آموزش هک رشد Growth Hacking

رشدانا

رشد کسب و کار خود را دو برابر کنید

Growth Hacking

تمامی کسب و کار ها به ویژه کسب و کار های نوپا نیاز دارند که شخص یا گروهی فرایند رشد این کسب و کار ها پایش و یا به اصطلاح هک کند. یک هکر رشد ویژگی ها و مهارت ها و تخصص های خاصی دارد که در کارگاه هک رشد این خصوصیات مورد بحث خواهد بود.

توضیحات کارگاه آموزشی

تحلیل داده و  فرایند ارزیابی داده با استفاده از ابزارهای آماری و تحلیلی به منظور تعیین اطلاعات مفید و کمک به تصمیم گیری بهتر در کسب و کار است. امروزه هر سازمان به کمک دریافت داده های صحیح و تحلیل آن ها و استخراج نتایج مدیریتی می تواند در زمره کسب و کار های موفق قرار گیرد.
هکر رشد در واقع فردی است که به شما کمک می کند تا موانع رشد کسب و کار خود را پیدا کرده و آن ها را از بین ببرید و این کارگاه به شما کمک می کند تا بدانید که استارتاپ شما در مراحل اول به چه چیز هایی برای رشد سریع نیاز دارد و چه چیز هایی مانع رشد کسب و کار نوپا ی شما هستند و در پایان این کارگاه شما می توانید هکر رشد کسب و کار خود باشید و موانع رشدتان را خودتان نابود کنید و روی کار هایی که موجب تقویت رشد کسب و کار شما می شوند بیشتر سرمایه گزاری کنید.

سرفصلها و کلیات

 • هک رشد چیست؟
 • هکر رشد کیست ؟
 • چرا بازاریاب های دیجیتال باید از هک رشد مطلع باشند؟
 • شبکه های اجتماعی و هک رشد
 • معرفی فریموورک AAARRR
 • شاخص های کلیدی و متریک ها
 • فرایند اجرای گام به گام هک رشد
 • تاکتیک های مشهور هک رشد و نمونه ها
 • قیف هک رشد چیست و چه ساختاری دارد؟
 • مبحث تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل
 • بازاریابی کسب و کار در فضای آنلاین
 • اهمیت داده ها و آمارها در هک رشد
ثبت نام این کارگاه به اتمام رسیده است

course calendar جزئیات، ثبت نام

اتمام کارگاه
این کارگاه برگزار شده و مهلت حضور در آن به اتمام رسیده است. می توانید کارگاه های مشابه را دنبال کنید

cube مدرس و رشدآفرین

 • مصطفی پورعلی / مدیر عامل رشدانا
  مشاور کسب و کار دیجیتال، هکر رشد و مدیرعامل رشدانا،
  کارآفرین دیجیتال، هکر رشد و سرویس دیزاینر، 19 سال سابقه فعالیت تخصصی در فضای دیجیتال، 10 سال سابقه راهبری کسب و کارهای جدید، 9 سال سابقه مشاوره تخصصی کسب و کارهای جدید، 6 سال مشاور رسمی نظام صنفی رایانه‌ای کشور، 5 سال عضو هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی، 4 سال عضو هیئت مدیره هلدینگ گرین وب

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • مشهد
 • تهران همزمان با به حد نصاب رسیدن کارگاه
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی آموزش هک رشد Growth Hacking - Growth Hacking

پیش نیاز: دیجیتال مارکتینگ

دوره آموزش هك رشد

یکی از دوره های جذاب و خواستنی رشدانا در زمینه آموزش هک رشد است که توصیه می کنیم، حتما در آن شرکت کنید. اگر نمی دانید که هکر رشد کیست و یا اصلا مفهوم هک رشد چیست، می توانید ادامه ی این مطلب را با دقت مطالعه کنید و در مورد این موضوع اطلاعات خوب و جامعی بدست بیاورید. با ما همراه باشید.

آموزش هك رشد

مفهوم هک رشد

ما در جهانی زندگی می کنیم که در هر لحظه شاهد این موضوع هستیم که اینترنت و اشیایی که به آن متصل می شوند، رشد پیدا می کند. در همین حین برای اولین بار اصطلاح هک رشد مطرح شد که در آن مباحث جذابی برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ ها بیان شد. در واقع هک رشد چیزی است که به واسطه آن می توانید محصولات و خدمات کسب و کار خود را با شیوه ای نوین و بسیار جذاب برای موفقیت بازاریابی کنید.

در مورد اصطلاح هک رشد و چیستی آن بصورت کامل و جامع در دوره آموزش هک رشد رشدانا صحبت می شود که می توانید در آن شرکت کنید.

آموزش هك رشد

تفاوت هک رشد و بازاریابی

هکر رشد تنها یک هدف مهم و اصلی دارد که آن رشد است. یک هکر رشد جایگزینی برای یک بازاریاب نیست و همچنین یک هکر رشد بهتر از بازاریاب هم نیست. پس در واقع یک هکر رشد با یک بازاریاب فرق دارد.
هر تصمیمی، هر استراتژی یا هر تاکتیکی که یک هکر رشد می گیرد بر  اساس رشد است. پس این فرد هر ابتکار عملی را به امید رشد انجام می دهد.
درست است که یک بازاریاب هم به رشد اهمیت می دهد اما قطعا با یک هکر رشد قابل مقایسه نیست. هک رشد تمرکز جدی بر روی یک هدف مشخص دارد که باعث به وجود آمدن تعدادی روش، ابزار و الگو شده است که قبلا در اصول بازاریابی سنتی وجود نداشته است. هرچه زمان می گذرد و جلوتر می رویم شکاف بین هک رشد و بازاریابی بیشتر مشخص می شود.

چند نکته از موفقیت Airbnb (نمونه مشهوری از کاربرد هک رشد) می توان برداشت کرد:
این شرکت کاری کرد که به هیچ وجه از یک بازاریاب سنتی ساخته نیست، زیرا تکنیک آن ها علاوه بر خلاقیت نیازمند دانش برنامه نویسی است. شرکت Airbnb متوجه شد که مخاطبان هدفی که به دنبالش است، قبلا در سایت craigslist وجود دارد. پس استراتژی افزایش کاربران خود را اینگونه تعریف کرد.

یکی از رمز های موفقیت این شرکت این بود که ابتکار زیادی به خرج داد. آن ها روش خود را از روی کسی کپی نکردند و در واقع آن ها ریسک بالایی کردند و جرات امتحان روشی را داشتند که معلوم نبود موفقیت آمیز باشد.

شرکت Airbnb با داشتن دانش تخصصی برنامه نویسی و استفاده از روش های مهندسی معکوس موفق به چنین کاری شد. آن ها برای افزایش کاربران سیستمش از حفره های موجود در بازار استفاده کرد. آن ها به API سایت Craigslist دسترسی نداشتند و به طور رسمی نمی توانستند با آن همکاری کنند، پس مرزهای تکنولوژی موجود را شکستند و به جلو حرکت کردند.

راه اندازی استارتاپ با کمک هکر رشد

اگر شما بتوانید مهارت های لازم برای هکر رشد شدن را بدست آورید، خواهید توانست که در راه اندازی یک استارتاپ به شیوه ای موفق عمل کنید. این کار به شما کمک می کند که مانند دیگر استارتاپ ها شکست نخورید و بدانید که مسیر موفقیت در کدام سمت است. در واقع نیاز به یک هکر رشد حرفه ای در تمامی تیم های استارتاپی احساس می شود.

در دوره آموزش هک رشد، همه مفاهیمی که برای تبدیل شدن به یک هکر رشد لازم است را می توانید یاد بگیرید. این کار به شما کمک می کند که اگر خودتان و یا شخصی قصد راه اندازی استارتاپ را دارد، بتوانید در این زمینه موثر واقع شوید.

آموزش هك رشد

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

یکی از مسائل مهمی که باید هر صاحب کسب و کار موفقی باشد، تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ است. در واقع این مفهوم به شما و دیگران کمک می کند که خیلی راحت در این زمینه مسائلی را پیدا کنید که برای آن ها می توانید، کسب و کار راه اندازی کنید. در واقع اگر شخصی این مهارت را داشته باشد، می تواند ایده های بی نظیری برای راه اندازی یک استارتاپ بدست آورد.

بوم ناب استارتاپ

پس از مطرح شدن بوم استارتاپ در چند وقت شاهد موضوعی به نام بوم ناب استارتاپ هستیم که در واقع اصلاح شده ی بوم استارتاپ است و لازم است که در مورد آن و نحوه عملکرد آن برای راه اندازی یک استارتاپ اطلاعات کافی داشته باشید.

استراتژی ورود به بازار استارتاپ ها

متاسفانه مسئله ای که به آن زیاد بها داده نمی شود و جزو دلایل شکست استارتاپ هاست، عدم توجه به سنجه ها و شاخص های استارتاپ و استراتژی ورود به استارتاپ ها است که در این کارگاه بصورت مفصل در مورد آن ها صحبت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin