چرا به تولید محتوا نیاز داریم؟


تاریخ انتشار: 23 تیر 1398 | 114 بازدید

با توجه به اینکه تولید محتوا در دنیای امروز از اهمیت به سزایی برخوردار است و ضرورت تولید محتوا برای رشد در دنیای دیجیتال بر کسی پوشیده نیست. از همین رو  دانستن این نکته که بدانیم تولیدکننده محتوا کیست؟ و چه ویژگی هایی باید داشته باشد ضروری است. اگر شما هم این روزها کلمه تولید محتوا  و آموزش بازاریابی محتوا و یا تبلیغات دوره آموزش تولید محتوا را زیاد شنیده و دیده اید. شاید درباره مفاهیم آن کنجکاو شده باشید، می توانید در این مقاله با ما همراه باشید. تا اطلاعات لازم در مورد این که تولید کننده محتوا کیست به دست آورید.

تولید کننده محتوا کیست

تولیدکننده محتوا

بنابر تعریف ویکی پدیا از محتوا ” تولید محتوا یعنی اهدای محتوا به هر رسانه ای از جمله دنیای وب” تولید محتوا انواع مختلفی دارد، بنابراین برای هر محتوایی نیازمند فردی با مهارت های خاص است. انواع محتوا شامل محتوا متنی، ‌‍‍‍محتوا صوتی، محتوا ویدیویی و در پایان محتوا عکس یا همان اینفوگرافیک ها می باشد. نکته با اهمیت در تولید محتوا بهینه بودن محتوا تولید شده می باشد. محتوای بهینه به محتوای می گویند که پارامتر های مورد نیاز گوگل از قبیل استفاده از کلمات کلیدی، درج تصاویر مرتبط و غیره را رعایت نماید. تولید کنندگان محتوا باید ویژگی های داشته باشند تا بتوانند محتوای عالی تولید کنند. ما در ادامه ویژگی هرکدام از این نوع  تولیدکنندگان محتوا را ذکر می نماییم.

تولید محتوا الکترونیکی

تولیدکننده محتوا متنی

محتوای متنی، ساده ترین و پرکاربرد ترین نوع محتوا می باشد که برای تولید آن نیاز به یک نویسنده خوب است. نیاز همه کسب کارها به مقاله، یادداشت و یا متنی جذاب دارند که بتواند نظر مخاطبان را جلب کنند. تولید محتوای متنی در عین سادگی فعالیتی سخت و زمان بر می باشد زیرا تولیدکننده محتوای متنی باید قواعد و اصول نگارش صحیح را بداند و به نویسندگی علاقه مند باشد. همچین باید میزان مطالعه خود را افزایش دهد و از طریق خواندن متون مختلف مهارت خود را افزایش دهد .

تولید محتوای متنی

تولیدکننده محتوای صوتی

نوع دیگری از تولید محتوا  محتوا صوتی می باشد. یک مثال ساده از یک محتوای صوتی پادکست است که در بین مردم  رایج است و ترجیح می دهند ساعاتی از روز را به شندیدن آن اختصاص دهند. اولین و مهمترین ویژگی یک فرد که کار تولید محتوای صوتی را انجام می دهد داشتن صدای خوب است زیرا باید حس خوبی را به شنونده القا کند. در مرحله بعد داشتن لحن و بیان جذاب میتواند کمک بسیاری به تولید یک فایل صوتی خوب بکند چرا که مخاطبین میخواهند به صدای شما گوش بدهند و نباید لحن کلام و ارتباط شما به گونه ای نامناسب ارائه شود .

تولید محتوا صوتی

تولید کننده محتوای ویدیویی

بر اساس پژوهش های صورت گرفته در سال های اخیر بیشتر مردم ترجیح می دهند بجای مطالعه مقاله های طولانی  تصویر یا کلیپ ویدیویی ببینند. تولیدکننده ی محتوای ویدیویی شخصی است که سعی دارد با ایجاد جذابیت بصری برای مخاطب با استفاده از عنصر خلاقیت، کلیپ هایی تولید کنند که یک پیام یا مطلب آموزشی را به بیننده برساند .

 تولید محتوا ویدیویی

تولید کننده محتوا در قالب عکس

همه ی ما می دانیم زمانی که  یک عکاسی اثری را ثبت می کند و تصویری را به نمایش می گذارد به گونه ای تولید محتوا می کند. یکی از افرادی که میتواند در قالب عکس تولید محتوا کند، گرافیست می باشد که یک گرافیست حرفه ای به واسطه ذهن خلاق خود می تواند با تصاویربی نظیر، نظر مخاطب را جلب کند.

به طور کلی هر شخصی میتواند تولید محتوا را انجام دهد اما باید ویژگی های عمومی نظیر خلاقیت، هوش و ذکاوت را داشته باشد و راه های جذب مخاطب را بداند که با تولید محتوای اثربخش در هر قالبی در حوزه کسب و کار خود به موفقیت برسد .

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی

Content Marketing

محتوا پادشاه است

آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی | رشدانا

 • چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟
 • تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات
 • چگونه در زمان کوتاه محتوایی با کیفیت بسازیم؟
 • اصول کپی رایتینگ
 • چگالی کلمات کلیدی چیست
 • بازاریابی محتوا برای فروشگاه ها
 • بازاریابی محتوا برای محصولات جدید
 • محتوای تخریبی یا سئو سیاه

 • زمان: 20 و 23 اسفند 1399
 • مدت زمان دوره : دو جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما