زندگی نوآورانه در کارخانه نوآوری مشهد

دومین کارخانه نوآوری کشور در شهر مشهد در سال 1397 طی تفاهم نامه ای بین دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و دکتر محمدرضا کلایی شهردار مشهد با هدف دریافت ایده ها، نوآوری ها و خلاقیت های افراد مستعد و توانمند در استان خراسان و بخصوص شمال شرق کشور شکل اجرایی گرفت و مراحل راه اندازی آن آغاز شد.

کارخانه نوآوری مشهد

حال شاید این سوال پیش بیاید که کارخانه نوآوری چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ خیلی ساده اگر بخواهیم توضیح دهیم کارخانه نوآوری بستری را فراهم می کند که در آن صاحبان ایده و کسب و کارهای جدید و نوآورانه با استفاده از فضاها، وسایل، ابزار و ساز و کاری که برای آنها تهیه شده است به راحتی می توانند به رشد و پیشرفت کسب و کار و سیستم خود کمک کنند. کارخانه نوآوری در واقع فضایی برای فعالان کارآفرینی با ایده های نو می باشد که در جهت تسهیل و رشد آنها فراهم شده تا با شتاب بیشتری مسیر توسعه را طی کنند.

آدرس کارخانه نوآوری مشهد

محل این مجموعه در سه راه کوکا سابق یا بعد از میدان کوثر، روبروی کوثر 29 است. همچنین اگر بخواهید از سمت هاشمیه وارد شوید، باید هاشمیه 26 وارد شوید و انتهای آن کارخانه نوآوری را مشاهده خواهید کرد. همچنین از طرف خیابان پیروزی (میدان حر) نیز می توانید وارد بلوار صارمی شده و از میدان کوثر خروجی سمت چپ را وارد شوید.

آدرس کارخانه نوآوری

نمای ورودی به بلوار کوثر به سمت کارخانه :

نمای ورودی از سمت بلوار هاشمیه به سمت صارمی (دور میدان کوثر) :

کارخانه نوآوری مشهد

از جمله گروه هایی که از کارخانه نوآوری سود و نفع می برند می توان به استارتاپ ها، پارک های علم و فناوری، سرمایه گذاران، شتاب دهنده ها، مراکز رشد و به طور کلی ارائه دهندگان خدمات به استارتاپ ها و کسب و کارهای جدید اشاره کرد. در واقع هدف کلی از راه اندازی کارخانه نوآوری، استفاده از منابع تجمیع شده برای تسهیل رشد و توسعه بیشتر کسب و کارها در جهت افزایش شانس موفقیت می باشد.

به همین دلیل اولین کارخانه نوآوری شرق کشور در محل کارخانه کوکاکولای مشهد آغاز به کار خواهد کرد که روند برنامه ریزی و اجرای این طرح با همکاری شتاب دهنده فردوسی و شهرداری مشهد انجام می شود. همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز با بیان اینکه راه اندازی کارخانه نوآوری مشهد امر بسیار مهم و بزرگی است، گفت راه‌اندازی این مجموعه بزرگ در کشورمان یک ایده نوآورانه و جدید می باشد و مطمئنم با اجرا و شروع بکار این کارخانه نوآوری، بسیاری از شهر‌های دیگر کشور نیز الگو خواهند گرفت. ایده خلاقانه استفاده از فضا‌های کهنه و قدیمی و بدون کاربری و فرسوده شهر و تبدیل به مجموعه‌هایی این گونه، می‌تواند در شکوفایی کسب ‌و کار‌های فناورانه و نوآورانه کشور راهگشا باشد.

اقدام خوب شهردار مشهد در راه‌ اندازی کارخانه نوآوری، الگوی خوبی برای شهرداران دیگر کشور است. حرکت مشهد به سوی نوآوری و هوشمندسازی و بهره گیری از جوانان برای مدیریت شهر اثرگذاری خوبی در آینده مشهد خواهد داشت.

رشدانا کارخانه نوآوری مشهد

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


    
    دوره های پیشنهادی:
    سایر دوره ها
    ×

    سرویسهای سایت ما