9 نکته اساسی برای راه اندازی کسب و کار جدید


تاریخ انتشار: 20 مرداد 1397 | 68 بازدید

9 نکته اساسی برای راه اندازی کسب و کار جدید

در این مقاله قصد داریم به مقدمات و چگونگی راه اندازی یک کسب و کار بپردازیم.

امروزه اغلب افراد خود را یک “کارآفرین” می نامند و انقدر افراد درباره ی رها کردن شغل فعلی و دنبال کردن آرزو ها و پول درآوردن در هنگام خواب و ورود به یک زندگی با نشاط و پر از هیجان صحبت میکنند که آدم ناخودآگاه از این گفته ها تصمیم میگیرد از فردا کسب و کار جدید و پر سود و رویایی خود را راه اندازی کند.

همه ی این ایده ها و صحبت ها فوق العاده هستند اما هیچ کس درباره ی چگونگی شروع و راه اندازی یک کسب و کار چیزی به شما نخواهد گفت ولی وقت آن رسیده که از این مطالب آگاهی پیدا کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با 9 نکته اساسی برای راه اندازی کسب و کار جدید خود که هیچکس به شما آن ها را نخواهد گفت آشنا شوید.

1- به خوب بودن خود در کسب و کارتان باور داشته باشید ولی توجه کنید که هنوز برای برنده شدن آماده نیستید.

شما باید همیشه به دنبال پیشرفت باشید و برای راه اندازی کسب و کار خود به اندازه ی کافی وقت بذارید. همچنین شروع کسب و کارتان را با این عقیده که تمام دانش لازم را قبل از آغاز کسب کنید به تعویق نیندازید بلکه باید همیشه در حال کسب دانش باشید و با متد ها و شیوه های جدید آشنایی داشته باشید و برای رسیدن به آن جایگاهی که مد نظرتان است باید بیشتر از آن چه که اکنون میدانید، یاد بگیرید. مهارت ها و توانایی های که الان دارید برای شروع کار به کمکتان خواهد آمد ولی هرگز برای رسیدن به موفقیت کافی نخواهد بود.

2- اولویت اول با شماست

مراقبت شامل آموزش، هدایت، تربیت، راهنمایی و هرکاری که برای رهبری کردن لازم است میشود. شما تا وقتی که از خودتان مراقبت نکنید از دیگران هم نمیتوانید مراقبت کنید.

زمانی که یک کسب و کار را شروع میکنید علاوه بر این که باید بدانید انجام چه کارهایی لازم است به این نکته هم توجه داشته باشید که این کارها را باید خودتان انجام دهید و تمامشان تا پایان روز تکمیل شده باشند، همچنین برای رسیدن به اهداف خود باید اولویت بندی ای از وظایف و فعالیتان داشته باشید. این شما هستید که کسب و کارتان را مدیریت میکنید.

3- مشتری اول خودتان هستید.

با استفاده از محصول خودتان، آن ها را آزمایش و ارزیابی میکنید و به آگاهی خوبی برای این که سری دوم محصولتان چگونه باید باشند میرسید به علاوه اگر از محصول خودتان استفاده نکنید چرا باید دیگران از آن ها استفاده کنند. اگر میخواهید به موفقیت نزدیک و نزدیک تر شوید باید این روند را در پیش بگیرید.

4- نخستین ایده الزاما بهترین ایده نیست.

ایده ها فروان و ارزان هستند. اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید و برای آن برنامه ریزی کرده اید و تصور میکنید که یک ایده خوب دارید با این حال معمولا اولین ایده بهترین ایده نیست. البته نمیخواهیم بگوییم که همیشه اینطور است.

نخستین ایده شما برای یک مطلب وبلاگ، طراحی وب سایت یا یک محصول جدید مشکلی ندارد زیرا بعد ها میتوانید با ایده های بهتر آن را بهبود ببخشید.با گذشت زمان و تولید محصولات بیشتر تجربه شما هم بالاتر میرود و شما بهتر و بالغ تر خواهید شد. در کنار گذاشتن ایده های اولیه تان سعی کنید راحت باشید و بگذارید ایده های بهتری در ذهنتان شکل گیرد.

5- بیشتر از تصورتان باید کار کنید

این نکته به هیچ وجه نه در کسب و کار و نه در زندگی یک شوخی نیست. موفقیت زمان، تلاش، رنج کشیدن، عرق ریختن، و اشک های زیادی را میطلبد.

اگر هنوز کارتان را شروع نکردید، ذهن شما حول خوش گذرانی های خود و مسائل کم اهمیت میچرخد اما در واقعیت چنین چیزی وجود ندارد. روز های و شب ها و سال های طولانی را باید صرف کار کردن و ساختن رویا و زندگی جدیدی کنید که برایتان خوشبختی و راحتی را به ارمغان خواهد آورد.

6- بزرگترین طرفدار خودتان باشید

باید از خودتان حمایت کنید و تیم حمایتی خودتان باشد و از باورهای خود دفاع کنید. تا زمانی که از خودتان حمایت نکنید، کسی دیگر هم پیدا نمی شود تا از شما حمایت کند. این که کار خود را به تنهایی شروع کنید اجتناب ناپذیر است با این حال هرگز نباید از ترویج و تبلیغ خود هراسی داشته باشید.

7- عده ای را ترک کنید

بدون ترک کردن جایی نمی توانید به نقطه ای دیگر برسید و گاهی این دوستان و اطرافیان شما هستند که مانع حرکت رو به جلوی شما میشوند. در این سفر این که همه شما را همراهی نکنند مشکلی را برایتان به وجود نخواهد آورد. در واقع افرادی که در کنارتان می مانند و شما را همراهی میکنند دوستان واقعیتان هستند.

8- برای رسیدن به موفقیت باید چیزا هایی را کنار گذاشت.

برای تحقق رویاها و صرف زمان برای کسب و کارتان باید فداکاری کنید بعضی چیزهای اضافه را در تقویم برنامه زمانی خود حذف کنید.

قطعا شما میتوانید زمانی برای استراحت، گذراندن با خانواده و دوستان و… برنامه ریزی کنید اما اگر میخواهید موارد قابل حذف را به دقت بررسی کنید بهتر است تمرکز خود را روی کار هایی قرار دهید که باید به انجام برسند.

9-قرار نیست همه مشتری شما باشند.

در شروع کار اغلب افراد تصور میکنند که خدمت یا محصولی که قرار است ارائه دهند به درد همه میخورد در صورتی که اینطور نیست. شناختن مشتری ایده آل کسب و کار شما را تضمین میکند پس برای این کار باید زمان صرف کنید و یاد بگیرید که قرار نیست به همه خدمت رسانی کنید. شخص خاصی که مشکل خاصی دارد و شما میتوانید مشکل آن را برطرف کنید بازار هدف شما است نه همه افراد.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی از 0 تا 100

Online Business Starter Guide

کسب درآمد اینترنتی و دیجیتالی با رویکرد بازار ایران


 • نحوه ایده‌یابی، شناخت فردی، هدف گذاری و شناخت راه صحیح قبل از راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی
 • بررسی افزونه‌های مورد نیاز کسب و کار و فعال‌سازی آنها
 • شناخت بوم ناب و طراحی بیرینس پلن
 • فعال کردن تنظیمات فروشگاه ساز آنلاین برای شروع
 • شناخت هاست و دامنه و آشنایی با وردپرس و تنظیمات اولیه
 • اد کردن محصولات و گالری عکس
 • راه‌اندازی قدم به قدم سایت وردپرس
 • آشنایی با درگاه پرداخت ها و فعال سازی آن روی کسب و کار خود
 • پیاده‌سازی سیستم ساز فروشگاهی
 • آشنایی به سئو و بهینه سازی سایت و اجرای آن در کسب و کارخود
 • آشنایی با تولید محتوا و انواع محتواها
 • آشنایی با اینستاگرام و تولید محتوا در آن
 • آشنایی با بازاریابی و فروش(دیجیتال مارکتینگ)
 • روابط عمومی در کسب و کار
 • وفادارسازی مشتری و ارتباط با مشتری
 • آشنایی با مجوزهای قانونی

 • زمان: از 25 تا 31 اردیبهشت 1400
 • مدت زمان دوره : هفت جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

Comments are closed.

رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما