شکست در کسب و کار اینترنتی


تاریخ انتشار: 17 مرداد 1397 | 27 بازدید

شکست در کسب و کار اینترنتی

بسیاری از افراد همواره از شروع و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی ترس داشته اند. ترسی که میتواند از تفکر از دست دادن اندک سرمایه ای که دارند نشئت گرفته باشد. در این مقاله قصد داریم به این مسئله بپردازیم که هرچه از عمر کسب و کار آنلاین تان بگذرد اندوخته های زیادی را به دست خواهید آورد و قرار نیست چیزی را از دست بدهید. البته این مقاله مربوط به اشخاصی است که قصد دارند کسب و کارهای کوچکی را راه اندازی کنند، نه استارت آپ های بزرگ و میلیاردی. مثل راه اندازی یک وب سایت آموزشی با سرمایه ای اندک.

هر شکست مساوی هزاران تجربه!

خیلی از افراد وقتی درباره ی شروع یک کسب و کار اینترنتی صحبت میکنند تمایل چندانی به خرج کردن پول خود در ابتدای کار را ندارند و برای شروع غالبا از سایت ساز ها و فروشگاه سازهای رایگان استفاده خواهند کرد و به این تاکید دارند از آن جایی که تجربه چندانی در این زمینه ندارند نمیتوانند ریسک زیادی کنند و پول نسبتا زیادی را صرف راه اندازی سایت خود کنند.

در جواب این دوستان باید گفت این که مالکیت سایت در دست شما باشد بسیار اهمیت دارد چون وقتی که قرار است بگذارید و زحمتی که خواهید کشید مهم است که برای خودتان باشد، از طرفی روی سایت سازهای آماده ای که پلتفرم جداگانه دارند برای ادامه کار و گسترش آن دست شما بسته خواهد بود.

آیا واقعا 300 هزار تومن هم برای کسب و کار خود نمی توانید هزینه کنید؟ واقعا از دست دادن این مقدار پول شما را ورشکست خواهد کرد؟

شاید سوالی برای شما پیش آمده باشد که واقعا با این مقدار پول میتوان یک سایت را راه اندازی کرد؟ که جواب این سوال بله است. یک هاست و دامین و یک قالب وردپرس هزینه ای به مراتب کمتر از 300 هزار تومان خواهد داشت.

از طرفی اگر چنین پولی را از دست بدهید و یا حتی بیشتر از این مقدار، تجربه و آموخته هایی را کسب خواهید کرد که درباره آن ها صحبت خواهیم کرد البته به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر به نکاتی که ذکر خواهد شد پایبند باشید و عمل کنید اصلا قرا نیست در کسب و کار خود شکست بخورید.

بی معنا بودن شکست در کسب و کار اینترنتی

بارها تاکید شده است که وب سایت خود را راه اندازی کنید. تنها دلیل آن هم این است که تجربه خود را با طراحی و راه اندازی و نگهداری وب سایت بالا ببرید. همین تجربیات هستند که پیوسته چیزهای جدید و نو را به شما یاد خواهند داد و کسب و کارتان را برای شما شیرین تر و لذت بخش خواهند کرد که میلیون ها تومن برای شما ارزش خواهد داشت.

با این وجود بسیاری از افراد باز هم به فکر آن مقدار هزینه ای هستند که قرار است برای شروع کسب و کار خود خرج کنند. واقعا ارزش این همه کسب تجربه در مقابل هزینه راه اندازی یک سایت قابل مقایسه نیست.

خیلی از افراد سال های نسبتا طولانی را در کسب و کار های اینترنتی فعالیت میکنند که اغلب شامل کسب و کار های زرد اینترنتی میشوند که درآمد های خوبی هم دارند ولی پایدار نبوده و بدون هدف راه اندازی میشوند.

ولی وقتی همین افراد در مدت کوتاهی مثلا یک سال سایت خود را راه اندازی میکنند، تجربیاتی نظیر تولید محتوای آموزشی یا طرز برخورد با مشتریان و… را کسب میکنند که میلیون ها تومن ارزش دارد. شاید اگر همین تجربه را بخواهیم در کلاس های آموزشی کسب کنیم هزینه های زیادی را باید پرداخت کنیم اما وب سایتی را که با هزینه ای کمتر از 300 تومن راه اندازی شده میتواند میلیون ها تومن برای شما بیارزد. شما هم مطمئن باشید چیزی قرار نیست از دست بدهید بلکه تجربه های بسیار زیاد و شیرینی را کسب خواهید کرد که بسیار ارزشمند خواهد بود.

تجربیاتی که در تولید محتوای متنی از طریق فعالیت در وب سایت خود به دست خواهید آورد بسیار کارآمد خواهد بود. تا زمانی که وب سایت خود را راه اندازی نکنید اصلا یاد نخواهید گرفت چگونه بنویسد یا درکی از اهمیت تولید محتوا در وب را نخواهید داشت. این تداوم در نوشتن روزانه مطلب در سایت، باعث رشد و پیشرفت چشمگیری در شما خواهد شد.تجربه چیزی است که خیلی ها برای به دست آوردن آن حاضر به پرداختن مبالغ بالایی هستند ولی شما میتوانید از این طریق آن را به بهترین نحو یه دست آورید.

سخن آخر   

همانطور که بارها تاکید کردیم شکست به معنای واقعی در کسب و کار اینترنتی وجود ندارد. شکست به معنای از دست دادن همه چیز و باختن است! ولی آیا وقتی شما فعالیت اینترنتی خود را شروع میکنید و پس از مدتی به هر دلیل آن را رها میکنید، همه چیز را از دست میدهید؟ اگر یک درصد هم فکر کنیم که شما در کسب و کارتان به موفقیت نرسیدید یا از آن درآمدی کسب نکردید باز هم تجربیات بسیار ارزشمندی کسب کرده اید که قطعا در کسب و کار بعدی به شما کمک های زیادی خواهد کرد.

همیشه این نکته را توجه داشته باشید که سرلوحه قرار دادن اعتماد سازی و فقط به فکر پول درآوردن نبودن میتواند موفقیت شما را در کار تضمین کند.

در این مقاله در مورد شکست بسیار صحبت کردیم ولی شما اصلا به این فکر نباشید که قرار است شکست بخورید.این یک امیدواری کاذب نیست بلکه عین واقعیت است. اگر به فکر شکست خوردن نباشید هرگز به سراغ شما نخواهد آمد!

 

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی از 0 تا 100

Online Business Starter Guide

کسب درآمد اینترنتی و دیجیتالی با رویکرد بازار ایران


 • نحوه ایده‌یابی، شناخت فردی، هدف گذاری و شناخت راه صحیح قبل از راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی
 • بررسی افزونه‌های مورد نیاز کسب و کار و فعال‌سازی آنها
 • شناخت بوم ناب و طراحی بیرینس پلن
 • فعال کردن تنظیمات فروشگاه ساز آنلاین برای شروع
 • شناخت هاست و دامنه و آشنایی با وردپرس و تنظیمات اولیه
 • اد کردن محصولات و گالری عکس
 • راه‌اندازی قدم به قدم سایت وردپرس
 • آشنایی با درگاه پرداخت ها و فعال سازی آن روی کسب و کار خود
 • پیاده‌سازی سیستم ساز فروشگاهی
 • آشنایی به سئو و بهینه سازی سایت و اجرای آن در کسب و کارخود
 • آشنایی با تولید محتوا و انواع محتواها
 • آشنایی با اینستاگرام و تولید محتوا در آن
 • آشنایی با بازاریابی و فروش(دیجیتال مارکتینگ)
 • روابط عمومی در کسب و کار
 • وفادارسازی مشتری و ارتباط با مشتری
 • آشنایی با مجوزهای قانونی

 • زمان: از 25 تا 31 اردیبهشت 1400
 • مدت زمان دوره : هفت جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما