آموزش گوگل آنالیتیکس

رشدانا

ابزار تحلیلی گوگل را کامل بشناسید

Google Analytics

گوگل آنالیتیکس ابزاری بسیار کاربردی و پیشرفته است و یادگیری آن برای مدیران یا مشاوران تمامی کسب و کار هایی که بر پایه وبسایت فعالیت می کنند الزامی است.

توضیحات کارگاه آموزشی

آموزش گوگل آنالیتیکس، آموزش تحلیل و بررسی آمار ها و داده ها

با رشد و توسعه فناوری و ظهور اینترنت، دنیای کسب و کار ها به شکل خاصی متحول شد.

بسیاری از افراد تحت تاثیر فضای نامحدود اینترنت قرار گرفتند و سعی کردند از این فرصت نهایت استفاده را در جهت رونق کسب و کار هایشان ببرند.

درست است که جدال همیشگی بین کسب و کار های اینترنتی و سنتی همچنان پا برجاست اما، خیلی از افراد نیز به کسب و کار های آنلاین گرایش پیدا کرده اند.

یکی از چالش های کسب و کار های اینترنتی این است که معمولا مدتی بعد از شروع کار، با شکست مواجه میشوند.

شکست خوردن یا failed شدن یک کسب و کار اینترنتی، به هیچ عنوان اتفاقی و تصادفی نیست بلکه حاصل بی تدبیری و عدم آشنایی صاحب کسب و کار با اصول کار و سازماندهی آن است!

به طور مثال، اینکه شما از میزان ترافیک و فروش سایت خود آگاهی نداشته باشید یا جامعه هدف و مخاطبان سایت خود را بررسی نکرده باشید یا اینکه ندانید آمار خروج کاربران از سایت شما در حالت دسکتاپ بیشتر است یا موبایل و کلی موارد دیگر، باعث میشود که در کسب و کار اینترنتی خود با چالش های زیادی روبه رو شوید و حتی در اکثر مواقع نتوانید مشکل را شناسایی کنید!

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) یکی از بهترین و برترین ابزار های آنالیز وب سایت میباشد که میتواند شما را در مسیر رشد و توسعه کسب و کار تان به خوبی همراهی کند.

کارگاه آموزش گوگل آنالیتیکس رشدانا این امکان را به شما میدهد که بتوانید ضمن آشنایی با قابلیت های این آنالیزگر حرفه ای، آمار سایت خود را از جنبه های مختلفی بررسی کرده و تجربه ی کاربری وب سایت خود را بهبود ببخشید.

در ادامه با رشدانا همراه باشید تا قابلیت های جذاب این آنالیزگر قدرتمند را باهم بررسی کنیم.

قابلیت های گوگل آنالیتیکس

 • بررسی سیر سعودی یا نزولی ترافیک سایت
 • بررسی میزان ترافیک سایت
 • بررسی مخاطبان سایت
 • بررسی مدت زمان حضور کاربران در سایت
 • بررسی راه های ارتباط کاربران با سایت (وارد شدن از طریق گوگل یا به طور مستقیم با آدرس خود سایت یا از طریق شبکه های اجتماعی و…)
 • بررسی میزان ترافیک بنر خاصی که در سایت خود قرار داده اید
 • تعامل خوب گوگل آنالیتیکس با دیگر سرویس های گوگل نظیر گوگل ادوردز (Google Adwords) یا سرچ کنسول گوگل (google search console or google webmaster tools) و…
 • تعیین Goal

فرض کنید شما یک سایت فروشگاهی دارید. با استفاده از امکانات گوگل آنالیتیکس میتوانید بررسی کنید چند درصد از افرادی که از سایت شما بازدید کرده اند ، محصولی را به سبد خرید خود افزوده اند.

یا مثلا مخاطبانی که از طریق گوگل وارد وب سایت شما شده اند خرید بیشتری داشته اند یا کاربرانی که مستقیما آدرس سایت شما را وارد کرده اند. البته این موارد تنها بخشی از امکانات گسترده ی گوگل آنالیتیکس میباشد که در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس رشدانا خواهید آموخت.

تعیین و تعریف Goal

مطمئنا شما هم مانند اکثر صاحبان کسب و کار ها، اهداف خاصی را دنبال میکنید و در نتیجه از کاربرانتان انتظار عملکرد خاصی را دارید.

یعنی شما در بین اهداف گوناگون، یک هدف اصلی (Goal) را دنبال میکنید و با بهبود سایت و روند کاری خود، سعی بر رسیدن به آن هدف اصلی یا Goal دارید.

ممکن است هدف اصلی شما تنها خرید محصول از جانب کاربر باشد یا پر کردن یک فرم توسط کاربر یا حتی عضویت کاربر در خبرنامه سایت تان.

در هر صورت، گوگل آنالیتیکس این امکان را به شما میدهد تا با تعیین و تعریف Goal، بررسی کنید تا چه حد کاربران بر طبق انتظارات شما عمل کرده اند.

میتوانید بررسی کنید چه عواملی باعث موفقیت شما در رسیدن به هدف اصلی تان شده. البته که میتوانید بررسی کنید موانع موجود برای رسیدن شما به هدف اصلی تان چه مواردی هستند.

اگر تمایل دارید که کسب و کار اینترنتی خود را به بهترین شکل جلو ببرید و با استفاده از آمار و داده های دقیق اوضاع را تحت کنترل خود نگه دارید، رشدانا کارگاه آموزش گوگل آنالیتیکس را به شما پیشنهاد میکند 🙂

 


ملزومات کارگاه

لپ تاپ، ابزار های مورد نیاز برای استفاده از سایت های فیلتر شده.

انتخاب نوع ثبت نام

شهریه در حالت عادی : 160000 تومان
انتخاب و ثبت نام

زمان، قیمت، جزئیات

covid19 کارگاه ها به علت COVID-19 فعلا به صورت مجازی برگزار می شود
 • مدت زمان کارگاه : یک جلسه سه ساعته
 • تاریخ برگزاری : 16 مهرماه 1399‌
 • تاریخ برگزاری بعدی : 23 فروردین ماه 1400
 • ساعت : 16:30 تا 19:30 الی 20:00
 • پیش نیاز: مدیریت سایت با وردپرس
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 160000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

مدرس و رشدآفرین

مکان برگزاری

 • آموزش مجازی
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

 • چرا استفاده از گوگل آنالیتیکس اهمیت دارد؟
 • چطور گوگل آنالیتیکس را به وب‌سایت خود متصل کنیم؟
 • معرفی بخش Audience - کاربران
 • چطور در گوگل آنالیتیکس Goal تعریف کنیم؟
 • معرفی کامل User Flow
 • اتصال گوگل آنالیتیکس و گوگل وبمستر تولز
 • ردگیری کمپین تبلیغاتی با ساخت UTM

کارگاه آموزشی آموزش گوگل آنالیتیکس - Google Analytics

پیش نیاز: مدیریت سایت با وردپرس

 

 

 

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس

حتما دیده اید که صاحبان کسب و کار های آنلاین روند پیشرفت وب سایت خود را با گوگل آنالیتیکس بررسی می کنند. اگر شما هم به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود از طریق وب سایت هستید، خوب است با شرکت در دوره های آموزش گوگل آنالیتیکس رشدانا چگونگی کارکرد آن را فرا گیرید. در ادامه با رشدانا همراه باشید تا ضرورت یادگیری و آمار وب سایت های استفاده کننده از آنالیتیکس را بررسی کنیم.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس

تعریف های زیادی برای گوگل آنالیتیکس وجود دارد. اگر بخواهیم به زبان ساده ای مفهوم آن را بیان کنیم می توان گفت: گوگل آنالیتیکس یک سرویس رایگان است که برای تجزیه و تحلیل کردن ترافیک وب سایت استفاده می شود و می تواند با کمک امکانات و گزارشی که از وب سایت ها دریافت می کند در بهینه کردن کمپین های تبلیغاتی ، بهبود دادن تجربه کاربری ، افزایش دادن مقدار ترافیک وب سایت و … برای صاحبان کسب‌ و کار ها مفید واقع شود.

 

آمار وب سایت های استفاده کننده از گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس با امکاناتی که در اختیار کاربران می گذارد توانسته است رتبه اول را از سوی آن ها به جهت رضایتمندی شان کسب کند. طبق اطلاعات و آماری که وب سایت Built with جمع آوری کرده است تقریبا چهل میلیون وب سایت برای بررسی کردن ترافیکشان از گوگل آنالیتیکس استفاده می کنند.

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس

البته این آمار همچنان رو به افزایش می باشد. حدود 260 هزار سایت فعال ایرانی با استفاده از گوگل آنالیتیکس وب سایت خود را آنالیز می کنند. طبق این آمار ایران در رتبه سیزدهم لیست کشور های استفاده کننده از آن جای دارد.

آموزش گوگل آنالیتیکس چه اهمیتی دارد؟

از آن جایی که دیجیتال مارکتینگ یکی از حوزه های گسترده در کسب و کار های اینترنتی می باشد خوب است با یک بررسی ساده اهمیت گوگل آنالیتیکس در این زمینه را بسنجیم.

آموزش گوگل آنالیتیکس

آموزش گوگل آنالیتیکس

 

آموزش گوگل آنالیتیکس

اگر واژه دیجیتال مارکتینگ را در گوگل جست و جو کنید و آگهی های استخدام را مشاهده کنید کاملا متوجه اهمیت ویژه ی گوگل آنالیتیکس برای آن می شوید. شرکت های بزرگ زیادی از جمله سیب اپ، علی بابا، شیپور و … در آگهی های استخدامی خود از بحث آنالیز داده های دیجیتال به کمک گوگل آنالیتیکس استفاده کرده اند.

 

کاربرد گوگل آنالیتیکس

در ادامه لیستی از امکانات پایه  و کلی که گوگل آنالیتیکس در اختیارمان می گذارد تهیه کرده ایم. در این لیست سوالاتی را مشاهده می کنید که پاسخ آنها با استفاده از گوگل آنالیتیکس به راحتی در اختیار شما قرار می گیرد.

 • چند نفر از وب سایت ما بازدید کرده اند؟
 • این افراد چه مدت در وب سایت ما حضور داشته اند؟
 • چه مطالبی بیشترین بازدید و جذب کاربر را داشته است؟
 • کدام صفحه از وب سایت سرعت پایینی دارد؟
 • چگونه باید سرعت صفحات را افزایش داد؟
 • کاربران وب سایت ساکن کدام شهر ها هستند؟
 • کدام محصولات توجه کاربران را بیش تر به خود جلب کرده اند؟

  آموزش گوگل آنالیتیکس

  آموزش گوگل آنالیتیکس

لازم است بدانید این تنها قسمتی از امکانات آن است و برای اطلاع داشتن از تمامی کاربرد هایش خوب است که در دوره آموزش گوگل آنالیتیکس رشدانا شرکت کنید. سوالات مناسب برای کسب و کارتان را پیدا کنید و پاسخ آن ها را در گوگل آنالیتیکس بیابید.

1 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. مریم رجبی

  اگر میخواید آنالیز و آمار دقیق در مورد سایت تون و در واقع کسب و کارتون که در بستر وبسایت راه اندازی کردین رو داشته باشین، حتما و الزاما باید گوگل آنالیتیکس رو بدونید چیه و چطور با پارامترهاش کار کنین. خب اینم یه دوره کاملا کاربردی و عملی هست که میتونید آنالیتیکس رو یاد بگیرید، مزیتش نسبت به سرچ و پیدا کردن کتاب و مقالات اینترنتی این هست که اولا فیچرها با مثال و سایت های خودتون توضیح داده میشه، دوما آگه سوال و اشکالی پیش اومد استاد رو آنلاین و عضو گروههایی ک تشکیل میشه دارین و کمک خیلی خوبی هست.سوما سرفصل ها فوق العاده هست و کاملا استاندارد و البته هر کدوم شون کلی بحث و توضیح داره.
  یه پیشنهاد دارم به کسانی که میخوان ثبت نام کنند:حتما ثبت نام کنید.
  و یه پیشنهاد دیگه به رشدانا: دوجلسه تعیینی این دوره رو با فاصله حداقل یه هفته بزارین عالی عالی میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها