بهانه های شروع نکردن استارت آپ


تاریخ انتشار: 22 مرداد 1397 | 50 بازدید

بهانه های شروع نکردن استارت آپ

بهانه ها برای شروع نکردن استارت آپ زیاد است و ما هم که منتظر این بهانه ها. در این مقاله قصد داریم به دلایلی که افراد برای شروع نکردن استارت آپ خود به عنوان بهانه می آورند بپردازیم.

1- سن کم

خیلی از افراد تصور می کنند که برای راه اندازی یک استارت آپ بسیار جوان هستند. هر چند میانگین جهانی سنی بنیان گذاران استارت آپ ها 27 سال است اما بسیاری از صاحبان استارت آپ های موفق فعالیت خود را در دوره نوجوانی آغاز کردند به عنوان مثال سم آلتمن(مدیر شتاب دهندهY Combinator ) که فعالیت خود را در 16 سالگی آغاز کرد.

2- تجربه زیادی ندارم

خیلی ها می گویند بنیانگذار یک استارت آپ بهتر است حداقل 35 سال سن داشته باشد و چندین سال کار کرده باشد و از تجربه لازم برخوردار باشد ولی این حرف پایه و اساسی ندارد بلکه اگر شما هنوز تجربه کاری ندارید و در راه اندازی یک استارت آپ بی تجربه اید عجله کنید چرا که بهترین زمان همین الان است. در واقع با تجربه کردن یک شغل معمولی شما به همان آدم معمولی و حرف گوش کن تبدیل می شوید که تصور میکند حتما باید در یک جای رسمی کار کند و به او بگویند چه کار کند و چه کار نکند.

3- به اندازه کافی باهوش نیستم

اگر نگران هستید که برای راه اندازی استارت آپ خود از هوش کافی برخوردار نیستید به نظر می رسد که آدم باهوشی هستید. از طرفی به این نکته هم توجه داشته باشید که عامل تعیین کننده در موفقیت شما هوش و استعدادتان نیست بلکه میزان تلاشی است که انجام می دهید. به طور مثال در خیلی از کمپانی های بزرگ افراد باهوش در اقلیت هستند و بقیه افرادی هستند که به اندازه آن ها باهوش نیستند ولی با کار و تلاش بیشتر سعی میکنند آن را جبران کنند.

4- از کسب و کار چیز خاصی نمیدانم

در واقع برای راه اندازی استارت آپ شما نیاز به یک خدمت و یا محصولی دارید که مردم آن را بخواهند و نیاز داشته باشند. اگر از پس این مرحله برآمدید حال به این فکر کنید که چگونه درآمد کسب کنم. اگر در جذب مردم به خدمت یا محصول خود موفق بودید راهی هم برای درآمد زایی از آن پیدا خواهید کرد.

5- بنیان گذار را چه کنم؟

مسئله اجتناب ناپذیر در شروع راه اندازی استارت آپ نداشتن کسی به عنوان یک همراه است. اگز هنوز در حال تحصیل هستید این فرد را از می توانید از بین همکلاسی هایتان انتخاب کنید. زیاد روی پیدا کردن فرد مورد نظر در کنفرانس ها و همایش ها حساب باز نکنید و سعی کنید فردی را که انتخاب میکنید شناخت کاملی از او داشته باشید.

6- ایده ندارم

به طور کلی نداشتن ایده در ابتدای راه اصلا مهم نیست چون افرادی هم که ایده دارند پس از گذشتن چند ماه ایده شان به طور کلی تغییر میکند. مسئله اینجاست که به طور کلی چگونه میشود بدون ایده شروع کرد؟
چیزی که به شما پیشنهاد میکنیم این است که سعی کنید به دنبال چیزی باشید که در زندگی تان گمشده است. مهم نیست که چقدر خاص باشد فقط آن را جستجو کنید.

7- بازار استارت آپ ها اشباع شده

خیلی ها به تعداد رو به افزایش استارت آپ ها نگاه میکنند و تصور میکنند که جایی برای آن ها وجود ندارد و نمیشه ایده جدیدی داشت. یک اشتباه بزرگ این تفکر این است که حد و حدود برای تعداد استارت آپ ها قائل میشود. هیچ کسی نمیتواند برای خلاقیت و ایده پردازی مغز انسان حدودی متصور شود پس نگرانی درباره ی این موضوع بیهوده است.

8- کارمند بودن یک پیش فرض است

یکی از قویترین دلایلی که خیلی از افراد سراغ شغل های معمولی و کارمندی میروند این است که این تصور به صورت پیش فرص در ناخودآگاه آن ها وجود دارد و این انتخاب به صورت خودآگاه صورت نمیگیرد. به عنوان نمونه زمانی که انقلاب صنعتی رخ داد شغل اکثر افراد کشاورزی بود در آن زمان هم در مقابل این تغییرات مقاومت نشان می دادند. حالا هم یکی دیگر از نقاط عطف تاریخ است و این اتفاق به طور مشابه در این سال ها در حال رخ دادن است. پس باید حواسمان باشد چرا که این تغییرات تاریخی کمک زیادی به تولید ثروت خواهند کرد.

9- آمادگی متعهد شدن ندارم

یکی دیگر از مهم ترین دلیلها برای شروع نکردن استارت آپ این است که خیلی ها برای آزادی خود بیشتر از هر چیز دیگر ارزش قائلند. اگر عمر و زمان خود را میخواهید صرف سفر کردن دور دنیا یا نوازندگی در یک گروه موسیقی کنید اصلا ایرادی ندارد ولی اگر یک شغل معمولی را میخواهید انتخاب کنید به این همه توجه کنید که باید زمان زیادی را صرف کنید تا به آن چه که از انتظار شما هم پایین تر است برسید.

10- به ساختار نیاز دارید

استارت آپ ها همانند یک تیم فوتبال هستند. مهم نیست که در کسب و کارتان چه نوع افرادی با چه زبانی یا مذهبی وجود دارد، مهم این است که هرکسی کارش را به شکل کامل بداند و آن را به خوبی انجام دهد.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

Ideation Workshop

هکِ ذهن برای ایده پردازی مداوم


 • تکنیک های ایده پردازی فردی مبتنی بر TRIZ
 • کشف مساله و نیازِ واقعیِ مشتری قبل از ایده پردازی
 • پیاده سازی تکنیک دلفی در تیم های استارتاپی

 • زمان: شنبه 4 مردادماه 99 ساعت 16:30 الی 20
 • مدت زمان دوره : یک جلسه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما