آموزش سواد رسانه ای و فضای مجازی

رشدانا

سواد رسانه و هویت دیجیتال در فضای مجازی

Media Literacy Course

سواد رسانه ای یا Media Literacy‌  نوعی مهارت است که به شما قدرت تحلیل و تشخیص واقعیت را می‌دهد. امروزه شبکه‌های مختلف اجتماعی و خبری و… در سراسر دنیا روزانه میلیون‌ها خبر را مخابره می‌کنند. یک موضوع…

توضیحات کارگاه آموزشی

سواد رسانه ای یا Media Literacy‌  نوعی مهارت است که به شما قدرت تحلیل و تشخیص واقعیت را می‌دهد. امروزه شبکه‌های مختلف اجتماعی و خبری و… در سراسر دنیا روزانه میلیون‌ها خبر را مخابره می‌کنند. یک موضوع از 3 منبع خبری ممکن است متفاوت بیان شود. این شگرد شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی است که با توجه به نوع هدف و نیت خود، مطالب را تحریف کرده و منتشر می‌کنند.

 

اهمیت آموزش سواد رسانه ای

این مخاطب است که باید تشخیص دهد که کدام شبکه و رسانه خبر را تحریف کرده و با مطالب کذب ادغام می‌کند. در جامعه امروز یک شایعه غیر واقعی می‌تواند سراسر کشور را در سریع‌ترین زمان ممکن بپیماید و باعث بالا و پایین رفتن قیمت‌ها و کم و زیاد شدن منابع کشور شود. در دنیایی که مردم دچار هیجان کاذب هستند و با هر خبری، تصمیمات عجولانه و شتاب زده برای سرمایه خود می‌گیرند، نمی‌توان از کسب و کارها و سازمان‌ها انتظار ثبات داشت.

در شرایط امروز کشور، شرکت‌ها و سازمان‌ها بخشی از منابع خود را از داخل و بخشی را از خارج تامین می‌کنند و هر روز با افزایش و کاهش قیمت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. مردم برای حفظ سرمایه و دارایی‌های خود سعی می‌کنند سریع‌ترین تصمیم را بگیرند و این موضوع می‌تواند دست آویزی برای سود جویان باشد.

مردم باید به سلاح سواد رسانه ای مجهز باشند در غیر این صورت به حدی دچار استرس‌های روزانه و سردرگمی می‌شوند که افسار زندگی از دستشان خارج می‌شود.

 

آموزش سواد رسانه ای در رشدانا

رشدانا با برگزاری دوره‌های آموزش سواد رسانه ای تخصصی برای کسب و کارها و سازمان‌ها، آنها را در برابر اثرات تخریبی رسانه ایمن می‌کند. هدف رشدانا بالا بردن سطح کیفی سواد رسانه ای در پرسنل در سازمان‌های حساس و هدف رسانه است. تولید محتوا یکی از پایه‌های بازاریابی و تبلیغاتی شرکت‌ها است که داشتن سواد رسانه ای تاثیرمستقیم بر آن دارد.

داشتن سواد رسانه ای در سازمان می‌تواند باعث شناخت فرصت‌های جدید و توسعه کسب و کار شود. اگر یک شرکت به الفبای سواد رسانه ای مسلط باشد می‌تواند از بحرانی‌ترین شرایط به نفع سازمان خود استفاده کند. این سازمان نه تنها سرمایه‌های خود را از دست نمی‌دهد بلکه می‌تواند فرصت‌های سرمایه گذاری جدیدی را کشف کند. مردم نیز به سازمان‌های موفق بیشتر اطمینان می‌کنند. آموزش سواد رسانه ای برای استارتاپ‌ها در حوزه محصولات و خدمات می‌تواند به آنها ایده‌های جدید و راه حل‌های خلاقانه در زمینه گسترش بازار ارائه کند. همچنین دوره رشدانا در ایجاد فضای ایمن برای کسب و کارها نقش بسیار موثری دارد.

 

دستاورد‌های دوره آموزش سواد رسانه ای رشدانا

کالج رشدانا با آموزش سواد رسانه ای ویژه کسب و کارها و سازمان‌ها، خدمات بی‌نظیری را ارائه می‌کند بخشی از دستاورد‌های این دوره ی آموزشی در زیر آورده شده است. علاقه مندان می‌توانند برای شرکت در دوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این حوزه در ارتباط باشند

 • شناخت هویت رسانه و چگونگی اثرگذاری امنیت در فضای مجازی
 • تکنیک‌ها و اصول امنیت کاربری و اخلاقی تفکر انتقادی در رسانه‌ها
 • اصول نگاه نقادانه و تحلیلی دقیق و موثر بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی
 • آسیب‌ها، فرصت‌ها و تحلیل کاربردی تولید محتوای موثر
 • تکنیک‌ها و اصول محتوا سازی تحلیل و ایجاد جریان
 • شناخت، آفند و پدآفند جریانات مجازی

 

این کارگاه در مسیرهای رشد می باشد و بصورت تکی ثبت نام ندارد
[ مشاهده مسیرهای رشد ]

ثبت نام این کارگاه در مسیرهای رشد

 • تاریخ برگزاری : 10 اسفند 1399
 • مدت زمان کارگاه : یک جلسه سه ساعته
 • اشتراک گذاری :

برای شرکت در این کارگاه، باید در یکی از مسیرهای رشد زیر ثبت نام کنید

آموزش مهارت های نرم

کاپیتان مهارت های نرم

مهارتهای نرم، مقدمه و لازمه ورود به دنیای توسعه فردی و کسب و کار

یک ماه آموزش مهارتی + کارعملی + پروژه از 11 آذرماه 1399

مکان برگزاری

 • آموزش مجازی
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما