آموزش روابط عمومی برای استارتاپ ها


تاریخ انتشار: 25 مرداد 1397 | 40 بازدید

با روابط عمومی مناسب می توانید بدون هزینه های هنگفت برای تبلیغات، تعداد مشتریان و مخاطبان خود را افزایش دهید که این خود موجب رشد و پیشرفت کسب و کارتان می شود. اگر شما هم دارای یک استارتاپ جدید هستید یا تازه کسب‌ و کار خود را راه‌اندازی کرده اید ادامه ی این مطلب را دنبال کنید.

نقش روابط عمومی در استارتاپ ها

چرا روابط عمومی در استارتاپ ها مهم است؟

روابط عمومی معانی مختلف و گوناگونی از نظر های مختلف دارد اما در کل روابط عمومی به عنوان تصویری از کسب و کار و نام تجاری شما، تبلیغات شما، نوع برقراری ارتباط با مشتریان، مخاطبان، رسانه ها و سرمایه گذاران است. همین روابط عمومی در نهایت می‌تواند موجب افزایش فروش، جذب مشتریان و سرمایه ‌گذاران شود.

در کسب و کار های نوپا و استارتاپ ها روابط عمومی و ارتباط با مشتریان نقش اساسی در توسعه و پیشرفت کسب و کار دارد. در استارتاپ ها به دلیل معرفی اندک در بازار و کمتر شناخته شدن در بین مردم ممکن است که در اوایل کار مشتریان و مخاطبان کمی با کسب و کار شما در ارتباط باشند به همین خاطر ارتباط موثر با همین مخاطبان کم می تواند در ماندگار کردن همان مشتریان کم و معرفی شدن شما به بقیه توسط همان مخاطبان بسیار تاثیرگزار باشد.

 آیا باید برای روابط عمومی هزینه ای جداگانه کرد؟

شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ معمولا از کارشناسان و متخصصان برای بخش روابط عمومی خود استفاده می کنند و معمولا هزینه ی زیادی نیز برای این بخش مصرف می کنند، اما با توجه به این که اکثر استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا با محدودیت بودجه سر و کار دارند، باید تمامی افراد و کارکنان با نکات مربوط به روبط عمومی آشنا باشند و از این طریق این بخش را پیش ببرند.

امروزه با پیدایش شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، استراتژی های مربوط به روابط عمومی و بازاریابی که قبلا توسط کسب و کار ها به کار گرفته می شد تغییر پیدا کرده و با توجه به همین موضوع سرمایه گذاری بر روی بخش روابط عمومی شبکه های اجتماعی می تواند خیلی در جذب مشتریان و یا حتی نیروی انسانی جدید تاثیر گذار باشد، هم تاثیر خوب و هم تاثیر بد.

اگر شما به این حوزه علاقه مندید و می خواهید به عنوان منشی یا مدیر روابط عمومی استخدام شوید پیشنهاد می کنیم که در دوره آموزش روابط عمومی رشدانا شرکت کنید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش روابط عمومی و ارتباط در استارتاپ ها

Public Relations

با مشتریان به صورت مدیریت شده ارتباط برقرار کنید


 • اهمیت روابط عمومی در کسب و کارها
 • لازمه ی داشتن یک روابط عمومی خوب چیست ؟
 • اصول ارتباط با مشتری
 • مدیریت ارتباطات با مشتریان
 • روابط عمومی و ارتباط با رسانه ها
 • اصول به کارگیری صحیح رسانه ها در کسب و کار
 • رسانه های جدید در روابط عمومی

 • زمان: تابستان 99
 • مدت زمان دوره : یک جلسه ی 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما