هکاتون

رشدانا

Hackathon

در این رویداد تعداد زیادی از افراد با دانش و مهارت های مختلف و با یک هدف مشخص و مشترک در یک دوره زمانی فشرده دور هم جمع شده و یک خلاق تشکیل می دهند و با یادگیری مهارت های مرتبط راه حل و ایده هایی رو مطرح می کنند تا در نهایت به حل یک مسئله کاربردی منجر بشه.

توضیحات کارگاه آموزشی

رویداد هکاتون

هکاتون از ترکیب دو کلمه هک و ماراتون بدست اومده. همونطور که از اسمش مشخصه، رویداد هکاتون برنامه ‏ایه که یه عده دور هم جمع می‏شند و اونقدر هک می ‏کنند تا به راه حل برسند.

احتمالا برای شما هم پیش اومده که از کمبود یا مشکلاتی در شهر آزرده خاطر باشید و فکرتون دائم مشغول حل اون مشکل رو یا رفع اون کمبود باشه. در رویداد هکاتون سعی داریم این مشکلات رو شناسایی کنیم و برا رفعشون همفکری کنیم و با کمک و همکاری همدیگه اونهارو حل کنیم .

در این رویداد تعداد زیادی از افراد با دانش و مهارت های مختلف و با یک هدف مشخص و مشترک در یک دوره زمانی فشرده دور هم جمع شده و یک خلاق تشکیل می دهند و با یادگیری مهارت های مرتبط راه حل و ایده هایی رو مطرح می کنند تا در نهایت به حل یک مسئله کاربردی منجر بشه.

خیلی وقت ها از این ایده ها و تیم ها کسب و کار ها و استارتاپ هایی شکل می گیره که به راحتی می تونه موجب درآمدزایی بسیار و اشتغال زایی مفید بشه…

 

سرفصلها و کلیات

 • برنامه ریزی و زمانبندی استفاده از حمل و نقل عمومی و پارکینگ شهری
 • پرداخت عوارض خودرو و نوسازی
 • شهر سبز
 • شهروند هوشمند
 • داده کاوی شهری
ثبت نام این کارگاه به اتمام رسیده است

course calendar جزئیات، ثبت نام

اتمام کارگاه
این کارگاه برگزار شده و مهلت حضور در آن به اتمام رسیده است. می توانید کارگاه های مشابه را دنبال کنید

cube مدرس و رشدآفرین

 • مسعود اردکانی مقدم / پژوهشگر علوم شناختی و رفتاری
  کارشناس ارشد علوم شناختی، پژوهشگر اقتصاد رفتاری، مشاور و منتور کسب‌وکارهای حوزه‌ی فناوری. بنیانگذار و مدیرعامل میلوژی. علاقه‌مند به مباحث میان‌رشته‌ای و کاربردی سازی علوم انسانی.
 • مهدی غیبی /
  https://www.roshdana.com/wp-content/uploads/2019/03/mehdi-gheybi.jpg مـهـدی غـیـبـی از اولین های فعال در اکوسیستم استارتاپی است، “من کارت” که امروز درمشهد از آن راحت استفاده می کنیم نتیجه تلاش اوست ، مدیرعامل و موسس شرکت ناوش که در حوزه فین تک و حمل و نقل هوشمند فعال است. وی همچنین کارشناسی فناوری اطلاعات و ارشد کسب و کار خوانده، منتور کسب و کارهای موفق زیادی است. وی با حضور در هیئت مدیره نظام صنفی رایانه ای به رشد اکوسیستم استارتاپی کمک می کند
 • نوید فلاحت / مدیر هنری شرکت هنر خلاق ماموت
  نوید فلاحت طراح گرافیک و هنرمند عمومی منتور و مربی بیش از ۳۵ رویداد گرافیک و طراحی ملی و جهانی بنیانگذار استودیو طراحی و معماری A.M طراح آثار شهری متعدد ، ایده پرداز و توسعه دهنده هنر عمومی مشاور و مربی هویت بصری پارک علم و فناوری خراسان رضوی ، منتور و مربی رویدادهای ملی کارآفرینی در حوزه هنر و فناوری
 • حمیدرضا عقیقی / طراح رابط و تجربه کاربری در اسکای‌روم
  مدرس طراحی رابط کاربری، کار تیمی، بوم مدل کسب و کار تجربه کننده با حضور در شتابدهنده MightyLabs شهر برلین در آلمان، مهارت مدیریت تیم و تیم سازی، فرهنگ کار تیمی، ساخت و توسعه محصول و کسب وکار، مذاکره و فروش و سایر مهارت های لازم در کارآفرینی را در آلمان کسب کرده و منتور چندین رویداد استارتاپی کشور و شتابدهنده فردوسی مشهد بوده است.
 • مصطفی پورعلی / مدیر عامل رشدانا
  مشاور کسب و کار دیجیتال، هکر رشد و مدیرعامل رشدانا،
  کارآفرین دیجیتال، هکر رشد و سرویس دیزاینر، 19 سال سابقه فعالیت تخصصی در فضای دیجیتال، 10 سال سابقه راهبری کسب و کارهای جدید، 9 سال سابقه مشاوره تخصصی کسب و کارهای جدید، 6 سال مشاور رسمی نظام صنفی رایانه‌ای کشور، 5 سال عضو هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای خراسان رضوی، 4 سال عضو هیئت مدیره هلدینگ گرین وب

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • مشهد
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی هکاتون - Hackathon

رویداد هکاتون چیست؟

هکاتون کلمه ای ترکیبی است که از دو کلمه هک و ماراتون تشکیل شده است.

هنگامی که کلمه هک را به کار میبریم احتمالا تصورتان به سمت هکر هایی که  امنیت سیستم های کاربران را به خطر می اندازند می رود، اما درواقع هکاتون رویدادی است که در آن افرادی  مانند: طراحان گرافیکی (graphic designer)، طراحان واسط کاربری (ui designer)، برنامه نویسان و مدیران پروژه دور هم جمع می شوند و با تلاش و همکاری شبانه روزی فناوری نو و خلاقانه ای را پدید می آورند .

رویداد هکاتون

رویداد هکاتون

آیا در هکاتون واقعا هک می کنیم؟

ترسناک به نظر میرسد مگر نه؟ بگذارید خیالتان راحت کنم:

درواقع در واژه هکاتون هک به معنای بازیگوشی و ماجراجویی است که افراد یا تیم ها به یک موضوعی آنقدر پاپیچ میشوند تا بالاخره بتوانند راه کار مناسبی را برای آن چالش یا کمبود موجود عرضه نمایند.

رویداد هکاتون چگونه است؟

هکاتون رویدادی است که معمولا با یک یا چند ارائه درباره مشکل یا چالش موجود و موضوعی خاص شروع می شود و به دنبال یک هدف یا دلیل خاص است .

شرکت کننده ها درباره موضوعات، پیشنهاداتشان را مطرح میکنند و سپس بر اساس مهارت فردی و علائقشان تیم سازی میکنند .

اینجاست که هکاتون اصلی آغاز می شود و می تواند چند ساعت یا چند روز ادامه داشته باشد .

در پایان این رویداد هیجان انگیز، هر تیم نتیجه کارش را در قالب یک سایت، نرم افزار یا اپلیکیشن و… به نمایش میگذارد و درباره آن توضیح می دهد.

این رویداد به مرحله ای از جذابیت و هیجان می رسد، که دیگر در آن خواب و خوراک معنایی ندارد، مخصوصا وقتی پای رقابت در میان است!

در این هنگام ، شرکت کنندگان به خوردن غذای فست فودی و خوابی فوق العاده کم بسنده می کنند تا هرچه زودتر ایده و طرح جذابشان را به نحوه احسن به نمایش بگذارند و صاحب جوایز ویژه و شهرت و موفقیت شوند.

جالب است بدانید که  در هکاتون های خارج از کشور شرکت کنندگان همراه خودشان کیسه خواب میبرند و همانجا استراحت میکنند تا برای رفت و آمد، زمان اضافی صرف نکنند.

شاید برایتان سوال شود که چگونه با هکاتون به شهرت و موفقیت میرسیم؟

شاید باورتان نشود که دکمه “لایک” درفیسبوک و چت های فیسبوک اولین بار در هکاتون های داخلی شرکت رونمایی شد و امروزه افراد با این قابلیت سلایق و احساسات خود را مطرح میکنند.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یکی دیگر از نمونه های قابل توجه در رویداد هکاتون، اپلیکیشن پیام رسان گروهی GroupMe است که با قیمت ۵۰ میلیون دلار توسط اسکایپ خریداری شد.

 

هکاتون برای چه کسانی مناسب است؟

برخی از هکاتون ها برای یک گروه سنی و جنسیتی و تحصیلی و برخی برای کارکنان یک شرکت خاص مانند گوگل، برنامه ریزی و برگزار می شوند.

حتی گاهی یک هکاتون بدون موضوعی جالب و خاص و یا داشتن هرگونه محدودیتی برای شرکت کننده ها برگزار می شود تا اپلیکیشن های بامزه و کاربردی به سرعت تولید شوند .

اهداف هکاتون چیست؟

برخی از هکاتون ها فقط اهدافشان اجتماعی و آموزشی است، اما در اکثر موارد هدف ایجاد نرم افزار های بسیار مفید و قابل استفاده است.

هکاتون چه مزیت هایی دارد؟

 • منبع الهام است
 • فرصت استخدام تازه برای شما ایجاد می کند
 • امکان توسعه محصول جدید را فراهم می کند
 • بیشتر شناخته می شوید
 • ارتباط پایدار با افراد خلاق را برای شما ایجاد می کند
 • باعث گسترش یادگیری و مهارت های شما می شود

رویداد هکاتون

رویداد هکاتون


یک خبر خوب در راه است!
 آماده اید در یک رویداد جذاب شرکت کنیم؟

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با حمایت رشدانا و وزارت علوم تحقیقاتی و فناوری پارک علم و فناوری خراسان، رویداد هکاتون شهر هوشمند مشهد را برگزار کرده است.

ما می خواهیم با کمک هم و پیشنهادات بینظیر شما عزیزان در قالب یک وب سایت یا اپلیکیشن، چالش ها و یا کمبود های زیر را برطرف کنیم.

 • برنامه ریزی و زمانبندی استفاده از حمل و نقل عمومی و پارکینگ شهری
 • پرداخت عوارض خودرو و نو سازی
 • شهر سبز
 • شهروند هوشمند
 • داده کاوی شهری

 

این رویداد جوایز هم دارد؟

خب رسیدیم به بخش دلنشین جوایز! در پاسخ این سوال باید خدمتتان عرض کنم که بله 🙂 جوایز ارزنده ی این رویداد به شرح زیر می باشد:

به تیم برتر هر چالش، 3 میلیون تومان وجه نقد و عقد قرار داد پیاده سازی راهکار شما عزیزان در صورت پذیرش نهایی توسط داوران و کارشناسان به شما تعلق میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin