آموزش اقتصاد رفتاری با رویکرد محتوا

رشدانا

تاثیرپذیری بیشتر محتوا با کمک اقتصاد رفتاری

Behavioral Economics

یک بازاریاب محتوا بایستی بتواند با کمک اصول اقتصاد رفتاری یک محتوای جذاب تولید کند.

توضیحات کارگاه آموزشی

اقتصاد رفتاری رشته‌ای است که سعی دارد با استفاده از شیوه‌های علمی به شناخت رفتارهای مالی در انسان‌ها بپردازد. معمولا انسان‌ها در مراودات مالی خود بیشتر بر پایه احساسات خود عمل می‌کنند. اگر یک بازاریاب محتوا بتواند، محتوای خود را برپایه اصول اقتصاد رفتاری بنویسد می‌تواند مخاطب بیشتری را به صورت هدفمندبه سوی کسب و کارها جذب نماید.

انتخاب نوع ثبت نام

انتخاب و ثبت نام

زمان، قیمت، جزئیات

covid19 کارگاه ها به علت COVID-19 فعلا به صورت مجازی برگزار می شود
 • مدت زمان کارگاه : یک جلسه سه ساعته
 • تاریخ برگزاری : 3 آبان ماه 1399 ساعت 16:30 تا 20‌
 • تاریخ برگزاری بعدی : 29 فروردین ماه 1400
 • ساعت : 16:30 تا 19:30 الی 20:00
 • پیش نیاز: بازاریابی محتوا
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 160000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

مدرس و رشدآفرین

 • مسعود اردکانی مقدم مسعود اردکانی مقدم مهندس نرم افزار، محقق و مشاور، کارشناس ارشد علوم شناختی و منتور استارتاپ ها فارغ‌التحصیل کارشناسی نرم‌افزار، فعالیت حرفه‌ای او با تولید و توسعه نرم‌افزارهای تحت ویندوز شروع شد و کم‌کم با فراگیر شدن اینترنت به برنامه‌نویسی و توسعه وب جذب شد، در ۱۵ سال گذشته، در کنار فعالیت در زمینه نرم‌افزار و وب به کارهایی مثل روزنامه‌نگاری، مشاوره فنی و محتوایی، تدریس و پژوهش‌های فرهنگی مشغول بوده است. در حال حاضر تمرکز وی بر روی حوزه کسب‌وکارهای نوپا و تولید محتوا برای استارتاپ میلوژی ست. میلوژی استارتاپی در حوزه خودشناسی است.

مکان برگزاری

 • آموزش مجازی
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

 • محتوا، تاریخچه و فلسفه وجودی آن
 • تبدیل محتوا به ثروت
 • شیوه‌های تولید محتوای تاثیرگذار
 • معرفی اصول اقتصاد رفتاری
 • جذب حداکثری مخاطب با کمک محتوای موثر
 • افزایش نفوذ در مخاطب

کارگاه آموزشی آموزش اقتصاد رفتاری با رویکرد محتوا - Behavioral Economics

پیش نیاز: بازاریابی محتوا

 

 

اقتصاد رفتاری به انتخاب های مردم در دنیای واقعی اشاره می کند، و در پی شناسایی نقاط ضعف و مثبت این انتخاب ها است. به کارگیری این علم در کسب و کارها می تواند تاثیر زیادی در بحث فروش و رشد و سود آوری آن باشد. در ادامه تاثیر علم اقتصاد و بازاریابی محتوا در فروش اشاره خواهیم کرد.

اقتصاد رفتاری چیست؟

رشته اقتصاد رفتاری تلفیقی از علوم روان شناختی و علوم اقتصاد است؛ که بر اساس علم روانشناسی و عوامل اجتماعی، فاکتور های اقتصادی بازار را تحلیل می کند. اقتصاد رفتاری علمی است که به بررسی تصمیمات اقتصادی افراد می پردازد، به این صورت که انسان ها طبق فرضیات پیش بینی شده در علم اقتصاد تصمیم نمی گیرند و چون تصمیم گیری آن ها تحت تاثیر شرایط زیادی است، گاها دچار اشتباه می شوند. اصول اقتصاد رفتاری در پی بررسی و از بین بردن نقص ها و اشتباهات تصمیمات انسانی است. بسیاری از نتایج به دست آمده از علم اقتصاد، واقعی نبوده و نیست. اقتصادانان زیادی از آن انتقاد کرده اند، اما در سال های اخیر با توجه به تلاش های زیادی که در علم اقتصاد رفتاری و روانشناسی صورت گرفته است، امروزه علم اقتصاد رشد و توسعه بسیاری پیدا کرده است.

 

محتوا چیست؟

محتوا می تواند سبب شناخت افراد نسبت به یک محصول، خدمات، شغل یا هرچیز دیگری باشد به این صورت که اطلاعات مفیدی نسبت به موضوع مورد نظر مخاطب در اختیار وی قرار می دهد. محتوا انواع مختلفی دارد و به صورت نوشتاری یا سمعی و یا بصری است؛ که امرزوه محتوای بصری مثل فیلم ها و موشن گرافی ها برای مخاطبان جذاب تر است. به همین دلیل روی آوری به شبکه های اجتماعی بیشتر از وبلاگ ها است بنابراین تولید کنندگان محتوا برای جذب مخاطب باید طبق سلیقه ی آن ها رفتار کنند.

تاثیر اقتصاد رفتاری در تولید محتوا

تولید محتوا بسته به نوع مخاطبان آن در حال تغییر است. نکته ای که برای تولید کنندگان محتوا اهمیت دارد، فهم و شناخت سلیقه ی مخاطبان نسبت به مطالب مورد نیازشان است. بنابراین مسئله ی مخاطب شناسی اهمیت ویژه ای در بازاریابی محتوا دارد. مهم ترین مسئله ای که در اقتصاد رفتاری به آن پرداخته می شود، این است که این تصور که مردم به طور معمول به صورت منطقی رفتار می کنند، کاملا اشتباه است، بلکه باید توجه داشت که باید به این نکته توجه داشت که تصمیم گیری های افراد تلفیقی از احساسات، عوامل اجتماعی و عقل و منطق است. خیلی از اوقات شاهد تصمیمات غیر منطقی و پیش بینی نشده ی افراد هستیم. احساسات نقش زیادی در رابطه با خرید یک محصول دارد و از آن جا که اقتصاد رفتاری تاثیر زیادی در رشد فروش و سودآوری هر کسب و کاری دارد و با توجه با تاثیر زیاد محتوا بر مخاطبان و مشتریان و فراگیری بازاریابی محتوا در کسب وکارها می توان شاهد تاثیر اقتصاد رفتاری در تولید یک محتوای جذاب بود.

شما می توانید برای بهره مندی و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه و آموزش تولید محتوا، در وب سایت مطرح جستجو کنید. پیشنهاد ما برای شما وب سایت رشدانا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها