4 استراتژی هک رشد که کسب و کارتان را متحول میکند


تاریخ انتشار: 6 مرداد 1397 | 91 بازدید

اصول هک رشد

4 استراتژی هک رشد که کسب و کارتان را متحول میکند :

اگر یک کارآفرین هستید، قطعا درباره جذب مشتری و تاثیر قوی استراتژی هک رشد روی مارکتینگ شنیده اید.متاسفانه، بسیاری  از فعالان کسب و کار درک اشتباهی از مفهوم هک رشد دارند.هک رشد در مورد تبدیل کسب و کارها با استفاده از تجربه بازاریابی خلاقانه است.یک هکر رشد استراتژی های بازاریابی نا متعارف را ترکیب میکند که منجر به جذب مشتریان بیشتر، افزایش درآمد و قرارگرفتن در موقعیت رقابتی بهتری میشود.

راز موفقیت یک هک رشد موثر دنبال کردن یک فریم ورک اثبات شده و اجرای یک استراتژی درست درزمان مناسب است. در این مقاله مجموعه ای از تکنیک های بسیار ساده اجاریی هک رشد ذکر شده اند:

1-مشتریان بالقوه را جذب کنید:

در اینجا 4 استراتژی موثر را معرفی میکنیم که به شما کمک میکند مشتری بیشتری جذب کنید:

تولید محتوا و وبلاگ نویسی.بسیار مهم است که بدانید برای چه دسته از مخاطبان تولید محتوا میکنید. شما قطعا نمی خواهید ساعت ها  صرف نوشتن مقاله ای کنید که هیچ کس علاقه ای به خواندن آن نشان نمیدهد.بهترین راه برای شناختن بهتر مخاطبانتان و نوشتن مقاله مناسب برای آنها استفاده از نقشه همدلی است که به شما کمک میکند احساسات، افکار، درد ها و رفتارمخاطبانتان را کشف کنید.اینکه آنها به چه چیزی فکر میکنند؟ چه چیزهایی نگرانشان میکند؟چه چیزهایی روی آنها تاثیر میگذارد؟آنها در بین دوستانشان از چه چیزاهایی سخن می گویند؟ به محض اینکه مخاطبانتان را مشخص کردید، محتوای خود را از دید آنها پیش نویسی کنید و نکاتی را که میخواهید آنها هنگام خواندن وبلاگتان از مقاله بیرون بکشند، مشخص کنید.

فراموش نکنید! وبلاگ شما یا باید یک راه حل منحصر بفرد برای یکی از مشکلات آنها ارائه دهد و یا به آنها کمک کند تصویر بزرگتری از آنچه که در طول زمان میتوانند بدست آورند را ببینند.

پست مهمان. شما میتوانید از مزایای پست مهمان، که از گرفتن بازدید کنندگان بیشتر از هر موضوعی که پست مهمان میکنید تا ارتقای آگاهی برند است، استفاده کنید.

هدف اصلی شما باید اضافه کردن ارزش با نوشتن محتوای حماسی باشد که این نیاز به ساعت ها تحقیق، نوشتن و اصلاح کردن دارد.بنابراین یک وبلاگ نویس مهمان که هفته ای 30 مقاله مینویسد، هیچ ارزشی ارائه نمیدهد.

از تصاویر و اینفوگرافی استفاده کنید.این امر اجتناب ناپذیر است! اینفوگرافی هایی که بر اساس تکنیک های تصویرسازی طراحی شده اند بسیار جذاب تر از مقالات هستند.اگر یک عکس ارزش هزاران کلمه را داشته باشد، چرا از تصاویر برای جذب بیشتر مشتریان استفاده نکنیم.

قدرت نفود روی تکنیک های بازاریابی در فروم ها. یکی از برترین استراتژی های بازاریابی که منجر به جذب مشتری های آینده میشود بازاریابی در فروم ها است.خوشبختانه، تعداد زیادی فروم برای هر جایگاه وجود دارد. به سادگی به یکی از فروم های معتبر وارد شوید و برای خود شهرت بسازید.

در ابتدا، به اندازه کافی در فروم ها وقت بگذرانید و تا جایی که میتوانید به سوال های کاربران پاسخ دهید.هنگامی که برای خود شهرت بوجود آوردید،میتوانید راه حل های خود را در کامنت ها،پاسخ ها و دیگر بخش های فروم بنویسید.

2-بازدید کنندگان خود را متعهد کنید و آنها را به یک راهبر تبدیل کنید

باید بدانید که بازدید کنندگانی که برای اولین بار از سایت شما دیدن میکنند، لزوما آماده خرید از سایت نیستند.بنابراین، ضروری است که روی متعهد کردن آنها تمرکز کنید.در بین همه استراتژی های هک رشد،دستیابی به بازاریابی ایمیلی صحیح میتواند معجزه کند.ایمیل همچنان یکی از موثرترین راهها برای دستیابی به خوانندگانتان است، زیرا افراد به ندرت در طول زمان ایمیلشان را عوض میکنند.این فرصتی است که خوانندگان خود را آماده کنید تا به خریداران باالقوه تبدیل شوند.

ابتدا یک لیست ایمیلی تهیه کنید.اصلا سعی نکنید در پاپ آپ ها و صندوق های ایمیلی محصولات خود را بفروشید.در عوض به آنها راه حل های مفید،کد تخفیف و یا چیزی که برای آنها خوشایند باشد و آنها را به تبادل ایمیل های خود دعوت کند،ارائه کنید.

درحالی که لیست خود را میسازید،یک برنامه مستحکم ایمیلی اینجاد کنید و از آن برنامه استفاده کنید.راز موفقیت این است که در حالیکه میدانید مشترکانتان به اندازه کافی ایمیل از طرف شما دریافت میکنند که فراموشتان نکنند،آنها را با فرستادن تعداد زیادی ایمیل نیازارید.

3و 4-مشتریان را جذب کنید و آنها را حفظ کنید

A/B TEST یکی از خارق العاده ترین تکنیک های هک رشد در این مرحله است.که درمورد انجام مجموعه ای از آزمایش ها برای بهینه سازی تبدیل صفحه هدف بر اساس پاسخ های کاربر است. این تست به عنوان تست جداکننده شناخته میشود.

قطعا شما نمیتوانید تمام مخاطبانتان را راضی نگه دارید،اما میتوانید با ارائه چیزی که رضایت اکثر خریداران را جلب کند،به نتایج بهتری برسید.

اگر مطمئن نیستید کدام صفحه هدف بینندگان سایتتان را به مشتری تبدیل میکند، این چهار گام در A/B Test را دنبال کنید.

1-اطلاعات جمع کنید.صفحات هدف که دارای بیشترین میزان افت هستند را شناسایی کنید.حتی میتوانید فراتر روید و از ابزارهای آنالیتیکس مانند Hotjar استفاده کنید تا متوجه شوید بینندگانتان به چه بخش هایی علاقه نشان دادند  و بیشترین کلیک را داشتند.

2-اهداف و فرضیه ها را تعریف کنید.اگرچه هدف شما میتواند از نرخ ورود به سایت، کلیک کردن روی یک دکمه خاص و یا بالابردن درآمد تغییر کند، شما باید اهداف و معیارهای تبدیل را تعریف کنید تا تعیین کنید که آیا تست جداکننده شما موفق بوده یا خیر

3-تغییرات ایجاد کنید و آزمایش انجام دهید.بر اساس فرایضتان،هر دو نوع آ و ب را بوجود آورید.تفاوت بین دو مدل تست میتواند از داشتن یک صفحه هدف با یک رنگ متفاوت یا حرکت دادن موقعیت دکمه تغییر کند.هنگامی که آزمایش را انجام دادید، سایتتان باید بطور رندم صفحات مختلف را به بازدید کنندگان مختلف نشان دهد.

4-براساس نتایج خود را تطبیق دهید.به محض اینکه آزمایش خود را انجام دادید نتیجه تست خود را تحلیل کنید.در صورتی که تفاوت های آماری چشمگیری بین نرخ تبدیل صفحات خود پیدا کردید،میتوانید تصمیم بگیرید از صفحه ای که بهتر عمل کرده است استفاده کنید.

ترجمه و بازنویسی: سروناز فیضیان

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


    
    دوره های پیشنهادی:
    سایر دوره ها
    ×

    سرویسهای سایت ما