تیم سازی و کار تیمی

رشدانا

ایده های ناب، زمانی به وجود می‌آیند که افراد در یک گروه فعالیت کنند

Teamwork for Success

آموزش تیم سازی و مدیریت تیمی با رویکرد تیم های استارتاپی و آشنایی با چالش های موجود در بین تیم ها و راه حل رفع این چالش ها به صورت اصولی و کاربردی.

توضیحات کارگاه آموزشی

خرد جمعی همیشه بهتر از یک فکر، موجب رشد کسب و کارها بوده و هر جا که تفکر فردی، بر همکاری و همفکری غالب شده باشد به ناچار موجب شکست یک استارتاپ، سازمان و شرکت می‌شود. به این جمله زیبای هلن کلر دقت کنید: “ما به تنهایی می‌توانیم کارهای کوچکی انجام دهیم اما با همکاری هم می‎توانیم تغییرات بزرگی به وجود آوریم.” بله، همکاری و وجود تیم بسیار مهم تر از خلق یک ایده برای هر استارتاپ یا سازمانی است!

 

تیم سازی چیست؟

یک تیم شامل تعدادی از افراد است که دارای توانمندی ها و مهارت های مختلفی هستند و برمبنای هدف و چشم انداز مشترک شان با یکدیگر پیوند برقرار می‌کنند. متأسفانه در برخی از مناطق روحیه کار تیمی، کمتر در آموزش های فردی قرار گرفته و باعث شده تا صاحبان استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا برای داشتن سود بیشتر، بسیاری از مسئولیت ها را تنها به دوش بکشند و به این صورت موجب شکست زود هنگام خود شوند.

آنچه در تیم سازی بسیار مهم است وجود خلاقیت در فردی و تیمی است که موجب بالندگی و رشد کسب و کارها می‌شود؛ از این رو سازمان ها، مدیران و حتی افراد شاغل در شرکت های موفق به دنبال افزایش خلاقیت های فردی و تیمی خود هستند و از روش هایی مانند شش کلاه فکری برای کسب موفقیت بهره می‎برند.

 

چرا تیم سازی اهمیت بسیاری دارد؟

کارکردن در قالب یک تیم دارای ارزش ها و مزیت های فراوانی است که باید ساعات بسیاری درمورد آن مطالعه کرد. ضرورت تیم سازی در مزایای آن نهفته است، مزایایی همچون:

 • انجام بهتر امور
 • کاهش استرس به دلیل تقسیم بندی شفاف وظایف
 • ایجاد اعتماد متقابل در میان اعضاء
 • افزایش بازدهی کارهای محوله
 • به جود آمدن مسئولیت پذیری و چرخش مسئولیت
 • وجود رقابت مثبت میان اعضاء تیم منجر به ارتقاء سطح دانش فنی آن ها می‎شود
 • پشتیبانی و حمایت اعضاء از رهبر تیم
 • باور به، موفقیت نهایی تیم

 

مزایای ارزشمند کارگاه آموزش تیم سازی

 • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
 • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
 • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
 • کیفیت بالا، قیمت مناسب

 

دستاوردهای رشدآموز در انتهای کارگاه

در انتهای این کارگاه، مدیران استارتاپ ها، صاحبان کسب و کار، افراد شاغل در سازمان ها و حتی افرادی که در حال تحصیل و به دنبال شغل ایده آل خود هستند؛ با یادگیری تکنیک های افزایش خلاقیت، روش های تصمیم گیری در تیم، نحوه تیم سازی حرفه ای، توانایی شناخت ویژگی های یک تیم خوب و کارآمد و در نهایت رهبری صحیح تیم؛ به فردی موفق در حوزه کاری شان تبدیل شده و نسبت به سایرین کارآیی بالاتری خواهند داشت.

 

سرفصلها و کلیات

 • ویژگی های یک تیم خوب
 • معرفی الگوها و منابع کاربردی کار تیمی
 • اصول تیم سازی حرفه ای
 • رهبری صحیح و کارتیمی
 • اصول رهبری در تیم های کاری
 • انواع نقش های فردی در کارتیمی
 • چالش های موجود در تیم ها
 • تصمیم گیری در تیم های کاری

انتخاب نوع ثبت نام

course calendar جزئیات، ثبت نام

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • مشهد
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی تیم سازی و کار تیمی - Teamwork for Success

پیش نیاز: اینترنت و لپ‌تاپ

تیم سازی، کار تیمی و رهبری تیمپ

یک تیم به تعداد کمی از افراد گفته می‌شود که دارای مهارت‌های تکمیل‌کننده‌ یکدیگر بوده و دارای مقاصد، اهداف، و رویکردی مشترک‌اند که بر مبنای آنها به هم پیوند می‌خورند و به یکدیگر تکیه می‌کنند. داشتن مهارت در تشکیل تیم و پس از آن حضور در یک تیم، دستیافتنی است به شرط آن که ابتدا آن را فرا بگیری. کار تیمی همچنین راه کار مؤثری در دستیابی به بهره وری تلقی می شود. کارایی و اثربخشی که دو عنصر اساسی بهره وری را تشکیل می دهد بر اساس روش کار تیمی ارتقاء می یابد. اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید حتما به این کارگاه بیایید.

مهم‌تر از ایده‌ برای راه اندازی یک کسب و کار و یا استارتاپ، تیم است. ایده‌ها وقتی به ثمر می‌رسند که افراد در کنارهم بتوانند فعالیت کنند و به هدف اصلی خود برسند. شما در کارگاه تیم سازی، کارتیمی و رهبری تیم یادخواهید گرفت که چطور یک تیم عالی تشکیل دهید و چطور آن‌ها را برای رسیدن به هدف مدیریت کنید. امروز در رشدانا سرفصل‌های کارگاه تیم سازی، کارتیمی و رهبری تیم را با هم بررسی خواهیم کرد.

تیم سازی، کار تیمی و رهبری تیم

تیم سازی، کار تیمی و رهبری تیم

ویژگی‌های یک تیم خوب

یک تیم قوی و خوب دارای ویژگی‌های خاصی است که باید آن‌ها را بدانید و تیم خود و نحوه عملکرد خود را نسبت به آن‌ها بسنجید. ارزیابی عملکرد خودتان براساس استانداردها بصورت مداوم می‌تواند در پیشرفت تیم شما و خودتان نقش بسیار موثری داشته باشد. در این کارگاه شما تمامی ویژگی‌ها و نحوه ارزیابی تیم خودتان را به خوبی یاد خواهید گرفت.

تیم سازی، کار تیمی و رهبری تیم

تیم سازی، کار تیمی و رهبری تیم

معرفی الگوها و منابع کاربردی کار تیمی

چرخ را نباید دوباره از نو ساخت! شما می‌توانید با در پیش گرفتن راه الگوهای موفق و مسیر آن‌ها به همان موفقیت برسید. برای این کار لازم است که حتما الگوی مناسب را انتخاب کنید. در کارگاه تیم سازی، کارتیمی و رهبری تیم شما با الگوهای موفق و منابع کاربردی کار تیمی آشنا می شوید که این موارد می‌تواند در مسیر بهبود عملکرد تیم تان مفید باشد.

اصول تیم سازی حرفه‌ای

برای یک تیم سازی حرفه‌ای شما باید اصولی را رعایت کنید. رعایت این اصول به شما در امر تیم سازی و تشکیل تیم کمک می‌کند اما این اصول چیست؟ در کارگاه تیم سازی، کارتیمی و رهبری تیم بصورت حرفه ای با این اصول آشنا می شوید تا با بکار بردن آن‌‌ها بتوانید یک تیم حرفه ای را تشکیل دهید و ایده های خود را عملی کنید.

رهبری صحیح و کار تیمی

از هم پاشیدن تیم‌ها جزو دلایل اصلی از بین رفتن استارتاپ هاست! رهبری صحیح و کار تیمی اصولی از این مشکل پیش گیری می‌کند و شما می‌توانید مشکلات درون تیمی خود را به راحتی حل کنید. در این کارگاه اصول کاری یک رهبر و ویژگی‌های یک رهبر را به خوبی یاد خواهید گرفت.

انواع نقش های فردی در کار تیمی

در کار تیمی یکی از مهم ترین مسائلی که احتمالا با آن دست و پنجه نرم خواهید کرد، تقسیم وظایف به صورت صحیح بین اعضای یک تیم است. شما باید انواع نقش های فردی در کار تیمی را بشناسید تا این کار را هوشمندانه و به خوبی انجام دهید. با تقسیم وظیفه درست، بهره وری، سرعت و انگیزه در تیم شما افزایش پیدا می‌کند که مهم ترین فاکتورهای موفقیت هر تیمی به حساب می‌آیند.

تیم سازی، کار تیمی و رهبری تیم

تیم سازی، کار تیمی و رهبری تیم

چالش های موجود در تیم ها

اگر شما در قبل از شروع به کار تیمی از مسیر پیش رو و چالش های احتمالی مطلع باشید، بسیار راحت تر می‌توانید آن‌ها را در طول مسیر حل کنید و از قبل برای آن‌ها برنامه ریزی کرده‌اید.

تصمیم گیری در تیم های کاری

چگونه باید بصورت تیمی تصمیم گرفت؟ راه سنجش تصمیم درست چیست؟ چگونه باید همه ی اعضای تیم در تصمیم گیری شرکت کنند؟ و … همه سوالاتی هستند که در این بخش کارگاه به جواب های آن خواهید رسید.

1 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. نیما

  قطعا اگه شرکت یا استارتاپی دارین این کلاس به دردتون میخوره. تشکیل یه تیم و خوب و رهبری اون واقعا یکی از مهم ترین مهارت هایه که باید یاد گرفت. مزیت این کلاس مدرسش یعنی آقای غیبی عزیز هست اونم به خاطر تجربه های موفقشون تو این حوزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin