طراحی تجربه کاربری UX

رشدانا

طراحی تجربه کاربری را یاد بگیرید و مشتریان خود را راضی کنید

User Experience Design

آموزش مقدماتی تجربه ی کاربری به صورت تئوری و عملی، آشنایی با ابزار های مورد نیاز یک طراح تجربه ی کاربری و نکاتی برای بهتر شدن در طراحی تجربه ی کاربری.

توضیحات کارگاه آموزشی

بهبود تجربه مخاطبین به واسطه آموزش تکنیک های طراحی تجربه کاربری و تست های کاربردپذیری در سایت یا اپلیکیشن موبایل.

منظور از تجربه کاربری، تمام تجربه هایی است که ما در خرید و استفاده از محصولات یا خدمات مختلف بدست می آوریم. درواقع همین تجربه ها باعث میشوند که ما محصولی را بخریم یا نخریم.

وقتی که این تجربه ها تا حدی اهمیت دارند که می توانند در روند تصمیم گیری ما تاثیر مستقیم بذارن ، پس طبیعی است که یک صنعتی در این زمینه به وجود آید که به طور جدی بر روی خلق تجربه های شیرین برای کاربران متمرکز باشد.

این صنعت تجربه کاربری نام دارد. تجربه کاربری یکی از مهم ترین موضوعاتی است که که در اکثر مواقع با آن درگیر هستیم. درگیر این هستیم که کاربران ما در حال تجربه چه چیزی هستند و چه حسی از تجربه ی آن دارند.

نکته ی قابل توجه این است که کاربران تجربیات متفاوتی در استفاده از یک محصول دارند. یعنی ممکن است حس من با شما از تجربه ی یک محصول متفاوت باشد.

نکته ی جالب دیگری که وجود دارد این است که مبحث طراحی تجربه کاربری مربوط به یک بخش خاص نیست و در همه ی زمینه ها کاربرد دارد. از طراحی یک سایت گرفته تا طراحی ظاهر یک بطری نوشابه!

و هدف از این همه تحقیق و بررسی فقط و فقط جلب رضایت مشتری است. اینکه پرسونای مشتری را در نظر بگیریم ، از دید مخاطب به قضیه نگاه کنیم و در واقع محصولات یا خدمات را برای او کاربردپذیرتر کنیم.

مسئله ی کاربرد پذیری یا usability و آموزش طراحی تجربه کاربری UX از مسائل مهمی هستند که رعایت این موضوعات به محبوبیت و در نتیجه فروش قابل توجه محصولات و خدمات شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

دوره آموزش طراحی تجربه کاربری UX

در آموزش طراحی تجربه کاربری، شما ابتدا با مفهوم و تکنیک های تجربه ی کاربری آشنا می شوید و یاد می گیرید که چگونه همانند یک طراح تجربه ی کاربری به پیرامون خود و وبسایت خود بنگرید.

در پایان این دوره نیز، کار با ابزار های دیجیتالی مخصوص طراحی تجربه کاربری UX خواهید آموخت.

همچنین می توانید وبسایت خود را روز به روز برای مشتریان بهینه تر کرده و از این طریق مخاطبان بیشتری جذب کنید. در نتیجه همه ی این ها به درآمد بالاتری دست پیدا کنید.

اگر شما طراح قالب وبسایت و نرم افزار های موبایلی و یا حتی برنامه نویس هستید، حتما نیاز دارید تا با مفهوم طراحی تجربه ی کاربری و طریقه ی کاربرد آن آشنا باشید.

این دوره به شمای طراح کمک می کند که طرح های بهینه تری برای مشتریان خود زده و بازخورد بهتری از طرح های خود داشته باشید. همچنین می توانید در دوره آموزش رابط کاربری (UI) که مکمل این دوره می باشد نیز شرکت کنید.

سرفصلها و کلیات

 • معرفی تجربه کاربری و طراحی
 • آشنایی با تاثیر تجربه کاربری در طراحی محصول
 • آشنایی با تاثیر فرهنگ در تجربه کاربری
 • آشنایی با تجربه کاربری در طراحی سایت و اپلیکیشن
 • ترسیم پرسونای مخاطب
 • معرفی مدل آزمایشی A , B
 • طراحی وایرفریم
 • چگونگی User Research
 • کارت سورتینگ
 • تحلیل تجربه کاربری

course calendar جزئیات، ثبت نام

 • مدت زمان : یک جلسه سه ساعته
 • تاریخ برگزاری : به زودی اعلام می شود
 • اشتراک گذاری :
 • پیش نیاز: اینترنت و لپ‌تاپ

cube مدرس و رشدآفرین

 • سعید قمری / طراح تجربه کاربری
  توسعه دهنده تجربه کاربر، مشاور دیجیتال مارکتینگ، ارزیاب کسب وکار در Joomla org، مشاور پارک علم و فناوری خراسان، علاقه مند به نو ارزش آفرینی و کسب و کارهای نوپا

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • آموزش مجازی
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی طراحی تجربه کاربری UX - User Experience Design

پیش نیاز: اینترنت و لپ‌تاپ

آموزش طراحی تجربه کاربری UX

همان طور که در توضیحات اصلی دوره آموزش طراحی تجربه کاربری UX مشاهده کردید درباره UX  به طور مختصر و مفیدی توضیحاتی داده شد. اما در این محتوا قصد داریم به طور کامل تر به آن بپردازیم و آن را به نحو دیگری برای شما باز کنیم تا از نظر تئوری اماده تر وارد این دوره UX  شوید و بیشتر این کلاس ، صرف آموزش های کاربردی و عملی تجربه کاربری به شما شود.

آموزش طراحی تجربه کاربری

مفهوم UX

تجربه کاربری یا User Experience که به اختصار UX نامبده می شود  به زبان ساده به تجربه کاربر از بازدید وب سایت گفته می شود. اما در مفهوم و تعریف گسترده تر آن میتوان این گونه بیان کرد که UX شامل تجربه و پس زمینه ذهنی  یک کاربر هنگام استفاده از محصول یا برنامه شما می باشد که این تجربه میتواند شامل رفتارها ، حالت ها ، احساسات ، اعتقادات ، پاسخ های فیزیکی و روانی مشهود و نامشهود کاربر و … باشد. در واقع این تجربه به درک کاربر از جنبه های مختلف سیستم یا محصول مربوط می شود و باعث می شود یک تعامل بین انسان و سیستم و محصول صورت بگیرد.

بگذارید با یک مثال این مفهوم را بهتر تجسم کنیم. شما فرض کنید یک مغازه لباس فروشی دارید. صد در صد هدف اصلی شما در این کسب و کار فروش بیشتر است. هر چقدر هم که محصولات و اجناس شما با کیفیت و زیبا باشند اگر شما فاقد یک موقعیت مکانی مناسب ، دکوراسیون خوب ،  یک فروشنده مناسب و حتی پشتیبانی و خدمات پس از فروش و هزاران عامل دیگر باشید نمی توانید مشتری چندانی داشته باشید و یا حتی اگر داشته باشید نمی توانید آن ها به مشتریان ثابت خود تبدیل کنید و آن ها را مجاب کنید تا در خرید های بعدی نیز به شما مراجعه کنند. ان چیزی که به صاحب کسب و کار این مغازه کمک می کند تا بازدهی و فروش بیشتری داشته باشد  تجربه کاربری است. UX به شما کمک می کند تا تمام  این موارد را به استاندارد ترین حالت ممکن برساند و دقیقا همان چیزی باشید که مشتری می خواهد.

آموزش طراحی تجربه کاربری

وظیفه یک طراح تجربه کاربری به طور ساده  کارشناسی است. چنین فردی با پشت سر گذاشتن اموزش اصول طراحی تجربه کاربری (UX) ، تمام نکات و استاندارد ها و اصول این حرفه را فرا می گیرد و آن ها را برای ثبت یک تجربه خوب برای کاربران  و راضی نگه داشتن آنها به کار میگیرد تا حس خوبی درآنها ایجاد کند. هرچند این هم باید در نظر گرفت که یک طراح تجربه کاربری بر سئوی یک سایت نیز تاثیر گذار است و براساس الگوریتم های جدید گوگل برای سئو علاوه بر بهینه سازی ، رضایت کاربران برای رفع نیازشان هم در نظر گرفته شده است.

پس همان طور که میشود برداشت کرد یک طراح حرفه ای باید بتواند خودش را جای کاربران بگذارد و ذهنیت آنها را به خوبی بخواندو صد در صد تجربه در این فرایند بی تاثیر نخواهد بود. البته کار یک طراح UX فقط در شروع کار یک پروژه نمی باشد چرا که نمی توان تمام دیدگاه های کاربران و مشتریان را پیش بینی کرد و فرایند بهبود سیستم باید به طور مداوم و یک نواخت صورت بگیرد. این گونه  میتوان از بازخورد های کاربران و تجربیاتشان در جهت بهبود سیستم و محصول استفاده کرد.کشف نیاز مشتری میتواند یک مهارت خوب برای تکمیل این تخصص باشد

در اینجا نکته ای وجود دارد که بسیاری از افراد از این نکته غافل اند یا به آن توجه نمی کنند. در پاراگراف های قبلی اگر دقت کرده باشید در مفهوم گسترده تر تجربه کاربری برای آن فقط از عبارت تجربه کاربر از وبسایت اشاره نشده و به سیستم و محصول نیز اشاره شده است. در این علم از تجربه کاربری فقط به تجربه کاربر از وبسایت توجه نمی شود بلکه یک طراح بر تمام سیستم نظارت دارد از طراحی رابط کاربری وبسایت و اپلیکیشن موبایل گرفته تا برخورد با مشتری و محصول. عکس زیر نمایان گر این موضوع به خوبی می باشد.

آموزش طراحی تجربه کاربری

تفاوت UI  و  UX

UI  و  UX دو اصطلاحی هستند که در ادبیات طراحی سایت به گوش میخورند ولی بخاطر شباهت هایی که دارند بسیاری از افراد مبتدی این دو را به اشتباه یکی در نظر میگیرند.

با تعریف UX که به طور مفصل اشنا شدیم.پس بیایید با تعریف UI به طورخیلی مختصر اشنا بشویم. UI طرح و پنل کاربری است که شما در وبسایت مشاهده می کنید و از آن استفاده می کنید. در واقع یک طراح UI کارش طراحی یک پنل کاربری زیبا و کارآمد است در حالی که طراح UX با تجربه و بازخورد کاربران در ارتباط است تا این پنل را بهبود و ارتقاع بخشد. البته UX خیلی زمینه های بیشتری از UI  را در بر میگیرد.طراح UX  یک کارشناس است و نظراتش بیشتر بخش ها را شامل می شود حتی بخش های پشتیبانی و حضوری که به طراحی سایت مربوط نمی شود و UI  بخش کوچکی از آن است و یک طراح UI یک گرافیست است.

برای اشنایی بیشتر با طراحی رابط کاربری UI به کارگاه آن مراجعه کنید.

 

آشنایی با تاثیر فرهنگ در تجربه کاربری

از آنجا که UX با تجربه کاربران سر و کار دارد و تجربه کاربری با توجه به فرهنگ‌های مختلف، متفاوت است و شما به عنوان یک طراح رابط کاربری یا صاحب کسب و کار باید از تاثیر فرهنگی که در آن کسب و  کار شما مشغول به کار است در تجربه کاربری کاملا مطلع باشید. همچنین باید در نظر بگیرید که هر کشوری و هر قومی فرهنگ ها و عادت های رفتاری منحصر به قردی دارد و همه این ها باید در تجربه کاربرانتان لحاظ شود.

آموزش طراحی تجربه کاربری

 

دوره آموزش طراحی تجربه کاربری رشدانا

همان طور که مشاهده کردید UX یک حرفه کاملا کارامد در حوزه های مختلف می تواند باشد. در آموزش طراحی UX رشدانا ما در تلاشیم تا  به افراد علاقه مند به این حوزه کمک کنیم تا بتوانند به یک طراح کاملا حرفه ای تبدیل شوند. پس اگر متمایل به آموزش UX هستید فرصت را از دست ندهید و با ما به یکی از بهترین های این حرفه تبدیل شوید.

اهداف برگزاری کارگاه آموزش طراحی تجربه کاربری UX:

 • فراگیری فرایند حل مسئله
 • درک دیزاین تجربه کابری
 • درک دیزاین برای اهداف تجاری
 • ارتباطات و همکاری در تیم محصول

رویکردهای کارگاه آموزش طراحی تجربه کاربری UX:

 • مباحث نظری
 • تمرین عملی
 • انتقال تجربه

سرفصل های کارگاه آموزش طراحی تجربه کاربری UX:

 • تئوری دیزاین (تفکر طراحی)
 • فهم دیزاین خدمات و محصولات
 • کاربر پژوهی
 • معماری اطلاعات
 • دیزاین تعاملی و پروتوتایپینگ
 • استراتژی محتوا
 • طراحی رابط کاربری
 • تست ها و آزمون های کاربردپذیری
 • بازاریابی در محصول
 • ارتباطات (مهارت های نرم)

Comments are closed.

مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin