آموزش هویت بصری برند

رشدانا

هویت بصری، نمود واقعی ارزش آفرینی برند است

Visual identity workshop

یادگیری نکات لازم برای طراحی هویت و شخصیت سازمانی کسب و کار شما، این نام شما نیست که بر زبان ها جاری می شود بلکه هویت بصری سازمانی شماست که در ذهن ها می ماند.

توضیحات کارگاه آموزشی

هر کسب و کار برای خودش یک هویت دارد که مجموعه ای از نشانه ها رنگ ها و فونت ها به شمار می آید. همه این موارد از یک موضوع واحد پیروی می کند. رعایت این موارد می تواند به عنوان هویت بصری به شمار آید. هر سازمان و کسب و کار باید هویت بصری منحصر بفرد خود را داشته باشد تا مخاطب و مشتری بتوانند به راحنی آن را یافته و با آن تماس برقرار کنند. در این کارگاه می توانید هویت بصری کسب و کار خود را بسازید.

آموزش طراحی هویت سازمانی، برندینگ سازمانی و هویت بصری برند.

مدرس، راهبر و منتور کارگاه آموزشی

 • نوید فلاحت نوید فلاحت طراح گرافیک و هنرمند عمومی منتور و مربی بیش از ۳۵ رویداد گرافیک و طراحی ملی و جهانی بنیانگذار استودیو طراحی و معماری A.M ومدیر هنری استودیو خلاقیت ماموت طراح آثار شهری متعدد ، ایده پرداز و توسعه دهنده هنر عمومی مشاور و مربی هویت بصری پارک علم و فناوری خراسان رضوی ، منتور و مربی رویدادهای ملی کارآفرینی در حوزه هنر و فناوری

  [ درخواست مشاوره با نوید فلاحت ]

انتخاب نوع ثبت نام

شهریه در حالت عادی : 190000 تومان
انتخاب و ثبت نام

زمان، قیمت

 • تاریخ برگزاری : یکشنبه 11 اسفندماه ساعت 16:30 الی 20
 • مدت زمان کارگاه : یک کارگاه 3.5 ساعته
 • اشتراک گذاری :
 • شهریه کارگاه : 190000 تومان‌
  انتخاب و ثبت نام

مکان برگزاری

 • مشهد
استودیو طراحی و فناوری ماموت

استودیو طراحی و فناوری ماموت آدرس : حاشیه وکیل آباد بعد از پل هاشمیه به سمت کوثر، بین وکیل آباد ۱۰-۱۲ – پلاک ۱۴۴

استودیو ماموت

کلیات آنچه می آموزید

 • هویت بصری برند چیست؟
 • آشنایی با مفاهیم و ساختار هویت دیداری
 • شیوه های معرفی کسب وکار
 • تجربه های عملی پیرامون طراحی هویت
 • اصول پیاده سازی لوگو
 • اجرای بصری برند سازمان
 • آشنایی با صدای برند
 • فلسفه برند
 • ارتباط برند با مخاطبین
 • روش‌های خلق برند

کارگاه آموزشی آموزش هویت بصری برند - Visual identity workshop

هویت بصری برند

در چندین سال اخیر با توجه به رشد روز افزون حوزه فناوری اطلاعات و پیشرفته‌ تر شدن بیش ‌از پیش کسب‌ و‌ کار های اینترنتی، لغات و واژگان مختلف بسیاری با معانی مشابه وارد حوزه کسب‌ و‌ کار های ما شده است.

هویت بصری برند

هویت بصری برند

متأسفانه امروزه تعداد قابل توجهی از افراد وجود دارند که به دلیل آگاه نبودن از معانی درست هر کدام از این کلمات، آن‌ها را به جای یکدیگر به کار می‌برند. در این مقاله از کالج رشدانا قصد داریم ابتدا معانی کلمات لوگو، برند و هویت بصری را مطرح کرده و سپس به آموزش هویت بصری برند بپردازیم.

لوگو چیست؟

به بیانی ساده لوگو همان نشانی است که مخاطبان به وسیله آن یک شرکت، خدمات و محصولات آن را شناسایی می‌کنند. معمولاً لوگو به صورت طرح گرافیکی، طرح نوشتاری (تایپوگرافی یا همان لوگو تایپ) و یا ترکیبی از این دو است که بیانگر وجه تمایز میان محصولات شرکت‌ های مختلف می‌باشد و باعث می‌شود افراد با دیدن آن لوگو شرکت مربوطه را شناسایی کنند.

لوگو

لوگو

به خاطر داشته باشید که لوگوی شما باید به گونه‌ای طراحی شود که در حین زیبایی در ذهن مخاطبان ماندگار باشد و مجموعه شما را منحصر به‌ فرد نشان دهد.

برند به چه معناست؟

کلمه برند از دیدگاه‌ های مختلف معانی متفاوتی دارد که در ادامه به 2 مورد از آن ها اشاره می‌کنیم.

برند یا همان نام تجاری به معنای یک نماد، طرح، عبارت و یا چیز های دیگری است که توسط آن، محصولات یک شرکت از دیگر محصولات مشابه متمایز می‌شود.

هویت بصری

هویت بصری

از دیدگاه عمومی واژه برند این‌گونه معنی می‌شود: به طور کلی برند مجموعه‌ای از احساسات درونی، منطقی و ذهنی است که به هنگام استفاده از محصولات یک شرکت یا دیدن لوگوی آن‌ ها و یا حتی شنیدن نام‌ تجاری‌شان در مشتریان ایجاد می‌شود.

هویت بصری برند

هویت بصری برند

برای مثال هنگامی که از خدمات و محصولات ارائه شده شرکتی تعریف می‌کنیم یعنی استفاده از آن‌ ها توانسته رضایت ما را جلب کند که ما با احساس خوشایندی از نام تجاری یا برند آن‌ ها می گوییم.

تعریف هویت بصری

هویت بصری یعنی همان قواعد و قوانین منحصر به‌ فردی که برای طراحی هر چه بهتر شکل و ظاهر اجزای شرکت و هر آن چه که مربوط به کسب‌ و‌ کارتان می‌باشد به کار گرفته می‌شود.

برای مثال انتخاب رنگ و مدل لباس کارکنان، مدل برگه‌ها و سربرگ‌ هایشان، سایز و فونت و همچنین رنگ لوگو برای پرچم و… نمونه‌ هایی از هویت بصری شرکت شما هستند که باید متمایز باشند.

هویت بصری برند

هویت بصری برند

به طور کلی به قواعد خاصی که برای کلیۀ اجزای شرکت خود به کار می‌گیرید تا بدین وسیله مخاطبان هویت شما را شناسایی کنند، هویت بصری گفته می‌شود. به خاطر داشته باشید که لوگو و برند جزئی از هویت بصری شرکت شما محسوب می‌شوند.

آموزش طراحی هویت بصری برند و مراحل عملیاتی آن

برای طراحی هویت بصری برند باید مراحلی طی شود که در زیر به آن‌ ها اشاره می‌کنیم.

 1. تحقیق و پژوهش در مورد برند: یکی از مهم‌ ترین مراحلی که تأثیر قابل توجهی برای رشد هر چه بهتر کسب‌ و‌ کار شما دارد بخش مربوط به تحقیقات پیرامون برند و لوگو و همچنین بازاریابی آن است.
 2. طراحی لوگو و هویت بخشی به آن: بعد از این که مرحله اول با موفقیت پشت سر گذاشته شد نوبت به طراحی لوگو مد نظر و هویت بخشی به آن می‌ رسد.

امروزه هر شرکتی در هر زمینه‌ای که مشغول به کار است در ذهن مخاطبان خود تصویری متمایز از دیگر مجموعه‌ ها دارد. اگر شما نیز به دنبال ایجاد تصویری مشخص و ماندگار در ذهن مشتریان خود و سایرین هستید بهتر است در دوره‌ های آموزش هویت بصری برند شرکت کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره های پیشنهادی:
سایر دوره ها