آموزش تحلیل پروژه های نرم افزاری وب

رشدانا

خشت اول را درست بکارید

Project Analysis Course

قبل از شروع هر پروژه در فضای وب نیاز به تحلیل انتخاب زبان برنامه نویسی، انتخاب سیستم مناسب، انتخاب مجری، برآورد هزینه و زمان پروژه، نوع برنامه نویسی و بسیاری از موارد دیگر است که تحلیل گر برنامه نویسی و تحلیل گر پروژه باید آنها را در نظر داشته باشد.

توضیحات کارگاه آموزشی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در انجام بعضی از کارها مانند تغییر دکوراسیون منزل، حتما با یک فرد آگاه به بازار و شرایط ساخت‌وساز مثل مهندس معمار یا طراح دکوراسیون داخلی مشورت می‌کنید؛ اما چرا؟ این کار به شما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به زمان پروژه، هزینه، انتخاب بهترین طراح یا فروشگاه لوازم منزل، نحوه چیدمان منزل و موارد مشابه به دست آورید. در دنیای دیجیتال، این فرآیند با نام تحلیل پروژه مشهور است.

 

تجزیه و تحلیل پروژه به چه صورت است؟

در فرآیند تحلیل پروژه، فرد آگاه به مسائل اینترنتی و دیجیتالی، براساس نوع پروژه و اهداف شما، چشم‌اندازهایی را تعیین می‌کند؛ اینکه چه مدت زمانی برای تکمیل شدن پروژه نیاز است، هر مرحله از پروژه چگونه کامل می‌شود، افراد کاربلد در این حوزه چه کسانی هستند، هزینه مورد نیاز برای شروع چقدر است و سوالاتی از این قبیل به کمک چنین شخصی، به راحتی پاسخ داده می‌شوند. مهم‌ترین مشکلاتی که پروژه‌ها در اولین مراحل با آن روبرو می‌شوند عبارتند از:

 • نرسیدن پروژه در وقت مقرر شده
 • چالش‌های الگوریتمی
 • نداشتن مهارت کافی برای برنامه نویسی یک یا چند بخش از پروژه

هر کدام از چالش‌های بالا اگر در حین فرآیند اجرا اتفاق بیفتد، استراتژی خاص خود را دارد؛ یعنی با روشی که برای حل مشکل نرسیدن پروژه در زمان مقرر استفاده می‌کنیم، نمی‌توانیم تمام اتفاقات پیش‌بینی نشده بعدی را هم حل یا برطرف کنیم. این استراتژی و تفکر حل مسئله در حین کار و با تجربه به دست می‌آید. برای افراد تازه‌کار نیاز است که به مهارت تحلیل پروژه مسلط باشند تا از بازارکار جا نمانند.

 

چرا یادگیری تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل اهمیت دارد؟

در این کارگاه آموزش تحلیل مراحل پروژه و تخمین بخش‌های مختلف از نظر زمان، انرژی و هزینه را به طور کامل می‌آموزید. اما چطور؟ این کارگاه به صورت تئوری و عملی بوده و بخش زیادی از زمان شما صرف تمرین روی پروژه‌های عملی نزدیک به نیاز بازارکار می‌شود. به این شکل، شما یاد می‌گیرید که چطور بین بخش‌های مختلف تعادل برقرار کنید و به یک تخمین دقیق از وضعیت برسید.

به یاد داشته باشید که هر برنامه و پروژه طراحی سایت یا برنامه‌نویسی، نیاز به تخمین پروژه دارد. این پروژه‌ها بسیار مهم و سنگین هستند. بدون داشتن چشم‌انداز شخصی و گروهی، کار به درستی پیش نمی‌رود و رفته رفته از انگیزه فرد یا گروه برای ادامه مسیر کاسته می‌شود.

 

مزایای شرکت در کارگاه آموزش تحلیل پروژه

شرکت در کارگاه تحلیل پروژه مزایای زیر را برای شرکت‌کنندگان به همراه دارد:

 • ارائه جذاب ( تدریس صفر تا صد مباحث )
 • پروژه محور بودن کارگاه ( انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع )
 • منتورینگ ( پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه )
 • کیفیت بالا، قیمت مناسب

 

دستاوردهای رشدآموز در انتهای کارگاه

در انتهای این کارگاه به خوبی با اهمیت تحلیل پروژه‌های وب آشنا می‌شوید و یک به یک، مشکلات این مسیر را می‌شناسید. با چند ابزار تحلیل و ارزیابی پروژه کار می‌کنید و در نهایت، با یک نمونه تحلیل پروژه واقعی وب دیگر هیچ نکته و موضوع مبهمی برای شما باقی نمی‌ماند. مباحثی که در طول این کارگاه آموزش داده می‌شوند، عبارتند از:

 • بررسی اهمیت تحلیل پروژه‌های وب
 • آشنایی با مشکلاتی که در تحلیل اولیه پروژه‌ها باید برطرف شود.
 • آشنایی با ابزارهایی که در تحلیل پروژه‌ها به شما کمک می‌کند.
 • بررسی یک نمونه تحلیل پروژه واقعی وب

سرفصلها و کلیات

 • بررسی اهمیت تحلیل پروژه های وب
 • آشنایی با مشکلاتی که در تحلیل اولیه پروژه ها باید برطرف شود
 • آشنایی با ابزار هایی که در تحلیل پروژه ها به شما کمک می کند
 • بررسی یک نمونه تحلیل پروژه ی واقعی وب

انتخاب نوع ثبت نام

course calendar جزئیات، ثبت نام

cube مدرس و رشدآفرین

 • مصطفی پورعلی / مدیر عامل رشدانا
  مشاور کسب و کار دیجیتال، هکر رشد و مدیرعامل رشدانا،
  کارآفرین دیجیتال، هکر رشد و سرویس دیزاینر، 19 سال سابقه فعالیت تخصصی در فضای دیجیتال، 10 سال سابقه راهبری کسب و کارهای جدید، 9 سال سابقه مشاوره تخصصی کسب و کارهای جدید، 6 سال مشاور رسمی نظام صنفی رایانه‌ای کشور، 5 سال عضو هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی، 4 سال عضو هیئت مدیره هلدینگ گرین وب

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • آموزش مجازی
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی آموزش تحلیل پروژه های نرم افزاری وب - Project Analysis Course

پیش نیاز: اینترنت و لپ‌تاپ

تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل

حتما این ضرب المثل را شنیده اید که خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج! قبل از شروع هر پروژه برنامه نویسی و یا طراحی سایتی باید تحلیل مناسبی انجام شود. کارگاه تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل به شما کمک می کند تا بصورت صحیح زبان برنامه نویسی مورد نیاز، سیستم مناسب جهت انجام پروژه، فرد توانمند برای این کار، تخمین های مالی و زمان پروژه را بصورت صحیح و اصولی انجام دهید. با رشدانا همراه باشید تا مواردی که در این کارگاه مهم می‌آموزید را با هم بررسی کنیم.

تمام پروژه هایی که در فضای آنلاین انجام می شوند همانند پروژه های بزرگ دنیای واقعی نیاز به تحلیل و بررسی قبل از شروع دارند تا پروژه در کمترین زمان و به بهترین شکل انجام شود. در این کارگاه تمرکز اصلی ما بر روی تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل می باشد و شما در این کارگاه یاد می گیرید که چگونه یک پروژه ی طراحی سایت که از مشتری دریافت می کنید را ابتدا تحلیل کرده و تمام جزئیات آن را از نظر زمان و هزینه ای بررسی کنید و تحلیل را به مشتری اعلام کنید تا هم کاربر از شما راضی تر باشد و هم شما با اطمینان و برنامه ریزی بهتری کار خود را انجام دهید.

تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل

تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل

بررسی اهمیت تحلیل پروژه های وب

تحلیل صحیح و اصولی پروژه های وب و اپ موبایل از مهم ترین مباحثی است که برنامه نویسان در دانشگاه به عنوان دو درس سه واحدی مهندسی نرم افزار یاد می‌گیرند. البته هر فردی از اهمیت تخمین زدن و تحلیل قبل از انجام هر پروژه‌ای کاملا آگاه است.

شما با انجام تحلیل صحیح قبل از شروع برنامه نویسی و شناسایی منابع مورد نیاز در طول مسیر بسیار موفق تر عمل خواهید کرد. در زمینه تحلیل پروژه برنامه ریزی پروژه هم معمولا انجام می‌شود.

اگر شما به عنوان یک برنامه نویس وب یا اپ اندروید یا IOS مشغول به فعالیت هستید، در این بخش از کارگاه یاد می گیرید که چگونه از مشتریان خود به صورت اصولی پروژه دریافت کنید، پروژه را تکمیل کنید و تحویل دهید.

تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل

تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل

آشنایی با مشکلاتی که در تحلیل اولیه پروژه ها باید برطرف شود

این مسئله برای برنامه نویسان و مدیران پروژه تازه کار خیلی مهم است که از مشکلات و چالش‌های احتمالی پروژه خود مطلع باشند. شما با شناسایی چالش ها و پروژه ها در قبل از شروع به کار کاملا برای رویارویی با این مشکلات آماده می شوید.

این چالش‌ها قطعی نیستند اما به احتمال زیاد حداقل در پروژه‌های اول خود با آن‌ها برخورد می‌کنید.

چالش‌هایی مانند:

 • نرسیدن پروژه در وقت مقرر شده
 • چالش های الگوریتمی
 • عدم مهارت برای برنامه نویسی بخش از پروژه
 • و …

آشنایی با ابزارهایی که در تحلیل پروژه ها به شما کمک می کند

شناسایی و استفاده از ابزارها راه حل عاقلانه ای برای انجام کارهاست! شما نباید چرخ را از نو بسازید بلکه باید از روش‌های ثابت شده و صحیح برای انجام کارهای خود استفاده کنید.

در کارگاه تحلیل پروژه های وب و اپ موبایل به شما ابزارهایی معرفی و نحوه کار با آن‌ها به شما آموزش داده می‌شود که در طول مسیر به شما بسیار کمک خواهد کرد.

بررسی یک نمونه ی تحلیل پروژه ی واقعی وب و اپ موبایل

دانش انسان وقتی به درد می خورد که بصورت عملی هم بشود از آن استفاده کرد. در انتهای کارگاه بصورت گروهی یک نمونه تحلیل پروژه ی واقعی وب و اپ موبایل را با‌هم بررسی خواهیم کرد که به شما کمک زیادی در عملی کردن دانسته‌های کلاس می‌کند.

پروژه ی عملی پروژه ای است که قبلا توسط خود استاد درس انجام شده و شما نحوه تحلیل و انجام پروژه را بصورت عملی مشاهده می‌کنید و می‌توانید سوالات خود را در این زمینه بپرسید.

1 دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

 1. مهبودی

  استراتژی پروژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin