10 نکته مهم برای خلق یک ایده عالی استارت آپ


تاریخ انتشار: 17 مرداد 1397 | 180 بازدید

10 نکته مهم برای خلق یک ایده عالی استارت آپی

ایده ها برای شروع یک استارت آپ مهم هستند اما عملی کردن آن ها بسیار مهم ترند. حتی صاحبان بزرگ ترین استارت آپ های جهان هم با یک ایده اساسا ناقص هم شکست می خورند.

با رعایت کردن نکات زیر میتوانید شانس خود را برای موفقیت به طور قابل توجهی افزایش دهید.

1- عاشق ایده خود باشید

اگر هدف شما از ایده و شروع استارت آپ خود فقط به دست آوردن پول است همین الان با موفقیت خداحافظی کنید. پول میتواند برای شما محرک بزرگی باشد ولی در زمان های سخت به کارآفرینی شما هیچ کمکی نخواهد کرد.

آیا شما آن قدر شیفته این کار هستید به طوری که برای رسیدن به موفقیت در آن 10 سال به تنهایی کار کنید؟

 2- سادگی

ایده های بزرگ یک شبه به وجود نیامده اند بلکه این ایده های ساده بودند که به مرور زمان رشد کردند و تبدیل به ایده های نابی شدند.

تمام کسب و کار های بزرگ امروز، فعالیت خود را با یک چیز ساده شروع کردند و به مرور زمان آن را گسترش دادند. به طور مثال با یک محصول برای یک مشتری یا یک راه حل برای یک مشکل.

3- شناسایی نیازمندی 

از شروع کار خود باید بدانید که کدام قشر از افراد به خدمات یا کالای شما شدیدا نیاز دارند. و شما هیچ کسی را بهتر از خودتان نمیشناسید در نتیجه اغلب کسب و کار های بزرگ با توجه به نیازهای شخصی شکل گرفته اند.

4- رفع اشکال

نقاط مثبت ایده شما به آسانی قابل مشاهده است پس کار شما در مرحله ایده پردازی این است که مشکلات و معایب ایده خود تا حد امکان رفع کنید. سعی کنید نقاط ضعف ایده خود را با آزمایش های مداوم از بین ببرید.

5- به آرامی گام برداشتن برای رسیدن به درآمد

باید به آرامی در مسیر رشد گام برداشت و چند کار انجام شود تا شما به اولین درآمد خود برسید. این کار باعث میشود تا مخاصبان درگیر خود را شناسایی کنید و آن ها را بهتر بشناسید.

6- یک جریان درآمد دارد

کسب و کار جدید شما شناس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت اگر از یک محل درآمدش تامین گردد، پس درآمد های دیگر را رها کنید. اگر جریان درآمدی پیدا نکردید که استارت آپ شما را تامین کند نتیجه خوبی از کسب و کار خود نخواهید گرفت.

7-آگاهی از بازار هدف

اگر شما توانایی تصور یک شکل معنا دار از آینده بازار هدف خود را نداشته باشید یک فرد ماهر در دامنه بازار نیستید .پس  اگر از توانایی لازم برای درک بازار خود برخوردار نیستید به شما پیشنهاد میکنیم فردی ماهر در زمینه بازار را استخدام کنید و از آن کمک بگیرید.

8- بازار کارآمد و بزرگ

بازاری که کوچک باشد به سختی قابل شناسایی است و ارزش زمان شما را هم ندارد. یک کسب و کار به سختی در یک بازار کوچک به موفقیت میرسد پس در یک قبرستان شروع به فعالیت نکنید.

9- راز پنهان

آیا ایده و کاری را که انجام میدهید متمایز از بقیه است یا آن را بهتر انجام میدهید؟ آیا شما رازی را میدانید که بقیه اطلاع ندارند؟

هیچ کار نکنید و تنها بدرخشید چرا که بهترین ایده ها متحول کننده هستند نه کوچک.

10- اشتراک گذاری

این که شما تمام کارهای خود را کنار بگذارید و تمام وقت خود را صرف عملی کردن ایده تان کنید در رسیدن به موفقیت از شانس کمی برخوردار هستید. بهتر است عکس العمل های افراد قابل دسترس و مختلف را نسبت به ایده خود دریافت کنید.

نگران افرادی هم نباشید که ایده تان را می دزدند چون اگر ایده شما اصل باشد میتوانید آن را در گلوی آنها فرو کنید!!!

 

 

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

تکنیک های ایده پردازی برای استارتاپ

Ideation Workshop

هکِ ذهن برای ایده پردازی مداوم


 • تکنیک های ایده پردازی فردی مبتنی بر TRIZ
 • کشف مساله و نیازِ واقعیِ مشتری قبل از ایده پردازی
 • پیاده سازی تکنیک دلفی در تیم های استارتاپی

 • زمان: شنبه 4 مردادماه 99 ساعت 16:30 الی 20
 • مدت زمان دوره : یک جلسه 3 ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما