آموزش مقدماتی موشن گرافیک

رشدانا

لذت شیرین موشن گرافیک را تجربه کنیم

Motion Graphic Basic

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویر دو بعدی وکتوری تشکیل شده است. البتّه بر روی فایل‌های موشن گرافیک صوت هم گذاشته می‌شود تا جلوه بیشتری پیدا کند و مخاطب جذب آن شود.

توضیحات کارگاه آموزشی

موشن گرافیک از دو واژه موشن به معنای حرکت و گرافیک به معنای تصاویر دو بعدی وکتوری تشکیل شده است. البتّه بر روی فایل‌های موشن گرافیک صوت هم گذاشته می‌شود تا جلوه بیشتری پیدا کند و مخاطب جذب آن شود. امروزه برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی از موشن گرافیک استفاده گسترده‌ای می‌شود. از موشن گرافیک برای ساخت انیمیشن‌های دوبعدی می‌توان استفاده کرد.


ملزومات کارگاه

لپ تاپ، نصب بودن نرم افزار افترافکت و فتوشاپ

انتخاب نوع ثبت نام

انتخاب و ثبت نام

زمان، قیمت، جزئیات

covid19 کارگاه ها به علت COVID-19 فعلا به صورت مجازی برگزار می شود
 • مدت زمان کارگاه : چهار جلسه 3 ساعته
 • تاریخ برگزاری : 14، 19، 22 و 24 مهرماه 1399 ساعت 16:30 تا 20‌
 • ساعت : 16:30 تا 19:30 الی 20:00
 • پیش نیاز: آشنایی اولیه با گرافیک
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 400000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

مدرس و رشدآفرین

 • مهدی عظیما مشارکت در تولید موشن گرافیک فیلم نبرد خلیج فارس. مدرس موشن گرافیک در مجموعه های مشهد هنرمند، دفتر تبلیغات مشهد، مجموعه کوثر، مدرسه امام خمینی تولید حجم گسترده ای از موشن گرافیک های آستان قدس رضوی، شبکه های استانی و ملی

مکان برگزاری

 • مشهد
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

 • معرفی خاصیت ها
 • اصول متحرک سازی
 • شیپ لایر ها و متن ها
 • مبحث حوزه تری دی
 • افکت ها و پریست ها قسمت اول
 • افکت ها و پریست ها قسمت دوم

کارگاه آموزشی آموزش مقدماتی موشن گرافیک - Motion Graphic Basic

پیش نیاز: آشنایی اولیه با گرافیک

كاربرد موشن گرافيك

با توجه به زندگی در عصر دیجیتال و به روز شدن تکنولوژی های این حوزه، آموزش ابزارهای روز دنیا نقش مؤثری در موفقیت همه ی افراد دارد. امروزه موشن گرافیک یکی از این ابزارهای پیشرفته ی فراگیر است که بخش قابل توجهی از تبلیغات و برندسازی را به خود اختصاص می دهد بنابراین آموزش مقدماتی موشن گرافیک برای افراد فعال در این حوزه امری مهم محسوب می شود.

 

آموزش موشن گرافی مقدماتی

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک یا (Motion Graphics) به معنی متحرک سازی تصاویر و گرافیک است که شباهت بسیاری به انیمیشن دارد. موشن گرافیک در تبلیغات و برندسازی بسیار پر کاربرد است که امروزه تعداد زیادی از این تبلیغات را در تلویزیون، وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و … می توان دید. برای آموزش مقدماتی موشن گرافیک، نیازمند آموزش افترافکت و آموزش ایلوستریتور هستیم که افترافکت یکی از مهم ترین ابزارهای ساخت موشن گرافیک است البته باید توجه داشت که یادگیری و آموزش فتوشاپ اولین گام در این حوزه محسوب می شود.

اهمیت موشن گرافیک در جذب مخاطب

از آن جا که در موشن گرافیك تصاویر بدون تحرک به کاراکترهای متحرک و جذاب تبدیل می شوند می توانند به راحتی در ذهن مخاطب ماندگار شوند همچنین انعطاف موشن گرافیک، تمامی سنین مخاطبین را پوشش می دهد و از هزینه های گزاف طراحی کاتالوگ های تبلیغاتی کم بازده جلوگیری می کند.

 

 

تفاوت موشن گرافی با انیمیشن

 تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک

موشن گرافیک بر روی تصاویر و متحرک سازی ابعاد گرافیکی تمرکز دارد در حالی که انیمیشن داستانی و شخصیت محور است و مفهوم خود را به صورت داستان به مخاطب ارائه می کند به همین دلیل بیشتر جنبه ی سرگرمی دارد و در صنعت سینما به کار گرفته می شود. امروزه موشن گرافیك با توجه به تأثیرگذاری رنگ، حرکت و فرم تصاویر و افزودن موسیقی به آن، نقش مؤثری در جذب مخاطب نسبت به یک برند دارد.

مراحل ساخت موشن گرافیک

خلاقیت و آشنایی با هنرهای روز، اصلی ترین ویژگی یک طراح موشن گرافی است با این حال اولین مرحله در ساخت موشن گرافیک، خلق ایده های ناب نسبت به موضوع طرح شده است و باید سبک تصویرسازی مشخصی برای این طرح در نظرگرفته شود. مرحله ی بعدی ایجاد یک سناریو و طرح کلی از موشن گرافیک است. روی کاغذ آوردن این طرح و سناریوی مناسب آن، در ساخت یک موشن گرافیک بسیار مهم است. در این مرحله باید تمامی نقاط اصلی موضوع و جزئیات طرح بررسی شود و پس از آن طراحی کاراکتر و صداگذاری انجام گیرد که با توجه به محدودیت زمان، این کار به دقت و توجه زیادی نیاز دارد. آخرین مرحله متحرک سازی تصاویر و صداهای ساخته شده از طریق نرم افزارهای ساخت موشن گرافی است. پس از تکمیل نهایی، بهتر است خروجی کار به دقت بررسی شود و در صورت لازم، اصلاح گردد.

با توجه به مطالب ذکر شده و اطلاع از اهمیت موشن گرافی در امر تبلیغات و برند سازی، آموزش مقدماتی موشن گرافیک می تواند شروع مناسبی برای رسیدن به یک حرفه ی پول ساز و به روز در عصر دیجیتال باشد. شرکت درکارگاه های موشن گرافیک رشدانا، فرصت خوبی برای حرفه ای شدن در این حوزه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها