استراتژی کار تیمی و رهبری تیمی برای موفقیت


/
تاریخ انتشار: 27 مهر 1397 | 384 بازدید

این را بدانید در بعضی کارها خصوصا برای تحقق اهداف شرکت بدون هماهنگی، کار تیمی و رهبری تیمی امکان پذیر نیست. پس یکی از وظایف اصلی رهبران کسب و کار، ترویج و بهبود کار تیمی است. با رشدانا همراه باشید

هر کسی در زندگی اش برنامه و اهدافی دارد. مانند ورزش کردن یا کاهش زمان خواب که بر اساس آماری که در این زمینه انجام شده، تنها 9.2 درصد از داوطلبان توانسته اند به اهدافی که برای خود تعیین کرده بودند، دست پیدا کنند.
البته که این یک مشکل شخصی نیست و برای تیم های شرکتی هم تنظیم اهداف و ارتباطات برای رسیدین به هدف مشخص شده امری ضروری است. حال از خودمان میپرسیم رهبران کسب و کار چگونه می توانند کل یک تیم را هدایت کنند تا به اهداف کار تیمی و رهبری تیمی برسند؟

آماده سازی مقدمات رسیدن به هدف

دست های گره زده برای رسیدن به هدف در کار تیمی و رهبری تیمی

رهبری یک تیم یا گروه از ابتدا تا زمانی که می خواهند به هدفشان برسند، مانند هدایت یک گروه کوهنوردی که می خواهند از کوهپایه به قله برسند، سخت و دشوار است. اما اگر بدانید چه چیزهایی به کارتیمی و رهبری تیمی شما انگیزه می دهد طبیعتا رهبری بهتری خواهید داشت.
بدانید که اگر بخواهید به قله کوه برسید باید مرحله به مرحله از صخره ها بالا بروید. پس هدف های یک سال خود را به برنامه های سه ماهه تقسیم کنید و نقش هر گروه را مشخص کنید.

ما 3 استراتژی را به شما می گوییم که به شما کمک می کنند افرادی که هنوز نتوانسته اند نقش خود را در این مسیر درک کنند یاری کنید:

 وظایف هر تیم و اعضای آن ها را مشخص کنید

رهبر یک تیم برای رشد و ارتقا و توان تصمیم گیری باید منابع، ابزار، آموزش و تکنولوژی لازم را در اختیار تیم قرار دهد. وظایف هرکس را مشخص کند و تیم ها را کنار یکدیگر قرار دهد و بدون مدیریت و دخالت در امور جزئی همه اعضای شرکت را در راه رسیدن به اهداف هماهنگ کند. با این استراتژی اعضای شرکت می دانند باید بابت چه وظیفه هایی پاسخگو باشند. هرچه بیشتر در مسیر صعود به سمت اهداف کار تیمی و رهبر تیمی پیش روید، راهنمایی های قوی و روشن شما در مورد نقش کارکنان در خلق پروسه کار ها بسیار مهم است.

تیم خود را روی یک نتیجه مشترک متمرکز نگه دارید

متمرکز کردن تیم برای موفقیت در کار تیمی و رهبری تیمی

یک تیم قوی شامل افرادی است که هر یک دارای تخصص های منحصر به فردی هستند و  در هنگام همکاری با دیگران تقویت می شوند. پس طبیعتا اعضای تیم با کار تیمی رشد می کنند. برای ترویج یک کار تیمی و رهبری تیمی باید مقصد نهایی را به کارمندان خود نشان دهید. هرچه احساس مشترک بیشتری در محیط کار خود به وجود بیاورید کارمندنتان بیشتر روی هدف متمرکز می شوند و نتیجه کار تیمی و رهبری تیمی بهتری دارند.

با ارتباطات دائمی تیم خود را هدایت کنید

رهبر برای رسیدن به هدف و پیشرفت کارکنان باید جلسات منظم برگزار کند تا در کنار بررسی هدف مورد بحث، یک ارزیابی از این که پیشرفت این اهداف با شاخص های قابل اندازه گیری برای رسیدن به اهداف بلند مدت و بزرگ شرکت چه ارزشی دارند، داشته باشد.

پس می توان گفت اهداف تا زمانی که یک خط مشخص برای حرکت به جلو وجود داشته باشد بهترین روش برای رسیدن یک کار تیمی و رهبری تیمی به هدف نهایی است

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

تیم سازی و کار تیمی

Teamwork for Success

ایده های ناب، زمانی به وجود می‌آیند که افراد در یک گروه فعالیت کنند


 • ویژگی های یک تیم خوب
 • معرفی الگوها و منابع کاربردی کار تیمی
 • اصول تیم سازی حرفه ای
 • رهبری صحیح و کارتیمی
 • اصول رهبری در تیم های کاری
 • انواع نقش های فردی در کارتیمی
 • چالش های موجود در تیم ها
 • تصمیم گیری در تیم های کاری

 • زمان: 12 خرداد 1400
 • مدت زمان دوره : یک جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما