آموزش مهارت کسب وکار


تاریخ انتشار: 5 اسفند 1397 | 49 بازدید

آموزش مهارت کسب و کار یک اصطلاح کلیدی است که شامل تعدادی از روش های مورد استفاده برای آموزش دانش آموزان مبانی و همچنین تمامی افرادی که میخواهند در این حوزه فعالیت کنند جزو بهترین روش های کسب و کار است.

مدیریت ارشد

مدیریت ارشد

این روش ها از برنامه های تحصیلی رسمی مانند مدرک کارشناسی (MBA)، سیستم فرصت های مدرسه و یا آموزش تعاونی محدود می شود. برنامه های آموزشی کسب و کار طراحی شده اند تا دانش آموزان را با نظریه های اصلی مدیریت، تولید،طراحی و در نهایت عرضه کنند. اهداف اصلی برنامه های آموزش تجارت عبارتند از آموزش فرایندهای تصمیم گیری؛ فلسفه، نظریه و روانشناسی مدیریت؛ کاربرد عملی و راه اندازی کسب و کار و عملیات.

انواع برنامه های آموزشی کسب و کار

شامل برنامه های آموزشی سنتی آکادمیک برای آموزش تجارت شامل دوره های کالج است که دانش آموزان و علاقه مندان به کسب و کار سنتی را به اصول مدیریت، بازاریابی، اخلاق تجاری، حسابداری و سایر موضوعات مرتبط آموزش می دهد. این در سال های اخیر با ارائه دوره های گسترده در مهارت های رایانه ای و آنلاین، مدیریت تجارت الکترونیک و عوامل دیگر در مدیریت کسب و کار در اقتصاد جهانی تکمیل شده و رونق یافته است.

دانش آموزان می توانند مدرک تحصیلی را از مدرک دکتری در کسب و کار به دکترا (دکتر فلسفه) در مدیریت کسب و کار به دست آورند. بعضی از برنامه ها ممکن است تنها از نوع طبقه بندی و دسته بندی باشند، در حالی که دیگران مانند برنامه های آموزش فنی و حرفه ای، دوره های کارآموزی و مدرسه برای فرصت های شغلی، دانشگاهیان را با آموزش در محل کار ترکیب می کنند.

برنامه های پیشنهادی فنی:
یک برنامه آموزش فنی پیشرفته شامل یک برنامه ریزی چهار ساله برای یک رشته فنی است که دانش آموزان در سال تحصیلی پایه دبیرستان خود شروع می کنند. این برنامه از طریق دو ساله کالج در آموزش حرفه ای یا حداقل دو سال کارآموزی گسترش می یابد. دانش آموزانی که برنامه را به پایان می‌برند، گواهینامه ها یا مدارک تحصیلی را کسب می کنند.

همکاری

همکاری

همکاری

آموزش تعاونی (co-op) برنامه ای است که دانش آموزان ترکیبی از دوره های کالج و تجربه کاری مربوط به رشته های خود را ارائه می دهد. برنامه های همکاری در طیف وسیعی از رشته های کسب و کار، شامل سیستم های اطلاعاتی، حسابداری و فروش آنلاین موجود است. شرکت کنندگان در یک برنامه آموزشی پس از انتخابات مشغول به کار هستند در حالی که در یک کار مرتبط با آن نیز فعالیت می کنند. بیشتر شرکت کنندگان در زمینه همکاری با کارفرمایان خود می پردازند. برنامه کارآفرینی دانش آموزان را با تجربه کاری که نیاز دارند تا پس از فارغ التحصیلی به طور تمام وقت استخدام کنند، فراهم می کند.

کارآموزی
کارآموزی به برنامه های همکاری نزدیک نزدیک است. اما تفاوت اصلی این است که کسانی که در برنامه های کارآموز شرکت می کنند، پرداخت نمی شوند، زیرا کارآموزی به طور خاص طراحی شده است تا شرکت کنندگان را با تجربه کار طراحی کنند. اغلب، کارآموزان برنامه را به طور جداگانه از محیط دانشگاهی خود تکمیل می کنند، نه ترکیب دو.

برنامه های مدرسه به کار
برنامه های فرصت های شغلی به تمرکز بر آگاهی حرفه ای برای دانش آموزان می پردازند. آنها شرکت کنندگان را با گواهی کارآموزی ارائه می دهند و با پیوندهایی به کالج های فنی ارائه می دهند. در این برنامه ها همه مشارکت کنندگان پس از اتمام تحصیلات دبیرستان مشاغل، کارآموزی و یا تحصیلات بیشتر را کسب می کنند.

آکادمی های حرفه ای
آکادمی های حرفه ای دبیرستان های حرفه ای هستند که شامل “مدارس در مدارس” هستند. در ابتدا، آنها جوانان و سالمندان دبیرستانی را در زمینه هایی مانند فن آوری زیست محیطی، علوم کاربردی برق، باغبانی و مهندسی آموزش می دهند. علاوه بر این مدارس، مدارس کسب و کار خصوصی نیز وجود دارد که دانشجویانی را که برنامه های خود را کامل می کنند، در همین زمینه گواهینامه ای ارائه می دهند.

همه این نوع برنامه های آموزش کسب و کار، در ارتباط با آموزش متوسطه و پس از دوره گذراندن این دوره، و هماهنگ سازی یادگیری آکادمیک و شغلی، مشارکت دارند. دانش آموزانی که چنین برنامه هایی را تکمیل می کنند، مزایایی را نسبت به افرادی که تنها بر بخش آکادمیک آموزش و پرورش کسب و کار متمرکز هستند، به دست می آورند. هرچند که دانشجویان مسیر را برای بدست آوردن دانش پایه ای از مهارت ها و اصول کسب و کار استفاده می کنند، فرصت های زیادی برای آماده سازی آنها برای حرفه های تجاری وجود دارد.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

پکیج توانمندسازی اشتغال رشدانا

Empowerment package

با فراگرفتن این مجموعه آموزشی، چند گام از دیگر افراد جلوتر باشید


 • ارتباطات موثر
 • فریلنسینگ چیست و چگونه یک فریلنسر شویم
 • آموزش تکنیک‌های مذاکره
 • خودشناسی و کشف مهارتها با روش MBTI
 • آموزش روزمه نویسی حرفه ای
 • مدیریت فایلها در فضای وب
 • آموزش دورکاری و ابزار لازم برای آن
 • نحوه شناسایی مشکل
 • دوره آموزش رفتار شناسی و ارتباط موثر با مدل دیسک DISC
 • زبان بدن
 • مثل یک جنگجو استخدام شویم
 • آموزش تیم‌سازی و کار تیمی
 • نحوه ارائه و پاورپوینت

 • زمان: شروع از 22 اردیبهشت 1400
 • مدت زمان دوره : 12 جلسه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما