کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها

رشدانا

آیا ایده من خریدار خواهد داشت؟

Problem solution fit

دوره ی آموزشی ارزیابی ایده های استارتاپی و مشتریان به صورت بهینه و اصولی برای جلوگیری از صرف هزینه های مالی و زمانی و اینکه آیا ایده ی مورد نظر شما واقعا نیاز مشتری را برطرف خواهد کرد.

توضیحات کارگاه آموزشی

بر اساس مطالعات مختلف یکی از مهمترین دلایل شکست استارتاپ ها (حدود 40 درصد)، تلاش برای تولید و تجاری سازی ایده ای است که اساسا نیاز به آن در بازار هدف وجود ندارد(No Market Need!).

به عبارت دیگر یکی از مهمترین مهارت هایی که باید کارآفرینان در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار بدانند تشخیص درست نیاز بازار یا ارزیابی نیاز (Need Assessment) و اعتبار سنجی آن است که آیا ایده یا راهکار آنها پاسخ مناسبی برای پوشش آن نیاز است؟(Problem-Solution Fit). که کاری سخت است!

این اقدام آنجایی سخت تر نیز می شود که بدانید ثابت شده است اکثرا خود مشتری ها هم نیاز خود را به درستی نمی دانند! البته این کار سخت با تکنیک هایی برگرفته از متد استارتاپ ناب و کتاب Rob Fitzpatrick و … میسر و ساده خواهد بود. در این کارگاه با ضرورت این فعالیت آشنا خواهیم شد و سپس با برخی از مهمترین تکنیکهای کشف نیاز واقعی مشتری آشنا خواهیم شد.

سرفصلها و کلیات

 • آشنایی با گام های راه اندازی کسب و کار نوپای ناب
 • آشنایی با تطبیق راهکار و نیاز
 • شناخت دلایل اصلی شکست کسب و کارهای نوپا
 • آشنایی با روش های مختلف اعتبار سنجی
 • درک جایگاه و اهمیت نیازسنجی
 • مهارت مصاحبه اثربخش با مشتریان
 • مهارت تشخیص نیاز های مشتریان
 • مهارت تشخیص سریع انحراف مصاحبه و اصلاح آن
 • مهارت درک نیاز واقعی مشتریان
ورود به صفحه ثبت نام

رشدانا در ثبت نام این کارگاه به برگزارکننده کمک می کند

course calendar جزئیات، ثبت نام

اتمام کارگاه
این کارگاه برگزار شده و مهلت حضور در آن به اتمام رسیده است. می توانید کارگاه های مشابه را دنبال کنید

cube مدرس و رشدآفرین

 • دکتر علی جاهدی / مدیر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان
  کارشناس ارشد کارآفرینی و دانشجوی دکترای علم اطلاعات و مدرس کارآفرینی دانشگاه فردوسی مشهد، مشاور راه اندازی و توسعه کسب و کارهای نوپا (استارتاپها) و شرکت های دانش بنیان

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • مشهد
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها - Problem solution fit

کشف_نیاز_واقعی_مشتری_در_استارتاپ

کشف نیاز های مشتری

اگر می‌خواهید بدانید که ایده شما خریدار دارد یا نه و این که چطور ایده هایتان را ارزیابی کنید، کارگاه کشف نیاز های واقعی مشتری استارتاپ ها رشدانا بهترین گزینه برای شماست. شما در این کارگاه یاد خواهید گرفت که چطور بدون انجام هزینه های مادی و معنوی، نیاز مشتریان را بشناسید و آن ها را برطرف کنید. شما متوجه خواهید شد که آیا مشتریان شما به ایده‌ای که می‌خواهید آن را گسترش بدهید، آیا اصلا نیازی دارند و یا حتی حاضر به پرداخت پول برای آن هستند؟

کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها

کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها

 

اهمیت کشف نیاز های واقعی مشتری استارتاپ ها

طبق آمارهای منتشر شده، بیش ترین دلیل شکست استارتاپ ها  و کسب و کارها عدم نیاز مشتریان به آن ایده است! وقتی شما بر روی ایده‌ای کار می‌کنید که هیچ کس حاضر به پرداخت پولی برای آن نیست، عملا ایده شما شکست خورده است و نمی‌تواند نیازهای مشتریان را فراهم کند. در کارگاه کشف نیاز های واقعی مشتری استارتاپ ها شما معیارهای تشخیص یک ایده درست را می‌آموزید. در ادامه شما را با سرفصل های این کارگاه بیشتر آشنا می‌کنیم.

 

آشنایی با گام های راه اندازی کسب و کار نوپای ناب

شما باید گام‌های راه اندازی کسب و کار نوپا را بشناسید تا بر اساس آن‌ها حرکت کنید و استارتاپ یا کسب و کار خودتان راه بیندازید. اگر نمی‌دانید که چه جوری در این بخش بصورت کامل با این موضوع آشنا خواهید شد.

کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها

کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها

 

آشنایی با تطبیق راهکار و نیاز

بعضی از افراد راه حل یک مسئله را همان نیاز افراد می‌دانند اما این تنها به هنر افراد بر می‌گردد که چگونه راه حل و نیاز را منطبق کنند تا افراد بتوانند از آن استفاده کنند.

 

شناخت دلایل اصلی شکست کسب و کارهای نوپا

با شناسایی و فهمیدن دلایل اصلی شکست کسب و کارهای نوپا به طور ناخودآگاه شما با احتیاط بیش تری عمل خواهید کرد تا به این مشکلات گفته شده برخورد نکنید.

 

آشنایی با روش های مختلف اعتبار سنجی

چگونه ایده خود را اعبتار سنجی کنید و یا راه اعتبار سنجی صحیح برای ایده شما کدام است؟ در این کارگاه بصورت کاملا اصولی روش های مختلف اعتبار سنجی را یاد خواهید گرفت و خواهید فهمید که چطور ایده خود را مورد بررسی قرار دهید.

کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها

کشف نیاز واقعی مشتری در استارتاپ ها

 

درک جایگاه و اهمیت نیازسنجی

همانطور که در بالاتر هم به آن اشاره کردیم، علت اصلی شکست استارتاپ‌ها، عدم نیاز بازار به آن‌ها بوده است. در این کارگاه مثال های زیادی را خواهید دید که به خاطر همین دلیل حذف شده اند و بعدها در آینده‌ای نزدیک استارتاپ‌های مشابه به موفقیت های بزرگی رسیده اند تنها به این دلیل که آن  زمان بازار به آن ایده نیازی نداشته است!

 

مهارت مصاحبه اثربخش با مشتریان

قلب هر کسب و کاری مشتریان آن کسب و کار هستند. اگر کسب و کاری مشتری نداشته باشد، قلب آن نمی تپد و به زودی از بین می‌رود. شما با یاد داشتن مهارت مصاحبه اثربخش و تکنیک های آن می‌توانید کسب و کار خود را به بهترین شکل اداره کنید.

 

مهارت تشخیص نیازهای مشتریان

اگر بتوانید نیازهای مشتریان خود را شناسایی کنید، احتمالا می‌توانید کسب و کار موفقی باشید. اگر به نیازهای مشتریان خود توجهی نکنید، دیر یا زود آن‌ها را از دست می‌دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin