آموزش دورکاری و ابزار لازم برای آن

رشدانا

مدیریت کسب و کار و پرسنل از راه دور و آموزش دورکاری

Teleworking and it's Tools

دورکاری یک نوع مدیریت جدید در کشور و در دنیا محسوب می‌شود و در این طرح یک ارتباط جدید بین کار و کارمند با مدیر اجرا می شود؛ به طوریکه کارمند به جای اینکه در اداره حاضر شود و کار را انجام دهد، کاری که برایش تعریف شده را در خانه انجام می دهد و مدیر به جای اینکه کارمند را در اداره نظارت کند، این کنترل از طریق فرایند های الکترونیکی از داخل خانه انجام می شود

توضیحات کارگاه آموزشی

دورکاری یک نوع مدیریت جدید در کشور و در دنیا محسوب می‌شود و در این طرح یک ارتباط جدید بین کار و کارمند با مدیر اجرا می شود؛ به طوریکه کارمند به جای اینکه در اداره حاضر شود و کار را انجام دهد، کاری که برایش تعریف شده را در خانه انجام می دهد و مدیر به جای اینکه کارمند را در اداره نظارت کند، این کنترل از طریق فرایند های الکترونیکی از داخل خانه انجام می شود.

مطالعات زیادی نشان داده اند که دورکاری نقش مهمی در کسب و کارهای آینده دارد. در نظرسنجی ای که در مدرسه عالی تجارت لندن بر روی 600 مدیر اجرایی و کارآفرین صورت گرفت، 34 درصد این طور عنوان کردند که تا سال 2020 بیش از 50 درصد کارمندان شان به صورت دورکاری با آنها همکاری خواهند داشت و 25 درصد گفتند که حداقل 75 درصد از کارمندان شان در دفاتر کاری سنتی حضور نخواهند داشت.

پژوهش ها مزایای زیادی را برای این نوع کار نشان داده اند که از جمله می توان به افزایش کارایی، خلاقیت و حتی سطح سلامتی کارمندان اشاره کرد. اگرچه این جریان خوبی به نظر می رسد، اما شما به عنوان یک رهبر و مالک کسب و کار نمی توانید یک روز از خواب بیدار شوید و تصمیم بگیرید که همه کارمندانتان را به خانه بفرستید تا در آنجا کاری کنند! این تصمیمی است که نیازمند ارزیابی دقیق شرایط فعلی کسب و کار، محیط کاری و پیامدهایی است که ممکن است رخ دهند.بدون داشتن برنامه منسجم و دقیق و نااگاه بودن از روند آن ممکن است هزینه هایی زیادی را به کسب و کار خود تحمیل کنید.

پژوهش ها نشان داده اند که دورکاری باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و منابع شرکت می شود. با واگذاری برخی از فعالیت ها یا موافقت با دورکاری برخی از کارمندان تان، می توانید در هزینه منابع و کسب و کارتان صرفه جویی بکنید. در حقیقت این طور تخمین زده شده است که اگر شرکت های آمریکایی به کارمندان شان اجازه دهند تا نیمی از زمان کاری شان را در منزل سپری کنند، می توانند به ازای هر نفر 11 هزار دلار در سال صرفه جویی کنند. باورنکردنی است، مرگ نه؟ مزیت دیگر دورکاری این است که می توانید با بهترین کارمندان کار کنید و دیگر نگران محدودیت های جغرافیایی نباشید. اگر دورکاری را در قوانین شرکتی تان لحاظ کنید، امتیاز کار با بهترین استعدادهای کشور را خواهیدداشت.

به طور خلاصه ، دلیل گرایش افراد به دورکاری یا فریلنسر بودن این است که اگر از یک کاری بیکار شود می تواند شاخه دیگری را برای فعالیت خود انتخاب کند. پس با مدیریت صحیح می توانید نیروهای دورکار با استعدادی را استخدام کرده و در روند پروژه ها از آن ها استفاده کنید. با استخدام افراد دورکار بسیاری از هزینه های اضافی شرکت شما کاهش یافته و ظرفیت شرکت برای استخدام نیروهای با استعداد بالا می رود.بنابراین این فرصت را به هیچ عنوان از دست ندهید بگیرید.

در دنیای امروزه اصطلاح «دورکاری» را بارها می‌شنویم. شاید یکی از آشنایان شما بگوید کارش را به صورت دورکاری انجام می‌دهد یا در یک آگهی شغلی با این عبارت روبه رو شوید. اگر فکرمی‌کنید این کلمه برایتان مبهم است یا می‌خواهید با این شیوه ارتباطی جدید بیشتر آشنا شوید و ببینید برای شما مناسب است یا خیر، ما برای آموزش دورکاری درکنار شما هستیم.

 اصطلاح دورکاری

اصطلاح دورکاری معادلی فارسی برای اصطلاحات Telecommuting یا teleworking یا work from home در زبان انگلیسی است. دورکاری را کار درخانه هم می‌گویند اما چنانچه خواهید دید، لازم نیست شما حتما در خانه باشید؛ منظور از خانه هرجایی است که در آن راحت‌تر هستید!

تعریف دورکاری در منابع:

انجمن بین‌المللی کار از راه دور» :(ITAC) نوعی آرایش کاری که طی آن، افراد به شکل انعطاف‌پذیر از نظر زمان (پاره وقت یا تمام وقت) و از نظر مکان (در خانه، مراکز از راه دور، دفتر شرکت یا به شکل سیار) به انجام وظیفه و پاسخ به امور محوله می‌پردازند

کمیسیون اروپایی کار از راه دور:  استفاده از کامپیوترها و ارتباطات راه دور برای تغییر موقعیت جغرافیایی محل کار و انجام وظایف شغلی .

ویکی پدیا: هرگونه شکلی از به‌کارگیری فناوری‌های اطلاعاتی مانند ارتباطات راه دور و رایانه به جای مسافرت‌های مربوط به کار و حرکت کار به سمت کارکنان، به جای حرکت کارکنان به سوی کار است.

آموزش دورکاری:

برای آموزش دورکاری ابتدا باید با عامل شکل‌گیری آن آشنا شویم که در واقع رشدتکنولوژی است. با پیشرفت دنیای امروزه و گسترش تکنولوژی، این روش مدرن با تکیه بر امکاناتی مانند اینترنت پرسرعت، رایانه‌ها، گوشی‌های همراه و شبکه‌های بی‌سیم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شده است. دراین شیوه‌ی ارتباطی، به جای اینکه کارمندان هر روز ساعات مشخصی در شرکت حاضر شوند و به وظایف خود بپردازند، در خانه یا یک مکان دیگر با استفاده از تلفن، اینترنت، پست الکترونیکی و سایر امکانات کارهایشان‌را انجام می‌دهند و درواقع از کارفرما و محل کارخود دور هستند. محل کار یک دورکار می‌تواند توسط سازمان مشخص شود اما معمولا این اختیار به افراد داده می‌شود که مکان مناسب خودرا تعیین کنند.

این کارگاه در مسیرهای رشد می باشد و بصورت تکی ثبت نام ندارد
[ مشاهده مسیرهای رشد ]

ثبت نام این کارگاه در مسیرهای رشد

 • تاریخ برگزاری : 20 آذر 1399
 • مدت زمان کارگاه : یک جلسه سه ساعته
 • اشتراک گذاری :

برای شرکت در این کارگاه، باید در یکی از مسیرهای رشد زیر ثبت نام کنید

آموزش مهارت های نرم

کاپیتان مهارت های نرم

مهارتهای نرم، مقدمه و لازمه ورود به دنیای توسعه فردی و کسب و کار

یک ماه آموزش مهارتی + کارعملی + پروژه از 11 آذرماه 1399

مدرس و رشدآفرین

 • مصطفی پورعلی مصطفی پورعلی مصطفی پورعلی، فعال حوزه ی آی تی از سال 79 مشاور و ارائه دهنده راهکارهای رشد برای کسب و کار های آنلاین (هکر رشد)، کارشناس ارشد مدیریت آی تی و کارشناس ارشد مطالعات ترجمه. مربی استارتاپ ناب و مدل کسب و کار و مشاور پیاده سازی MVP بر اساس متدهای لین استارتاپ. از موسسین آزمایشگاه تجربه کاربری گرین وب - مجری پروژه های کاربردپذیری موبایل و وب.

مکان برگزاری

 • آموزش مجازی
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

 • چه ابزار های مدیریت پروژه ای بهتر و کارآمدترند؟
 • خلق استراتژی جدید کاری
 • اولویت بندی فعالیت‌ها برای افزایش تمرکز
 • ایجاد فرهنگ کاری در بهره وری و خروجی کار چه تاثیری می گذارد؟
 • استراتژی مناسب برای زمان رکود
 • زمان بندی درست و کارآمد با استفاده از ابزار های مختلف
 • آشنایی با ابزار های مختلف مدیریت کسب و کار از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها