تفاوت کپی رایتر با کارشناس تولید محتوا در چیست؟


تاریخ انتشار: 24 تیر 1398 | 95 بازدید

کپی رایتر و کارشناس تولید محتوا دو شغلی هستند که در سالهای اخیر بسیار به آن‌ها توجه شده است و برای جذب مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی هرکدام دارای اهداف متفاوتی از هم هستند. از دید کلی شاید کپی رایتینگ و محتوا بسیار شبیه به هم باشند، ولی در واقع کپی رایتینگ زیر مجموعه بازاریابی محتوا قرار داده میشود و هدف آن، این است که درمدت زمان کوتاهی بتوانیم روی مخاطب اثر بگذاریم و مخاطب را به خود جذب کنیم. چه با یک کلمه چه با یک جمله موثر. متاسفانه این دو مورد در بسیاری از حوزه‌های مختلف با یک دیگر اشتباه گرفته می‌شوند و تأثیر منفی برروی مخاطب ودر نتیجه مشتری ما میگذارد.حال به مقایسه این دو می پردازیم:

کپی رایتینگ یعنی چه

کارشناس تولید محتوا کیست؟

محتوا خبر، وبلاگ،اینفوگرافی و… را در برمیگیرد از طریق فضای وب مانند وب سایت ها، شبکه های اجتمائی منتشر میشود.کارشناس تولید محتوا یک نویسنده توانا وارشد است که باید به اصول نویسنگی، سئو، بازاریابی آگاه باشد و اطلاعات عمومی بالایی داشته باشد. کارشناس تولید محتوا باید بتواند تا حد امکان مطالب  را طوری ارائه دهد که جای هیچ ابهام و سوالی در ذهن مخاطب باقی نماند. محتوا آماده شده نباید به طور خلاصه و کم باشد حداقل به میزانی باشد که خواننده از موضوع آن کاملا و جامع مطلع شودو بتواند به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند.

به طور کلی کارشناس تولید محتوا باید موضوعاتی که از او خواسته میشود را طوری تجزیه و تحلیل کند که برای مخاطب کاملا قابل درک و فهم باشد و چیز نامفهومی در ذهن مخاطب شکل نگیرد.

برخی از وظایف یک کارشناس تولید محتوا:

 1. داشتن اطلاعات عمومی بسیار بالا
 2. آشنایی با اصول و قواعد سئو
 3. داشتن فنون نویسندگی و روزنامه نگاری
 4. داشتن تمرکز بالا
 5. تولید محتوا با هدف اگاه سازی مخاطب نه تبلیغات و فروش مستقیم

کپی رایتینگ و تولید محتوا

هدف از تولید محتوا چیست؟

 شاید مهم ترین هدف از تولید محتوا شناساندن خودتان یا در واقع برندسازی باشد این برند میتواند شخصی یا سازمانی باشد.کافی است برای موضوع یا تخصصی که دارند برای افرادی که با این تخصص سرو کار دارند محتوا تولید کنید مورد مهم دیگر افزایش ترافیک وبالابردن سایت است برای جذب بیشتر مخاطب ومشتری است که باعت رشد مجموعه می شود.

کپی رایتر کیست؟

کپی رایتر یک شغل نسبتا قدیمی است که عمرش به اندازه ی صنعت تبلیغات است. کپی رایتربه شخصی گویند که با تکیه بر علم نویسندگی و علم بازاریابی برای افراد، سازمان ها، برندها محتوا می نویسد محتوای تولید شده بسیار کوتاه است ولی به صورتی است که به بهترین صورت و زمان بسیار اندکی هدف را به مخاطب انتقال می‌دهد.

اولین و مهم‌ترین وظیفه یک کپی رایتر افزایش اثرگذاری در تبلیغات است. به این معنی که محتوای تولید شده  توسط کپی رایتر باید در زمان کوتاه بهترین اثر را بر مخاطب داشته باشد و باعث تبدیل مخاطب بالفعل به بالقوه شود. اکثر فعالیت های یک کپی رایتر درتلویزیون، طراحی بروشور و تبلیغات برای محصولات است. در واقع کپی رایتر با استفاده از قلمش روی مخاطب تاثیر میگذارد تا به فروش بیشتری دست یابد.

مهم ترین قوانونی که یک کپی رایتر باید آن‌ها را رعایت کند، استفاده از تیترهای جذاب، عدم استفاده از کلمات مشکل که فهمشان برای مخاطب دشوار است و عدم استفاده از کلمات ادبی را می توان نام برد. کتاب های زیادی در مورد تولید محتوا و کپی رایتینگ وجود دارد شما می توانید کتاب آموزش بازاریابی محتوا عالی را دانلود نمایید.

کپی رایتر کیست

برخی از وظایف یک کپی رایتر:

 1. استفاده از سرتیترهای جذاب واثر بخش
 2. عدم اغراق و بزرگنمایی درمتن
 3. استفاده از کلمات ساده وقابل فهم
 4. تبدیل مخاطب به مشتری
 5. استفاده از جملات اثرگذار و تکنیک های متفاوت برای ایجاد حس اعتماد در مخاطب

 

هدف از کپی رایتینگ چیست؟

یک کپی رایتینگ حرفه‌ای با سرعت بسیار زیادی می‌تواند موجب موفقیت تجاری و میزان رشدتتان شود و تاثیر زیادی در جذب مشتری بگذارد. این میزان سرعت در پیشرفت به اندازه ای فاحش و مشخص است که می توان گفت به تنهایی یکی از بزرگ‌ترین دلایل تفاوت کپی رایتر با کارشناس تولید محتوا به حساب میاید. در نتیجه هدف اصلی از این کار تبلیغات اثرگذار و مفید در جذب مخاطب است.

نتیجه گیری:

                                 تفاوت                    

                                 شباهت
کپی رایتر از نظر محتوایی کار بسیار دشواری نداشته تنها با استفاده از یک یا چند جمله اثرگذار کوتاه به هدف خود میرسد ولی تولید کننده محتوا باید با استفاده از یک متن نسبتا بلند وارزشمند به جذب مخاطب بپردازد هر دوی انها کارشان نوشتن است وباید با استفاده ازتوانایی های خود و قوائد نگارش مخاطب رابه مشتری بالقوه تبدیل کنند

در کلاس های آموزش کپی رایتینگ رشدانا یاد بگیرید که چگونه از طریق نوشتن یه متن تبلیغاتی عالی، کسب و کار خود را متحول کنید.

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی حرفه ای

Blogging & Copywriting

یک کپی رایتر حرفه ای توسط کسب و کار ها شکار می شود.

آموزش تکنیک های کپی رایتینگ و تبلیغ نویسی حرفه ای | رشدانا

 • کپی رایتینگ چیست؟
 • کپی رایتر کیست؟
 • تفاوت کپی رایتینگ با تولید محتوا چیست؟
 • جایگاه کپی رایتر در تیم دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 • کپی رایتر چه توانایی های فردی باید داشته باشد؟
 • تکنیک های کپی رایتینگ در سئو
 • تکنیک های کپی رایتینگ در تبلیغات و نوشتن متون تبلیغاتی
 • استفاده از کپی رایتینگ برای افزایش فروش

 • زمان: 1 اردیبهشت 1400
 • مدت زمان دوره : یک جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما