آموزش بوت استرپ و ریسپانسیوسازی سایت

رشدانا

ظاهر تمیز و مرتب سایت را با بوت استرپ تجربه کنید

Bootstrap CSS Framework

Bootstrap یک فریمورک بسیار پیشرفته است که برای ایجاد صفحات وبسایت و نرم افزار های تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد.

توضیحات کارگاه آموزشی

یکی از مسائلی که همواره برای برنامه نویسان چالش برانگیز است، ایجاد ظاهری زیبا و کاربرپسند برای صفحات سایت و نیز واکنش گرا یا Responsive کردن آن است. هرچند که کدنویسی اصولی و بدون نقص بسیار مهم است، اما خروجی کار و آن چیزی که کاربر در نگاه اول از سایت شما می‌بیند نیز خالی از اهمیت نیست. اگر شما نیز به عنوان برنامه نویس، در حین انجام پروژه ها با این چالش روبرو هستید، تا انتهای این مطلب که راجع به آموزش بوت استرپ نوشته شده است، همراه ما باشید.

 

بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ در واقع یک سری ابزارهای رایگان هستند که برای ایجاد و نمایش فرم ها، تب ها، دکمه ها و سایر المان های مورد نیاز یک وبسایت یا اپلیکیشن از آن ها استفاده می‌شود.

به عبارتی دیگر بوت استرپ یک فریمورک محبوب برای زبان HTML و CSS است که به برنامه نویس کمک می‌کند تا بتواند صفحات وب را واکنش گرا (Responsive) طراحی کند. برای درک بهتر مفهوم فریمورک می‌توان گفت: چارچوبی که برای نوشتن یک زبان برنامه نویسی تعریف شده است که به برنامه نویس کمک می‌کند تا به صورت استاندارد کدنویسی نماید.

 

چرا آموزش بوت استرپ؟

همانطور که گفته شد، بوت استرپ به ریسپانسیو سازی وب کمک می‌کند و باعث جلب نظر کاربر نسبت به سایت طراحی شده می‌شود. نسخه ای از سایت که مخاطب در موبایل و یا تبلت باز می‌کند اهمیتی یکسان با نسخه کامپیوتر دارد در صورتی که بسیاری از طراحان سایت به این موضوع توجه نمی‌کنند. طراحی سایت واکنش گرا، این امکان را برای کاربر ایجاد می‌کند تا بتواند سایت شما را در هر سیستمی (کامپیوتر یا گوشی موبایل) بدون هیچ مشکلی باز کند و تجربه خوبی داشته باشد.

بنابراین اگر شما برنامه نویس و طراح وب هستید، یکی از الزامات کار، یادگیری و حرفه ای شدن شما در زمینه بوت استرپ است، چرا که ممکن است ماه ها برای برنامه نویسی یک پروژه وقت بگذارید و پروژه ای بی عیب و نقص از لحاظ کدنویسی داشته باشید، اما در نهایت خروجی جالب و کاربر پسندی نداشته باشد و این گونه تمامی وقت و انرژی شما تلف خواهد شد.

 

مزایای کارگاه آموزش بوت استرپ

 • ارائه جذاب (تدریس صفر تا صد مباحث)
 • پروژه محور بودن دوره (انجام پروژه جهت تسلط بیشتر به موضوع)
 • منتورینگ (پشتیبانی منتور در صورت بروز هرگونه ابهام یا مشکل برای انجام پروژه)
 • کیفیت بالا، قیمت مناسب

 

دستاورد های رشدآموز در انتهای کارگاه

در دوره حرفه ای آموزش بوت استرپ، رشدآموز در ابتدا به طور کامل با مفهوم بوت استرپ آشنا می‌شود. سپس در ادامه کارگاه، مباحثی که در ذیل آمده است را فرا می‌گیرد.

 • معرفی vscode و bracket برای کار با بوت استرپ و تنظیمات مورد نیاز
 • بوت استرپ LTR یا RTL؟
 • راست چین کردن بوت استرپ RTL
 • متا تگ viewport و دلیل استفاده از آن
 • X-UA-Compatible- و دلیل استفاده از آن

پس از پایان دوره آموزش بوت استرپ در رشدانا، رشدآموز قادر است سایت های طراحی شده خود را به وسیله این فریم ورک قدرتمند، واکنش گرا و کاربرپسند کند و در بازار کار به عنوان یک فرد صاحب نام ورود پیدا کند.

سرفصلها و کلیات

 • بوت استرپ چیست؟
 • معرفی phpstorm برای کار با بوت استرپ و تنظیمات مورد نیاز
 • بوت استرپ RTL یا LTR؟
 • راست چین کردن بوت استرپ LTR
 • متا تگ viewport و دلیل استفاده از آن
 • X-UA-Compatible و دلیل استفاده از آن

انتخاب نوع ثبت نام

course calendar جزئیات، ثبت نام

location pin مکان : دوره آنلاین – بستر آنلاین اسکای روم

 • آموزش مجازی
اسکای روم آموزش آنلاین

کارگاه آموزشی آموزش بوت استرپ و ریسپانسیوسازی سایت - Bootstrap CSS Framework

پیش نیاز: اینترنت، لپ تاپ و تسلط بر کدنویسی HTML5 و CSS3 و نصب VS Code

Bootstrap یک فریمورک بسیار پیشرفته است که برای ایجاد صفحات وبسایت و نرم افزار های تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد. بوت استرپ برپایه HTML , CSS , Javascript نوشته شده است و شامل کد های آماده بر پایه این زبان ها می باشد که می تواند کار برنامه نویسان فرانت اند را آسان تر کرده و سرعت پیشروی یک پروژه طراحی سایت را تا 5 برابر افزایش دهد. با توجه به گستردگی و سادگی زیاد، در حال حاضر بوت استرپ محبوبیت زیادی در بین برنامه نویسان سمت کاربر پیدا کرده است. در این دوره شما کار با ابزار Bootstrap را به خوبی فرا خواهید گرفت و مهارت کافی در طراحی صفات وب با این ابزار را پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.




مشاوره بگیرید 09301302890 9:00 تا 16:00

×
roshdana aparat roshdana instagram roshdana twitter roshdana telegram roshdana linkedin