تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

رشدانا

هکِ ذهن برای ایده پردازی مداوم

Ideation Workshop

همانطور که می دانید بسیاری از استارتاپ ها به دلیل ایده های تکراری شکست می خورند و لذا اگر یک استارتاپ با یک ایده ی خوب به صورت اصولی پیش برود به احتمال بسیار زیاد با موفقیت مواجه خواهد شد و موجب کسب درآمد خواهد شد.

توضیحات کارگاه آموزشی

 

در یک نگاه کاری، ایده به خلاقیت ها و تراوش های ذهنی انسان گفته می شود،مفهوم ایده یک مفهوم ساده ئ آسان است در محاوره های روزانه از این لغت بسیار استفاده می شود؛اما به طور کلی می توان گفت ایده عبارت است از یک طرح، فکر یا پیشنهاد، خصوصا در مورد اینکه در یک وضیت خاص، چه کاری باید انجام داد.

بسیاری از ما دوست داریم از طریق راه اندازی یک استارتاپ تبدیل به یک کارآفرین شده و به قول معروف پول پارو کنیم اما برای اینکار نیاز داریم یه ایده ی خوب داشته باشیم که نیاز جامعه باشد. در این کارگاه شما با تکنیک هایی درباره ی ایده پردازی موثر آشنا خواهید شد.

 

سرفصلها و کلیات

  • تکنیک های ایده پردازی فردی مبتنی بر TRIZ
  • کشف مساله و نیازِ واقعیِ مشتری قبل از ایده پردازی
  • پیاده سازی تکنیک دلفی در تیم های استارتاپی
ثبت نام این کارگاه به اتمام رسیده است

course calendar جزئیات، ثبت نام

اتمام کارگاه
این کارگاه برگزار شده و مهلت حضور در آن به اتمام رسیده است. می توانید کارگاه های مشابه را دنبال کنید

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

  • مشهد
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ - Ideation Workshop

تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل

کارگاه تکنیک‌های ایده پردازی برای استارتاپ‌

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از خود سوال کنید چگونه برخی از افراد ایده‌های بی‌نظیری دارند و با راه انداختن کسب و کاری در زمینه‌ی ایده‌ی خود خیلی سریع به موفقیت های بزرگ مالی می‌رسند؟! ایده‌های طلایی، حاصل یک سری از تکنیک‌ها و مهارت‌ها هستند که شما هم می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید. در کارگاه تکنیک‌های ایده پردازی برای استارتاپ‌ها شما با این تکنیک‌ها و مهارت‌ها آشنا می‌شوید تا بتوانید ایده‌های پول سازی برای خود خلق کنید. امروز در رشدانا در مورد این کارگاه بی‌نظیر و پرطرفدار صحبت خواهیم کرد.

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

یکی از دلایلی ک باعث شکست استارتاپ‌ها می‌شود نداشتن خلاقیت در راه اندازی کسب و کار یا ایده‌های تکراری است که دیگر نیازی به آن‌ها موجود نمی‌باشد. همه‌ی ما دوست داریم یک کارآفرین موفق دارای ایده‌‌ای عالی برای کسب و کار باشیم. شما در این کارگاه، نحوه‌ی پرورش ایده‌ای موفق در ذهن خود را یاد خواهید گرفت. در ادامه در مورد کلیات آنچه در این کارگاه می‌آموزید صحبت خواهیم کرد.

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

مفهوم ایده پردازی چیست؟

ایده پردازی یا پیدا کردن راه حل برای مسائل مختلف، یکی از مفاهیمی است که از ابتدا در ذهن ما به صورت اشتباهی تعریف شده است. شما در این کارگاه با معنی صحیح این مفهوم آشنا شده و مطمئن می‌شوید که در این زمینه موفق عمل خواهید کرد.

 

منشا ایده‌ها چیست؟

ایده‌‌ها منشا و منبع خاصی دارند که می‌توانید آن را شناسایی کنید. شناسایی و شناخت این منبع به شما کمک می‌کند تا ایده‌های بی نظیر را از منبع آن‌ها پیدا کنید و به صورت عملی روی این مورد تمرکز کنید.

 

چگونه یک ایده طراحی کنیم؟

طراحی ایده، اصول و اسلوب خاص خودش را دارد که برای طراحی یک ایده‌ی موفق نیاز دارید از آن آگاه باشید. در کارگاه تکنیک‌های ایده پردازی برای استارتاپ‌ها، شما به صورت کامل مراحل و فرایند طراحی یک ایده را یاد خواهید گرفت.

 

چگونه تفکری خلاق داشته باشیم؟

خلاقیت و نوآوری راه ایجاد ایده‌های طلایی و ناب هستند. شما باید بتوانید خلاقانه فکر کنید. برای این کار لازم است حتما ویژگی‌های تفکر خلاق و نحوهی افزایش این مهارت‌ را بدانید. در این کارگاه شما راهکارهایی برای ایجاد تفکر خلاق پیدا خواهید کرد.

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

 

غربال ایده

شناسایی ایده‌های طلایی و ناب از ایده‌های به ظاهر جذاب، کار ساده‌ای نیست و برای این کار شما باید غربال انجام دهید. غربال ایده‌های ناب روش خاص خودش را دارد. شما باید با روش‌های غربال ایده به صورت کامل آشنایی داشته باشید.

 

چطور ایدهی خود را ارزیابی کنیم؟

این سوالی است که بسیاری از افراد هنگام رسیدن به ایده‌های مختلف از خود می‌پرسند. برای تشخیص یک ایده‌ی خوب باید معیارها و راه‌های تشخیص یک ایده ناب را بشناسید. در کارگاه تکنیک‌های ایده پردازی برای استارتاپ‌ها، شما کامل با این معیارها برای ارزیابی صحیح ایده‌ی خود آشنا خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin