آموزش دورکاری و ابزار لازم برای آن

رشدانا

مدیریت کسب و کار و پرسنل از راه دور و آموزش دورکاری

Teleworking and its Tools

دورکاری یک نوع مدیریت جدید در کشور و در دنیا محسوب می‌شود و در این طرح یک ارتباط جدید بین کار و کارمند با مدیر اجرا می شود؛ به طوریکه کارمند به جای اینکه در اداره حاضر شود و کار را انجام دهد، کاری که برایش تعریف شده را در خانه انجام می دهد و مدیر به جای اینکه کارمند را در اداره نظارت کند، این کنترل از طریق فرایند های الکترونیکی از داخل خانه انجام می شود

توضیحات کارگاه آموزشی

در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی، امکان انجام کارهای تخصصی با روش های غیر مرسوم به وجود آمده است. ممکن است شما نیز از دوست یا آشنای خود شنیده باشید که به صورت دورکاری کار می‌کند و برایتان سوال شده باشد که دورکاری به چه صورت انجام می‌گیرد؟ بسیاری از شرکت ها به دلایل مشخص و درخور شرایط جامعه، مایل هستند تا نیروی کار آن ها به صورت دورکاری وظایف خود را انجام دهد. تحقیقات زیادی نشان داده اند که دورکاری نقش تعیین کننده ای در آینده برای بسیاری از شرکت ها خواهد داشت و از اهمیت بالایی برخوردار است. برای آشنایی با آموزش دورکاری و ابزار های آن با ما همراه باشید.

 

دورکاری چیست؟

دورکاری یکی از روش های مدرن مدیریتی می‌باشد که در این روش، ارتباط بین کارمند و مدیر به شیوه ای نوین انجام می‌پذیرد. در این نوع مشاغل، کارمند در خانه و یا هرجای دیگری که حضور داشته باشد، می‌تواند وظایف شغلی خود را انجام دهد و نتایج آن را با مدیر و سایر همکاران خود، توسط ابزار های تعریف شده، به اشتراک بگذارد.

 

چرا آموزش دورکاری؟

روش دورکاری برای کارمندان و البته کارفرمایان، مزایای زیادی به دنبال دارد. اصلی ترین دلیلی که برخی افراد به این نوع مشاغل روی آورده اند، انعطاف پذیری بالا در آن است. شغل های دورکاری معمولا برای کسانی که شغل دوم دارند، دانشجو هستند و یا فرزند کوچک در خانه دارند مناسب می‌باشند.

در روش دور کاری کارمندان از سلامت روحی و جسمی بیشتری برخوردار خواهند بود، چرا که در معرض استرس فضای کار قرار نمی‌گیرند و به دلیل اینکه بخشی از وقت آن ها در رفت و آمد تلف نمی‌شود، می‌توانند وقت بیشتری را برای خود و خانوادشان صرف کنند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهند که افراد با اشتیاق بیشتری به کار در منزل می‌پردازند.

همانطور که گفته شد این شیوه مدیریتی برای کارفرمایان نیز دارای مزیت هایی است. یکی از مهمترین مزایای این طرح، صرفه جویی در هزینه های شرکت می‌باشد. این صرفه جویی ها در زمینه هزینه تامین مبلمان اداری، تجهیزات مورد نیاز کار، اجاره مکان و ارائه خدمات رفاهی خواهد بود. همچنین این نوع کار کردن، بهره وری بالاتری برای کارفرمایان خواهد داشت زیرا کارمندان تلاش می‌کنند کار های خود را با کیفیت بالاتری انجام دهند.

بنابراین اگر شما نیز مدیر شرکت هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در دوره های آموزش دورکاری شرکت کنید تا بتوانید نیروی کار خود را به بهترین شکل مدیریت کنید و تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی نمایید.

 

مزایای کارگاه آموزش دورکاری

ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
کیفیت بالا، قیمت مناسب

 

دستاورد های رشدآموز در انتهای کارگاه

در این کارگاه مفید، به شما گفته می‌شود که چه ابزارهای مدیریت پروژه ای بهتر و کارآمد تر هستند و خلق استراتژی جدید کاری چگونه صورت می‌پذیرد. همچنین نکاتی که در ادامه آمده است نیز در این کارگاه مطرح می‌شود.

 • اولویت بندی فعالیت ها برای افزایش تمرکز
 • درک تاثیر فرهنگ کاری در بهره وری و خروجی کار
 • استراتژی مناسب برای زمان رکود
 • زمان بندی درست و کارآمد با استفاده از ابزار های مختلف
 • آشنایی با ابزار های مختلف مدیریت کسب و کار از راه دور

در پایان این کارگاه شما می‌توانید به شیوه ای حرفه ای کارمندان خود را با کمترین هزینه ممکن مدیریت کنید و بیشترین بهره وری را داشته باشید.

سرفصلها و کلیات

 • چه ابزار های مدیریت پروژه ای بهتر و کارآمدترند؟
 • خلق استراتژی جدید کاری
 • اولویت بندی فعالیت‌ها برای افزایش تمرکز
 • ایجاد فرهنگ کاری در بهره وری و خروجی کار چه تاثیری می گذارد؟
 • استراتژی مناسب برای زمان رکود
 • زمان بندی درست و کارآمد با استفاده از ابزار های مختلف
 • آشنایی با ابزار های مختلف مدیریت کسب و کار از راه دور
ثبت نام این کارگاه به اتمام رسیده است

course calendar جزئیات، ثبت نام

اتمام کارگاه
این کارگاه برگزار شده و مهلت حضور در آن به اتمام رسیده است. می توانید کارگاه های مشابه را دنبال کنید

cube مدرس و رشدآفرین

 • مصطفی پورعلی / مدیر عامل رشدانا
  مشاور کسب و کار دیجیتال، هکر رشد و مدیرعامل رشدانا،
  کارآفرین دیجیتال، هکر رشد و سرویس دیزاینر، 19 سال سابقه فعالیت تخصصی در فضای دیجیتال، 10 سال سابقه راهبری کسب و کارهای جدید، 9 سال سابقه مشاوره تخصصی کسب و کارهای جدید، 6 سال مشاور رسمی نظام صنفی رایانه‌ای کشور، 5 سال عضو هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی، 4 سال عضو هیئت مدیره هلدینگ گرین وب

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • آموزش مجازی
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی آموزش دورکاری و ابزار لازم برای آن - Teleworking and its Tools

دورکاری یک نوع مدیریت جدید در کشور و در دنیا محسوب می‌شود و در این طرح یک ارتباط جدید بین کار و کارمند با مدیر اجرا می شود؛ به طوریکه کارمند به جای اینکه در اداره حاضر شود و کار را انجام دهد، کاری که برایش تعریف شده را در خانه انجام می دهد و مدیر به جای اینکه کارمند را در اداره نظارت کند، این کنترل از طریق فرایند های الکترونیکی از داخل خانه انجام می شود.

مطالعات زیادی نشان داده اند که دورکاری نقش مهمی در کسب و کارهای آینده دارد. در نظرسنجی ای که در مدرسه عالی تجارت لندن بر روی 600 مدیر اجرایی و کارآفرین صورت گرفت، 34 درصد این طور عنوان کردند که تا سال 2020 بیش از 50 درصد کارمندان شان به صورت دورکاری با آنها همکاری خواهند داشت و 25 درصد گفتند که حداقل 75 درصد از کارمندان شان در دفاتر کاری سنتی حضور نخواهند داشت.

پژوهش ها مزایای زیادی را برای این نوع کار نشان داده اند که از جمله می توان به افزایش کارایی، خلاقیت و حتی سطح سلامتی کارمندان اشاره کرد. اگرچه این جریان خوبی به نظر می رسد، اما شما به عنوان یک رهبر و مالک کسب و کار نمی توانید یک روز از خواب بیدار شوید و تصمیم بگیرید که همه کارمندانتان را به خانه بفرستید تا در آنجا کاری کنند! این تصمیمی است که نیازمند ارزیابی دقیق شرایط فعلی کسب و کار، محیط کاری و پیامدهایی است که ممکن است رخ دهند.بدون داشتن برنامه منسجم و دقیق و نااگاه بودن از روند آن ممکن است هزینه هایی زیادی را به کسب و کار خود تحمیل کنید.

پژوهش ها نشان داده اند که دورکاری باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و منابع شرکت می شود. با واگذاری برخی از فعالیت ها یا موافقت با دورکاری برخی از کارمندان تان، می توانید در هزینه منابع و کسب و کارتان صرفه جویی بکنید. در حقیقت این طور تخمین زده شده است که اگر شرکت های آمریکایی به کارمندان شان اجازه دهند تا نیمی از زمان کاری شان را در منزل سپری کنند، می توانند به ازای هر نفر 11 هزار دلار در سال صرفه جویی کنند. باورنکردنی است، مرگ نه؟ مزیت دیگر دورکاری این است که می توانید با بهترین کارمندان کار کنید و دیگر نگران محدودیت های جغرافیایی نباشید. اگر دورکاری را در قوانین شرکتی تان لحاظ کنید، امتیاز کار با بهترین استعدادهای کشور را خواهیدداشت.

به طور خلاصه ، دلیل گرایش افراد به دورکاری یا فریلنسر بودن این است که اگر از یک کاری بیکار شود می تواند شاخه دیگری را برای فعالیت خود انتخاب کند. پس با مدیریت صحیح می توانید نیروهای دورکار با استعدادی را استخدام کرده و در روند پروژه ها از آن ها استفاده کنید. با استخدام افراد دورکار بسیاری از هزینه های اضافی شرکت شما کاهش یافته و ظرفیت شرکت برای استخدام نیروهای با استعداد بالا می رود.بنابراین این فرصت را به هیچ عنوان از دست ندهید بگیرید.

در دنیای امروزه اصطلاح «دورکاری» را بارها می‌شنویم. شاید یکی از آشنایان شما بگوید کارش را به صورت دورکاری انجام می‌دهد یا در یک آگهی شغلی با این عبارت روبه رو شوید. اگر فکرمی‌کنید این کلمه برایتان مبهم است یا می‌خواهید با این شیوه ارتباطی جدید بیشتر آشنا شوید و ببینید برای شما مناسب است یا خیر، ما برای آموزش دورکاری درکنار شما هستیم.

 اصطلاح دورکاری

اصطلاح دورکاری معادلی فارسی برای اصطلاحات Telecommuting یا teleworking یا work from home در زبان انگلیسی است. دورکاری را کار درخانه هم می‌گویند اما چنانچه خواهید دید، لازم نیست شما حتما در خانه باشید؛ منظور از خانه هرجایی است که در آن راحت‌تر هستید!

تعریف دورکاری در منابع:

انجمن بین‌المللی کار از راه دور» :(ITAC) نوعی آرایش کاری که طی آن، افراد به شکل انعطاف‌پذیر از نظر زمان (پاره وقت یا تمام وقت) و از نظر مکان (در خانه، مراکز از راه دور، دفتر شرکت یا به شکل سیار) به انجام وظیفه و پاسخ به امور محوله می‌پردازند

کمیسیون اروپایی کار از راه دور:  استفاده از کامپیوترها و ارتباطات راه دور برای تغییر موقعیت جغرافیایی محل کار و انجام وظایف شغلی .

ویکی پدیا: هرگونه شکلی از به‌کارگیری فناوری‌های اطلاعاتی مانند ارتباطات راه دور و رایانه به جای مسافرت‌های مربوط به کار و حرکت کار به سمت کارکنان، به جای حرکت کارکنان به سوی کار است.

آموزش دورکاری:

برای آموزش دورکاری ابتدا باید با عامل شکل‌گیری آن آشنا شویم که در واقع رشدتکنولوژی است. با پیشرفت دنیای امروزه و گسترش تکنولوژی، این روش مدرن با تکیه بر امکاناتی مانند اینترنت پرسرعت، رایانه‌ها، گوشی‌های همراه و شبکه‌های بی‌سیم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شده است. دراین شیوه‌ی ارتباطی، به جای اینکه کارمندان هر روز ساعات مشخصی در شرکت حاضر شوند و به وظایف خود بپردازند، در خانه یا یک مکان دیگر با استفاده از تلفن، اینترنت، پست الکترونیکی و سایر امکانات کارهایشان‌را انجام می‌دهند و درواقع از کارفرما و محل کارخود دور هستند. محل کار یک دورکار می‌تواند توسط سازمان مشخص شود اما معمولا این اختیار به افراد داده می‌شود که مکان مناسب خودرا تعیین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin