مسیر شغلی معمار طراحی تجربه کاربری (یو ایکس دیزاینر)

توانمندسازی مهارتی کارراهه شغلی در حوزه .

آموزش تجربه کاربری
UX Design Architect

طراحی تجربه کاربری را زندگی کنید و وارد دنیای بزرگ یو ایکس شوید

برگزاری در آموزش مجازی

تجربه کاربر احساسات و نگرش های شخص در مورد استفاده از یک محصول ، سیستم یا خدمات خاص است. این شامل جنبه های عملی ، تجربی ، عاطفی ، معنی دار و با ارزش تعامل انسان و کامپیوتر و مالکیت محصول است.

مشاوره کارراهه شغلی
covid19 کارگاه ها به علت COVID-19 فعلا به صورت مجازی برگزار می شود

شروع مسیر رشد 31 فروردین 1399

زمان حدودی مسیر حدود 3 ماه

تعداد کارگاه ها 9 کارگاه تخصصی

امکان اشتغال معرفی، به محض اتمام مسیر

نیاز به کارآموزی نیاز دارد، 1 تا 3 ماه

منتورینگ فرد به فرد دارد، همزمان و بعد از مسیر

مشاوره پس از مسیر دارد، همزمان و پس از اتمام

شرایط پرداخت i اقساط بدون ضامن و بدون چک

× بستن

شرایط پرداخت به صورت اقساط، تعداد ماههای طول مسیر است، مبلغ اولیه، همزمان با ثبت نام و سپس هر 30 روز قابل پرداخت است.
مثلا اگر مبلغ کل 1.500.000 تومان باشد، و طول مسیر رشد 3 ماه است، همزمان با ثبت نام 500 تومان و 30 روز بعد 500 تومان و 30 روز بعد از آن 500 تومان. اطلاعات بیشتر: 09301302890

gathering جلسات دورهمی و تیم سازی پس از مسیر رشد : برنامه های عصر طراحی و میتاپس یو ایکس مشهد

مسیر رشد شغلی معمار طراحی تجربه کاربری (یو ایکس دیزاینر) مناسب کیست؟

مسیر رشد شغلی مهارتی

طراحی تجربه کاربری به تعاملات بین کاربر و محصول و در واقع، حسی که کاربر در استفاده از یک محصول دریافت می‌کند، مربوط می‌شود. با اینکه UX به صورت عمده توسط صنایع دیجیتال مورد استفاده و تعریف قرار می‌گیرد. اما این علم، کاملا بر پایه ی علوم شناختی است و طیف گسترده ای از موضوعات را در بر می‌گیرد. از چراغ های خیابان و اتوموبیل و بتری نوشابه گرفته تا نحوه پرداخت هنگام خرید آنلاین. UX در همه ی ابعاد زندگی کاربرد دارد و در تلاش است بهترین حس ممکن را از تجربه یک محصول یا خدمت به مخاطب القا کند. اگر حس همدلی در وجود شما جاری است و فکر می‌کنید ذهنی تحلیل‌گر و تفکری خلاقانه دارید که می‌تواند شما را در تجزیه و تحلیل مسائل یاری کند، تبریک می‌گوییم! این مسیر مناسب شماست.

مبلغ سرمایه گذاری در مسیر رشد: 1650000 تومان
انتخاب و ثبت نام
چگونه شهریه را بورسیه شوم؟

شرکت هایی که به معمار طراحی تجربه کاربری (یو ایکس دیزاینر) نیاز دارند

موضوعات مهارتی این مسیر

در این مسیر رشد شغلی مهارت هایی از جمله کاربر پژوهی، تفکر طراحی و اصول برندسازی و هویت بصری را در کنار بازیکاری و طراحی رابط کاربری فرا میگیرید. طبیعتا فراگیری ارزیابی تجربه کاربری در کنار طراحی تجربه کاربری وب سایت مهارت هایی هستند که به شما در طی این مسیر رشد شغلی و کسب مهارت کمک شایانی می کند.

کارگاه های این مسیر

هویت بصری و برند سازی چیست؟ آموزش هویت بصری برند

Visual Identity Workshop
هویت بصری، نمود واقعی ارزش آفرینی برند است

یک جلسه 3 ساعته / یک شنبه 11 خرداد ماه ساعت 16:30 الی 20
آموزش تفکر طراحی

Design thinking
تفکر طراحی، اندیشه ای برای ارائه محصولاتی کاربر محور

یک جلسه 3 ساعته / یک شنبه 15 تیر ماه 99 ساعت 16:30 الی 20
تجربه مشتری

Customer Experience Workshop
استفاده از تجربیات مشتری، گامی بزرگ در کسب و کار ها

یک جلسه 3 ساعته / پنج شنبه 26 تیر ماه ساعت 16:30 الی 20

مدرسین معمار طراحی تجربه کاربری (یو ایکس دیزاینر)

 • حمیدرضا عقیقی : طراح رابط کاربری و تجربه کاربری (UI/UX) با توجه به حضور چندین ساله در فضای کارآفرینی و استارتاپی کشور و راه اندازی استارتاپ های متنوع، تجربیات ارزشمندی در این زمینه کسب کرده که آخرین آنها، حضورش در شتابدهنده MightyLabs شهر برلین در آلمان بوده است. او مهارت مدیریت تیم و تیم سازی، فرهنگ کار تیمی، ساخت و توسعه محصول و کسب وکار، مذاکره و فروش و سایر مهارت های لازم در کارآفرینی را در آلمان کسب کرده و منتور چندین رویداد استارتاپی کشور و شتابدهنده فردوسی مشهد بوده است. حمیدرضا اعتقاد دارد که دوستان و ارتباطات بیشتر، یعنی قدرت و پتانسیل های بیشتر و از به اشتراک گذاری تجربیات خود لذت می برد.”
 • مسعود اردکانی مقدم : مسعود اردکانی مقدم مهندس نرم افزار، محقق و مشاور، کارشناس ارشد علوم شناختی و منتور استارتاپ ها فارغ‌التحصیل کارشناسی نرم‌افزار، فعالیت حرفه‌ای او با تولید و توسعه نرم‌افزارهای تحت ویندوز شروع شد و کم‌کم با فراگیر شدن اینترنت به برنامه‌نویسی و توسعه وب جذب شد، در ۱۵ سال گذشته، در کنار فعالیت در زمینه نرم‌افزار و وب به کارهایی مثل روزنامه‌نگاری، مشاوره فنی و محتوایی، تدریس و پژوهش‌های فرهنگی مشغول بوده است. در حال حاضر تمرکز وی بر روی حوزه کسب‌وکارهای نوپا و تولید محتوا برای استارتاپ میلوژی ست. میلوژی استارتاپی در حوزه خودشناسی است.
 • مصطفی پورعلی : مصطفی پورعلی مصطفی پورعلی، فعال حوزه ی آی تی از سال 79 مشاور و ارائه دهنده راهکارهای رشد برای کسب و کار های آنلاین (هکر رشد)، کارشناس ارشد مدیریت آی تی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه. مربی استارتاپ ناب و مدل کسب و کار و مشاور پیاده سازی MVP بر اساس متدهای لین استارتاپ. از موسسین آزمایشگاه تجربه کاربری گرین وب - مجری پروژه های کاربردپذیری موبایل و وب.
 • نوید فلاحت : نوید فلاحت طراح گرافیک و هنرمند عمومی منتور و مربی بیش از ۳۵ رویداد گرافیک و طراحی ملی و جهانی بنیانگذار استودیو طراحی و معماری A.M ومدیر هنری استودیو خلاقیت ماموت طراح آثار شهری متعدد ، ایده پرداز و توسعه دهنده هنر عمومی مشاور و مربی هویت بصری پارک علم و فناوری خراسان رضوی ، منتور و مربی رویدادهای ملی کارآفرینی در حوزه هنر و فناوری
مبلغ سرمایه گذاری در مسیر رشد: 1650000 تومان
انتخاب و ثبت نام
چگونه شهریه را بورسیه شوم؟

موضوعات تدریس این مسیر

 • چرا به انجام تحقیقات از کاربران نیاز داریم؟
 • چگونه به بخش پنهان رفتار کاربران نفوذ کنیم
 • معرفی تفکر طراحی
 • ضرورت تفکر طراحی در طراحی و توسعه کسب و کار
 • آشنایی با تاثیر تجربه کاربری در طراحی محصول
 • طراحی وایرفریم
 • آشنایی با مفاهیم و ساختار هویت دیداری
 • روش‌های خلق برند
 • کاربردپذیری دکمه های call to action
 • بررسی معروف ترین چک لیست های کاربرد پذیری
 • کاربردهای گیمیفیکیشن و تاثیرات واقعی آن
 • طراحی و فاز بندی پروژه طراحی
 • نحوه تشخیص نیاز برای استفاده از گیمیفیکیشن در محصول یا سرویس
 • طبقه بندی رویکردهای طراحی گیمیفیکیشن
 • عوامل تاثیر گذار فرهنگی بر طراحی
 • طراحی و شناخت نیاز های مخاطب

توضیحات تفصیلی مسیر رشد شغلی

مسیر رشد طراح تجربه کاربری:

مسیر رشد طراح تجربه کاربری (UX Designer Growth path)
از آنجا که UI و UX معمولا کنار هم و در حوزه طراحی سایت به کار میروند ، این فرض برای بعضی از دوستان پیش می آید که UX صرفا مربوط به فضای دیجیتال و حتی صرفا یکی از مباحث طراحی سایت است! اما اینطور نیست.
درواقع UX یه علم است که در همه ی موضوعات کاربرد دارد. منتهی چون این اصطلاح علمی در زمان رشد فزاینده‌ی تکنولوژی شروع شد، بسیاری از افراد فکر می‌کنند که UX صرفا مربوط به دنیای دیجیتال است.
طراحی تجربه کاربری (User Experience)
UX Design که مخفف User Experience است، به هر حس و تجربه ای که کاربر در تعامل با یک محصول یا خدمت بدست می‌آورد گفته میشود. این حس و تجربه میتواند مربوط به استفاده شما از تلفن هوشمند، وقت گذراندن در یک کافی شاپ، بازدید از یک سایت فروشگاهی و خرید از آن، نحوه ی پرداخت آنلاین، شرکت در یک کارگاه آموزشی و کلی موارد دیگر.
میبینید؟ پس UX همه چیز را در بر می‌گیرد. حتی UX صرفا محدود به تجربه ی یک انسان از استفاده از محصول نیست. بلکه میتواند تجربه ی حیوانات را هم در بر بگیرد! مثلا تجربه ی آب خوردن یک سگ از ظرف آبش یا هرچیزی که فکرش را بکنید!
هدف UX Design
همانطور که گفته شد، UX قرار است بر روی تجربه ی افراد از استفاده از یک محصول تمرکز کند. بعد با استفاده از آماری که بدست می‌آورد، تلاش برای بهبود آن موضوع می‌کند. درواقع هدف نهایی طراحی تجربه کاربری این است که طوری همه چیز را سازمان دهی کند که بهترین حس و تجربه را به کاربران القا کند.
البته که تجربه و حس افراد مختلف به موضوعات، متفاوت است؛ یعنی ممکن است تجربه ی من و شما در استفاده از یک محصول واحد، متفاوت باشد. اما یک طراح تجربه کاربری وظیفه دارد همه ی جوانب را بسنجد، مشکلات و علت نارضایتی ها را جویا شود، راهکار ارائه دهد و آزمایش کند که آیا این راهکار باعث رضایتمندی افراد ناراضی می‌شود یا نه؟ و این پروسه بررسی و ارائه راهکار و گرفتن نتیجه (یا مثبت یا منفی) را مانند یه چرخه آنقدر تکرار می‌کند تا به نتیجه مطلوب برسد.
مسیر رشد طراح تجربه کاربری یا UX Designer رشدانا
ما در این مسیر رشد یک سری کارگاه ها را برای شما در نظر گرفته‌ایم که فکر می‌کنیم برای توسعه مهارت های شما در حوزه‌ی طراحی تجربه کاربری بسیار موثر هستند. کارگاه های مسیر رشد طراح تجربه کاربری یاUX Designer به شرح زیر هستند:

 • طراحی تجربه کاربری
 • کاربر پژوهی
 • تفکر طراحی
 • گیمیفیکیشن
 • برنامه استراتژیک و تقویم انتشار محتوا
 • هویت بصری برند
 • طراحی رابط کاربری

کارگاه هایی که می‌بینید با دقت و حساسیت خاصی چیده شده اند تا کاملا با مسیر رشد UX Design تطبیق داشته و برای شما کارآمد باشند.
کارگاه های این دوره
بدیهی است که اولین کارگاه این دوره خود تجربه کاربری است. UX تاثیر بسیار زیادی روی طراحی سایت ها و اپلیکیشن ها و همچنین محصولات فیزیکی دارد. همچنین یک یو ایکس قوی بر روی سئو و بهینه سازی سایت نیز تاثیر میگذارد. به همین دلیل کارگاه تجربه کاربری را برای شما قرار دادیم که به طور کامل با اصول و تمامی تاثیرات تجربه کاربری آشنا شوید.
موضوع بعدی User Researching یا کاربر پژوهی‌ست که واقعا از اهمیت بالایی برخوردار است. شما به عنوان یک UX دیزاینر باید به درستی کاربر های کسب و کار هدف و نیاز های آنها را شناسایی کنید و اصطلاحا پرسونای مشتری را در نظر بگیرید. جالب است بدانید که فرهنگ نیز بر روی تجربه کاربری تاثیر میگذارد. به همین دلیل ما این کارگاه را برای شما قرار دادیم تا با آگاهی از مخاطبان خود و خواسته هایشان بهترین تجربه را برای آنها رقم بزنید.
به یاد داشته باشید که نباید اجازه دهید کاربر سایت شما را ترک کند و به سادگی از اپلیکیشن شما بگذرد. ایجاد تعامل بیشتر، حفظ ارتباط و وفادار سازی کاربر موضوعاتی است که به خوبی در این دو کارگاه مهم خواهید آموخت.
مورد بعدی کارگاه تفکر طراحی است. تفکر طراحی یک فرایندی است که با ارائه ی راه حال های خلاقانه سعی بر رفع چالش ها دارد. این روش، ریشه در همدلی دارد و به واسطه گرفتن بازخورد و بازتاب و تکرار مداوم، هدایت می‌شود.
کارگاه تفکر طراحی به شما کمک می‌کند که بتوانید به درستی علل چالش های موجود را شناسایی کنید و با روش بارش فکری یا طوفان به تعریف مجدد آن بپردازید. این تعریف مجدد، در نهایت به بهتر شدن فرایند های سازمان، محصولات و خدمات آن می‌شود. مهارت تفکر طراحی نه تنها برای طراحان تجربه کاربری بلکه برای همه افراد نیاز است.
داشتن یک برنامه ریزی استراتژیک برای انتشار محتوا و همچنین داشتن نظم برای اجرای آن اهمیت زیادی دارد. در نتیجه ما کارگاه برنامه استراتژیک محتوا را برای شما قرار دادیم که به طور مدون و موثر برای ارسال محتوا های خود برنامه ریزی کنید.
به عنوان یک UX دیزاینر برای اظهار نظر در نحوه تعامل کاربر با سایت و ظاهر آن، باید حرفی برای گفتن داشته باشید و نظر شما کاملا از روی آگاهی باشد. درنتیجه دو کارگاه هویت بصری و طراحی UI را به عنوان کارگاه های تکمیلی این مسیر قرار دادیم تا به طور کامل بر هویت بصری سایت نیز تمرکز داشته باشید و تجربه تعاملی لذت بخش را برای مخاطبان میسر کنید.

مشاوره رایگان
طبق روال همیشه ، یک تایم مشاوره رایگان برای شما قرار داده‌ایم که در این تایم یک ساعته، کارشناسان ما به درستی شما را راهنمایی کرده و آماده پاسخگویی به سئوالات و رفع ابهامات شما عزیزان هستند.

عناوین شغلی این مسیر

 • طراح تجربه کاربری

  طراح تجربه کاربری فردی می باشد که ذوق و علاقه یا احساسات مخاطبین را در خصوص استفاده از محصول را آنالیز و بررسی می نماید. یک طراح UX تمام نتایج تحقیقات و ایده و نظراتش

برخی از افرادی که معمار طراحی تجربه کاربری (یو ایکس دیزاینر) را گذرانده اند

مشاوره سریع با ما


مشاوره رایگان

مشاوره
با متخصصین با تجربه ما مشورت کنید

برای اینکه بدانید هر مسیر رشد چه کاربردی دارد و چه مسیر رشدی برای شما می تواند بهترین انتخاب باشد، ما به شما مشاوره می دهیم.

دریافت وقت مشاوره

چه مسیری بروم؟

مشاوره
خودتان را برای تصمیمی بهتر بشناسید

با کسب آگاهی در مورد خودتان و تایپ شخصیتی خودتان، تا 50% راه را برای یک انتخاب آگاهانه طی کرده اید. کافیست خودتان را بهتر بشناسید

انجام تست خودشناسی

سوالات متداول

مشاوره
سوالات متداول و شرایط تسهیلات

پاسخ به سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد به همراه شرایط و تسهیلاتی که برای دانشجویان و سازمان ها در نظر گفته ایم

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها