دوره آموزش بازاریابی محتوا و اصول انتخاب تیم تولید محتوا


/
تاریخ انتشار: 9 تیر 1398 | 84 بازدید

ایجاد یک محتوای خوب و مفید، بهترین استراتژی در کسب و کار می باشد و از آنجایی که گوگل کاربر محور است، یعنی در مرحله اول نیاز کاربر برای گوگل مهم می باشد، نمی توان هیچ حدس و برنامه ای درباره آینده ی محتوای وب ارائه داد .گذراندن دوره آموزش بازاریابی محتوا در هر کسب و کاری که هستید می تواند قدم اول برای شروع کسب و کار شما باشد. محتوای یک سایت همانند ویترین فروشگاه است و صاحبان کسب و کارهای متفاوت مشتاق تهیه ی بهترین محتوا برای وب سایت خود هستند.

پیدا کردن افراد مناسب تیم تولید محتوا

پیروزی در استراتژی تولید محتوا گاهی آنقدر مهم و بزرگ جلوه می دهد که  باعث می شود ما عناصر اصلی یا همان گروه تولید کننده محتوا را فراموش کنیم. تیم تولید محتوا، اجرا کنندگان استراتژی های برنامه ریزی شده در مورد بازاریابی محتوا می باشند. این افراد مسئول به اجرا گذاشتن این ایده ها می باشند. روش ها و قوانین زیادی برای انتخاب تیم تولید محتوا وجود دارد، اما نکته مهم در انتخاب یک تیم تولید محتوا عالی داشتن افراد با ذهنیت ها مختلف است.

تیم تولید محتوا

چه اشخاصی مناسب تیم تولید محتوا هستند

قبل از هر چیزی باید به موارد مورد نیاز خود در تیم تولید محتوا توجه داشته باشید. به این صورت که اگر شما یک فروشگاه آنلاین هستید و به دنبال تشکیل تیم تولید محتوایید، نیاز های شما به این صورت خواهد بود: یک نفر گرافیست، یک نفر نویسنده، یک نفر ویراستار متن. پس قبل از هر چیزی باید به موارد مورد نیاز خود نگاهی بیاندازید و نیاز سنجی درستی انجام دهید.

معرفی چند جایگاه شغلی در یک تیم تولید محتوا

اگر شما جزء افرادی باشید که دوره آموزش بازاریابی محتوا رشدانا را گذرانده است با موارد زیر به طور حرفه ای آشنا خواهید بود و موارد زیر برای شما در حکم یادآوری عمل خواهند کرد.

جایگاه افراد تیم تولید محتوا

نویسنده محتوا رکن اصلی هر تیم بازاریابی محتوا

این افراد معمولا جزء دسته افراد خلاق تیم به شمار می روند. شما به راحتی می توانید روی این افراد حساب باز کنید چرا که نویسندگان به طور معمول کار خود را به بهترین نحوه اجرا می کنند. هر چه شما در زمینه نویسنده هزینه کنید به همان مقدار برداشت خواهید کرد. اگر می خواهید رشد چشم گیری در سایت خود داشته باشید پس باید مقداری بودجه نویسندگان تیم را افزایش دهید. یک راه جالب برای صرفه جویی در زمینه نویسندگان عدم استخدام نیرو جدید در زمینه نویسندگی می باشد. شما می توانید از افراد خلاق موجود در تیم بخواهید که یک دوره آموزش بازاریابی محتوا را بگذرانند. حال چه آنلاین چه حضوری و بعد از آن ها برای نوشتن محتوا استفاده نمایید.

این را به خاطر داشته باشید که بعضی از نویسندگان قادرند محتوا را سئو شده تحویل شما بدهند. (محتوا را بر اساس پارامتر های گوگل بهینه کنند) بعضی دیگر از نویسندگان قدرت زیادی در جلب توجه مخاطبین دارند. برای اطلاعات بیشتر در مبحث آموزش تولید محتوا می توانید به مقاله ای با عنوان آموزش تولید محتوا اصولی برای وب سایت مراجعه نمایید.

نویسنده محتوا

ویراستاران متن

یک نکته خیلی مهم و عمومی وجود دارد که شاید به نظر شما در آن اغراق شده باشد و آن این است که شاخص ترین نویسندگان هم اجازه ویرایش آثار خود را ندارند. همین گفته وجود یک ویراستار را در تیم تولید محتوا نمایان می سازد. بیشتر کار ویراستاران صرف بهبود متن یا پیدا کردن غلط های املایی و اشتباهات دستوری می شود.

ویراستاران مناسب برای بازاریابی محتوا

سئوکار حرفه ای در تیم تولید محتوا

وجود یک سئوکار حرفه ای در تیم بیشتر بر می گردد به ساختار تیم اگر نویسندگان شما سئو را خوب می دانند پس نیازی به وجود فردی به عنوان سئوکار در تیم نیست. لازم به ذکر است یک سئو کار حرفه ای باید اصول یک محتوا خوب را بداند، با سئو داخلی و خارجی آشنا باشد، بتواند لینک سازی داخلی خوبی را اجرا نماید و برای بهبود رتبه سایت استراتژی داشته باشد.

ویژگی های که باید در یک تیم تولید محتوا فعال باشد

هر شخصی می تواند کار تولید محتوا را انجام دهد اما نیاز بازاریابی محتوا، بیشتر به افرادی است که دوره آموزش بازاریابی محتوا را دیده باشند. این افراد دارای ویژگی هایی هستند که به آن اشاره خواهیم کرد. تولید محتوا، به ویژه در تیمی که دوره آموزش بازاریابی محتوا را به تازگی آغاز کرده است، نیاز به همکاری همه‌ی اعضای تیم دارد. داشتن تیمی رویایی که می‌تواند ویدئو، متن و محتوای مناسب برای شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها تولید کند و علاوه بر این‌ها استراتژی، کمپین‌ و چشم‌انداز بلند مدت و خلاقانه داشته باشد، جز اولویت‌های اولیه‌ی واحد‌های بازاریابی خواهد بود.

لازم به ذکر است هر چقدر تیم قوی باشد، باز هم نیاز به آموزش بازاریابی محتوا برای آن تیم جزء ضروریات می باشد. و با گذراندن دوره آموزش بازاریابی محتوا می تواند به این مهارت دست یابد. در این نوشته با افرادی آشنا خواهیم شد که حضور آن ها در کنار هم می تواند منجر به تشکیل یک تیم خوب و هدفمند در زمینه تولید محتوا برای سایت شود.

۱. گرافیست زبده یک عضو اصلی تیم تولید محتوا

یک محتوای عالی تنها با تکیه بر کلمات قوی  موفق نخواهد بود. تصاویر  مناسب و طرح‌های گرافیکی مهیج  در مرکز بازاریابی محتوای ایده‌آل قرار دارند. وجود یک هنرمند بصری علاوه بر کامل کردن محتوا،  باعث جذاب کردن بیشتر محتوا برای خواننده خواهد بود.

گرافیک مناسب برای آموزش بازاریابی محتوا

۲. علاقه مندان زبان و ادبیات

وقتی این فرد در کنار یک هنرمند بصری قرار می‌گیرد، معمولی‌ترین نتیجه‌ی ممکن، محتوایی خلاق و فوق العاده خواهد بود. در محیطی که وب سایت های برند شده‌ی محتوا همگی در حال کمک به بازاریابی هستند، به فردی نیاز خواهید داشت که عاشق ادبیات باشد، در چیدمان واژگان خوب و فرمت نوشته چندان وسواس نداشته باشد و با سرعت بالایی بتواند بهترین انتخاب را از میان کلمات  انجام دهد.

 

۳. روایت گر

داشتن یک راوی خوب در تیم‌تان به این معناست که شما قدرت کنترل اتفاقات را دارید، این موضوع بدون شک ابزار قدرتمندی برای تیم شما خواهد بود.  داشتن فردی که می‌داند چگونه داستانی سرهم کند تا مشتریان شما را ترغیب به خرید کند، بی‌شک مفید خواهد بود. اگر شما جزء دسته افراد دارای توانایی روای بودن هستید، می توانید در محتوای آموزش تولید محتوای اصولی برای وب سایت مهارت کافی برای تولید محتوا مورد نیاز وب سایت خود را افزایش دهید.

 

۴.خبرنگار

مطالعات نشان میدهد %۷۷ سازمان‌ها بازاریابی بلادرنگ را بخش مهمی از استراتژی تبلیغاتی خود می‌دانند. داشتن فردی با زمینه‌ی خبرنگاری می‌تواند بازاریابی بلادرنگ را بسیار آسان‌تر کند. این افراد قادر‌ند بدون تلاش زیاد بنویسند، ویرایش کنند و نوشته‌ها را منتشر سازند. آن‌ها می‌دانند چگونه منابع خود را بررسی کنند و نقل قول‌ها را به راحتی بیرون بکشند

 

۵. آنالیزر

این افراد نیز در نقش خود می‌توانند بسیار خلاق باشند. ارائه‌ی گزارش از عملکرد و تاثیرگذاری محتوا به اندازه‌ی نوشتن آن مهم است. به ویژه زمانی که تحلیل‌ شبکه‌های اجتماعی، بازاریابان را دچار سردرگمی می‌کند ( وجود نرم‌افزار‌های خوب می‌تواند به انجام کار تحلیل‌گران کمک کند). داشتن یک تحلیلگر در تیم تولید محتوا می تواند شما را از هر گونه کتاب آموزش بازاریابی محتوا بی نیاز کند، چرا که این تحلیلگران با داشتن ذهنی باز فرآیند بازاریابی را به درستی تشخیص می دهند و می توانند در تحلیل بازار بسیار کار ساز باشند.

دوره آموزش بازاریابی محتوا

۶.افراد جزئی نگر و ریز بین

این اشخاص می‌توانند برنامه کلی کار را با دقت تحت نظر بگیرند و  مدام در حال تجزیه و تحلیل هستند تا بفهمند کدام نوع محتوا عملکرد خوبی ندارد. این افراد مدیریت جزئیات هر گام‌ را بر عهده دارند، و اطمینان پیدا کردن از درستی انجام این جزئیات را انجام می دهند.

بنابراین با توجه به مطالب ذکر شده تیمی به موفقیت نسبی در بازاریابی محتوا و تولید یک محتوای ارزشمند و مفید دست پیدا خواهد کرد که در مرحله اول دوره بازاریابی محتوا را گذرانده باشد و در قدم بعدی افراد آن  ویژگی های لازم از لحاظ تحلیل، دید بصری و … را دارا باشند. اگر شما در حال انتخاب افراد برای تیم تولید محتوای خود هستید لازم است موارد بالا را مد نظر داشته باشد و فراموش نکنید، اولین قدم برای ساخت یک تیم حرفه ای، آموزش تولید محتوا به تک تک افراد تیم می باشد.

درصورتی که نیاز به محتوا جامع در مورد آموزش تولید محتوای الکترونیکی دراید می توانید به مقاله ای با عنوان آموزش تولید محتوای الکترونیکی در رشدانا مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی

Content Marketing

محتوا پادشاه است

آموزش بازاریابی محتوا و تولید محتوای تخصصی | رشدانا

 • چرا از بازاریابی محتوا استفاده کنیم؟
 • تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات
 • چگونه در زمان کوتاه محتوایی با کیفیت بسازیم؟
 • اصول کپی رایتینگ
 • چگالی کلمات کلیدی چیست
 • بازاریابی محتوا برای فروشگاه ها
 • بازاریابی محتوا برای محصولات جدید
 • محتوای تخریبی یا سئو سیاه

 • زمان: 20 و 23 اسفند 1399
 • مدت زمان دوره : دو جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما