دوره آموزش php


تاریخ انتشار: 26 مهر 1397 | 19 بازدید

php چیست؟

php یکی از زبان های برنامه نویسی  در سمت سرور است. به این معنی که کدهای این زبان روی سرور ترجمه می شود که از اصلی ترین کاربرد های آن می توان به طراحی وبسایت های دینامیکی (فعال) اشاره کرد.

دوباره نوشتن هسته ی این زبان و به وجود آوردن موتور پردازشی زند (Zend Engine) در راستای تاریخچه زبان برنامه نویسی php تحول بزرگی را ایجاد کرده است. این زبان برنامه نویسی در طول 10 سال به مهم ترین وسیله برای پیاده سازی پروژه های وبسایت های دینامیکی تبدیل شده است. این زبان میتواند با HTML ترکیب شود و کارایی بالاتری را پیدا کند. برنامه نویسی php معمولا به این صورت انجام می شود که فرد برنامه نویس توسط یک کامپیوتر (یعنی می توان هنگامی را مثال زد که به اینترنت دسترسی ندارد) برنامه را بنویسد، اقدامات اولیه خود را روی آن انجام بدهد و پس از آن هنگام دسترسی به سرور این زبان را انتقال دهد.

زبان برنامه نویسی php

زبان برنامه نویسی php

 

php در طراحی وب چه کاربردی دارد؟

php بیش ترین تاثیر را برای خلاصه کردن کدهای صفحات وب دارا می باشد. ما تابع ها و متدهایی را توسط این زبان در طراحی سایت تعریف میکنیم و در هر موقع که احساس نیاز به آنها پیدا کردیم در برنامه مورد نظر از آنها استفاده می کنیم و یا به فراخوانی آن متد یا تابع می پردازیم. همچنین این زبان برای اداره سیستم های پایگاه داده استفاده می شود. به وسیله این برنامه و زبان می توان از پایگاه داده خویش به طور سودمند و بهینه استفاده کرد و از اتلاف اضافی فضای پایگاه داده جلوگیری کنیم. به طور کلی php در اسکریپت نویسی سرور یک وبسایت تمرکز دارد. به همین منظور شما می توانید از قابلیت هایی که برنامه های CGI انجام می دهد بهره مند شوید. به طور نمونه تولید محتوا برای صفحات پویا یک وبسایت، جمع آوری فرم داده ها و یا دریافت و ارسال آنلاین را می توان در نظر گرفت.

با استفاده از این زبان شما به خروجی HTML محدود نخواهید شد. از قابلیت های آن می توان به خروجی فایل های pdf، تصاویر و حتی فیلم های فلش (به وسیله libswf و مینگ) اشاره کرد؛ همچنین شما می توانید به آسانی از انواع متون مانند XHTML و سایر فایل XML نیز خروجی بگیرید.

 php شامل چه قسمت هایی می باشد؟

1.هسته زبان:

همانگونه که از اسم آن پیداست هسته زبان بر روی کدها و زبان کار می کند که در ابتدا بر روی کدها کار می شود و آن ها را ترجمه میکند و سپس خط به خط به اجرای کدها می پردازد.

2.واسط سرویس دهنده وب:

بعد از آن که کدها توسط هسته ترجمه و اجرا شد، واسط سرویس دهنده، رابطه بین php و سرویس دهنده اینترنتی را برقرار می کند.

3.ماژول های تابع:

کدها و ابزار هایی است که از قبل نوشته شده اند و بر روی نرم‌افزار php قرار گرفته است که به ما کمک بسیاری در جهت کد نویسی سریع و بهتر می کند، در صورتی که نوشتن این کدها خود به تنهایی زمان بسیاری را از ما خواهد گرفت.

لطفا برای آشنایی با دوره آموزشی این زبان روی آموزش php   کلیک نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط

دوره آموزشی پیشنهادی

آموزشی PHP مقدماتی

PHP programming course

برنامه نویسی را اصولی فرا بگیرید


 • انواع مختلف داده ها و متغیرها در PHP
 • عملگرها در PHP
 • ساختارهای شرطی در زبان PHP
 • ساختارهای کنترلی : حلقه ها و آرایه ها
 • کار با فرم ها و داده های ورودی کاربران
 • آشنایی با اصول و مفاهیم پایگاه داده

 • زمان: 25، 28، 30 فروردین، 1 و 5 اردیبهشت
 • مدت زمان دوره : پنج جلسه سه ساعته
توضیحات بیشتر و ثبت نام

ورود به دنیای حرفه‌ای کارآموزی

درخواست کارآموزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
رشدانا
مشاوره سریع با ما


  
  دوره های پیشنهادی:
  سایر دوره ها
  ×

  سرویسهای سایت ما