مدیریت یک استارت آپ


/
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1397 | 44 بازدید

در اکثر مواقع و بنا برتحیقیقات 50تا 80 درصد کسب و کارها منجر به ورشکستگی می‌شود و در بیشتر مواقع شاید عدم آگاهی از روش مدیریت یک استارت آب باعث فروپاشی تمام تصورات ما از موفقیت یک کسب‌وکار می‌شود.

بهتر است قبل از انجام هر اقدامی برای راه‌اندازی یک استارتاپ 6 نکته مهم را موردبررسی قرار دهیم

روش مدیریت استارتاپ

مدیریت پروژه استارتاپ

1-ارزیابی بازار

تحقیق در مورد نیاز بازار و اینکه تا چه حد می توانیم این نیاز را برآورده کنیم.بازیکنان اصلی چه کسانی هستند؟ محصولات و خدمات موجود است؟ قیمت های فعلی چیست؟ اگر شما یک محصول یا خدمات جدید را راه‌اندازی می کنید، تحقیقات بازار را برای ارزیابی میزان بازار و احتمال موفقیت انجام دهید. به عبارت دیگر، اطمینان حاصل کنید که همه چیز را در مورد مشتریان آینده کسب و کار خود می‌دانید.

2- طرح کسب‌وکار

اطمینان حاصل کنید که شما یک طرح کسب‌وکار دارید که استراتژی شمارا بیان می‌کند و چگونگی اجرای آن را می‌دهد. طرح کسب‌وکار شما شامل یک خلاصه اجرایی، ارزیابی بازار، توضیحات جزئیات محصول / خدمات، جزئیات فروش و بازاریابی، تجزیه‌وتحلیل رقابتی، عملیات / جزئیات تولید، سازمان‌های سازمانی و منابع انسانی، امور مالی، سرمایه و پیش‌بینی‌ها، خلاصه‌ای از خطرات، سرمایه‌گذاری و منابع مربوط به اطلاعات و تحقیقات. طرح کسب‌وکار شما باید کامل و روشن باشد. لزوماً نباید طولانی باشد، اما باید جامع باشد و تمام زوایای مهم کسب‌وکار شمارا موردتوجه قرار دهد.

3- تیم شما

با انتخاب اعضای تیم، با افرادی که در این راستا قرار دارند، با افراد که شناخت کافی دارید تیم خود را ببند تیم شامل شرکا، کارمندان، مستقل، مشاوران، و غیره نتایج حاصل از “مردم” به دست می‌آید. کیفیت تیم و نحوه هدایت و مدیریت تیم، کلیدی برای موفقیت کسب‌وکار جدید شما است.

سرمایه گذاری در استارتاپ

سرمایه گذاری استارتاپ

4- منابع سرمایه

اطمینان حاصل کنید که برای کسب و کار منابع مالی مناسب را در اختیاردارید. این‌که آیا منبع پول خود شما است یا قرض گرفته‌شده است (معمولاً یک ترکیب است)، شما باید کسب‌وکار جدید را به‌اندازه کافی سرمایه‌گذاری کنید.

5-اصول اولیه

اصول اولیه مانند قالب حقوقی کسب‌وکار خود (مالکیت، مشارکت یا شرکت)، توافقنامه سهامداران، اختراعات و حق تکثیر، ثبت‌نام کسب‌وکار، حفاظت از نام تجاری خود، مقررات محلی و غیره را نادیده نگیرید. همچنین انتخاب یک وکیل، حسابدار و یک مشاور کسب‌وکار برای مشاوره به شما در هنگام شروع کسب‌وکار به شما کمک بسیاری می‌کند.

6- مسائل شخصی و خودارزیابی

این آخرین نکته به‌ندرت توسط کارشناسان ذکرشده است، اما به نظر من بسیار مهم است. آیا کارهای خود را انجام می‌دهید؟ هنگامی‌که در سرمایه‌گذاری جدید خود قرار می‌گیرید، دشوار خواهد بود. هیچ‌یک از چک‌های پرداختی و افزایش و افت در جریان نقدی وجود ندارد. اگر یک کسب‌وکار کوچک را شروع می‌کنید، در صدر آن “تنها” است. درحالی‌که این مسائل شخصی هستند، آن‌ها بسیار مهم هستند. منبع خوب دیگر این است که از دیگران که در کسب‌وکار مشابه شما هستند بخواهید تجربه‌شان را در اختیار شما قرار دهند یا از سایت‌های آموزشی مهارت کسب‌وکار آنلاین کمک بگیرید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش راه اندازی استارتاپ بصورت قدم به قدم

Lean Startup

آموزش راه اندازی استارتاپ از صفر تا صد

استارتاپ ناب

 • مفاهیم کسب و کار جدید
 • برای راه اندازی استارت آپ از کجا شروع کنم
 • چگونه شروع کنم
 • نقشه راه تخصصی راه اندازی استارتاپ
 • برای شروع کار از چه ابزارهایی استفاده کنم
 • از کسب و کار جدید چه انتظاراتی داشته باشم
 • کی به سراغ شتابدهنده ها بروم
 • کی به سراغ سرمایه گذار بروم
 • چگونه تیم استارتاپی تشکیل دهم

 • زمان: هفته آخر مرداد ماه 99
 • مدت زمان دوره : یک کارگاه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

1 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. رسانه امین : مرجع آموزش بازاریابی اینترنتی

  با سلام به شما و عرض خسته به تیم رشدانا محتوای بسیار عالی و به درد بخوری بود و مطلب واقعا مطلب قابل استفاده ای هست مرسی از همتون دستتون درد نکنه و خداقوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما