مسیر شغلی آموزش مهارتهای نرم

توانمندسازی مهارتی کارراهه شغلی در حوزه

مهارتهای نرم
آموزش

مهارتهای نرم، مقدمه و لازمه ورود به دنیای توسعه فردی و کسب و کار

Soft Skills Expert

برگزاری: آموزش مجازی

مهارت های نرم شامل ان دسته از مهارت هایی است که ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با ارتباطات اجتماعی ،خودشناسی ،مخاطب شناسی،اصول بازاریابی موثر و متقاعد سازی،مدیریت زمان ، حل مسئله و شناسایی استعدادها و غیره میباشد.این مهارت ها کمک کننده در جهت رشد و توسعه ارتباطات بین فردی و جمعی و ارتباطات فرد با خود و محیط کاری میباشد.بنابراین نباید به هیچ عنوان نایدیده گرفته شوند.این مسیر رشد دروازه مطمئنی برای ورود شما به این عرصه است.عرصه ای که بر روی کیفیت عملکرد شما در حیطه های شغلی و فردی بسیار تاثیرگذار خواهد بود

ثبت نام مشاوره کارراهه شغلی
covid19 کارگاه ها به علت COVID-19 فعلا به صورت مجازی برگزار می شود

شروع مسیر رشد به زودی اعلام می شود

زمان حدودی مسیر حدود 2 ماه

تعداد کارگاه ها 15 کارگاه تخصصی

امکان اشتغال معرفی، به محض اتمام مسیر

نیاز به کارآموزی نیاز دارد، 1 تا 3 ماه

منتورینگ فرد به فرد دارد، همزمان و بعد از مسیر

مشاوره پس از مسیر دارد، همزمان و پس از اتمام

شرایط پرداخت i اقساط بدون ضامن و بدون چک

× بستن

شرایط پرداخت به صورت اقساط، تعداد ماههای طول مسیر است، مبلغ اولیه، همزمان با ثبت نام و سپس هر 30 روز قابل پرداخت است.
مثلا اگر مبلغ کل 1.500.000 تومان باشد، و طول مسیر رشد 3 ماه است، همزمان با ثبت نام 500 تومان و 30 روز بعد 500 تومان و 30 روز بعد از آن 500 تومان. اطلاعات بیشتر: 09301302890

gathering جلسات دورهمی و تیم سازی پس از مسیر رشد : دورهمی گفتمان رشد، هر ماه برگزار می شود. در همین سایت اطلاع رسانی می گردد

مسیر رشد شغلی آموزش مهارتهای نرم مناسب کیست؟

 • تمامی افراد در حوزه های مختلف شغلی که می‌دانند باید مهارت های ارتباطی و شناختیشان تقویت شود.
 • افرادی که متوجه اهمیت مهارت های نرم به عنوان پله ای مهم برای رشد در حوزه شغلیشان شده اند.
 • تمامی برنامه نویسان،گرافیست ها، مارکترها، مدیران شبکه های اجتماعی، متخصصان شبکه و…. که می‌دانند مهارتهای سخت (مهارتهای فنی) در دنیای امروز به تنهایی کافی نیست و ارتباط و شناخت خود و دیگران (مهارت های نرم) می‌تواند کیفیت سطح شغلی آنها را افزایش دهد.
 • تمامی کارمندان دفتری و اداری و دستیارانی که ارتباط، بخش اصلی کار آنهاست و نماینده و نشان دهنده پرستیژ کاری اند و باید اگاه و توانمند در این حوزه باشند.
 • افرادی که مایل به خودشناسی و تحلیل شناسایی توانمندی های خود هستند و به دنبال پیدا کردن شغل مناسب خود هستند.

ثبت نام در مسیر رشد

مبلغ سرمایه گذاری در مسیر رشد: تومان
بزودی (رزرو کنید و 30% تخفیف بگیرید)

شرکت هایی که به آموزش مهارتهای نرم نیاز دارند

موضوعات مهارتی این مسیر

مهارت های نرم از آن دسته مهارت هایی می باشد که باعث می شود شما بتوانید با سایر افراد بهتر کار کنید و عملکرد مطلوبی داشته باشید . در این دوره چگونگی تیم سازی و رهبری تیم ، ارتباطات وثر،حل مسئله با شش کلاه فکری ، خودشناسی و کشف مهارت ها ، تیپ شناسی ، زبان بدن تکنیک های مذاکرات موثر ، شبکه سازی موثر برای برندینگ و مالکیت فکری به شما آموزش داده می شود تا بتوانید مهارت های نرم خود را ارتقا بخشید و موفق شوید.

کارگاه های این مسیر

دوره تیم سازی و کار تیمی

Teamwork for Success
ایده های ناب، زمانی به وجود می‌آیند که افراد در یک گروه فعالیت کنند

یک جلسه ی 3 ساعته / تابستان 99
آموزش زبان بدن دوره آموزشی زبان بدن

Body Language
چگونه میتوان از طریق اشاره های بدن، افکار دیگران را خواند

یک کارگاه 3 ساعته / تابستان 99

مدرسین آموزش مهارتهای نرم

 • پریسا احمدی‌منش : کُوچ ( مربی ) توسعه فردی و سازمانی
 • دکتر محمد نوری زاده : محمد نوری زاده دکتر محمد نوری‌زاده، مترجم و مؤلف بیش از ده کتاب ازجمله «استارتاپ صددلاری» و «قوانین خلاقیت» تینا سیلیگ است. وی مدتی کارشناس واحد مدیریت قراردادهای بانک جهانی در ایران بود. درحال‌حاضر استاد دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای است. تاکنون در راه‌اندازی چندین شرکت استارتاپی همکاری داشته است و هم‌بنیان‌گذار شرکت بازی‌ساز باراناگیمز، انتشارات آگیرا، شبکه مترجمان آ-اس-یار و ... بوده است. عضو هیئت علمی دانشکده فنی نیشابور دکتری پترولوژی- از دانشگاه باهنر کرمان مترجم زبان انگلیسی (آشنایی با زبان پرتغالی و عربی) مدرس دروس طراحی آموزشی- طراحی واحد یادگیری در دانشگاه فرهنگیان
 • ریحانه قدردان : کارشناس ارشد روانشناسی بالینی. روانشناس، مشاور و مدرس کلینیک های نوین پاژ، راطا، رشدانا و دوستکام. اولین بانوی مدرس علوم رفتارشناسی در مشهد. تخصص در زمینه های روانشناسی صنعتی و سازمانی - مشاور مدیران و کارآفرینان در امور تناسب سنجی پرسنل ،گزینش ،استخدام نوین و مخاطب شناسی - استعدادیابی تحصیلی و شغلی - تحلیلگر تست دیسک و سایر تست های شخصیت شناسی - تحلیلگر زبان بدن - کوچ حرفه ای رشد و توسعه ی فردی - تناسب سنجی ازدواج - درمانگر اختلالات وسواس و افسردگی. سابقه ی ۶ ساله ی برگزاری کارگاه های تیپ شناسی و رفتارشناسی با مدل جهانی DISC و MBTI ، زبان بدن و هوش های گاردنر.
 • علیرضا صفار : کارشناس ارشد مدیریت تکنولوژی، مشاور مالکیت فکری پارک علم و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه فردوسی و دانشکده های فنی کشور از سال 1389 به صورت تخصصی در حوزه مالکیت فکری و کارآفرینی ورود کرده است. از جمله سوابق کاری او می توان به ارایه مشاوره به بیش از 25 هزار مخاطب حوزه مالکیت فکری از جمله مخترعین اشاره نمود. همچنین سابقه انجام فرایند اداری بیش از 1500 پرونده در حوزه مالکیت فکری را در سوابق خود دارد.
 • محمد حسین روحانی : روحانی آوین دانش آموخته نوآوری نظام یافته (TRIZ) از موسسه مطالعات نوآوری ایران موسس شرکت خلاق آوین و مجتمع 《دانشمند کوچولو》 مشاورِ کسب و کار با رویکرد نوآوری دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه فردوسی مشهد
 • محمدرضا هاشمی : محمدرضا هاشمی همفکر چند سالی است که در اکوسیستم استارتاپی مشهد فعالیت می کند و سعی در برقراری ارتباط و ایجاد جامعه ای پویا در این حوزه دارد. کارشناسی نرم افزار و ارشد هوش مصنوعی خوانده است. او در سال ۹۴ با راه اندازی و مدیریت «همفکر مشهد» به رشد و همگرایی اکوسیستم کمک شایانی کرد. ایشان ضمن مشاوره به استارتاپها، رویدادهای مختلفی مرتبط با استارتاپ ها برگزار می کند.
 • مسعود اردکانی مقدم : مسعود اردکانی مقدم مهندس نرم افزار، محقق و مشاور، کارشناس ارشد علوم شناختی و منتور استارتاپ ها فارغ‌التحصیل کارشناسی نرم‌افزار، فعالیت حرفه‌ای او با تولید و توسعه نرم‌افزارهای تحت ویندوز شروع شد و کم‌کم با فراگیر شدن اینترنت به برنامه‌نویسی و توسعه وب جذب شد، در ۱۵ سال گذشته، در کنار فعالیت در زمینه نرم‌افزار و وب به کارهایی مثل روزنامه‌نگاری، مشاوره فنی و محتوایی، تدریس و پژوهش‌های فرهنگی مشغول بوده است. در حال حاضر تمرکز وی بر روی حوزه کسب‌وکارهای نوپا و تولید محتوا برای استارتاپ میلوژی ست. میلوژی استارتاپی در حوزه خودشناسی است.
 • مهدی غیبی : https://www.roshdana.com/wp-content/uploads/2019/03/mehdi-gheybi.jpg مـهـدی غـیـبـی از اولین های فعال در اکوسیستم استارتاپی است، “من کارت” که امروز درمشهد از آن راحت استفاده می کنیم نتیجه تلاش اوست ، مدیرعامل و موسس شرکت ناوش که در حوزه فین تک و حمل و نقل هوشمند فعال است. وی همچنین کارشناسی فناوری اطلاعات و ارشد کسب و کار خوانده، منتور کسب و کارهای موفق زیادی است. وی با حضور در هیئت مدیره نظام صنفی رایانه ای به رشد اکوسیستم استارتاپی کمک می کند
 • هادی میری : نویسنده کتاب آیین اثرگذاری . مجری. گوینده و روانشناس با سابقه برگزاری صدها دوره در شهر های مختلف کشور

موضوعات تدریس این مسیر

 • ویژگی های یک تیم خوب
 • معرفی الگوها و منابع کاربردی کار تیمی
 • اصول کاربردی مذاکره و متقاعدسازی بر مبنی روانشناسی
 • ساخت شخصیت اثرگذار
 • آشنایی با شش تیپ تفکری انسان‌های مختلف
 • تشخیص سبک‌های تفکر در صحبت‌ها و مذاکرات
 • رابطه خودشناسی و دوره های زندگی
 • خودشناسی و انتخاب صحیح شغل
 • استعدادیابی و پرورش استعدادهای شخصی
 • جذب و استخدام خلاقانه کارکنان
 • ساختار درک پیام های غریزی
 • زبان بدن تقلبی
 • اصول مذاکره حرفه ای
 • اصول شبکه سازی
 • روش‌های تاثیرگذاری کلامی و غیرکلامی
 • اختراع چیست و چگونه باید ثبت کرد؟

توضیحات تفصیلی مسیر رشد شغلی

مسیر رشد مهارت های نرم Soft Skills

همانطور که می‌دانید، شرکت ها و سازمان های امروزی معیار های متفاوتی برای استخدام افراد دارند و خیلی از آنها صرفا به مهارت های سخت اکتفا نمی‌کنند و به مهارت های نرم افراد نیز اهمیت می‌دهند.

مهارت های نرم و مهارت های سخت

به طور کلی مهارت های مورد نیاز کارکنان سازمان ها به دو دسته ی مهارت های سخت و مهارت های نرم تقسیم می‌شود.

منظور از مهارت های سخت درواقع همان مهارت و دانش فنی شماست که به صورت تجربی یا از طریق کلاس های آموزشی کسب کرده‌اید و لازمه موفقیت شما در یک شغل خاص است.

اما مهارت های نرم چطور؟ مهارت های نرم آن دسته از مهارت هایی هستند که باعث می‌شوند شما در محیط کارتان بهتر با سایر افراد کار کنید و عملکرد مطلوب تری داشته باشید؛ به نوعی سازمان پذیر تر باشید و همین سازمان پذیر بودن است که موفقیت پایدار تری را برای شما رقم میزند.

این دسته از مهارت ها شامل مهارت های اجتماعی، هوش اجتماعی و هیجانی، مدیریت زمان، تکنیک های حل مسئله، کار تیمی و مدیریت و رهبری تیم، متقاعد سازی، خلاقیت، همکاری، توسعه فردی و اجتماعی می‌شود.

چرا مهارت های نرم؟

ممکن است با خودتان فکر کنید که شرکت ها معمولا به دنبال افراد متخصص هستن و خیلی به این بخش کار اهمیت نمی‌دهند.
در پاسخ به این عقیده ی شما باید بگوییم که ممکن است تخصص و دانش فنی شما باعث ورود شما به یه سازمان شود، اما بدون شک آن چیزی که جایگاه شما را در آن سازمان یا شرکت تثبیت میکند، مهارت های نرم شماست!
البته که از دید حرفه ای های حوزه مدیریت منابع انسانی نیز، مهارت های نرم بسیار حائز اهمیت هستند.

تاثیر مهارت های نرم بهبود روند پیشرفت شما

به یاد داشته باشید که در مسیر پیشرفت شغلی و مهارتی، روزی خواهد رسید که تخصص و مهارت های فنی شما با دیگر افراد چندان تفاوتی ندارد.
در این صورت چیزی که باعث پیشرفت شما می‌شود، این است که بتوانید بهتر با بقیه افراد ارتباط برقرار کنید. قابل اعتماد باشید و ایجاد انگیزه کنید.
رفتار اجتماعی مناسب تری داشته باشید و فرهنگ سازمانی شرکتتان را به خوبی اجرا کنید. در این مسیر همکارانتان را نیز به درستی راهنمایی کنید.

مهارت های نرم، توسعه مهارت های اجتماعی، فرهنگ سازمانی

خیلی از افراد اعتقادشان بر این است که یکی از عوامل موثر پیشرفت شرکت های بزرگ مثل گوگل، فرهنگ سازمانی آنهاست.
فرهنگ سازمانی شامل یک سری ارزش ها و رفتار هایی‌ست که خاص همان مجموعه یا شرکت است.
این رفتار سازمانی درواقع توسط همکاران آن شرکت ساخته و بهبود داده شده که البته همه این‌ها به توسعه و رشد مهارت های فردی و اجتماعی برمی‌گردد.

حالا که متوجه اهمیت موضوع مهارت های نرم شدید، بهتر است برویم سراغ بحث اصلی 🙂

مسیر رشد مهارت های نرم یا Soft Skills رشدانا

ما در این مسیر رشد یک سری کارگاه ها را برای شما در نظر گرفته‌ایم که فکر می‌کنیم برای توسعه مهارت های نرم شما بسیار موثر هستند. کارگاه های مسیر رشد مهارت های نرم یا Soft Skills به شرح زیر هستند:

 • تیم سازی و کار تیمی و رهبری تیم
 • مهارت ارتباط موثر
 • مهارت های حل مسئله
 • خودشناسی و کشف مهارت ها با مدل MBTI
 • مهارت خودشناسی با مدل DISC
 • مهارت زبان بدن
 • آموش شبکه سازی
 • تکنیک های مذاکرات موثر
 • حفاظت از حقوق مالکیت فکری

کارگاه هایی که می‌بیند با دقت و حساسیت خاصی چیده شده اند تا کاملا با مسیر رشد Soft Skills تطبیق داشته و برای شما کارآمد باشند.

کارگاه های این دوره

بدیهی است که خودشناسی از مباحث مهم مهارت های نرم به شمار می‌رود و برای توسعه فردی قطعا به این دانش احتیاج خواهید داشت.
به همین منظور، دو کارگاه آموزش خودشناسی با مدل DISC و همچنین آموزش خودشناسی و کشف مهارت ها با روش MBTI را برای شما در نظر گرفته‌ایم که به طور دقیق روی توسعه فردی خود متمرکز شوید.
بعد از آن می‌رویم سراغ مهارت های اجتماعی و ارتباطی شما.
بنابراین آموزش های ارتباط موثر، آموزش زبان بدن و شبکه سازی و تیم سازی را برای شما قرار داده‌ایم که به واسطه آن، مهارت های اجتماعی شما رو تقویت کرده و آرام شما را به سمت آموزش تکنیک های مذاکرات موثر سوق دهیم.
در نهایت هم سعی کردیم با ارائه آموزش آشنایی و حفاظت از حقوق مالکیت فکری، خلاقیت شما را افزایش داده و به حفاظت از ایده های شما کمک کنیم.

مشاوره رایگان

طبق روال همیشه ، یک تایم مشاوره رایگان برای شما قرار داده‌ایم که در این تایم یک ساعته، کارشناسان ما به درستی شما را راهنمایی کرده و آماده پاسخگویی به سئوالات و رفع ابهامات شما عزیزان هستند.

عناوین شغلی این مسیر

 • راهبر خلاقیت سازمان

  سازمان های بزرگ به منظور رقابت با رقیبان خود ،همواره باید جزئیات وپارامترهای مختلفی را رشد و توسعه دهند که یکی از این موارد، خلاقیت است. در واقع راهبر خلاقیت سازمان

 • کارشناس امور حقوقی دیجیتال

  این کارشناس بایستی مهارت پیگیری موضوعات حقوقی واحدها و معاونت های مختلف و ارائه مشاوره حقوقی به آنها را داشته باشد. تهیه و تنظیم کلیه اسناد حقوقی ارجاع شده از سوی

 • کارشناس خدمات مشتریان

  تمامیه فعالیت های مربوط به مشتریان پس از فرآیند فروش بر عهده ی کارشناس خدمات مشتریان می باشد. یک کارشناس خدمات مشتری باید به تیپ شناسی شخصیتی انسان ها تسلط کافی

 • کارمند اداری دفتری

  کارمند اداری جایگاه شغلی است که در هر سازمان یا شرکت دولتی و خصوصی (اغلب شرکت‌های بزرگ) وجود دارد و همچنین برای استخدام در این جایگاه شغلی نیاز به تحصیل در رشته خاصی

 • مدیر بازاریابی

  مدیر بازاریاب، مدیری‌ست که اصلی‌ترین وظیفه او، مدیریت منابع بازاریابی یک محصول یا یک کسب و کار است. مدیر بازاریابی می‌تواند صرفا مسئول یک محصول یا خدمات باشد، و یا

 • مدیر روابط عمومی

  یک مسئول روابط عمومی وظیفه ی پاسخگویی به مشتریان و شرکت های همکار و روابط برون سازمانی را به بهترین شکل ممکن را بر عهده دارد و همواره در تلاش است که رضایت مشتریان به

برخی از افرادی که آموزش مهارتهای نرم را گذرانده اند

مشاوره سریع با ما


مشاوره رایگان

مشاوره
با متخصصین با تجربه ما مشورت کنید

برای اینکه بدانید هر مسیر رشد چه کاربردی دارد و چه مسیر رشدی برای شما می تواند بهترین انتخاب باشد، ما به شما مشاوره می دهیم.

دریافت وقت مشاوره

چه مسیری بروم؟

مشاوره
خودتان را برای تصمیمی بهتر بشناسید

با کسب آگاهی در مورد خودتان و تایپ شخصیتی خودتان، تا 50% راه را برای یک انتخاب آگاهانه طی کرده اید. کافیست خودتان را بهتر بشناسید

انجام تست خودشناسی

سوالات متداول

مشاوره
سوالات متداول و شرایط تسهیلات

پاسخ به سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد به همراه شرایط و تسهیلاتی که برای دانشجویان و سازمان ها در نظر گفته ایم

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها