تکنیک های طلایی حل مسئله

رشدانا

شناسایی مشکلات قسمتی از حل مسئله است

Problem Identification Workshop

وجود مشکلات در فضای استارتاپی که فضایی در حال رشد است کاملا طبیعی بوده و نباید به آن ها به دید مانعی برای پیشرفت در حوزه های استارتاپی نگاه شود،بلکه ..

توضیحات کارگاه آموزشی

وجود مسائل مختلف در زندگی روزانه افراد و تفاوت در نحوه برخورد با مسائل موجود باعث می‌شود، کیفیت زندگی انسان ها متفاوت باشد. به همین دلیل بارها شاهد این بوده ایم که به عنوان مثال، یک فروشنده در مقابل چالش های موجود بازار، مغلوب نشده و با استفاده از آموزش تکنیک های حل مسئله، خلاقیت و پشتکار به دنبال راه حلی مناسب است و دیگری طی برخورد با اولین تنش های بازار، دچار بحران شده، به لحاظ روحی آسیب می‎بیند و نهایتا در حرفه اش ضررهای بسیاری را متحمل می‌شود.

مهارت حل مسئله یا problem solving skill ازجمله مهارت های مهم زندگی است که در حوزه مهارت های نرم قرار می‌گیرد و آن را کلید موفقیت در کسب و کارها و بهبود سطح کیفی زندگی می‎دانند. در ادامه با این مفهوم جذاب و در عین حال پیچیده بیشتر آشنا خواهید شد.

 

حل مسئله چیست؟

پیش از پاسخ به این پرسش که حل مسئله چیست و از چه روش هایی می‎توان به حل یک مسئله رسید، باید تعریف واضحی از مسئله در ذهن خود داشته باشید و کمی در مورد تفاوت دو واژه مشکل و مسئله، که به اشتباه به جای هم استفاده می‌شوند؛ بیشتر بدانید.

مشکل یا trouble وضعیت نامطلوبی است که به خاطر مبهم بودن قادر به توضیحش نیستید. مشکل، کلی تر از مسئله Problem است. به عنوان مثال اعتیاد یک مشکل است که علت های مختلفی همچون: بیکاری، عدم حمایت افراد دلسوز، تنهایی و… دارد. هر کدام از این علل یک مسئله هستند و حالا  با شناخت هر مسئله، می‎توان به راه حل آن دست یافت.

بهترین تکنیک برای حل مسئله، تعریف مسئله موجود است و در صورت وجود اشتباه در تعریف، راه حل های اشتباهی هم در پیش خواهید گرفت. پس طرح درست یک مسئله نقطه آغاز موفقیت است.

 

چرا یادگیری مهارت حل مسئله ضرورت دارد؟

مهارت حل مسئله دارای ابزارهای مختلفی همچون خلاقیت، کار تیمی و هوش هیجانی است.  با به کارگیری هر کدام از این تکنیک ها کیفیت زندگی شما در ابعاد مختلف کاری، خانوادگی، اجتماعی به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد و چه اهمیتی بالاتر از کسب رضایت و موفقیت؟

به عنوان مثال: نوع دیدگاه و نگاهی که به یک مسئله وجود دارد می‎تواند مسئله موجود را به فرصت تبدیل کند، به همین دلیل افراد خلاق به دنبال فرصت های نهفته در مسائل شان هستند و پیروز واقعی میدان. و یا هنگامی که در یک سازمان افراد به کار تیمی روی می‎آورند موفقیت سازمان را رقم می‎زنند و در واقع عامل پیشرفت خود را فراهم کرده اند.

 

مزایای ارزشمند کارگاه آموزش تکنیک های حل مسئله

 • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
 • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
 • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
 • کیفیت بالا، قیمت مناسب

 

دستاوردهای رشدآموز در انتهای کارگاه

در انتهای این دوره آموزشی حل مسئله شما قادر خواهید بود علل مختلف هر مشکل را شناخته و به تعریف مسئله های موجود بپردازید، مهارت تصمیم گیری خود را افزایش دهید، راه کارهایی خلاقانه برای  برطرف کردن مشکلات موجود در کسب و کارها کشف کنید و درست مانند یک فرد فعال و توسعه دهنده، موجب پیشرفت خود و سایرین باشید.

سرفصلها و کلیات

 • چگونه مشکلات را شناسایی کنیم؟
 • مفهوم مشکل
 • ارئه ی راه کار های برطرف کردن مشکلات کسب و کارها
 • ارائه روش های شناسایی مسائل
 • ارائه روش های انتخاب مسائل
 • ارائه روش های تجزیه و تحلیل مسائل

انتخاب نوع ثبت نام

انتخاب و ثبت نام

course calendar جزئیات، ثبت نام

cube مدرس و رشدآفرین

 • دکتر محمد نوری زاده / مترجم و مؤلف
  مترجم و مؤلف دهها کتاب از جمله «استارتاپ صددلاری» و «قوانین خلاقیت». استاد دانشگاه و هم‌بنیان‌گذار شرکت بازی‌ساز باراناگیمز، انتشارات آگیرا، شبکه مترجمان آ-اس

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • مشهد
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی تکنیک های طلایی حل مسئله - Problem Identification Workshop

پیش نیاز: اینترنت و لپ تاپ

وجود مشکلات در فضای استارتاپی که فضایی در حال رشد است کاملا طبیعی بوده و نباید به آن ها به دید مانعی برای پیشرفت در حوزه های استارتاپی نگاه شود، بلکه باید برای حل این مشکلات و یا عبور از آن ها راه حل پیدا شود تا هم کسب و کارها و استارتاپ های قدیمی تر و با تجربه تر از آن ها بهره برده و به هدف های فرامنطقه ای خود نزدیک تر شوندمشکل مرکب از مسائل مختفلی است؛هنگامی که مسائل مختلف در ظاهر واحدی ترکیب شوند هر کس را به خطر می کشانند،هرگونه سوال و یا هر چیزی که شامل شک و تردید،و عدم قطعیت باشد می تواند یک مشکل باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin