آموزش تحلیل بنیادی بورس

رشدانا

با درک تحلیل بنیادی بورس، یک قدم از رقبای بورسی خود جلو باشید

Fundamental Stocks Analysis

تحلیل بنیادی سهام در بورس چگونه انجام می شود؟چگونه به یک سهام دار حرفه ای تبدیل شوم؟

توضیحات کارگاه آموزشی

تجزیه و تحلیل بخش جدانشدنی از فرایند معاملات بورس هستند که برای یک سرمایه گذاری مفید به آن نیاز است؛ امروزه بسیاری از سرمایه گذاران این تفکر نادرست را دارند که تحلیل تکنیکال در بازار بورس جواب نمی دهد و یا تحلیل بنیادی مناسب نیست، این در حالی است که استفاده درست و به جا از هر کدام از تحلیل های تکنیکال و بنیادی در میزان سود دهی سرمایه گذاری شما تاثیر بسیاری دارد.

لابد تا به حال شنیده اید که به دلیل تغییرات قیمت دلار بازار سرمایه گذاری در بورس نیز نوسانات زیادی را متحمل شده است،حال علت چیست؟
در کشور های جهان سوم مانند ایران تحلیل و بررسی میران تأثیر تغییرات نرخ ارز بر شرکت های مختلف از مسائل مهم به شمار می آید، طبیعی است که این شرکت ها به دلیل عدم وجود بازار های مالی پیشرفته بیشتر دچار مشکلات مالی می شوند؛ نتایج حاصل از پژوهش بر روی 7 بانک پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران نشان می دهد که میان نوسانات نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل ریال ایران و قیمت سهام این بانک ها رابطه ی معنا داری وجود ندارد که این نتایج دو دلیل را به همراه داشته است یک اینکه سرمایه گذاران از میزان تأثیر گذاری این نوسانات بر ارزش این شرکت ها اطلاع کافی نداشته اند و همین امر سبب تحلیل نادرست نوسانات نرخ دلار شده است. دلیل دوم اینکه بانک ها توانایی کنترل نوسانات نرخ ارز را نداشته و این امر باعث کاهش تأثیر این نوسانات بر ارزش شرکت ها شده است.

مدرس، راهبر و منتور کارگاه آموزشی

ورود به صفحه ثبت نام

رشدانا در ثبت نام این کارگاه به برگزارکننده کمک می کند

زمان، قیمت

اتمام کارگاه
این کارگاه برگزار شده و مهلت حضور در آن به اتمام رسیده است. می توانید کارگاه های مشابه را دنبال کنید

مکان برگزاری

 • مشهد
بستر آنلاین اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس اسکای روم  

اسکای روم آموزش آنلاین

کلیات آنچه می آموزید

 • مقدمه‌ای بر تحلیل بنیادی _ تفاوت‌ها و اشتراکات تحلیل بنیادی و تکنیکال
 • معرفی اصول سبدگردانی و سرمایه‌گذاری
 • معرفی اهرم‌های مالی
 • معرفی انواع بازارهای مالی
 • بررسی نوسانات دلار بر بازار سرمایه
 • معرفی انواع اوراق مالی
 • پیش‌بینی سود سازی صنایع
 • شناخت افزایش سرمایه
 • شناخت سهام بنیادی با روش‌های مالی
 • تعریف ورشکستگی و تفاوت آن با ماده ۱۴۱ قانون تجارت
 • شناخت سهام بنیادی با روش‌های مدیریتی
 • انحلال شرکت
 • تحلیل بنیادی آکادمیک بر پایه علوم مالی
 • تعریف و روش محاسبه nav
 • تحلیل بنیادی بر پایه اصول سرمایه‌گذاری و مدیریت

کارگاه آموزشی آموزش تحلیل بنیادی بورس - Fundamental Stocks Analysis

تحليل بنيادي بورس

در گذشته افراد تنها از طریق سرمایه گذاری در بانک ها پس انداز می کردند. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و نگرانی های افراد برای آینده در سال های اخیر تعداد زیادی از افراد در هر سن و سالی یا با هر شغل و درآمدی علاقه مند ورود به بازار های مالی از جمله بورس هستند. ورود به بازار بورس و کسب درآمد از بورس نیازمند آگاهی و برنامه ريزي است. ورود بدون آموزش و آگاهی در بسیاری از موارد منجر به شکست می شود. بنابراین به کمک اهرمی مثل آموزش تحلیل بورس، می توان به موفقیت در بازار های مالی دست یافت.

آشنایی کامل با بورس

هر ارتباطی که بین مشتری و فروشنده برقرار و به یک معامله ختم می شود، نمونه ای از بازار است. به طور کلی به مکانی که در آن خرید و فروش انجام می شود، بازار گفته می شود. این خرید و فروش می تواند سهام، زمین، کالا یا هر چیز دیگری باشد. بورس یکی از ارکان مهم در بازار سرمایه است که سبب شکل گیری بازاری رقابتی، انتقال ریسک و غیره می شود. بورس شامل انواع مختلفی مثل بورس کالا، بورس ارز و بورس اوراق بهادار است. البته بورس ارز که به عنوان بورس خارجی محسوب می شود مربوط به خرید و فروش پول های خارجی است و در حال حاضر در ایران وجود ندارد. از آن جا که سود آوری پول در بورس نسبت به سایر مکان ها بیشتر است، گرایش افراد برای ورورد به بازار بورس نسبت به سایر سرمایه گذاری ها نیز بیشتر است. البته باید توجه داشت، برای سرمایه گذاری موفق و قانونی آموزش تحلیل بورس بسیار مؤثر است، و مهم ترین برتری سرمایه گذاری در بورس ایجاد اشتغال می باشد. در ادامه به بررسی دو روش تحلیل بورس می پردازیم.

آموزش تحلیل بنیادی بورس

 

تحلیل تکنیکال

در روش تحلیل تکنیکال به کمک اطلاعات مربوطه مثل قیمت و با استفاده از فاکتورها و عوامل مختلف می توان وضعیت کلی سهام و بازار سرمایه را ارزیابی کرد. به عبارتی تحلیل تکنیکال یکی از روش های معاملاتی برای بهره مندی از موقعیت های معامله و تحلیل ابزار های معاملات است و در بیشتر اوقات در جهت تحلیل سهام در بازار بورس مورد استفاده قرار می گیرد. توجه این تحلیل، به قیمت و نوسانات آن در بازار بورس است و با توجه به قیمت های گذشته وضعیت قیمت بورس در آینده را پیش بینی می کند.

آموزش تحلیل بنیادی بورس

 

تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال که به تحلیل بنیادی نیز معروف است، شرایط و عوامل یک پروژه را از جهات مختلف ارزیابی می کند و با پیگیری رویداد های مهم آن پروژه، به آنالیز ارزش های موجود در آن می پردازد. در واقع تحلیل فاندامنتال با نشان دادن وضعیت یک شرکت یا پروژه میزان موفق بودن آن را برای سرمایه گذاری تعیین می کند. هدف گذاری در تحلیل فانادمنتال بسیار کاربردی است.

استارتاپ رشدانا با توانایی آموزش تحلیل بورس و آموزش کامل بازارهای مالی، گامی مؤثر در رسیدن به اهداف اقتصادی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
مشاوره سریع با مادوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها