ویژگی فروشگاه اینترنتی


تاریخ انتشار: 14 شهریور 1397 | 33 بازدید

Related image 

      مقدمه:

برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی باید سایت شما ویژگی هایی داشته باشد و به نکاتی توجه کنید تا مورد پسند مشتریان واقع شود و کار در محیط آن برای خریدار آسان شود و بتوانید کسب درآمد بیشتری داشته باشید.

         1.انتخاب یک دامنه مناسب برای سایت شما

نام لینک سایت(دامنه سایت) باید کوچک و با مُسما باشد و بتوان با آن بین مردم معروف شد .(مثل سایت های معروفی که خودتون میدونید ) شما میتوانید نام سایتتون رو از کلماتی که مردم استفاده میکنند هم انتخاب کنید تا شانس بیشتری برای جذب مشتری داشته باشد.

         2.انتخاب لوگوی زیبا

لوگو یا همان نماد فروشگاه اینترنتی شما یک تصویر کوچکی است که به واسطه ی آن شناخته میشوید(مثل لوگوی شرکت های معروفی مثل گوگل) لوگوی شما باید علاوه بر زیبای نام فروشگاه اینترنتی شما و در صورت لزوم آدرس فروشگاه اینترنتی شما(دامنه)شما هم در آن باشد در عین حال هم یک طراحی خاصی داشته باشد تا مشتری به سمت آن جذب شود.

        3.مشخصات محصولات

همه محصولات در فروشگاه اینترنتی شما باید در زیر آن جدولی داشته باشد که تمام مشخصات آن محصول در آن نوشته شده باشد و مشخصات شما باید کامل و درست باشد (میتوانید لینک سایت خود محصول را از سایت شرکت سازده اش قرار دهید)؛ بدانید هرچه عکس بگذارید کم است چون مشتریان بر اساس عکس ها محصول را میبینید و نظر میدهند و به جز جدول باید از زبان فروشگاه اینترنتی یعنی خود شما هم درباره آن محصول حرف بزنید و از آن تعریف کنید و قسمتی هم باید به تجربه مشتری اختصاص دهیم که کامنت های مشتریان باشد تا از تجربه ی آنان بقیه خریدارن استفاده کنند و قسمتی هم باید باشد تا مشتریان بتوانند به آن محصول رای دهند.

         4.ارائه خدمات

شما می توانید برای مشتریان خود خدماتی ارائه دهید مثل تخفیف، تخفیف های زمانی ، ارسال رایگان ، ضمانت پس از فروش و … این خدمات باعث افزایش مشتریان و مهاجرت نکردن مشتریان از سایت شما میشود توجه داشته باشید که تخفیفها برای مشتریان ارزش دارد چون باعث میشود مشتری به خاطر تخفیف حتی اگر جنس را نیاز هم نداشته باشد خرید کند شما میتوانید تخفیف های کالاهای که تخفیف دارند را در صفحه اول قرار دهید تا مشتری به سوی آنها جذب شود در ضمن یادتان باشد اگر یک مشتری یک بار به سایت شما آمد و خوشش آمد بار بعد هم می آید اما اگر خوشش نیامد دیگر هیچ وقت باز نمی گردد.

        5.رابط کاربری ساده

شما باید فروشگاه اینترنتی را به گونه ای طراحی کنید که مشتری بتواند کالای خود را به راحتترین شکل ممکن پیدا کند باید در فروشگاه اینترنتی دسته بندی کنید محصولات را برچسب کنید و امکان جستجو از طریق نوع کالاها، قیمت، برند، کشور سازنده، نمره مردم و… و نباید در صفحات سایت سرگردان شود چون باعث آشفتگی مشتری میشود و احتمال مهاجرت او وجود دارد شما میتوانید برای مشتری سبد کالا که بتواند کالایی را به آن اضافه یا کم کند امکان علامت گذاری اجناس و امکان مقایسه اجناس را هم در سایت داشته باشید که مشتری احساس راحتی بیشتری در فروشگاه اینترنتی شما داشته باشد.

       6.کامل بودن سایت شما

باید فروشگاه اینترنتی شما در ارائه محصولی که زیر نظر شماست کامل باشد مثلا اگر شما در فروش لوازم تحریر کار میکنید نباید خودکار یا پاک کن نداشته باشید یا اگر احتمال میدهید که مشتریان به برند معروفی علاقه نشان میدهند شما باید از آن برند تأمین شوید تا مشتریان مهاجرت نکنند.

      7.گواهی نامه های سایت شما

گواهی نامها یا علامت های اعتماد آرم های هستند که از طرف سازمانها و ارگان های دولتی به فروشگاه اینترنتی شما تعلق میگیرد(مانند نماد اعتماد الکترونیکی مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران) که شما میتوانید آنها را در صفحه اول فروشگاه اینترنتی خود قرار داده تا مشتریان شما احساس امنیت از خرید در سایت شما را داشته باشند.

      8.درگاه های پرداخت

حال که مشتری خرید خود را انجام داده نوبت به پرداخت غیر حضوری وجه میرسد که شما باید درگاه های زیاد و قابل اطمینانی برای پرداخت وجه مشتری داشته باشید تا اگر یکی هم قطع بود خرید از فروشگاه اینترنتی شما متوقف نشود.

      9.ارتباط با مشتری

شما میتوانید بالای صفحات خود شماره تماس با فروشگاه اینترنتی را بگذارید تا اگر مشکلی پیش آمد یا اتفاقی افتاد مشتریان بتوانند با شما تماس بگیرند و حتی میتوانید با عضویت در شبکه های اجتماعی و گذاشتن لینک کانال خود در فروشگاه اینترنتی با مشتریان خود تعامل کنید و آن ها را از ورود محصولات جدید به فروشگاه با خبر کنید و میتوانید امکانی را قرار دهید که مشتری از زمان اتمام خرید تا رسیدن محصول به خانه مشتری به آن نظارت داشته باشد و گزارش به او ارسال شود.

       10.امکانات متفرقه

شما میتوانید بعد از تکمیل مشتری گزینه های مثل کادو پیچی یا پیشنهاد محصولات  که به آن خرید مربوط بشود و اعمال تخفیف برای این محصولات پیشنهاد شده تا مشتری به خرید دوباره جذب شود.

پیشنهاد نویسنده

این کلاس آموزشی جهت بهبود توانایی شما میتواند تا حد زیادی تاثیر گذار باشد و میتواند شروع کسب و کار شما را تضمین کند.   https://www.roshdana.com/online-selling/

نویسنده:توحید سامی

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش فروشگاه اینترنتی با وردپرس

WooCommerce Online Shop

فروشگاه آنلاین خود را طراحی و راه اندزای کنید

آموزش طراحی فروشگاه اینترنتی | رشدانا

 • معرفی انواع فروشگاه ساز ها
 • آموزش نصب فروشگاه ساز وردپرس
 • معرفی افزونه های مرتبط با ووکامرس
 • آموزش ساخت اولین محصول فروشگاهی
 • آموزش ساخت تخفیف دوره ای و کد تخفیف
 • آموزش ساخت درگاه پرداخت برای فروشگاه
 • نکات لازم و اضافه برای مدیریت فروشگاه
 • معرفی قالب های مناسب برای فروشگاه

 • زمان: 18 بهمن 1399
 • مدت زمان دوره : یک جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما