آموزش رزومه نویسی حرفه ای

رشدانا

با یک رزومه خوب خود را به بهترین شکل معرفی کنید

How to Write a Resume

دوره آموزشی رزومه نویسی

توضیحات کارگاه آموزشی

کاهمواره افراد برای رسیدن به خواسته و درخواست های خود و دریافت امتیازی از دیگران، بایستی خود را به آنها معرفی کند و از شایستگی ها و قابلیت های خود برای دریافت درخواستش بگوید.

به عنوان مثال وقتی شما میخواهید از کشور خارج شوید، بایستی شایستگی خود را با ارائه گذرنامه یا پاسپورت که قبلا از سازمان مربوطه تهیه کرده اید، نشان دهید یا برای دریافت خدمات شهروندی بایستی کارت شناسایی یا ملی خود را ارائه کنید تا مشخص شود واجد دریافت خدمات مذکور هستید یا نه؟ راستی اگه وقت خوندن این متن رو ندارین، میتونین حداقل به پادکست زیر گوش بدین 🙂

 

 

اهمیت رزومه کاری حرفه ای برای سازمان ها

رزومه کاری مجموعه از اطلاعات شخصی، تحصیلی، شغلی و تجربیات و مهارت های شما می باشد که در کنار هم گردآوری شده تا به همراه تقاضانامه اشتغال در موقعیت شغلی موردنظر، تحویل سازمان مقصد شود.

اگر رزومه خود را به صورت حرفه ای و هوشمندانه تنظیم کرده باشید، مطمئن باشید که تمام جزئیات مربوط به خود را به کارفرما منتقل کرده اید و شانس خود را برای کسب آن موقعیت شغلی به حد بسیار بالایی افزایش داده اید.

به یاد داشته باشید که شما قرار است با این سند رسمی (رزومه کاری) شایستگی های خود را جهت تصاحب موقعیت شغلی مدنظر به سازمان مقصد اعلام کنید و همچنین به آنها بگوئید که بهترین فرد ممکن هستید و بهتر از شما را پیدا نمی کنند. به همین منظور هرچه دقت و ذکاوت برای تنظیم رزومه کاری صرف کنید، بیهود نبوده و آینده شغلی خود را تضمین کرده اید.

 

ویژگی یک رزومه کاری حرفه ای

رزومه حرفه ای، رزومه ای است که تمامی ابعاد مهارتی و ویژگی های شما را بیان کند، پس هوشمندانه و حرفه ای تنظیم کنید تا با شما حرفه ای برخورد شود. رزومه حرفه ای به رزومه ای گفته می شود که در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین مطلب را به بهترین کیفیت به خواننده منتقل کند و بتواند تصمیم سازی مهمی برای خواننده داشته باشد.

آموزش رزومه نویسی حرفه ای

 

دوره روزمه نویسی حرفه ای رشدانا

در این دوره آموزشی در نظر داریم که مهم ترین جزئیات را برای نگارش رزومه حرفه ای به شما منتقل کنیم. لذا اگر به دنبال تهیه یک رزومه حرفه ای و کامل هستید، به شما پیشنهاد می شود که یکبار برای همیشه در این دوره آموزشی جامع و کاربردی شرکت کنید و با فراگیری اصول تهیه رزومه حرفه ای، برای همیشه خود را از این موضوع بی نیاز کنید و خیال خود را راحت کنید. دوره آموزش رزومه نویسی رشدانا به شما کمک خواهد کرد که مثل یک حرفه ای،  رزومه ای بی نقص بنویسید و همچنین کمک خواهد کرد مثل یک جنگجو استخدام شوید.

 

نمونه رزومه کاری شرکت

اگر نمی‌دانید که رزومه خود را چگونه باید تکمیل کنید و فرم یک رزومه کاری به چه صورت است، مشکلی نیست. ما برای شما یک نمونه قرار داده ایم که پس از دانلود نمونه رزومه کاری شرکتی، می‌توانید فرم را با توجه به اطلاعات خود پر کرده و برای کارفرما مد نظر خود ارسال کنید.

دانلود نمونه رزومه کاری شرکتی

 

به طور کلی شما در دوره آموزش رزومه نویسی موارد زیر را خواهید آموخت:

 • آشنایی با اهمیت رزومه نویسی در دنیای امروز
 • چیکار کنم تا رزومه من دیده بشه؟
 • تعریف مشخصه های یک رزومه حرفه ای
 • بررسی تفاوت های میان رزومه و CV
 • تمامی نکات لازم برای اینکه یک رزومه ی خوب داشته باشیم
 • آشنایی با نامه درخواست اشتغال
 • آشنایی با بخش های مختلف یک رزومه حرفه ای
 • تشریح جایگاه های مختلف یک رزومه
 • تعریف رزومه حرفه ای از دید کارفرما
 • آشنایی با اشتباهات رایج در رزومه نویسی
 • ترفند های بهینه سازی رزومه
 • آشنایی با انواع قالب های استاندارد رزومه های پیشرفته
 • تحلیل و بررسی چند رزومه

 

رشدانا با برگزاری دوره آموزش رزومه نویسی حرفه ای در تلاش است به شما افرادی که مایل هستید در یک شرکت یا مجموعه عالی استخدام شوید کمک کند تا با یادگیری تمام نکات و اصول رزومه نویسی، کارفرمای مدنظرتان رو مجذوب خود کنید. به یاد داشته باشید همین که شما به شیوه ی ارائه اطلاعات خود اهمیت داده و در تلاش هستید بهترین رزومه را تنظیم کنید، بسیار ارزشمند بوده و از خیلی افراد دیگر جلو تر خواهید بود.

نظرات شما واقعا می‌تواند به بهبود کیفیت این دوره کمک کند؛ پس لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص دوره با ما به اشتراک بگذارید. همچنین درصورت هرگونه سئوال و ابهام و نیاز به مشورت می‌توانید به سرعت با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

این کارگاه در مسیرهای رشد می باشد و بصورت تکی ثبت نام ندارد
[ مشاهده مسیرهای رشد ]

ثبت نام این کارگاه در مسیرهای رشد

 • تاریخ برگزاری : پاییز 1399
 • مدت زمان کارگاه : یک جلسه سه ساعته
 • اشتراک گذاری :

برای شرکت در این کارگاه، باید در یکی از مسیرهای رشد زیر ثبت نام کنید

آموزش مهارت های نرم

کاپیتان مهارت های نرم

مهارتهای نرم، مقدمه و لازمه ورود به دنیای توسعه فردی و کسب و کار

یک ماه آموزش مهارتی + کارعملی + پروژه از 11 آذرماه 1399

مکان برگزاری

 • مشهد
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

 • آشنایی با اهمیت رزومه نویسی در دنیای امروز
 • چیکار کنم تا رزومه من دیده بشه؟
 • تعریف مشخصه های یک رزومه حرفه ای
 • بررسی تفاوت های میان رزومه و CV
 • تمام نکات لازم برای اینکه یک رزومه ی خوب داشته باشیم
 • آشنایی با نامه درخواست اشتغال
 • آشنایی با بخش های مختلف یک رزومه ی حرفه ای
 • تشریح جایگاه های مختلف یک رزومه
 • تعریف رزومه حرفه ای از دید کارفرما
 • آشنایی با اشتباهات رایج در رزومه نویسی
 • ترفند های بهینه سازی رزومه
 • آشنایی با انواع قالب های استاندارد رزومه های پیشرفته
 • تحلیل و بررسی چندین رزومه

کارگاه آموزشی آموزش رزومه نویسی حرفه ای - How to Write a Resume

چرا رزومه مهمه؟

شما به عنوان یک فرد حرفه ای برای تصمیم گیری در هر موضوع مشخصی، نیاز به یک سری اطلاعات شفاف و کامل دارید تا بتوانید نظر دقیق خود را اعلام کنید. پس سازمان های و مجموعه های حرفه ای نیز طبیعتا برای جذب و به کارگیری فردی مناسب در سمت شغلی مدنظر آن سازمان، نیاز به اطلاعات دقیق و شفاف برای تصمیم گیری دارند.

بنابراین در بازار حرفه ای کسب و کار و سازمان های معتبر روال به همین صورت می باشد. شما بایستی با ارائه شرح حالی یا رزومه کاری از خود، شایستگی خود را برای فعالیت در سمت شغلی مورد نیاز آن کسب و کار یا سازمان اعلام نمایید.

البته شاید سوال شما این باشد که: بدون در اختیار داشتن رزومه کاری نمی توان در سازمان یا مجموعه ای مشغول به کار شد؟ پاسخ این سوال مثبت می باشد، شما شاید به واسطه داشتن معرف یا مشاهده نمونه کار شما توسط یک کارفرما در سازمانی مسغول به فعالیت شوید.

حتی در بعضی اوقات اینقدر شما در تخصص خود حرفه ای و معروف هستید که کارفرما به شما پیشنهاد همکاری دهد اما توجه داشته باشید که این شرایط بسیار خاص می باشد و در حال معمول و جاری برای اینکه شما بتوانید در یک سازمان یا تیم خوب و حرفه ای مشغول به کار شوید باید خود را به واسطه رزومه کاری حرفه ای خود، معرفی و نشان دهید.

آموزش رزومه نویسی حرفه ای

 

رزومه کاری خوب، جایگاه شغلی خوب

بنابراین میتوان گفت رزومه کاری یکی از ملزومات و ابزارهای مهم در اختیار شما برای استخدام در یک سازمان یا مجموعه معتبر و حرفه ای می باشد. لذا چنانچه در جستجوی شغل ایده آل و مورد نظر خود هستید یا سازمان خاصی را برای استخدام در نظر دارید، در ابتدا باید از تکمیل و در دسترس بودن ابزار های مورد لزوم خود مطمئن شوید.

مهم ترین آنها رزومه کاری و نامه درخواست اشتغال در شغل مدنظر خود در سازمان مقصد می باشد. شما با تهیه و ارسال رزومه کاری خود سعی دارید تا به بهترین شکل ممکن خود را به کارفرما و سازمان مقصد معرفی کنید و اعلام کنید که شایسته ترین فرد برای سمت شغلی مذکور هستید.

آموزش رزومه نویسی حرفه ای

 

رزومه حرفه ای، پلی بین شما و کارفرما

رزومه حرفه ای، رزومه ای است که تمامی ابعاد مهارتی و ویژگی های شما را بیان کند، پس هوشمندانه و حرفه ای تنظیم کنید تا با شما حرفه ای برخورد شود. رزومه حرفه ای به رزومه ای گفته می شود که در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین مطلب را به بهترین کیفیت به خواننده منتقل کند و بتواند تصمیم سازی مهمی برای خواننده داشته باشد. بی شک نگارش رزومه حرفه ای، امری دشوار و زمان بر هست، اما اولین گام برای رسیدن به هدف نهایی شما که شاغل شدن در یک سازمان معتبر یا موقعیت شغلی ناب می باشد، هست.

دوره آموزش رزومه نویسی حرفه ای

 

انواع مختلف رزومه برای ارائه به کارفرما

در دنیای کنونی با توجه به گسترش تکنولوژی و سلایق مختلف افراد، شاهد انواع و اقسام رزومه های ارائه شده از سوی متقاضیان فعالیت در کسب و کار ها هستیم. انواع رزومه برای ارئه به کارفرما می تواند به صورت زیر باشد:

 • متنی
 • تصویری
 • صوتی
 • ویدئویی
 • مولتی مدیا

انتخاب یکی از این انواع رزومه، بستگی به تخصص، سلیقه و خلاقیت شما دارد. البته در برخی اوقات، خود کارفرما از شما می‌خواهد تا رزومه خود را به این صورت ارائه کنید. در عین حال در شرایط کنونی، رزومه متنی، رایج ترین نوع رزومه می‌باشد که برای کارفرما نیز مناسب هست. بنابراین مهم هست که شما به گونه ای رزومه خود را با رعایت تمام اصول حرفه ای تنظیم کنید، تا شانس پذیرش و حضور شما در مجموعه مورد نظر، افزایش پیدا کند.

دوره آموزش رزومه نویسی حرفه ای

 

نوشتن رزومه بدون سابقه کاری

رزومه ابزاری برای شناخت کارفرما از شماست و ابعاد مختلفی دارد. سئوال بسیار از افراد این است که بدون سابقه کار چطور می‌توان یه رزومه خوب تنظیم کرد؟ در جواب به این سئوالتان باید بگوییم که درست است که سابقه فعالیت های کاری، بخش مهمی از رزومه را تشکیل می دهد، اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تا امروز تمرکز خود را روی تحصیلات گذاشته اید و فعالیت حرفه ای نداشتید، مشکلی نیست.

کافی است فقط برای معرفی خودتان به کارفرما، بدانید که چه مطلبی را به چه صورتی بیان کنید تا کارفرما از مهارت ها و دانش های شما مطلع شود. ما در دوره آموزش رزومه نویسی حرفه ای، تمام آنچه را که شما را در نوشتن یک رزومه خوب یاری می‌کند، آموزش خواهیم داد. پس نگران نباشید. به یاد داشته باشید که سابقه کاری مهم است، اما همه چیز نیست!

21 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. Sahar kamyabi

  بسیار عالی و کمک کننده برای ساخت یک رزومه مناسب برای ارائه .ممنون از تیمتون و استاد عزیز و گیرایی که در توضیحاتشون وجود داره.

 2. فاطمه زهرا سلیاری

  کارگاه فوق العاده ای بود. تمام نکات ریز و درشت رزومه نویسی گفته شد و هیچ جای سوالی باقی نموند.عالی هستین

 3. مهری نیشابوری

  کارگاه بسیار عالی که تمام نکات و مواردی که شما برای نوشتن یک رزومه حرفه ای نیاز دارید بهتون گفته میشه و هیچ سوالی برای شما باقی نخواهد ماند.
  Highly Recommended

 4. یگانه حاضری

  سپاس از رشدانا و مدرس محترم بابت دوره ی خوبشون، به اهمیت رزومه نویسی همه اشراف دارن و نکات مختلفی برای نوشتنش رو شاید بشه با سرچ و بررسی پیدا کرد اما برای اینکه بتونی یک رزومه ی حرفه ایی بنویسی و قسمت های مختلف رزومه رو بر اساس هدفی که دنبالش هستی آماده و تنظیم کنی بنظرم ریزه کاری هایی هست و وجود راهنما الازمیه و این دوره خیلی میتونه در این زمینه کمک کننده باشه و چندین قدم جلو بندازتت، از نظر من عالی بود بازم ممنون

 5. علی قاسمی مقدم

  ی کارگاه عالی با یه مدرس عالی تر
  باتشکر ویژه از پلتفرم رشدانا بابت این فرصت عالی

 6. سعیده شفیعی

  کلاس بسیار عالی بود. از مطالب خوبی که برای ارائه انتخاب کرده بودید واقعا ممنونم

 7. کیمیا قلیچی پور

  ممنونم از تیم رشدانا و استاد از برگزاری این کارگاه
  واقعا مطالب مفید و کاربردی ذکر شد که دانستن همه این موارد بخصوص برای مصاحبه نیاز هست

 8. مینا خدامی

  جلسه خوبی بود محتوا به روز و سودمند بود انرژی استاد خیلی خوب بود و از رشدانا بسیار ممنونم 🙏🙏👌

 9. ستاره کریمی

  بسیار کلاس تاثیر گذار و پر باری بود نهایت تشکر را دارم

 10. نیما

  دوره رزومه نویسی آنلاین حرفه‌ای رشدانا یکی از بهترین دوره های موجود در بین کلاس های آموزشی در مشهد است. محتوای ارائه شده توسط استاد صفار بسیار کاربردی و به ‌روز بود.

 11. سارا جفایی

  واقعا ممنونم از رشدانا و آقای صفار عزیز.
  تمام نکات ریز و درشت رو به طور کامل توضیح دادن از ابتدایی ترین موارد تا حرفه ای.
  خداقوت و بازهم ممنون

 12. safiyeh

  بسیار عالی و مفید بود.به جزئیات مهمی پرداخته شد که در جاهای دیگه ندیده بودم

 13. امین نعمتی

  گستردگی مطالب و نحوه ارائه عالی بود.

 14. محمد امین

  خیلی عالی بود، مطالب مفید و دقیق و کامل و تشکر از مهندس صفار عزیز بابت مطالب و هدیه ارزشمندشون
  و خسته نباشید جانانه به تیم فوق العاده رشدانا

 15. معین ناصری

  من خیلی استفاده کردم، بیشترین مشکلی که در نوشتن رزومه داشتم این بود که اصلا نمیدونستم چی باید بنویسم و همون یه مقدار کمی رو هم که میدونستم، برام مشخص نبود چطوری بنویسم. نکته ای که خیلی برای من جذاب بود و کاربرد داشت اینه که فکر نمیکردم بتونم واقعا دو صفحه کامل رزومه کاری خوب بنویسم که به لطف زحمت اقای صفار فهمیدم چقدر رزومه دارم و باید بنویسم و با مشاوره خوب ایشون الان یک رزومه حرفه ای دارم و منتظرم تا شرایط برای ارسال به شرکت را برای من پیش بیاد.
  حس خوبی دارم الان. مرسی استاد

 16. sajjadzf

  خیلی ممنونم
  دوره بسیار جامعی بود به نظرم، مطالب ارایه از سطح کیفی بالایی برخوردار بودند و اقای صفار هم مثل همیشه بسیار خوش برخورد پس از دوره به وعده شون عمل کردند و رزومه بنده را بررسی و ایراداتش رو گفتند و اصلاح کردم.
  فرصت بسیار خوبی بود، اولش فکر نمیکردم اینقدر دوره خوبی باشه ولی خب اشتباه میکردم، عالی بود واقعا
  مرسی رشدانا

 17. فاطمه

  واقعا عالی بود. ممنونم از رشدانا و همچنین از آقای صفار عزیز

  • روابط عمومی رشدانا

   سپاس از توجه شما از اینکه توانستیم رضایت شما را جلب کنیم خرسندیم

 18. بنیامین

  دوره واقعا عالی بود، کلیدی تری مطالب گفته شد، ارایه به نحوی بود که خسته کننده نبود و انلاین بودن هم یک مزیت دیگه بود به نظرم
  از استاد ممنونم که نمونه رزومه را هم ارایه کردند و رزومه تکمیل شده منو هم بررسی کردند و مشکلاتش رو هم گفتند. در مجموع نمونه نداشت

  • روابط عمومی رشدانا

   متشکریم از نظر شما. تمام تلاش ما رضایت شماست

 19. سحر

  ممنونم واقعا، تمامی نکات و مسائل به نظرم گفته شد با ریز ترین جزئیات، برای هدیه لطف کردین خیلی خوشحال شدم
  این بار رو که آدم فکر کنه بالاخره چی میخواد بنویسه رو از روی دوشمون برداشتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها