آموزش طراحی وب سایت – این بخش php


تاریخ انتشار: 7 مرداد 1398 | 97 بازدید

در این مقاله با آموزش طراحی وب سایت با PHP با شما همراه خواهیم بود. php یک زبان برنامه نویسی سمت سرور شبیه ASP است. PHP یک زبان قدرتمند برای ساخت وب سایت های پویا است. این زبان اسکریپتی می تواند با HTML ادغام شود، کدهای PHP روی سرور تعریف می شوند و خروجی HTML و یا خروجی های دیگری تولید می کنند که کاربر می تواند ببیند. اینجا به مطالبی درباره طراحی سایت با PHP می پردازیم.

چگونه برنامه نویسی را اصولی آغاز کنیم؟

طراحی سایت با PHP یا CMS ؟

اکثر نیازهای طراحی سایت با استفاده از CMS ها انجام می شوند. با این حال در برخی موارد که نیازهای پروژه خارج از محدوده توانایی و ویژگی های سیستم های مدیریت محتوا باشد، نیاز به برنامه نویسی اختصاصی سایت با یکی از زبان های برنامه نویسی حل می شود.

در حال حاضر بیش از 80 درصد سایت های طراحی شده با زبان PHP طراحی شده اند. این درصد بالا بدون شک به دلیل مزیت های این زبان به سایر زبان های دیگر است.

 

 

آموزش طراحی وب سایت با php

 

مراحل طراحی سایت با PHP

 • طراحی طرح گرافیکی
 • طراحی فرانت
 • طراحی  CMS اختصاصی
 • بارگزاری و پشتیبانی

 

فریم ورک های برنامه نویسی PHP

برای بهبود کیفیت، امنیت، سرعت و کارایی برنامه ها و سایت های نوشته شده با PHP، ابزارهایی با نام فریم ورک ایجاد شده اند که کاربران را در رسیدن به هدف های لازم در هنگام طراحی سایت با PHP یاری می رسانند. این ابزارها به صورت پیوسته در حال توسعه و بهبود هستند و در نتیجه استفاده از آنها سبب می شود به روز رسانی سایت و کتابخانه های استفاده شده در آن بسیار آسان باشد.

ابزارهای مورد نیاز برای طراحی سایت در کنار PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی است و برای طراحی سایت کافی نیست. استفاده از ابزارها و زبان های دیگر برنامه نویسی برای ایجاد و طراحی یک سایت با کیفیت مورد نیاز است.برخی از این زبان ها عبارت اند از: HTML، CSS، JavaScript، j Query

 

ویژگی های PHP

PHP به صورت سنتی به دلیل اینکه مستقیما از روی سورس اجرا می شود، در مقایسه با برخی سیستم های دیگر سرعت کمتری دارد. این نقص توسط فیسبوک تا حدود زیادی برطرف شده است و از نگارش های 7 و 7.2 به بعد، بهینه سازی های گسترده ای روی این زبان به انجام رسیده که باعث شده سرعت آن به صورت چشمگیری افزایش یابد.

به دلیل فراگیر بودن زبان PHP، توسعه ی نرم افزار یا سایت با این زبان، در آینده با آسانی بیشتری همراه خواهد بود.نگارش های جدید زبان PHP با پشتیبانی از سیستم برنامه نویسی شی گرا، توسعه پذیری بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده اند.

برخی از زبان های متداول دیگر که در طراحی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرند عبارت اند از:

 • ASP.NET
 • Java
 • python

تا به امروز حدودا بیشتر از 35 میلیون وب سایت از این زبان برای ساخت برنامه های تحت وب خود استفاده کرده اند و این زبان به عنوان یکی از پر طزفدارترین زبان های اسکریپتی به شمار می آید.

 

دوره آموزش php

php چیست؟

php یکی از زبان های برنامه نویسی  در سمت سرور است. به این معنی که کدهای این زبان روی سرور ترجمه می شود که از اصلی ترین کاربرد های آن می توان به طراحی وبسایت های دینامیکی (فعال) اشاره کرد.

دوباره نوشتن هسته ی این زبان و به وجود آوردن موتور پردازشی زند (Zend Engine) در راستای تاریخچه زبان برنامه نویسی php تحول بزرگی را ایجاد کرده است. این زبان برنامه نویسی در طول 10 سال به مهم ترین وسیله برای پیاده سازی پروژه های وبسایت های دینامیکی تبدیل شده است. این زبان میتواند با HTML ترکیب شود و کارایی بالاتری را پیدا کند. برنامه نویسی php معمولا به این صورت انجام می شود که فرد برنامه نویس توسط یک کامپیوتر (یعنی می توان هنگامی را مثال زد که به اینترنت دسترسی ندارد) برنامه را بنویسد، اقدامات اولیه خود را روی آن انجام بدهد و پس از آن هنگام دسترسی به سرور این زبان را انتقال دهد.

زبان برنامه نویسی php

زبان برنامه نویسی php

 

php در طراحی وب چه کاربردی دارد؟

php بیش ترین تاثیر را برای خلاصه کردن کدهای صفحات وب دارا می باشد. ما تابع ها و متدهایی را توسط این زبان در طراحی سایت تعریف میکنیم و در هر موقع که احساس نیاز به آنها پیدا کردیم در برنامه مورد نظر از آنها استفاده می کنیم و یا به فراخوانی آن متد یا تابع می پردازیم. همچنین این زبان برای اداره سیستم های پایگاه داده استفاده می شود. به وسیله این برنامه و زبان می توان از پایگاه داده خویش به طور سودمند و بهینه استفاده کرد و از اتلاف اضافی فضای پایگاه داده جلوگیری کنیم. به طور کلی php در اسکریپت نویسی سرور یک وبسایت تمرکز دارد. به همین منظور شما می توانید از قابلیت هایی که برنامه های CGI انجام می دهد بهره مند شوید. به طور نمونه تولید محتوا برای صفحات پویا یک وبسایت، جمع آوری فرم داده ها و یا دریافت و ارسال آنلاین را می توان در نظر گرفت.

با استفاده از این زبان شما به خروجی HTML محدود نخواهید شد. از قابلیت های آن می توان به خروجی فایل های pdf، تصاویر و حتی فیلم های فلش (به وسیله libswf و مینگ) اشاره کرد؛ همچنین شما می توانید به آسانی از انواع متون مانند XHTML و سایر فایل XML نیز خروجی بگیرید.

 php شامل چه قسمت هایی می باشد؟

1.هسته زبان:

همانگونه که از اسم آن پیداست هسته زبان بر روی کدها و زبان کار می کند که در ابتدا بر روی کدها کار می شود و آن ها را ترجمه میکند و سپس خط به خط به اجرای کدها می پردازد.

2.واسط سرویس دهنده وب:

بعد از آن که کدها توسط هسته ترجمه و اجرا شد، واسط سرویس دهنده، رابطه بین php و سرویس دهنده اینترنتی را برقرار می کند.

3.ماژول های تابع:

کدها و ابزار هایی است که از قبل نوشته شده اند و بر روی نرم‌افزار php قرار گرفته است که به ما کمک بسیاری در جهت کد نویسی سریع و بهتر می کند، در صورتی که نوشتن این کدها خود به تنهایی زمان بسیاری را از ما خواهد گرفت.

لطفا برای آشنایی با دوره آموزشی این زبان روی آموزش php   کلیک نمایید.

 

آموزش برنامه نویسی php

اگر با دنیای وب آشنایی مختصری داشته باشید، احتمالا سوالاتی همچون  PHP چیست؟ کاربرد php چیست؟ چطور میتوان با php کار کرد؟ دلیل اینکه به php زبان برنامه نویسی سرور می گویند چیست؟ و بسیار سوال دیگر که که میتواند ذهن شمارا درگیر خود کند. در این نوشته، تیم آموزشی قدرتمند رشدانا  بصورت کامل به سوالات شما پاسخ خواهد داد و هر آن چیزی که درباره‌ی زبان برنامه نویسی سمت سرور پی اچ پی نیاز داریم را یاد میگیریم و در پایان شما میتوانید با شرکت در دوره حضوری آموزش برنامه نویسی php شرکت کنید. با ما همراه باشید.

 

معرفی کلی php

آموزش برنامه نویسی php

در اینجا شمارا بصورت مختصر و بسیار کلی با php  آشنا میکنیم :

 • PHP بر گرفته از PHP Hypertext Preprocessor است که PHP اسمی خاص در این ترکیب است.
 • PHP اپن سورس (Open Source) است. به این معنا که استفاده از PHP کاملا رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه ندارد.
 • کدهای PHP روی سرور پیاده سازی میشود. این سرور میتواند یک سرور واقعی یا سرور موجود در دیوایس (از لپتاپ گرفته تا تلفن همراه شما)شما (با استفاده از نرم افزارهایی مثل wamp یا xampp از معروف ترین نرم افزار های ایجاد سرور مجازی)
 • PHP در تمام جهان استفاده شده و بسیار معروف است.

مقدمات کافیست!!

کمی تخصصی تر پیش بریم:

PHP دقیقا چه کار میکند؟

PHP زبان برنامه نویسی  ای می باشد که با کمک از آن میتوان  اقدام به ساخت صفحات وب داینامیک (Dynamic) کنیم.

با استفاده از PHP میتوانیم سایت و اپلیکیشن های تحت وب توانمندی را برنامه نویسی کنیم. اگر بخواهیم جزیی ترین حالت ممکن به سوال PHP چیست؟ پاسخ دهیم، باید بگوییم که PHP کارهای پشت صحنه را در صفحات اینترنت انجام میدهد.

این موضوع به این معناست که php ظاهر سایت شمارا نمی سازد بلکه، با استفاده از PHP شما میتوانید اطلاعات مختلف را از پایگاه داده بگیرید و به کاربران ارائه دهید.

در تشریحی دقیق تر، در اصل PHP یک زبان برنامه نویسی است که توان اصلی آن زمانی نمایان میشود که با یک Database ترکیب میشود. PHP  توانایی وارد کردن اطلاعات را در دیتابیس یا همان پایگاه داده را دارد و همینطور میتواند آن اطلاعات مختلف را بخواند و به کاربر نشان دهد. میتوانیدبا استفاده از PHPپایگاه داده متصل شوید و اطلاعاتی را که در آن وجود دارد ، مانند مطلب، نظرات و… را به کاربرانتان نشان دهید.

رقیب های PHP

آموزش برنامه نویسی php

در سمت و سوی برنامه نویسی سرور  PHP در هیچ زمانی تنها نبوده و همیشه رقبایی  سرسخت را در پی داشته است. یکی از اصلی ترین رقبای این زبان برنامه نویسی سمته سرور در این سال‌ های اخیر، زبان برنامه نویسی ASP.NET بوده  و بین برنامه نویس های  PHP و ASP بحث وجدالی آتشین راه انداخته است که  هر دوی این گرو‌ه برنامه نویس، میخواهند زبان برنامه نویسی ای را که گزیده اند را بر دیگری برتری داده و چیره کنند.

مزایای PHP چیست؟

 • این زبان برنامه نویسی توانایی اجرا و داشتن عملکردی عالی بر روی تمامی پلتفرم ها را دارد از جمله ویندوز، لینوکس، مکینتاش و …..
 • سازگاری صد در صدی با تمامی سرور های روز دنیا
 • PHP توانایی ساپورت انواع پایگاه داده را دارد.
 • PHP زبانی صد در صد رایگان است و شما میتوانید از سایت رسمی آن php.net محتوا های لازم برای برنامه نویسی را دانلود کنید.
 • کار با PHP بر خلاف حرف هایی که میشنوید بسیار آسان است، شما کافیست فقط یه سرور در اختیار داشته باشید و از اجرای کد هایتان بر روی آن لذت ببرید.

با php چه میتوانیم بکنیم؟

 • PHP توانایی ساخت صفحه های داینامیک را دارد.
 • PHP توانایی ارسال اطلاعات از سرور، ویرایش ازلاعات و همچنین دریافت اطلاعات و هزاران کار دیگر را برای شما انجام دهد.
 • PHP زبانی سازگار با html/css است که این ویژگی باعث دولوپ سایت های مختلف با کمک این زبان میشود.
 • با PHP  شما میتوانید با Cookie ها و Session ها کار کنید.
 • PHP با تعبیه توانایی رمزگذاری اطلاعات شما را در فضای وب از گزند هکر ها حفظ میکند.
 •  PHP سلطان ابزار های تولید و ویرایش است! شما میتوانید فایل های txt, pdf, jpg و… تولید و ویرایش کنید و این یک امکان فوق العاده است که PHP در اختیار شما برای شما بوجود آورده است.
 • شما میتواتنید صرفا با آموزش برنامه نویسی php دارای کسب و کار شوید:))

برخی از سایت‌هایی که با PHP ساخته شده‌اند:

آموزش برنامه نویسی php

پس php آنقدر قدرتمند است که بتواند نظر دولوپر های همچین سایت های بزرگ را به خود جلب کند.

یادگیری PHP چگونه است؟سخت یا ساده؟

php  زبانی فوق العاده است، اما یادگیری آن در مراحل ابتدایی بسیار!! ساده و آسان میباشد. کافیست منبع آموزشی خوبی را پیدا کنید تا بتوانید این زبان کاربردی را قورت دهید. زمان یادگیری این زبان برای کسانی که زبان های برنامه نویسی دیگری را آموخته اند بسیار کم است اما برای کسانیکه اولین تجربه برنامه نویسیان است حدود یک ماه به طول می انجامد.

بعد از یادگیری مقدمات، مباحث پیشرفته‌تر و حرفه‌ای تری نیز در PHP وجود دارند که طبیعتا یادگیری و تسلط به آن‌ها نیاز به زمان، انرژی و تلاش بیشتری دارد. اما برای شروع، خیلی راحت و سریع میتوانید اقدام کنید و نگران هیچ چیز نباشید!

پیشنیاز های php چیست؟

تسلط بر روی html/css و آشنایی مختصر با سرور و پایگاه داده کمک بسیاری در فهم شما می کند که اینکار باعث کاهش زمان یادگیری و بالا بردن کیفیت یادگیری میشود.

شما میتوانید از صفر  تا صد برنامه نویسی،طراحی،کار های گرافیکی و کدنویسی آن را زیر نطر اساتید معتبر گروه رشدانا یاد بگیرید.

برای مشاهده دوره ها کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزشی PHP مقدماتی

PHP programming course

برنامه نویسی را اصولی فرا بگیرید


 • انواع مختلف داده ها و متغیرها در PHP
 • عملگرها در PHP
 • ساختارهای شرطی در زبان PHP
 • ساختارهای کنترلی : حلقه ها و آرایه ها
 • کار با فرم ها و داده های ورودی کاربران
 • آشنایی با اصول و مفاهیم پایگاه داده

 • زمان: 25، 28، 30 فروردین، 1 و 5 اردیبهشت
 • مدت زمان دوره : پنج جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما