت گیر است که باید رآس همان ساعت شروع کلاس در آن حضور داشته باشید، البته شاید شما بتوانید در ساعت های بعدی یا با تاخیر وارد کلاس شوید و کار خود را انجام دهید، اما این استاد دیگر آن حساب ویژه را روی شما باز نمی کند.

اگر عاشق تولید محتوای الکترونیکی هستید می توانید مقاله ای جامع در مورد آموزش تولید محتوای الکترونیکی را در رشدانا بخوانید

چند نکته مهم در مورد تولید محتوا

تولید محتوا امری نسبتا دشوار است. یک محتوای خوب زمانی تولید می شود، که شما از قبل اقدام به تحقیق در مورد مطلب مورد نظر کرده باشید. باید اصول نوشتن صحیح را بدانید، عنوان مناسب انتخاب کنید و هزاران نکته ریز و درشت که در مقالات بعدی شاهد آموزش آن ها خواهید بود.

برای تولید محتوا 2 راهکار پیش روی شماست.

 1. خودتان دست به کار شوید.
 2. تولید محتوا را برون سپاری کنید.

اگر می خواهید از همین حالا خودتان دست به کار شوید، می توانید با مجموعه مقالات رشدانا همراه باشید و از مطالب مرتبط با آموزش تولید محتوا بهره ببرید. اما گزینه دو، برای انتخاب یک تیم حرفه ای تولید محتوا باید پارامترهای را بررسی نمایید تا بتوان گفت آن تیم یک تیم حرفه ای و همه فن حریف اند. کانتونا یک تیم جوان و همه فن حریف در زمینه تولید محتوا هستند. برای آشنایی با ویژگی افراد مناسب تیم بازاریابی محتوا به مقاله ای با عنوان شخصیت های مفید برای تیم تولید محتوای حرفه ای  رجوع کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از بازاریابی محتوا به مقالات ویکی پدیا در این زمینه مراجعه نماید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

قلندر بازاریابی محتوا

Content Marketing Specialist

به یک متخصص بازاریابی محتوا تبدیل شوید و کسب و کارها را دگرگون کنید

بازاریابی محتوا

 • ساختار یک تیم دیجیتال مارکتینگ
 • آشنایی با ابزار گوگل آنالیتیک با رویکرد دیجیتال مارکتینگ
 • آشنایی با ابزار محاسباتی در دیجیتال مارکتینگ
 • شیوه‌های تولید محتوای تاثیرگذار
 • جذب حداکثری مخاطب با کمک محتوای موثر
 • چگالی کلمات کلیدی چیست؟
 • اهمیت تولیدات رسانه‌ای در برندسازی و بازاریابی
 • سبک های ارائه اطلاعات به مخاطبان
 • آشنایی با خزنده ها و ربات های گوگل
 • معرفی black seo و white seo
 • ردگیری کمپین تبلیغاتی با ساخت UTM
 • معرفی بخش Audience - کاربران
 • تکنیک های کپی رایتینگ در سئو
 • آشنایی با ویژگی های کلیدی سرچ کنسول
 • آشنایی با ابزار های ایمیل مارکتینگ
 • اصول تولید محتوای الکترونیکی

 • زمان: 27 شهریورماه 1399
 • مدت زمان دوره : 2 ماه
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها