نقش منابع انسانی در استارتاپ ها


تاریخ انتشار: 24 مرداد 1397 | 290 بازدید

منابع و نیروی انسانی در استارتاپ ها از مهمترین ارکان یک کسب و کار نوپا می باشد و بخش زیادی از شکست و یا پیشرفت کسب و کار وابسته به همین منابع انسانی می باشد. با این وجود مشکل نادیده گرفتن مبحث منابع انسانی در اغلب استارتاپ ها وجود دارد.نقش منابع انسانی

چرا منابع انسانی در استارتاپ ها مهم هستند؟

دلیل اصلی بی توجهی به مبحث منابع انسانی در استارتاپ ها، تعداد کم و محدود تیم تشکیل دهنده ی استارتاپ ها می باشد که در اغلب اوقات چند دوست قدیمی با شناخت زیاد از هم این تیم را تشکیل می دهند که البته از طرفی می تواند خیلی خوب باشد اما از طرف دیگر همین روابط دوستانه در بعضی مواقع خصوصا پس از مسائل مالی می تواند منجر به شکست کسب و کار های نوپا شود. به همین خاطر توصیه می شود مدیران کسب و کار ها تا حد امکان منابع انسانی خود را از راهی به جز آشنایان و دوستان خدیمی خود تامین کنند.

مبحث دیگر در زمینه ی منابع انسانی استارتاپ ها، تنوع شخصیتی کارمندان می باشد. بسیاری از مدیران کسب و کار های و استارتاپ ها به فکر استخدام افرادی هستند که از نظر فکری، ذهنی و شخصیتی مشابه خود و یا گروه مدیریتی باشند که در نظر اول خیلی خوب به نظر می رسد اما مشکل آن به وجود می آید که در برابر مشکلات و مسائل پیش آمده شیوه تفکر برای حل مشکل مشابه است. تنوع شخصیتی کارکنان در کسب و کار ها از نظری می تواند بازخورد مخاطبان کسب و کار را به مدیران برساند و به مدیران در شناخت و پیدا کردن نیاز های مشتریان کمک کند و از طرفی دیگر کارکنان از منظر های مختلف به مشکلات و مسائل به وجود آمده در حین کار می نگرند که در نتیجه راه حل های بیشتری هم پیدا می شود.

آیا تنها تخصص در حوزه ی کاری برای استخدام افراد کافیست؟

فقط به دنبال تخصص در افراد نباشید. کارکنانی که استخدام می کنید باید فرهنگ سازمانی و اصولی مانند 5S را بلد باشند تا کار به خوبی و با سرعت بالا پیش برود. یکی از بهترین راه ها برای جذب منابع انسانی، حضور پیدا کردن در رویدادها و همایش ها و آشنایی با افراد متخصص از راه شبکه‌سازی می باشد. بررسی کردن کسب ‌و کار های استارتاپی و تحقیق درباره ی رزومه اشخاص در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، از روش ‌های خوب جذب منابع انسانی است.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

منابع انسانی در شرکت های IT و استارتاپ ها

Human Resources in Startup


 • معرفی کلی مفهوم مدیریت منابع انسانی و وظایف آن
 • مباحث مرتبط با تأمین منابع انسانی
 • مباحث مرتبط با نگهداری منابع انسانی و مدیریت عملکرد
 • مباحث مرتبط با توسعه منابع انسانی
 • ارتباط با منابع انسانی و مباحث جانبی آن
 • حقوق و پاداش و جبران خدمات
 • موضوعات روز مدیریت منابع انسانی

 • مدت زمان دوره : یک جلسه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما