ده مهارت ضروری برای کار تیمی


تاریخ انتشار: 24 شهریور 1397 | 239 بازدید

مهارت کار تیمی واژه ای است که در یک  فعالیت گروهی شامل راه هایی می شود که اعضا وظیفه ی مشابه و یکسان را با یکدیگر برای رسیدن به هدف واحد انجام می دهند.کار تیمی شامل مهارت های ضروری است که اگر شما به تازگی وارد یک گروه شدید بدون شک باید تمام این مهارت ها را به خوبی انجام دهید تا یک تیم موفق و پربازده تشکیل دهید.این مهارت ها بدین شرح است :

 1. با دل و جان به یکدیگر گوش دهید!
  در کار گروهی نظرات اعضا می تواند نقش مهمی در به انجام رسیدن هدف مشخص انجام دهد.بنابراین گوش دادن نظرات یکدیگر می تواند نقاط ضعف و قوت را مشخص کند و در جهت رفع آن اقدام کند.مهارت کار تیمی
 2. نسبت به وظایف خود مسئولیت پذیر باشید.
  در فعالیت گروهی نقص یا کوتاهی در انجام وظیفه هر فرد می تواند بر روند کلی فعالیت گروه نقش منفی داشته باشد و در نهایت نتیجه کل کار تیمی به عنوان خروجی مطرح می شود.
 3.  ارتباط قوی ایجاد کنید
  تنها ارتباطی که فرد با سایر اعضا می تواند داشته باشد رمز موفقیت در انجام کار تیمی است.بنابراین تقویت این فاکتور نقش اساسی در اجتماعی تر شدن اعضا دارد.
 4. ایجاد اعتماد اعضا به یکدیگر
  اعتمادی که اعضا نسبت به هم پیدا می کنند باعث بروز نظرات و ایده های کامل و بدون نقص می شود.براین اساس موفقیت حاصل ایمان داشتن به توانایی های اعضا نسبت به یکدیگر است پس بروز اختلافات جزئی در روند نمی تواند مانعی بر روند کار باشد.
 5. احساس مالکیت
  فعالیت یا کار تیمی افراد با یکدیگر باعث می شود تلاش در جهت دستیابی به اهداف گروه موجب احساس قدرت و غرور اعضا نسبت به وظایفشان شود و اینکه در سود و زیان حاصله شریک بوده و جای گله و شکایتی را می گیرد .
 6. سرسخت و پیگیر باشید
  اعضای یک گروه در فعالیت تیمی برای رسیدن به مقصود مدنظر باید تاکید و پافشاری لازمه را داشته باشند و در شرایط سخت و دشوار دست از تلاش و کوشش برندارند.مهارت کار تیمی
 7. قصد و هدف مشخص
  داشتن تصویری هوشمند از هدف در اعضا می تواند با وجود شناخت نقاط ضعف و قوت، آن ها را برای رسیدن به هدف مصمم و با اراده سازد .
 8. رهبری
  رهبر و مسئول گروه باید ساختارهای لازم برای فعالیت اعضا را فراهم کند و باید تبعات تصمیمات و عملکرد نادرست خود را پذیرا باشد و به نحوی در شکست و موفقیت تیم تاثیرگذار است
 9.  ارتقا یابید
  ارزش هر شرکت و موسسه ای به اعضا و کارکنانش وابسته است.اگر شما ارتقا پیدا کنید در آن صورت کل تیم ارتقا می یابد. هر یک از اعضای تیم می‌توانند باعث افزایش کیفیت کار کل تیم شوند. اگر شما بتوانید سطح عملکرد تیمتان را افزایش دهید بدون شک جزو یکی از اعضای مثمر ثمر تیم خواهید بود و شما برای کل مجموعه قابل ستایش هستید.
 10. رابطه مدار و از خود گذشته باشید
  تیم به وجود اعضایی نیاز دارد که توانایی برقراری ارتباط را داشته باشند و گوشه‌گیر و منزوی نباشند.اعضای تیم باید نسبت به یکدیگر بخشنده بوده، ‌اهل سیاست‌بازی نباشند، به تیم وفادار باشند و به وابستگی متقابل بیش از استقلال اهمیت دهند.
  حضور در کارگاه های رشدانا به شما کمک می کند تا مهارت های کار تیمی خود را افزایش دهید و به یک عضو پربازده در یک گروه تبدیل شوید .

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

تیم سازی و کار تیمی

Teamwork for Success

ایده های ناب، زمانی به وجود می‌آیند که افراد در یک گروه فعالیت کنند


 • ویژگی های یک تیم خوب
 • معرفی الگوها و منابع کاربردی کار تیمی
 • اصول تیم سازی حرفه ای
 • رهبری صحیح و کارتیمی
 • اصول رهبری در تیم های کاری
 • انواع نقش های فردی در کارتیمی
 • چالش های موجود در تیم ها
 • تصمیم گیری در تیم های کاری

 • زمان: 12 خرداد 1400
 • مدت زمان دوره : یک جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما