آموزش محصول حداقلی یا MVP

رشدانا

تولید بهترین MVP برای بهترین کسب و کار

Minimum Viable Product

محصول اولیه یک استارتاپ می تواند نقش مهمی در موفقیت یا شکست آن استارتاپ داشته باشد چرا که به اعضای آن استارتاپ می فهماند که آیا محصولی یا خدمتی که می خواهند به بازار عرضه کنند آیا واقعا مشتری خواهد داشت یا نه.

توضیحات کارگاه آموزشی

MVP یا محصول حداقلی چیست ؟ MVP تا چه قدر در راه اندازی یک استارتاپ اهمیت دارد؟ کاربردش چیست و چه کمکی به ما میکند؟ چگونه یک محصول حداقلی را ایجاد و اجرایی کنیم؟ همه ی اینها ، سوال هایی هستند که با فهمیدن جوابهایشان از طریق آموزش دیدن و یادگیری MVP محصول حداقلی، به شما در راه اندازی یک استارتاپ و کسب و کار موفق  کمک کند.

محصول حداقلی یا MVP در واقع نسخه ای از محصول است که به یک تیم اجازه می دهد با کمترین تلاش ممکن حداکثر میزان یادگیری را از مشتریان خود بدست آورند.

MVP لزوما یک محصول فیزیکی نیست بلکه می تواند یک خدمت مجازی باشد مانند یک سایت که ارائه خدمات میدهد.

بسیاری از استارتاپ ها وقتی با شکست مواجه می شوند که محصول و خدمت خود را به موقع به بازار وارد نمی کنند و آنقدر صبر می کنند تا محصول و خدمتشان به یک بلوغ کامل برسد و سپس به بازار وارد شوند. حال ممکن است در این زمان مشتریان شما دیگر به محصول شما نیاز نداشته باشند و یا اینکه رقبایی برای شما شکل گرفته باشد که از شما پیشی گرفته باشند و نه تنها به بازار ورود پیدا کرده اند بلکه تمام بازار را در برگرفتند و دیگر جایی برای ورود شما به بازار وجود نخواهد داشت.  با آموزش محصول حداقلی شما قادر خواهید بود نیاز مشتری خود را در زمان مناسب بشناسید.

آموزش MVP  یا محصول حداقلی و در نتیجه اجرا کردن آن همچنین به استارتاپ های در حال رشد و شکل گیری این امکان را می دهد که قبل از اینکه به صورت حرفه ای وارد بازار شوند و  هزینه های سنگینی را بپردازند؛ با ایجاد یک نمونه اولیه کار یا محصول خود ان را بسنجند و ازمایش کنند. در این حالت اگر مسیری را اشتباه رفته باشند ، میتوانند با کمترین زیان آن را اصلاح کنند.

در نتیجه توجه به این موضوع مانع شکست استارتاپ هایی می شود که با مشکل بالا مواجه هستند.

در این دوره با تمامی نکات لازم برای تولید یک محصول حداقلی و یا ارائه ی خدمات خود به عنوان یک MVP آشنا خواهید شد. در نتیجه شما می توانید کسب و کار نوپای خود را بر پایه ی این نکات به سرعت به رشد برسانید.

سرفصلها و کلیات

 • توانایی سنجش فرضیه های یک محصول
 • آزمایش و تست محصول برای فهمیدن بازخورد مخاطبان
 • ارائه هر چه سریع تر محصول به مشتری
 • نکات لازم برای ساخت MVP
 • ایجاد نمونه اولیه و توسعه ی ویژگی های آن در آینده
 • نکات لازم برای معرفی MVP به بازار
 • کاهش اتلاف زمان برای طراحی
 • اگر MVP پاسخ نداد چه کنیم؟
ثبت نام این کارگاه به اتمام رسیده است

course calendar جزئیات، ثبت نام

اتمام کارگاه
این کارگاه برگزار شده و مهلت حضور در آن به اتمام رسیده است. می توانید کارگاه های مشابه را دنبال کنید

cube مدرس و رشدآفرین

 • مصطفی پورعلی / مدیر عامل رشدانا
  مشاور کسب و کار دیجیتال، هکر رشد و مدیرعامل رشدانا،
  کارآفرین دیجیتال، هکر رشد و سرویس دیزاینر، 19 سال سابقه فعالیت تخصصی در فضای دیجیتال، 10 سال سابقه راهبری کسب و کارهای جدید، 9 سال سابقه مشاوره تخصصی کسب و کارهای جدید، 6 سال مشاور رسمی نظام صنفی رایانه‌ای کشور، 5 سال عضو هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی، 4 سال عضو هیئت مدیره هلدینگ گرین وب

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • مشهد
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی آموزش محصول حداقلی یا MVP - Minimum Viable Product

پیش نیاز: اینترنت و لپ‌تاپ

 

MVP یا محصول حداقلی

محصول حداقلی یا MVP چیزی است که شاید بتوان مهم ترین عامل در میزان موفقیت و یا شکست یک استارتاپ دانست. در واقع محصول حداقلی که به آن محصول اولیه هم می گویند، اولین تلاش یک استارتاپ برای استارت کار خودش است که باید بوسیله تمامی اعضای تیم استارتاپی درست شود و مورد بازدید سرمایه گذار قرار بگیرد.

دوره آموزش محصول حداقلی یا mvp

اگر شما هم دوست دارید که یاد بگیرید چطور این کار را انجام دهید، در دوره آموزش ام وی پی می توانید تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را بدست آورید. برخی از سرفصل های تئوری که در این دوره مطرح می شوند، در ادامه می بینید.

توانایی سنجش فرضیه های یک محصول

یکی از ویژگی های مورد نیاز برای تمام کسانی که می خواهند، محصول موفق و خوبی را تولید کنند و استارتاپ موفقی داشته باشند، این است که توانایی سنجش فرضیه های یک محصول را داشته باشند. این موضوع در کارگاه بصورت مفصل و جامع توضیح داده خواهد شد.

آزمایش و تست محصول برای فهمیدن بازخورد مخاطبان

در واقع نمونه ام وی پی این کار را باید برای شما انجام دهد، اما شیوه ی انجام آن بحثی است که باید شما مهارت لازم در این زمینه را داشته باشید. در واقع پس از فهمیدن این موضوع که ام وی پی چیست و تولید یک محصول حداقلی یا mvp وظیفه شماست که از آن بصورتی استفاده کنید که بتوانید بازخوردهای مخاطبان خود را به خوبی بگیرید.

در واقع هر چقدر بازخورد شما دقیق تر باشد، شما بیش تر و بهتر خواهید توانست که داده ها و اطلاعات دقیق تری را جمع آوری کنید. در این زمینه در کارگاه بصورت مفصل صحبت می شود و راه هایی معرفی می شود که می توانید نمونه mvp خود را در معرض آزمایش واقعی قرار دهید.

ارائه هر چه سریعتر محصول به مشتری

برای این که قادر باشید هر چه سریعتر محصول خود را به مشتری برسانید، باید بدانید که این کار تنها با ارائه ی یک نسخه قابل استفاده از محصول شماست که همان ام وی پی است. در بیش تر مواقع زمان مهم ترین سرمایه یک استارتاپ محسوب می شود که اگر آن را از دست دهد، احتمال شکست آن بیش تر می شود و نمی تواند موفق عمل کند.

نکات لازم برای ساخت mvp

متاسفانه بسیاری از صاحبان استارتاپ و تیم های استارتاپی نمی دانند که چطور باید این کار را انجام دهند و یا نکات لازم برای ساخت یک ام وی پی چیست. اگر شما هم نمی دانید که چه کارهایی را باید در این زمینه انجام دهید، نگران نشوید، دوره اموزشی رشدانا به شما کمک می کند که یاد بگیرید برای این کار باید چه مهارت هایی داشته باشید و همچنین پیش نیازهای لازم در این زمینه را فراهم کنید.

اگر شما هم صاحب استارتاپی هستید و یا ایده ای دارید که می خواهید آن را عملیاتی کنید به طور قطع به ساخت یک محصول اولیه احتیاج پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin