چگونه در رشدانا بورسیه شویم

ما در پلتفرم رشدانا همواره دغدغه داشتیم تا به توسعه و رونق دهی کسب و کار کمک کنیم و پس از بررسی هایی که در این حوزه انجام شد به این نتیجه رسیدیم که باید از سرچشمه شروع کرد، سرچشمه ای که باعث می شود یک کسب و کار از ابتدا اصلاح شود یا به درستی بنا شود و سپس رشد و توسعه داشته باشد. این رشد و توسعه قطعا به رونق و جهش تولید آن خواهد انجامید.

به همین منظور با ایده محوری توانمندسازی سرمایه های انسانی که تاثیرگذار ترین قسمت در یک کسب و کار به شمار می آید، برنامه ویژه ای برای این سرمایه های ارزشمند موجود در کسب و کار که منابع انسانی هستند طرح ریزی کردیم. این برنامه بر اصلی ترین قسمت توانمندسازی منابع انسانی و تبدیل آنها به یک سرمایه تاکید دارد و آن هم کسب مهارت و تخصص و آماده شدن برای فعالیت حرفه ای جهت رسیدن به اهداف سازمانی و رونق بخشی به فعالیت های کسب و کار می باشد.

در همین راستا تلاش کردیم که با برگزاری دوره های مهارت آموزی و توانمندسازی سرمایه های انسانی با عنوان پیشه وری و پیشتازی در این موضوع تاثیر گذار باشیم و به همین منظور تا کنون با برگزاری دهها برنامه پیشه وری و پیشتازی توانسته ایم در این راه گام بزرگ و موثری برداریم.

چگونه بورسیه شویم

در این راه با توجه به مدل فعالیت پلتفرم رشدانا (کارآفرینی اجتماعی به روش کراود سورسینگ) تمامی برنامه های توانمندسازی سرمایه انسانی با بورسیه مشخص برگزار می شود که اصلی ترین هدف آن حمایت از سرمایه های انسانی و به کارگیری ظرفیت های جمعی برای رشد این ظرفیت های موثر در کسب و کار ها می باشد. نحوه بورسیه نمودن افراد و استفاده از این فرصت به شرح زیر توضیح داده شده است:

 

بورسیه در برنامه رشدآموزی پیشه وری (کارآموزی عمومی)

برنامه رشدآموزی پیشه وری همواره به علت عمومی بودن مباحث ارایه شده از استقبال بیشتری از سوی مخاطبین مواجه شده است به صورتی که در هر سری از برگزاری بین 450 تا 500 درخواست برای حضور در آن برنامه در فرم مربوطه ثبت می شود.

از آنجا که ما در رشدانا همواره تلاش میکنیم تا این فرصت ها در اختیار مستعد ترین افراد قرار گیرد، با توجه به نشست ها و جلساتی که در این خصوص با صاحب نظران و نخبگان این حوزه داشتیم، به گزینش درخواست ها طی 2 مرحله رسیدگی می کنیم، که در زیر به صورت کلی به این مراحل اشاره شده است:

مرحله اول: بررسی تمامی درخواست های ثبت شده و گزینش درصدی از درخواست ها به این صورت که به تمامی فاکتور های موجود در فرم امتیاز داده می شود و بخشی از درخواست ها که بالاترین امتیاز را کسب میکنند میتوانند به گزینش مرحله دوم راه پیدا کنند.

مرحله دوم: در این مرحله تمامی افراد پس از ارایه نتیجه تست های شخصیت شناسی که با همکاری مجموعه میلوژی صورت میگیرد به جلسه آزمون و مصاحبه دعوت می شوند. در این جلسه که برای هر فرد تقریبا 60 دقیقه وقت توسط تیم گزینش رشدانا سپری می شود، مخاطب با انجام آزمون و حضور در جلسه مصاحبه موفق به کسب امتیازی می شود که در نهایت برای ورود به مرحله سوم موثر می باشد. در این مرحله معمولا بیش از 60 درصد از افرادی که در جلسات گزینش حضور داشته اند با کسب امتیاز حاصل از آزمون و مصاحبه حضوری و جمع آن با امتیاز مرحله اول، به یکی از عناوین زیر پذیرش می شوند.

رشدآموز پیشه ور: که مشمول استفاده از فرصت بورسیه 100 درصد در برنامه رشدآموزی پیشه وری (کارآموزی مقدماتی) شده است.

رشدآموز پیشتاز: که با توجه به سطح امتیاز کسب شده ناشی از 2 مرحله گزینش، دارای سطح بالاتری می باشد و به صورت مستقیم همراه با شرایط بورسیه ویژه به مسیر های رشد شغلی مهارتی برنامه های رشدآموزی پیشتازی (کارآموزی تخصصی) معرفی می شود.

نکته: لازم به ذکر است که ما همواره بر رسالت خود پایدار هستیم و در هر برنامه از رشدآموزی پیشه وری (کارآموزی مقدماتی)، تعدادی را به صورت بورسیه کامل و بدون دریافت هیچگونه وجهی پذیرش می کنیم،

بورسیه در برنامه رشدآموزی پیشتازی (کارآموزی تخصصی)

برنامه رشدآموزی پیشتازی همواره به علت تخصصی بودن مباحث ارایه شده مورد استقبال دانشجوهای سال آخر، شرکت ها، سازمان ها و کسب و کار قرار گرفته است و منابع انسانی فعال در این کسب و کار ها با سپری نمودن مسیر های رشد شغلی مهارتی و تبدیل شدن به یک سرمایه انسانی متخصص و کاربلد نقش به سزایی در کسب و کار ایفا می کنند.

مخاطبین دیگری که در برنامه های پیشتازی فرصت حضور را دارند و همیشه مورد توجه قرار میگیرند، رشدآموزانی هستند که برنامه های رشدآموزی پیشه وری (که در قسمت قبل در این خصوص توضیح کامل ارایه شد) را شرکت کرده و با موفقیت به پایان رسانده اند.

کارآموزی رشدانا

از آنجا که ما در رشدانا همواره تلاش میکنیم تا این فرصت ها در اختیار مستعد ترین افراد قرار گیرد تا بتوانند با بهره گیری از این فرصت در بهترین فرصت های شغلی موجود فعال شوند تا بتوانیم علاوه بر رونق بخشی به فعالیت کسب و کار ها، در کاهش معضل بیکاری نیز سهیم باشیم. لذا پیرو نشست های تخصصی و همفکری های مستمر که با صاحبان کسب و کارها و نخبگان حوزه منابع انسانی در این خصوص صورت گرفته است، علاقه مندان به ورود به این بخش از برنامه های توانمندسازی سرمایه های انسانی که تعداد آنها بسیار زیاد می باشد را در 5 عنوان زیر به صورت هدفمند و هوشمند بورسیه کرده ایم تا بتواند علاوه بر کاهش هزینه های این علاقه مندان، فرصتی را برای رشد و توسعه کسب و کارها فراهم کرده باشیم. در زیر به صورت کلی به انواع بورسیه هایی که در برنامه های پیشتازی وجود دارد و علاقه مندان میتوانند به یکی از روش های زیر از این فرصت بورسیه استفاده کنند، اشاره شده است:

 1. فارغ التحصیلی از برنامه های رشدآموزی پیشه وری: در این نوع از بورسیه، رشدآموزان فارغ التحصیل از برنامه های پیشه وری رشدانا می توانند با توجه به ارزیابی علمی و مهارتی که در انتهای هر دوره پیشه وری صورت میگیرد از بورسیه مشخص که در همان دوره اعلام می شود، استفاده کنند. توجه داشته باشید که این بورسیه، با توجه به اولویت حضور رشدآموزان پیشه وری به طور یکپارچه و ادامه دار، پس از برنامه سپری شده پیشه وری در مسیر های رشد شغلی مهارتی پیشتازی رشدانا، بالاترین میزان بورسیه موجود برای ورود به برنامه پیشتازی می باشد.
 2. بورسیه مستقیم در جلسات گزینش توسط اعضای مصاحبه کننده دپارتمان گزینش: این نوع از بورسیه صرفا مخصوص مخاطبینی می باشد که در مرحله دوم گزینش برنامه های پیشه وری، با توجه به سطح امتیاز کسب شده ناشی از 2 مرحله گزینش، دارای سطح بالاتری بوده و به صورت مستقیم همراه با شرایط بورسیه ویژه توسط اعضای دپارتمان گزینش به مسیر های رشد شغلی مهارتی برنامه های رشدآموزی پیشتازی (کارآموزی تخصصی) معرفی شده اند.
 3. بورسیه سازمانی: در صورتی که هم اکنون مشغول به فعالیت در یک سازمان یا شرکت هستید و برای ارتقای جایگاه فنی و مهارتی خود در سازمان مشغول فعالیت، به ارتقای سطح مهارتی خود نیاز دارید، میتوانید صرفا با ارائه یک معرفی نامه از سوی سازمان یا شرکت محل فعالیت خود، مبنی بر تایید فعالیت در آن سازمان یا شرکت، بدون هیچگونه قید و شرطی میتوانید از حداکثر درصد بورسیه سازمانی که توسط پلتفرم رشدانا در اختیار شما گذاشته می شود، استفاده نمایید.

نکته: در بورسیه سازمانی، از سازمان یا شرکت محل فعالیت شما هیچگونه هزینه ای بابت 20 درصد بورسیه اعلام شده دریافت نمی شود.

 1. بورسیه علمی: جهت استفاده از فرصت بورسیه علمی در برنامه رشدآموزی پیشتازی (کارآموزی تخصصی) رشدانا، کافیست تا از واحد ارتباط با صنعت دانشگاه یا دانشکده خود یا معاونت پژوهشی یا مسئول مرتبط در این حوزه مدرسه محل تحصیل خود، معرفی نامه ای دریافت کرده و با ارائه آن به پلتفرم رشدانا، بدون هیچگونه قید و شرطی و به صورت مستقیم از 20 درصد بورسیه علمی که توسط پلتفرم رشدانا در اختیار شما گذاشته می شود، استفاده نمایید.
 2. بورسیه حمایتی: چنانچه شما مخاطب عزیز و گرامی برای استفاده از فرصت بورسیه و حضور در برنامه های رشدآموزی پیشتازی شامل 4 مورد اعلام شده فوق نشده اید، نگران نباشید. اگر دانشجو یا دانش آموز فارغ التحصیل جویای کار هستید، اگر تمایل دارید به صورت فریلنسری فعالیت حرفه ای خود را ادامه دهید و مشغول فعالیت و کسب درآمد شوید، اگر دارای استارتاپ هستید، هنوز فرصت استفاده از بورسیه جهت حضور در برنامه های پیشتازی را دارید. در مدل بورسیه حمایتی شما کافیست به یکی از پارک ها علم و فناوری یا مراکز نوآوری شهر خود مراجعه کرده و معرفی نامه ای مبنی بر تایید شرایط شما که یکی از موارد فوق می باشد دریافت کنید. با ارائه این معرفی نامه طی مصاحبه اولیه ای که با شما صورت میگیرد بین 10 تا 20 درصد بورسیه حمایتی دریافت می کنید، که توسط پلتفرم رشدانا در اختیار شما قرار داده می شود.

نکته: در حال حاضر پلتفرم رشدانا به عنوان کارگزار رسمی پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی در حوزه توانمندسازی سرمایه های انسانی خدمات خود را به اعضای محترم و فرهیخته این مجموعه علمی ارائه می کند.

توجه نمایید که برای استفاده از فرصت بورسیه در یکی از 5 حالت فوق، کافیست با روابط عمومی پلتفرم رشدانا ارتباط گرفته و مدارک خود را ارائه کنید تا شما را در خصوص چگونگی استفاده از فرصت بورسیه در برنامه های رشدآموزی پیشتازی راهنمایی کنند.

اکنون با اطلاعاتی که در خصوص شرایط و ضوابط بورسیه در اختیار شما گذاشته شده است می توانید علاوه بر انتخاب یکی از برنامه های توانمندسازی سرمایه های انسانی، هم اکنون درخواست استفاده از فرصت بورسیه و حضور خود در برنامه رشدآموزی پیشه وری یا برنامه رشدآموزی پیشتازی را ثبت نمایید.

بروزرسانی : اسفند 1399


2 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. profile avatar حسینی

  سلام و تشکر از پیگیری تون
  من هم بشدت نیازمند این دوره بصورت کار آموزی و بورسیه هستم.
  لطفا مراهم در دوره های بورسیه وکار اموزی خبر کنید .

  تشکر فراوان

 2. profile avatar صدیقه صالحی طاهر

  سلام ضمن تشکر از دست اندر کاران این برنامه.
  اگه واقعا عملیاتی بشه و از ظرفیت و توانمندی خود افراد استفاده بشه نه روابط شخصی ، ما واقعا در همه زمینه ها با داشتن افراد متخصص حتما جهش های تولید بالایی را به لطف پرودگار خواهیم داشت.
  به امید همکاری هرچه نزدیکتر با این سازمان.
  ای کاش لیست بخش های مورد نیاز شما ذکر می شد.
  موفق باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما